Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2014., 10:31   #1
Sto se to samnom dogada?

Pozdrav ljudi,

ovako, da iznesem neke stvari koje me zabrinjavaju.

U posljednje vrijeme, osjecam se lose. Normalno jedem, spavam, radim, ali sa druge strane za neke aktivnosti se doslovce moram tjerat, jednostavno mi se neda.
Sto se tice drustvenog zivota, izlazila sam i izlazim, ali nikad nisam bila neki preveliki partijaner, zadovoljim se mirnim izlascima i sto se tice druzenja sa drugim ljudima - vise mi je bitna kvaliteta nego kvaliteta. Imam se sa kime druziti, ali mi nije do pretjeranog druzenja (jel to mozda jer te netko prije razocarao od prijatelja ili smatras da u nekom prijateljskom odnosu nisi dobivao koliko si zasluzio) pa se sada nastojis nekako izolirat od drugih.?
Ljubav - nekako nisam uspjesna po tom pitanju...

Kako da si pomognem? Vjerojatno su se nakupile sve neke lose stvari i prouzrocile da se trenutno osjecam lose i da se za neke aktivnosti moram tjerat. Bila bih zahvalna na nekim korisnim savjetima!
summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 17:49   #2
Ne pomagaj si. To je proces sazrevanja. Svijesnost se pojačava i počinješ osjećati a posle i uviđati da si na nivou manjeg od onog na kojem si sposobna iskusiti ljubav, slobodu, sreću. Ukratko, osobni razvoj.
Svaka takva teškoća vodi ka nečem novom. Samo se drži u procesu i ne kloni previše u teška stanja, već silovito napred i promatraj svijet kao zrcalo sebe.
Iochannes` is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 06:53   #3
Ne brini za izlaske - mnogima više odgovara mirnija atmosfera za kvalitetni razgovor, nego neki ludi provodi. To je sasvim ok što se tiče društva, uvijek će biti pojedinaca koji će se udaljiti ili te iznevjeriti. Ipak, ne zatvaraj se od drugih nakon toga - ako netko može bez tebe, i ti možeš bez te osobe. Jednostavno ih pusti, te se posveti onima koji su uz tebe, te traži nove zanimljive osobe. Ljubav će se jednostavno dogoditi. Samo se opušteno upoznavaj i druži kad je prilika, pa ćeš postepeno kliknuti s nekime.

Tjeranje na neke aktivnosti mi je poznato, jer sam isto imao problema s time. Meni tu najviše pomaže da reagiram na prvu misao da nešto trebam riješiti. Čim krenem u promišljanje o tome, snaga volje blijedi, jer um brzo uništi jednostavne i dobre ideje. Također je dobro razlomiti veći zadatak na manje dijelove ... lakše se fokusirati na izvedbu malih koraka.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.