Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2009., 21:13   #1001
jel moguce ukloniti madeže koji su normalni, na licu? zivciraju me ovak estetski, ionak sam gadna a jos su se i oni nasrali nisu povrsinski, vec oni samo u kozi
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=a5zTlEMD-gc&NR=1

dao sam ti dušu..
laura7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 18:01   #1002
Napokon sam se uspjela naručiti na pregled madeža u jednoj bolnici, u KBC Dubrava, nakon sto godina zvanja i slanja mailova i to za 22.07.
Da li netko zna, da li uputnica izdana 06.05. bude onda još vrijedila za pregled ili ću morati po novu? Koliko znam, uputnica inače vrijedi mjesec dana.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 18:21   #1003
Da li je ovo melanom?


Prije dva dana primjetio sam na spolovilu sasvim novi madež, crvenkastosmeđe boje. Prije 5-6 dana nije ga bilo. Pošto inače nisam nudist i ne sunčam se gol, malo me zabrinulo otkuda novi madež na mjestu koje duže vrijeme nije izlagano suncu.
Da li je to možda melanom, ili neki drugi oblik raka kože?
Po tijelu imam dosta madeža, ali na spolovilu ovo je prvi. Evo fotografije pa prosudite. Želio bih da pogledaju oni koji su imali problema ili bilo kakvih iskustava s melanomom ili nekim drugim oblikom raka.
Unaprijed hvala!

http://rapidshare.com/files/234413788/P4170840.JPG.html
Dirk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 21:48   #1004
Glavni frajer kaže:,


Puno ti hvala na ovim informacijama, sad sam ih vidjela. Imam ciljano jedan koji želim odstraniti, imam i uputnicu, tako da sam sad mirnija kad definitivno znam da će to biti samo pregled.

Sad se manje bojim, al baš me zanima kako će to sve izgledati i kolko će to dugo ''zarastat''.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 22:45   #1005
citam.citam....sve pise a mene i dalje frka.Mladez inace bio crven(ko kapilara vanjska),oduvijek...i neki dan gledam ko da ima suhe koze na njemu,kad sam se otusirao pipnem to,odrapam i on pocne krvarit(jako malo,a danas ko neka voda iz njega)...odem kod doktora i salje me na pregled i na skidanje.Nezna od cega je,a ni ja.Mislim da sam ga odrapio.Imam neke deblje potkosulje,neke elasticne kad sam na motoru,i taman mi naramenica predje preko njega danas to sktuzio.I sad me frka ko i vecinu tu...nije me bolilo,niti svrbilo...Uf,UF!
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:09   #1006
A ovo spaljivanje madeža strujom...
Jel se i kod toga dobije lokalna anestezija ili kakva anestetička krema barem?
Imam niski prag boli pa me zanima da se znam pripremiti...
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 12:12   #1007
Lokalna anestezija, lidokain, je uobicajena. Ima i opcija odstranjivanja radio-nozem. Probao: nakon injekcije ne osjetis nista.

Sad, mozda neki mesar radi i bez injekcije, ali uvijek mozes reci: zelim odstraniti ovako te uz lokalnu anesteziju. Nema anestezije kod vas? OK, idem drugome.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:40   #1008
Hm, pročitao sam gotovo sve postove, ali imam jedno pitanje. Prvi put sam sada eto prije 5 dana išao odstranjivat madež, sve je super prošlo, baš kao što je opisivano na postovima( lokalna, rezanje, šivanje), e sad zanima me jedno , boli li vađenje šavova? Vidim da niko nije to gotovo spominjao pa predpostavljam da ne boli, ali pošto to prvi puta radim zanima me da znam što me očekuje, odstranjivao sam jedan madež na glavi i jedan na trbuhu.
mark17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 10:54   #1009
MADEŽ

Odmah da kažem da sam izrazito bijele puti i na suncu uvijek pocrvenim. Inaće imam par madeža na leđima koji su ispupčeni, a usto imam malo problema sa aknama na leđima.
Ove godine sam odlućio prvi put ići u solarij.
Nakon neka 4 puta kod jednog madeža sam osjetio malu promjenu. Promjena je u tome šta mi se oko tog madeža pojavilo neko crvenilo i madež me malo svrbio. Sada meni je to izgledalo koda sam nekako zakaćio taj madež pa sam ga iziritirao ili koda mi oko njega izlazi neka akna, ali nakon nekoliko dana sve se smirilo, madež je kao prije, nema crvenila niti me vise svrbi. Sad jel imam nekog razloga za paniku jer kad citam sve ovo oko melanoma nije mi bas svejedno?
babetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 15:10   #1010
Ja nisam ništa osjetila kad su mi vadili konce
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 17:58   #1011
Madež je bio iziritiran i vjerojatno upaljen zbog mehaničke ozljede ili UV zračenja. Ništa te ne košta upisat se kod dermatologa i provjeriti malo te madeže. Izbjegavaj naglo i dugotrajno izlaganje UV zračenju!
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:38   #1012
Još manje te košta kliknut stranicu-dvije dalje i upit postaviti na madež-topicu a ne otvarati po n-ti put novi topic za istu stvar...grrrrr....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:46   #1013
Quote:
mark17 kaže: Pogledaj post
Hm, pročitao sam gotovo sve postove, ali imam jedno pitanje. Prvi put sam sada eto prije 5 dana išao odstranjivat madež, sve je super prošlo, baš kao što je opisivano na postovima( lokalna, rezanje, šivanje), e sad zanima me jedno , boli li vađenje šavova? Vidim da niko nije to gotovo spominjao pa predpostavljam da ne boli, ali pošto to prvi puta radim zanima me da znam što me očekuje, odstranjivao sam jedan madež na glavi i jedan na trbuhu.
U pravilu ne boli, ali meni ni nakon 14 dana nije sve zaraslo pa je vađenje boljelo i krvarilo je kao da sam tek odstranila madež.

E, ja trebam informaciju. Dermatolog mi je rekao da odstranim dva madeža i to sam napravila, ostali su kao bili ok (prije godinu dana). Na ruci imam jedan, nije velik ali je ispupčen, nepravilnih rubova i sad vidim da na sredini imam još nešto, kao manju bradavicu ili madež (to je nešto naraslo prije par mjeseci) i svijetliji je od ostatka madeža. Ja bih to vrlo rado odstranila ali imam osjećaj da će mi dermatolog (flegmatik po prirodi) reći da nije potrebno.
Ne želim dirati bezveze, ali opet mislim si bolje da ga maknem sad nego kasnije kad možda bude kasno..
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 16:35   #1014
Vidis i moju je kcer strah skidati madez...
jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 18:50   #1015
dobila sam uputnicu za dermatologa zbog mladeža pa me zanima vaša preporuka gdje da se naručim u zagrebu. budući da su od tog 4 na licu ne želim da me neki mesar izmasakrira...
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 21:17   #1016
Prvo, dermatolog ti vjerojatno neće operirati madeže, samo dati mišljenje o njima i indicirati eksciziju (izrezivanje), eventualno učiniti dermatoskopiju.
Što se tiče ekscizije, preporučam da te se uputi kirurgu plastičaru.
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 12:27   #1017
Kako zastiti madež od sunčanja

Imam dosta madeža na leđima i dosta su veliki pa me zanima da li ja smijem sa njima ići na sunce ili ih maram zaštiti nečim.
__________________
«Sve je moguće onomu koji vjeruje!» (Mk 9,23)
Kelly17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 12:43   #1018
Quote:
Kelly17 kaže: Pogledaj post
Imam dosta madeža na leđima i dosta su veliki pa me zanima da li ja smijem sa njima ići na sunce ili ih maram zaštiti nečim.

fala Bogu da ne bi smila ić s njima na sunce nezaštićena
ja ih uvik trackan s nekom kremom sa visokim faktorom, vichy ili uriage... al planiran ih ic skinit ovu jesen, doduse ja ih iman 2 na ledjima a ne dosta.... jer mi je dosta vise svaki put mislit na kremu...
queen000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 14:51   #1019
hvala
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 11:02   #1020
Moj problem nije vezan uz madež nego nešto drugo ali je tema dermatološka, pa molim savjet na ovom topiću.
Prije 14 dana sam bila kod kozmetičarke, koja mi je "revno" postrugnula mladu kožicu iznad usne na kojoj je prethodno bio herpes. Da li nekom kremom mogu ubrzati oporavak tog dijela kože koji je još uvijek blago roza boje. Bojim se jer je sad sunce izuzetno jako...
tiny ksantipa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.