Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2012., 16:56   #41
Quote:
coherent kaže: Pogledaj post
Prednosti IMSa nema, prednosti analogne linije su:
- mogucnost telefoniranja ako nema struje
- mogucnost slanja i primanja faxa
- mogucnost koristenja uredjaja s pulsnim biranjem
- kompatibilnost sa onom uticnicom s tri pina
Prednosi IMSa ima, ali za operatera. Inace nama su uveli IMS takoreci na prepad prije 6 mjeseci pa smo od tada na VIP homeboxu, a t-com umjesto prijasnjih 300-tinjak kuna od nas dobiva 0 kuna . (doduse dobiva VIP 100-tinjak)
kiklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 22:55   #42
Meni ovo doslo od t-coma danas, da se moramo kao prespojiti, podrucje samobora. Zna se netko kad s egasi anlogna centrala za to podrucje i postoji li sansa da azdrzim na staromu. Imam 80 godina staru kucu i sad bi trebo busiti radi prevlacenja zica i gluposti, a i fax mi spojen
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 20:23   #43
Pritužba na vaš hakerski napad moje home stranice
Ovo sam poslao T-com-u Kakirali su mi home stranicu
subjekt Pritužba na vaš hakerski napad moje home stranice
Davatelju usluga, T-com (internet)!



Danas sam otvorio svoje računalo a umjesto moje početne stranice dobio sam vaše poruke. Otvorio sama drugu stranicu a pojavilo se isto?!? Ta stranica nije pružila mogućnost da ju isključim već je imala dvije mogućnosti, da migriram (ne znam što se tu htjelo reći, da idem iz svoga sela u neko drugo?) ili da me ponovno posjetite. Ne želim migrirati, niti da me ponovno posjetite jer je ovo hakerski bezobrazluk. Od kuda vam pravo? Molim vas da se maknete sa moga računala. Vi dajete tehničke uvjete na koje sam pristao i ne želim mijenjati ništa. Stoga budite ljubazni i nemojte me ometati. Zahvaljujem. PS Ako sam pritisnuo mogućnost da me „opet posjetite ili podsjetite“, zaboravite to. Bio je to samo neuspjeli pokušaj da vas maknem jer druge mogućnosti nisam imao.



Ako ne znate o čemu govorim, tretirajte vašu stranicu kao hakerski napad i zaštitite me jer su to vaše tehničke obveze i mogućnosti. Nadam se da ne ću trebati ovdje zvati svjedoke koji će potvrditi vaše hakerske napade na moju privatnost i moje računalo. Iz adrese je razvidno tko vas je zamolio za malo ljubaznosti i obzirnosti. Hvala. Željko.
Cicarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 12:29   #44
Nova linija za tel.

Pozdrav ljudi!!!
Imam jedno pitanjce,ako mi netko može dati odgovor.
Ovako,kupio sam stan i nemam aktivnu telefonsku liniju.
Eh sada da li netko zna da li mogu uzeti od tComa max 2 paket bez ugovorne obveze,pa nakon mjesec dva otkazati uslugu i preći na drugog operatera,da li mi u tome slučaju ostaje linija,jer samo uvođenje linije je ako ne ideš na t com 650 kn
sb2306mf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 12:56   #45
Preduvjet za max2 je da imaš aktivnu telefonsku liniju i maxadsl, tako da 650 kn ne možeš izbjeći.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 22:21   #46
Ja ne znam ima li koja novija tema o ovome, i malo me cudi sto je ovo toliko neaktivno. Šta su svi šaptom pali i prihvatili IMS?

Ja cu to sutra odbiti (čujem da imam na to pravo i da mi ne mogu ukinuti analognu liniju, ali nisma sto posto siguran u to; ima li tko iskustava).

Glavni razlog j to što vec par godina koristim betamax SIP/VOIP i to mi donosi velike uštede, T-com liniju koristim samo za dolazne pozive (i nemam, ne, mogućnost odabira drugog baznog operatera)

I sad bi mi oni naravno dali novi ruter, s jednom T-comovom VOIP konfiguracijom, i ja vise ne bih mogao (konfigurirati betamax coip (ili bi to bilo jako jako teško bar meni)

Vec pola dana surfam oko toga i pitam po forumima, kako da rijesim sad taj novonastali i nićim izazvan prpoblem (koji je kao "unaprjeđivanje usluge), i sad nazovem frenda i on mi veli da jednostavn odbijem to...

Zadnje uređivanje goranbo : 13.05.2013. at 22:29.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 22:53   #47
Vjerojatno većini nije bitna analogna linija pa im je svejedno.
Ili imaju drugog operatera koji im je jeftiniji pa su pristali na IMS (tj. nisu vidjeli kao manu).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 22:56   #48
Meni to ne paše jer mi tco naravno zeli dati novi zakljucani ruter na kojem ne znam hocu li si moci kofngurirati betamax voip i bit ce mi to btno otežano
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 23:07   #49
U najgorem slučaju, morat ćeš nabaviti drugi router ili SIP adapter, koji ćeš uključiti u zaključani t-comov router.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 00:02   #50
Ti si to napravio ili?
Nije mi jasno bas skroz na temelju čega to govoriš.

Zadnje uređivanje assassin : 14.05.2013. at 09:49. Reason: Maknut nepotreban citat
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 00:11   #51
Pa svaki hardverski ili softverski SIP klijent bi trebao raditi s betamaxom, na bilo kojem ISP-u na svijetu (pod uvjetom da provider ne blokira voip, a t-com ne blokira).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 00:15   #52
Ja imam SIP konfiguriran na ruteru, razumijes, i telefon mi je vec spoje na ruter.

Razgovaram prek telefona,obicnog, najnormalnije (kao da razgovaram preko T-coma), ali ide preko betamax SIP-a. (ako stisnem zvjezdicu na telefonu idem preko t-coma)
A da sam to mogao konfigurirati morao sam otkljucati sadasnji ruter itd, konfigurirati ga, staviti novi conf fajl u njega, itd.
S novim ruterom to mozda nece biti moguce itd, posebno zbog tog IMS-a, zato sto t-com sve zaključa na ruteru itd.

E sad ja ne znam sta ti tocno zelis reci (ne noras nastavljati ako zbilja nemas sta reći, bez uvrede da ne spamamo tu bezveze jer mi stvarno treba konkretna pomoć i savjet)

Zadnje uređivanje assassin : 14.05.2013. at 09:49. Reason: Maknut nepotreban citat
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 00:33   #53
Pa kažem, u najgorem slučaju ćeš morati nabaviti dodatni SIP adapter (košta 30-ak dolara), uključiti ga u router, a telefon u njega, i sve će ti raditi kao i do sad.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 00:41   #54
Neće jer će mi ako se ne varam onda trebati dva telefona (mislim imam ih nego nije praktično; ovako sve imam preko jednog telefona, i betamax i T-com. Onda si mogu mjesto SIP adaptera kupiti i SIP telefon.

Zadnje uređivanje assassin : 14.05.2013. at 09:58. Reason: Maknut nepotreban citat
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 00:42   #55
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Šta su svi šaptom pali i prihvatili IMS?
Ja cu to sutra odbiti (čujem da imam na to pravo i da mi ne mogu ukinuti analognu liniju, ali nisma sto posto siguran u to; ima li tko iskustava).
Vec pola dana surfam oko toga i pitam po forumima, kako da rijesim sad taj novonastali i nićim izazvan prpoblem (koji je kao "unaprjeđivanje usluge), i sad nazovem frenda i on mi veli da jednostavn odbijem to...
ako ste ti i tvoj frend takav faktor da samo zbog vas neće isključiti analognu centralu - super

ja sam isto sam sebi bio faktor dok jednom nisam skužio mrtvu liniju kad sam dignuo slušalicu, a dalje znaš što je bilo i što se radilo
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 00:46   #56
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Neće jer će mi ako se ne varam onda trebati dva telefona (mislim imam ih nego nije praktično; ovako sve imam preko jednog telefona, i betamax i T-com. Onda si mogu mjesto SIP adaptera kupiti i SIP telefon.
Ne trebaju ti dva telefona, možeš koristiti samo jedan (postoje SIP adapteri s FXO portom).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 00:46   #57
Njemu je tak reko covjek koji radi na tom e sad sta ja znam sta je istina i jel ce oni iskljucivat analognu centralu ili samo tak govore.

A šta je bilo i šta se raidlo?
Posusto si već na prvoj prepreci?

Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ne trebaju ti dva telefona, možeš koristiti samo jedan (postoje SIP adapteri s FXO portom).
E pa to ti i govorim sad bi ja trebo izgubit tko zna kolko sati svog vremena (vec sam izgubio valjda deset istrazujuci sve moguce opcije i jos mi nist nije jasno svak govori nest drugo) i ic na posebni tecaj za sve to a vec iam sve napravljeno kak treba i sve sljaka kak treba, i sad imam to famozno "unaprjedjivanje usluge". DOdje mi da se samozapalim pred faking T-scumom.

Odbijanje mi se sve manje cini opcijom, nego bi isao da na ruter, da ga otkljucam (ovisi koji cu dobiti), i da probam instalirati kao sto e bilo do sada (opet odu sati i sati i gomila zivaca; al barem bi imo kao i prije,a ne da imam dodatn euredjaje i boktepitaj kaj).
E sad samo ne znam dal ce mi to uspjeti jer kd nekih rutera je to ja mislim daleko kompliciranije nego kod Thomsona, a i ovaj IMS dodatno komplicira naravno stvar.

Od tehničara mislim na licu mjesta iznuditi (da iznuditi) username i pass za ruter

A sad mi opet vele na drugom frorumu da se ipak moze nekak dat zahtjev da te prebace na IPPOTS odnosno MSAN, ma sta to bilo, i tak zadrzavas tu staru liniju. Budem vidio

Zadnje uređivanje backtothesleep : 14.05.2013. at 01:59. Reason: spojeno, koristiti EDIT!!!!
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 02:35   #58
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Njemu je tak reko covjek koji radi na tom e sad sta ja znam sta je istina i jel ce oni iskljucivat analognu centralu ili samo tak govore.
A šta je bilo i šta se raidlo?
Posusto si već na prvoj prepreci?
08009000, jel isključena centrala - je, jel može pomoć oko prespajanja - može

uglavnom vrlo jednostavno za moje uvjete doma, stari telefon nije podržavao tonsko biranje pa su se ponudili da velikodušno pošalju neki bezvezan bežični telefon za 1 kn uz naravno "dogovorno" produljenje ugovora za telefon na 24 mjeseca - kak i tak neidemo nikud sa t-coma nek im bude, i tak samo stoji i skuplja prašinu..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 17:30   #59
IP-MSAN omogućuje POTS, ISDN i VoIP na istoj platformi

Ja razumijem da neki ljudi ne žele fiksnu liniju.

Ali tko daje pravo T-Com-u da mi je nasilno uzima? Ulaze u kuće i lažu da se centrala gasi, zastrašuju da više nećete imati telefona, da ćete kasnije isto skupo platiti, te ljudi prihvaćaju da se POTS linija prebaci putem rutera ili IAD uređaja na VoIP.

Ja nemam ugovornu obvezu, ali oni su mi POTS pretvorili u virtualni VoIP i ugurali ga u Internet i TV uslugu, a ja i dalje plaćam 3 pretplate. Za VoIP mi nisu trebali oni, to znam složiti i bez njih.

Sada mi na više etaža radi samo jedan telefonski aparat, ne radi faks, sekretarica, Dial-Up - fiksna linija za sigurnosne sustave: protupožarni i protuprovalni alarm, plin, dim, medicinska pomoć. Da ne govorim o drugim problemima: nemaju svi uz telefon električnu utičnicu, nepotrebno se troši struja, kablovi po svuda, telefon ne radi ako nema struje! Prva stvar, kad je frka, je da nestane struje. Onda su svi na mobitelima, mreža pada, baterije su prazne...

IP-MSAN platforma podržava i optiku i bakrene parice, omogućuje POTS, ISDN i VoIP na istoj platformi te ih pretvara, unutar mreže, u jeftiniju VoIP tehnologiju.

Nemaju pravo varati i lagati, jer će nakon gašenja centrala preostali korisnici automatski biti prebačeni na IMS, ali MSAN POTS, koji podržava klasičnu telefoniju. Završetak migracije predviđen je za 1.01.2016., a velika je mogućnost da će do tada raditi paralelno stara (PSTN) i nova (NGN) mreža.

Ako nije najavljeno gašenje Vaše centrale imate pravo tražiti vraćanje na PSTN POTS (staro) ili MSAN POTS port (novo). Ako prave probleme, promijenite operatora, jer onda, po odluci HAKOM-a to moraju napraviti.
„Korisnika treba vratiti sa širokopojasnog porta na MSAN POTS port radi realizacije WLR-a /BSA za operatora korisnika.“

Ja sam potpuni laik, ali u osnovi, sve napisano je točno. Mene najviše ljuti njihovo agresivno nametanje jer stav HAKOM-a je da:

"operator koji ima s krajnjim korisnikom sklopljen ugovor za uslugu pristupa nepokretnoj mreži kontaktira krajnjeg korisnika i nudi mu odgovarajuće zamjensko rješenje radi prelaska na IMS tehnologiju."

Zadnji popis gašenja: http://www.hakom.hr/UserDocsImages/2...0migracija.pdf Privitak 1 stranica 8
__________________

"Blood on the Risers"
AN2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 14:14   #60
"Zahvaljujemo Vam na razumijevanju i stojimo na raspolaganju za sve dodatne upite. Vaš HT"

Na naš, oštar ali argumentiran, prigovor brzo, efikasno i pristojno su nas vratili na klasičnu POTS telefoniju.
__________________

"Blood on the Risers"
AN2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.