Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2008., 21:49   #821
Quote:
kovactrue kaže: Pogledaj post
Imam slijedece pitanje:
Radi se o peteroclanom bandu koji je pozvan na tour po Mexicu i sad mene zanima koliko je posto sanse za dobivanje vize, gdje da podignemo vizu, koliko kosta, koje sve dokumente treba imati za vizu i jos koji korisni podatak ako ga tko ima.
Viza nam treba tek tamo u 10-om mjesecu, tako da nema neke pretjerane zurbe!Eto tko zna ovakve detalje lijepo ga molim neka ih podijeli samnom. Hvala!
Bilo je već spike o tome davno... ja ne znam detaljne podatke, al ambasada im je u Budimpešti, a plus je što ste pozvani i to kao bend. Ja sam bi os klubom u Australiji i USA i tako je uvijek lakše, uopće nismo išli na razgovore neg smo samo sve poslali poštom (pasoše, svu dokumentaciju, print-rezervaciju avio-karti) stavili nam vizu i riješeno.
A vama nek ti koji vas zovu lijepo napišu 1 službeni poziv di će navesti da vas pozivaju i da će vam osigurati smještaj (nek navedu i adresu, makar to sve ne mora bit istina, al oni nek vam to napiši), nek to napišu 3 mj. prije puta pa dok vam to dođe, bit će taman. Kad dobijete taj papir i skupite dokumente, zatražite vizu oko mj. i pol prije puta jer su mexicanci spori. A kartu nemojte uplatit prije nego vam izdaju vizu, zato postoje te print-rezervacije. Pitajte u Student Centru u Zgb sve o tome ak iz Zg letite, tamo idu na ruke što se karata tiče, nađu najjeftinije, bar meni jesu
RedskinsFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:01   #822
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Pozivno pismo i skok do Budimpešte. Od prošle godine Mexička ambasada sama
odlučuje o izdavanju viza tako da se postupak smanjio od 1 mjeseca na 2 dana.
E Conan, a reci mi ovo - idem sad u Guatemalu... šta misliš da bi mi na granici Guate/Mex odobrili vizu prije nego uđem u Mex? Ne planiram u Mex, nit je zatražit u Guatemala City al ak sam blizu, da uđem bar u Mex.
RedskinsFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:20   #823
Quote:
RedskinsFan kaže: Pogledaj post
E Conan, a reci mi ovo - idem sad u Guatemalu... šta misliš da bi mi na granici Guate/Mex odobrili vizu prije nego uđem u Mex? Ne planiram u Mex, nit je zatražit u Guatemala City al ak sam blizu, da uđem bar u Mex.

Prošle zime namjeravao sam putovati za Mexico perko Italije . Pošto sam kretao iz Italije i u njoj htio uplatiti izlet pretpostavio sam da bi mi bilo lakše vizu izvaditi u Milanu nego u Budimpešti. U ovo drugoj tražili su mi nemoguću misiju tj.
da prevedem sve taljanske dokumente na engleski ili španjolski i obavezno svi dođemo na razgovor u Budimpeštu i onda čekamo vizu cca. 1 mjesec. Ja sam službenici tog dana odgovorio da bi ja za tih 30 dana morao se nalaziti negdje u kući i zaboraviti da sam npr. prije 10 dana bio u Mexicu ! Ja se nisam predao
pa sam htio malo ubrzati i nazvao Milano . U toj ambasadi su mi rekli da mi možemo izvaditi vizu za Maxico isključivo u Budimpešti . Na njen odgovor
ja sam joj jednostavno odgovorio .....Adios Mexico...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:30   #824
Exclamation Vize za različite države

Da li je problem dobiti vizu za SAD ako ideš preko naše turističke agencije, a ne radiš i ne studiraš. Recimo da li možeš reći da si prije radio pa si zaradio za put, iako sada trenutno ne radiš? Da li te uopće na razgovoru pita takva pitanja? Ili je bolje reći da su ti roditelji platili put, iako oni ne putuju?

Blago Slovencima, njima već neko vrijeme ne treba uopće viza za SAD, slobodno putuju kada požele.

Da li je i za druge države u svijetu (recimo Kanadu, Australiju, Kinu, Brazil, Meksiko, Tajland, Rusiju) problem dobiti vizu ako putuješ preko agencije, ali ne radiš i ne studiraš? Ja sam do sada samo tražila u Zagrebu kratkotrajnu jednodnevnu vizu za Egipat, za jednodnevni izlet sa crusera i dobila sam je bez problema i ništa me nisu pitali osim što sam im pokazala ugovor iz agencije za krstarenje. Čak sam je podignula i za članove obitelji jer sam ponijela i njihove putovnice i sliku, tako da oni nisu uopće morali tamo otići. Bila je gotova za 5 dana. To je inače bila viza koja je vrijedila tri mjeseca.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:47   #825
[QUOTE=conan;12175423]Prošle zime namjeravao sam putovati za Mexico perko Italije . Pošto sam kretao iz Italije i u njoj htio uplatiti izlet pretpostavio sam da bi mi bilo lakše vizu izvaditi u Milanu nego u Budimpešti....
Conane, i ja sam probala sa sa ambasadom u Milanu, nije išlo....Milom ili silom mora se preko Budimpešte, no za razliku od 2004. kada sam prvi put vadila vizu za Mexico, 2007. postupak izdavanja je trajao znatno manje
Na kraju priče mislim da se definitivno isplati malo namučiti oko te vize jer je Mexico stvarno super.
Za RedskinFana - Ja sam ti prošle godine išla u obrnutom smjeru iz Mexica u Gvatemalu (avionom) i iz Gvate ponovno u Mexico (busom), mislim da nema šanse da dobiješ ikakvu vizu na ulasku, ne znam da li znaš kako izgledaju granični prijelazi (ne mislim tu na aerodrome) u Gvatemali..... , zemljani put,
prašnjavi stari američki autobusi, jedan stari prastari kiosk u kojim sjedi policajac....dobrano naoružani policajci.... tegliš prtljagu kroz prašinu do Meksičke strane, kad tamo sve super profesionalno, konrola vize (ja imala "dobla entrada"), ispunjavanje dodatnog formulara itd... Sretno
cagliostro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 17:09   #826
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
da prevedem sve taljanske dokumente na engleski ili španjolski i obavezno svi dođemo na razgovor u Budimpeštu i onda čekamo vizu cca. 1 mjesec. Ja sam službenici tog dana odgovorio da bi ja za tih 30 dana morao se nalaziti negdje u kući i zaboraviti da sam npr. prije 10 dana bio u Mexicu ! Ja se nisam predao
pa sam htio malo ubrzati i nazvao Milano . U toj ambasadi su mi rekli da mi možemo izvaditi vizu za Maxico isključivo u Budimpešti . Na njen odgovor
ja sam joj jednostavno odgovorio .....Adios Mexico...
ja sam bio prosle zime u mex, po starim pravilima, jos sam isao na shemu pozivnog pisma (koje ne preporucam nikome) i isto kaos prije puta, al sam ipak otisao, sada su pravila malo drugacija, i ako imas sve u 2 dana imas vizu.
ovo za milano, da tako je sa vecinom ambasada, uputiti ce te u onu koja je zaduzena za hrvate, osim ako ne radis u toj drzavi, tj na radnoj vizi si.
ako odlucis doci, javi se, da popijemo koju tequilu
poz
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 08:46   #827
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Da li je problem dobiti vizu za SAD ako ideš preko naše turističke agencije, a ne radiš i ne studiraš. Recimo da li možeš reći da si prije radio pa si zaradio za put, iako sada trenutno ne radiš? Da li te uopće na razgovoru pita takva pitanja? Ili je bolje reći da su ti roditelji platili put, iako oni ne putuju?
U utorak bio u US Veleposlanstvu, tak da mi je sve friško - Priloži sve papire koje imaš, ako studiraš/radiš, onda potvrdu, ako ne, onda taj novac, koji su ti roditelji dali, položi na račun banke i kaži banci da ti izdaju potvrdu koliko love imaš na njihovom deviznom računu u svrhu zahtjeva za US vizu. Ja sam posudio lovu od frendova + moju i sve položio na svoj devizni račun, dobio potvrdu (košta od 20 do 50 kn, ovisno o banci) i to priložio. Imaj 100$ za svaki dan boravka u USA. Ja sam imao svu živu dokumentaciju pa je vrlo kratko mi trajao razgovor - minut i pol, a viza na 5 godina, a smiješno je da ja zapravo idem preko Miamija u Srednju Ameriku, al tim bolje, sad mogu kad želim u USA.

I tko zna kakva je procedura za kanadsku vizu, dal treba iste stvari priložiti, koliko košta viza, gdje se predaje zahtjev...?
RedskinsFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 08:48   #828
Quote:
dadopg kaže: Pogledaj post
ja sam bio prosle zime u mex,
poz
Ej, još si u Mexicu? Kad se ti (ako se) vraćaš doma?
RedskinsFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 08:51   #829
Quote:
cagliostro kaže: Pogledaj post
Za RedskinFana - Ja sam ti prošle godine išla u obrnutom smjeru ... da li znaš kako izgledaju granični prijelazi (ne mislim tu na aerodrome) u Gvatemali... do Meksičke strane, kad tamo sve super profesionalno, konrola vize (ja imala "dobla entrada"), ispunjavanje dodatnog formulara itd... Sretno
Ma ne idem u Mex, baš zbog tih viza sam otkantao ga zasad, ionako ću dosta tog vidjet sad, 5-6 zemalja Srednje Amerike.

Dobla... dupla?

Koliko košta Mex. viza u Budimpešti?
RedskinsFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:42   #830
Quote:
RedskinsFan kaže: Pogledaj post
Ma ne idem u Mex, baš zbog tih viza sam otkantao ga zasad, ionako ću dosta tog vidjet sad, 5-6 zemalja Srednje Amerike.

Dobla... dupla?

Koliko košta Mex. viza u Budimpešti?

ahoy,, jesam jesam,, tu sam,, vidim da ne planirate doci tj da cete me preskociti al nema veze,, doma,, planiram u 5mj, i probat ostat bar da se okupam ko covjek, al moram vidjet sa godisnjim.
javi se!
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:30   #831
Evo pogledala u putovnicu, sama viza za dva ulaza koštala je 36 $, no tu treba pridodati trošak legaliziranog prijevoda potvrde banke o stanju na tvom deviznom računu, trošak dostave dokumentacije u Budimpeštu i vračanja iste u Hr, slike .....
cagliostro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:35   #832
Quote:
cagliostro kaže: Pogledaj post
Evo pogledala u putovnicu, sama viza za dva ulaza koštala je 36 $, no tu treba pridodati trošak legaliziranog prijevoda potvrde banke o stanju na tvom deviznom računu, trošak dostave dokumentacije u Budimpeštu i vračanja iste u Hr, slike .....
prevodjenje dokumentacije o stanja racuna na banci nisu potrebni, tako da taj trosak od 150kn je nepotreban, samo neka fino sve bude u dolarima i nema frke.
ovo slanje i sve, se meni vise isplatilo kao jednodnevni trip u budimpestu vlakom.
inace kome treba slozio sam u pdfu ratnu mapu za frenda, pa mogu podijeliti i sa ostalima, vlak-zag-budimpesta, sa svim mogucim detljima lol
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:51   #833
primam na znanje, btw ja sam za dostavu papira angažirala našeg poslovnog partnera, poslala njemu poštom, on u ambasadu, pa opet poštom nazad meni, puno jeftinija varijanta od DHL-a ii puta u Budimpeštu
cagliostro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:54   #834
Quote:
cagliostro kaže: Pogledaj post
primam na znanje, btw ja sam za dostavu papira angažirala našeg poslovnog partnera, poslala njemu poštom, on u ambasadu, pa opet poštom nazad meni, puno jeftinija varijanta od DHL-a ii puta u Budimpeštu
ma jasno,, al ako ide obicno, npr ja sam bi pitao par agencija i kako se ne radi o njihovim aranzmanima trazili su 500-600kn, a malo manje od toga me dosao put u pestu, popit kaficu i pojest nest.

al tko ne moze, mora kurirom slat
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 19:04   #835
Vidim da si tamo, baš ti zavidim.... Hasta luego!
cagliostro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 19:08   #836
Quote:
cagliostro kaže: Pogledaj post
Vidim da si tamo, baš ti zavidim.... Hasta luego!
da, hehe eto..
hasta luego
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 13:26   #837
Thumbs up

Evo ovak.ja i dva frenda smo zamislili da bi išli autom do dubaia.ideja je možda luda i pomalo uzrokovana alkoholom,ali zasad stojimo pri tome.zanima me sve o vizama koje moramo ili nemoramo imati.Prolazili bi kroz srbiju,Bugarsku,Tursku,Siriu,Jordan,Saudijsku Arabiu i na kraju Ujedinjene Arapske Emirate.skoćili bi možda i do Omana.Molim vas za sve moguće informacije.
__________________
Toma
toma-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 16:17   #838
dragi i ja idemo u ameriku, raspitivala sam se vec ovde..zanima me što točno trebam za vizu sve (student sam) i sto treba pisati u onom pismu-pozivnici koje neki amerikanac treba napisati? i da li se to pismo salje direktno u ambasadu ili ga salje meni pa ga ja nosim gore s ostalim papirima?hvala unaprijed
__________________
I hold it true, whatever befall; I feel it, when I sorrow most; 'Tis better to have loved and lost Than never to have loved at all.
Lord Alfred Tennyson
lorena_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 17:13   #839
Quote:
dadopg kaže: Pogledaj post
ahoy,, jesam jesam,, tu sam,, vidim da ne planirate doci tj da cete me preskociti al nema veze,, doma,, planiram u 5mj, i probat ostat bar da se okupam ko covjek, al moram vidjet sa godisnjim.
javi se!
Ma ono kao klub nismo išli u Mex, tj. oni nisu išli jer se nisu mogli organizirat, a ja našao curu i idem s njom po Srednjoj Americi. Izbjegli smo Mex baš zbog tog pilanja oko viza, al smo trebali nabavit US vize jer letimo preko Miamija i na kraju je još bolje ispalo - dobio sam vizu na 5 godina + na porvatku ostajemo 4 dana u Miamiju kod frenda... banja!
Vidimo se na gelatu kad se tornaš doma MOrat ću te pitat nove stvari... dobio sam ideju da next year idem u Kolumbiju + Venezuela + Amazona pa da mi malo kažeš o Kolumbiji

Zadnje uređivanje RedskinsFan : 19.01.2008. at 18:30.
RedskinsFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:15   #840
Quote:
toma-zg kaže: Pogledaj post
Evo ovak.ja i dva frenda smo zamislili da bi išli autom do dubaia.ideja je možda luda i pomalo uzrokovana alkoholom,ali zasad stojimo pri tome.zanima me sve o vizama koje moramo ili nemoramo imati.Prolazili bi kroz srbiju,Bugarsku,Tursku,Siriu,Jordan,Saudijsku Arabiu i na kraju Ujedinjene Arapske Emirate.skoćili bi možda i do Omana.Molim vas za sve moguće informacije.
Nedavno sam gledao na taljanima dokumentarac odnosno putopis muža i žene koji su krenuli od Budimpešte do Omana autom. Mislim da je to sve izvedivo samo mi viza za UAE malo smrdi pošto se viza dobia na 1 ulaz izlaz i to isključivo ako se putuje emiratesom ili ako je nekakav hotel sponsor te nihova ambasada ne izdaje vize nego sama vlada izdaje e-vize ....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.