Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2007., 12:17   #1
Švercanje u hostelima

Pozdrav!

Ovo ljeto idem sa ekipom mjesec dana putovati po Europi, pa me zanima koliko je moguće (a i koliko je pametno) švercati se po hostelima. Da li je moguće rezervirati i platiti smještaj za četiri čovjeka, pa da se još padobranski uvale dvojica? Ili sve mora crno na bijelo? Ima li tko takvih iskustava?
Dlakan is offline  
Old 31.05.2007., 13:59   #2
Ovisi kako u kojem hostelu.... Imas neke u kojima te nitko nista ne pita na ulazu, dok u drugima svaki puta provjeravaju kartice za ulazak u sobu...
nukac is offline  
Old 31.05.2007., 14:41   #3
Ah, blago nama sto ces Hrvate lijepo izreklamirat vani.
Hosteli su stvarno jeftini, ne znam zasto se treba svercat.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 31.05.2007., 15:56   #4
A gadi se i meni švercat, al što se može

Tako dugi put zahtijeva velike financijske izdatke, pa nastojim sačuvat svaki euro koji se sačuvati da....

Vjerojatno vrijedi pravilo: što veća rupetina, to te manje pitaju za išta...
Dlakan is offline  
Old 31.05.2007., 16:28   #5
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Ah, blago nama sto ces Hrvate lijepo izreklamirat vani.
Hosteli su stvarno jeftini, ne znam zasto se treba svercat.
ne živi baš svak u hrvatskoj sa engleskim standardom......

naravno da se možeš švercat,sad biće mjesta gdje to ide malo teže,ali sami procijenite situaciju...sretno
telmo is offline  
Old 31.05.2007., 19:44   #6
Nije stvar o engleskom standardu nego o potkradanju i o tome kakvu ce sliku stvorit o Hrvatima.
Ja kad nemam novaca za nesto, jednostavno ne idem ili se pokusam snac drugim, a ne nepostenim putem.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 31.05.2007., 20:50   #7
neće hostel propast ako dvoje ljudi spava na podu ili na istom krevetu,a uostalom ako se već švercaš onda to radiš da nitko ne primjeti pa se ne moraš ni brinut kakvu ćeš sliku ostavit o sebi
telmo is offline  
Old 31.05.2007., 23:11   #8
neki hosteli imaju foru da ak ga pocistis ujutro imas besplatno spavanje. tak sam spavao i glasgowu. drugo jutro sam s metlom 3 puta prosao predvorjem i pokupio kaj je bilo na podu u hodniku...i odradio dug hostelu...i tak par dana.

probaj s tom forom, ovo je bilo doslovno 5 min posla. a za svercanje, u principu mozes, s time da je hostel sto veci i da iznajmite sobu za 4...onda cete jos dvojcu moc progurat ziher. osoba na recepciji nemre pamtit bas sve goste (osim ak naravno, nemate kartice kaj je vec nukac spomenuo, a i to zeznes da trojca udju, pa se jedan vrati i vama dofura njihove, osim ak nisu magnetske )
stoneisland is offline  
Old 31.05.2007., 23:16   #9
telmo, nije stvaru tome dal ce hostel propast ili ne, nego je jednostavno neiskreno.
Hosteli nisu multinacionalni konglomerati nego vecinom privately owned i ljudi koji drze hostele ne zaradjuju ne znam kakve basnoslovne sume.

O tome dal ce ih neko primjetit...well....mogu ih ne primjetit, mogu ih primjetit tek drugi dan, ili zadnji ili prvi, al ako ih primjete, odma ce u glavama tih ljudi stvorit negativnu sliku o nama. U to budi siguran.

stoneisland, svaka cast.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 01.06.2007., 14:45   #10
ako voliš putovat i nešto vidjet u životu,a nemaš dovoljno novaca onda i ova metoda dolazi u obzir.ili možda misliš da je bolje cijeli život sjedit doma i kukat kako nemaš novaca i nisi nigdje bio?
ja sam se švercao više puta u raznim hostelima i nikad me niko nije skužio,uredno smo popunili 3-krevetnu sobu nas 5,platili pobu pošteno za 3,sretni mi sretni oni
telmo is offline  
Old 01.06.2007., 16:00   #11
Telmo ti si moj uzor

Eto, novce koji se uštede na smještaju mogu se pametno uložiti na način da se ode u neku galeriju ili muzej. Ili pojesti nešto toplo u restoranu (za promjenu)

Kad budem financijski neovisan spavat ću u finom hotelu i jesti u restoranima. Trenutno si ne mogu to priuštiti, al nadam se da jednog dana hoću.

Cilj mi je sa fondom novaca koje imam vidjeti što više zemalja,gradova i znamenitosti (a da pritom ne umrem od gladi)
Dlakan is offline  
Old 01.06.2007., 20:01   #12
Quote:
telmo kaže: Pogledaj post
popunili 3-krevetnu sobu nas 5,platili pobu pošteno za 3,sretni mi sretni oni



Oni su bili sretni samo zato jer nisu znali da vas je petero.
Nisam rekla da trebas sjedit doma ako nemas, al ne trebas ni pushirat svoj limit. Necu se ni ja guzit u biznis klasu avionom ako nemam za nju nego fino ic ekonomskom.
Ima i drugih i postenijih nacina. Kao recimo sto je stoneisland spomenuo da se ponudis ocistit ili nesto. Al, ne, vi ste gospoda pa vam je valjda metla ispod casti. Laksi je lopovluk valjda.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 01.06.2007., 21:34   #13
Kiki je u pravu, jadni mi koji dođemo iza vas, ma mene se u nekim hostelima već duplo provjeravali i čudno gledali,izgleda da je ovo već netko radio.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Old 01.06.2007., 22:42   #14
ma kakav lopovluk ženo,o čemu ti pričaš?? ti se sigurno baš nikad nisi švercala u tramvaju,busu ili metrou,zar ne??
pa nisam išao krasti po europi i džepariti da mi lopovluk spominješ....
već jednom sam ti rekao,a i ponovit ću,lako je iz engleske savjete dijeliti,aj fino pošalji dećku 500 funti da se čovjek ne mora švercat pa ona slobodno nastavi s tim (lažnim) moraliziranjem.............
telmo is offline  
Old 01.06.2007., 22:54   #15
ja kad putujem, uvijek imam premalo love, uvijek je nategnuto. npr. u skotskoj sam izdrzao 8 dana s 115 funti, ni sam ne znam kak bilo u pizza hut-u, all you can eat for x (ne sjecam se) funti, tam sam se trpao klopom, vani s domacinima se zezali, oni uglavnom castili (skotska-hrv, kvale za sp 2002)

inace, kad sam se "klosario" uvijek bi probao da se vozim nocu i tak usparam na spavanje (imao interrail), klopam osnovno, cilj mi je naravno vidjeti sto vise, proci sto vise, za sto manje love...svercao sam se u prijevozu miljun puta, jednom uspio za nekih par eura stic vlakom-busom-vlakom od rima preko trsta i rijeke do zg

ne treba sad pljuvat ekipu koja zeli se svercat, naravno bilo bi idealno kad bi svi imali za neki de-luxe odmor, al i ja bi tad se opet "klosario" jer mi se to tak i svidja. otic na blef i lutati. vecina ljudi u hrv ima ambiciju kupit polovan auto i napit se navecer vani i pokusat nekaj zbarit, kad pricas nekom da putujes, dobar te dio ljudi gleda kao ono "woow, daj ne seri. kak kul, i ja bi...", a naravno, nitko niti ne mrdne prstom da se makne iz kvartovskog birca.

tak da najte pljuvat po tim ljudima koji tak putuju, vec kad ih vidite, platite im pivu, jer prema mojim iskustvima, takvi ljudi koji s nepoznatim u stranoj zemlji podjele sendvic su - najbolji ljudi koje sam upoznao.
stoneisland is offline  
Old 01.06.2007., 23:42   #16
Quote:
telmo kaže: Pogledaj post
ma kakav lopovluk ženo,o čemu ti pričaš??
Nego sta je to, postenje? Naravno da je lopovluk. Kao sto rekoh, hosteli su (UGLAVNOM) u privatnom vlasnistvu i ljudi koji ih drze ne zarade ohoho para.
Tidakle izravno potkradas nekoga, jer taj netko je odredio da cijena bude xy eura, a ti mu placas samo x jer se tebi tako cefnulo.

Quote:
ti se sigurno baš nikad nisi švercala u tramvaju,busu ili metrou,zar ne??
Tako je. Nisam. No i, for argument's sake, da jesam...bus, metro i tramvaj su ogromne kompanije, a ne vlasnistvo small businessholders.

Quote:
pa nisam išao krasti po europi i džepariti da mi lopovluk spominješ....
Ne trebas dzeparit da bi bio lopov. Postoji i suptilnijih nacina. Kao recimo taj koji zagovaras po hostelima.

Quote:
već jednom sam ti rekao,a i ponovit ću,lako je iz engleske savjete dijeliti,aj fino pošalji dećku 500 funti da se čovjek ne mora švercat pa ona slobodno nastavi s tim (lažnim) moraliziranjem.............
Kakve veze ima to sto ja zivim u Engleskoj? Pa nisam zivjela u UK cijeli zivot. I definitvno nisam krala okolo kad ne bi imala para nego sam zivjela u skladu sa svojim mogucnostima. Jebiga, ne mogu svi bit milioneri. Na kraju krajeva, ima i drugih nacina za putovat od svercanja po hostelima. Postoje hospitality sheme, kampovi, a postoji i ciscenje hostela.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 01.06.2007., 23:44   #17
Quote:
stoneisland kaže: Pogledaj post

ne treba sad pljuvat ekipu koja zeli se svercat, naravno bilo bi idealno kad bi svi imali za neki de-luxe odmor,

Niko ne govori ni o kakvom deluxe odmoru. Govorimo o postenju. Nekom je mozda supercool sto ce se usvercat u sobu, amo tamo, al znajte da ljudi od hostela zive. I da ti potkradas direktno njih.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 02.06.2007., 00:07   #18
poštena...ova rasprava ne vodi ničemu,mi koji se švercamo ili smo se u bilo kojem trenutku na bilo koji način u životu švercali smo lopovi(uupss pardon,suptilni lopovi),ti si poštena i to je to kraj priče.zadovoljna?

da ti pokažem kako sam dobar moram ti otkrit da sam se cijelo vrijeme (3dana) prije par godina švercao u londonskom metrou,kad je gužva (a gužva je uvijek) samo se zaletiš u tu gužvu,slijediš prvog ispred sebe,kad on onaj oyster prisloni na vrata, vrata se otvore,a ti se fino samo ušuljaš iza njega kroz vrata,lik ni ne zna da te počastio besplatnom vožnjom.....eto možda ti i pomogne pa i uštediš koju funticu,jer zašto platiti više??
telmo is offline  
Old 02.06.2007., 00:11   #19
Isto tako te mogla uhvatit kontrola pa si mogao zaradit globu koja je puno puno visa od tih par voznji sto si zaradio.
I isto tako da su te uhvatili, oblatio bi i tamo imidz Hrvata.

Jadno.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 02.06.2007., 00:24   #20
haha.....smiješna si
koja velika hrvatica,a otišla živjet u englesku,o tempora o mores.......

definitivno moj zadnji post u ovom topicu
lock
telmo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.