Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 11:13   #1
Portable windowsi na USB ??

Nešto sam čuo od kolega da postoji mogućnost da na USB stik postavim windowse (7, 8, 10) tako da na primjer dođem u prijatelja s USB stikom, uštekam ga u njegov comp i podignu se ti moji windowsi (s mojim folderima i fajlovima)
verdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:08   #2
https://lifehacker.com/how-to-run-a-...dri-1565509124

upravo naslov koji si stavio na forumu si trebao upisati na google i izbacio bi ti stranicu koju sam ti ja linkao
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:25   #3
Ok ali koliko ja shvaćam kao laik tako bi dobio samo gole tvorničke windowse a meni treba da sa njima budu i programi koje sam ja instalirao na moj comp (Office, Photoshop, Winrar, Adobe pdf reader, Winamp itd.)
Da li postoji mogućnost da mi i svi ti programi budu skupa s tim windowsima na USB stiku

Zadnje uređivanje verdan : 17.11.2017. at 14:52.
verdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:08   #4
A gle windowsi ti nisu plug and play, teško je da ces dobiti to sto zelis.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:21   #5
Znam, ali očeš mi vjerovati da sam prije nekoliko godina baš vidio negdje gdje je pisalo da se to može napraviti, samo da me ubiješ nikako da sjetim na koji način.
Pisalo je da je to nešto kao kloniranje C: particije sa svim instaliranim programima.
Dođeš na drugi comp, podigneš svoje windowse i imaš sve svoje instalirane programe na raspolaganju, znači kao da sjediš za svojim compom
verdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:41   #6
Eh a to je vec druga stvar to nema nikakve veze sa vezom ono sto si pisao u prvom postu, to je program poput acronisa koji klonira cijeli hard disk ili particiju koju zelis. Znaci procedura je vrlo jednostavna, skines program( mislim da imas trial verziju) te nabavis prijenosni hard disk/ usb stick na kojem zelis da se klonira i to je to. Ali opet napominjem, to opet nije plug and play na drugom kompjuteru, jer postoji miljuni chipseta, drivera, maticnih ploči, nece ti to moci upaliti svaki put da odes kod frenda i ustekas svoj prijenosi hard disk i ocekivati da ce raditi bez greške..

Ja bi ti radije preporucio da uzmes intel nuc koji stane u đep, a imas dosta snazno računalo, samo jbg košta to, a mozes ga spojiti bez ikakvih problema putem HDMI kabela. To ti pisem ukoliko si vise sa svojim kompjuterom po drugim kucama nego kod sebe

https://www.google.hr/search?q=intel...ih=974#imgrc=_
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 08:22   #7
U pravu si razmisliču o toj soluciji
verdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:52   #8
Inače ne moraš baš uzeti intelovo rješenje, ima na ebayu mini računala sa atom procesorima koji vrte windows 10 (x86) , priznajem bit će slabiji od klasičnog računala ali cijena počinje od 300kuna to nije puno a možes ga kopčati doslovno na sve, čak i na tv.
Meni se sviđa to sto sam ja ugrabio monitor sa 2hdmi ulaza pa mogu drugi koristiti za tu svrhu naravno još ne planiram kupiti to jer imam druge prioritete

Možeš ti kupiti i veća računala (nettop) u obliku manje kocke koji su isto prenosivi, i u sebi imaju recimo i3 intelov procesor, a proizvode ih razvi proizvođači poput Asusa itd a lako su prenosivi

Zajdna opcija koja mi pada na pamet je "portabilne aplikacije" evo Firefox i druge jednsotavne aplikacije postoje u portabilnom obliku, za adobe to nema ali ako želiš možeš Gimp, besplatni alat za profesionalnu obradu fotografija.
Imaš jednu aplikaciju koja može instalirati hrpa portabilnih aplikacija na usb stick, fukcionira poput repozitorija na Linuxu.

Inače možes razmisiti i o Linuxu, recimo Linux mint na usb sticku, lako se srede aplikacije, sigurnije je, brže radi i bolje su prilagođeni za rad sa usb sticka. Mogu ti reći da je postupak dosta jednsotavan, Kada montiraš linux na usb stick, već odma možes aplikacije povuči sa repozitorija. Postoje dobre zamjenske aplikacije pa ti tu preporučujem izbjegavati adobeove jer bude kompliciranije.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.