Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 20:18   #221
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Njegov životni elan. Čim se probudi već priča ko navijen. Mozak mu non stop radi. Nikad mu nije dosadno. Koliko uživa u svemu da čak i spavanje izbjegava koliko god može. "Ja ću biti budan cijelu noć..." ... I onda ga nađem kako spava pokriven dekom preko glave. To čitavo sretno djetinjstvo i te oči koje radoznalo sve gledaju i usta koja non stop pitaju. Fascinacija mi je to. Podsjeća me kakvi smo mi ljudi u našoj esenciji i koliko potencijala imamo samo da nas život ne ubije. Djeca su alarmi koji nas bude iz monotonije života. S njima nikad nije dosadno. Koliko god fizičke snage uzimali toliko emocionalne na n-tu potenciju daju.
Apsolutno savršeno
CynicalBlonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 15:18   #222
Moj me u zadnje vrijeme posebno nasmijava

Neki dan me na ulici slucajno zgazio po nozi i krenuo se saginjat i poljubit me u patiku
ono reci ce ljudi sta mu radim doma
I ne znam jel mu to kakav poremecaj okp, ali samo seta po kuci o zatvara ladice i vrata koja nisu zatvorena do kraja, kapne kap vode na pod, donosi krpu, brise, riba..

Ocito po mom tonu skuzi kad sam nervozna, pa kad mu nesto kazem, tuzno kaze "mama to rec polako"
sunce moje

Ima 2.5god
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 21:38   #223
Mene fascinira njegova memorija i smisao za humor i druželjubivost i komunikativnost.

Obožava ljude, događanja, obožava bit u centru pažnje. Mislin da bi otišao i s ciganima da ga pozovu.

Zapamti sve, ko spužva.

Veseli me kad on nešto postigne i onda je pun sebe. Veseli me i što nije sebičan.

A kod nje me veseli što će vjerovatno biti suprotnost sinu. I što se budi s osmjehom.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 00:27   #224
Nasmije me kako me podsjeća što trebam učiniti ili povjeriti.....mislim ima razloga za to, jer neke stvari već rutinski radim pa nešto preskočim.

Mali ima 4god. Kada idemo iz stana u vrtić pita me jel sam uzela njegovu torbu, jel sam uzela majicu za posao, jesam li zaključala stan....

Jednom sam ga u brzini samo stavila u sjedalicu i sjela za volan.
On: Hej mama, nisi me zavezala


I tak...sin mi postao vanjska memorija.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:01   #225
Ova tema je prekrasna!!!! Moja bebica ima dva mjeseca. Dusa mi se topi kada mi se smije, i tada jos napravi neku facu kao da se zasrami kada je ja pitam da li je ona moja pcelica. Zvukovi koje proizvodi, od nekog kao cvrcanja do hrkanja, gugutanja... Kada otvara usta i pokusava me imitirati dok joj pricam... kada me kad ju naslonim na sebe zagrli malim rucicama i onako me lagano pipka prsticima. Njezin miris je prekrasan, i isto kao i sve mame cudim se i divim joj se... Divim se kako je prekrasna i savrsena, kako smo mogli dobiti tako predivnu kcer, gledam ju i nevjerujem... <3
MKay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:33   #226
MKay bas si lijepo napisala Ja se isto tako osjecam nakon 8mj i nekad navecer dok ju gledam kako spava, dode mi suza na oko jer sam toliko sretna sto ju imamo i svaki dan je dragocjen. Uzivaj u maloj mrvici, vrijeme leti...
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 08:35   #227
Hvala ti Poly I ti isto uzivaj, predivno je to vrijeme. Napisat cu jos par stvari jer znam da cu se jednog dana vratiti na ovu temu i podsjetiti se ovih divota.
Dodala bih i ono sto su neke mame napisale na pocetku, miris njenih malih stopala, njen dah po mlijeku nakon jela, kad podrigne
Kad digne jednu obrvu - ima vec i malu boru iznad desne obrvice jer ju cesto dize hahahaha.
Znatizeljna je. Imam palmu u kuci i ona ju strasno zanima, a opet imam dojam da je se mozda boji jer se sva ukoci kada je nosim po kuci a palma odjednom dodje u njen vidokrug. Smijesna je tako kad se okrece i trazi palmu pogledom.

Kako promatra starijeg brata, pruza ruke prema njemu, gleda ga s posebnom pozornoscu. Na tatu se rastapa i njemu se najvise smije, gleda ga s obozavanjem, a tako je mala.

Pogled dok promatra svijet. Danas sam ju odnijela u dvoriste prvi put da je bas budna bila skroz i promatrala je stabla i cudila se. Prije toga uz prozor sam je drzala i isto je promatrala s takvim fokusom i analitickom facicom, kao da sve kuzi.

Kako vec sada voli svoje igrackice, prica s njima, hvata ih rucicama jer vise iznad njene kosare i stavlja ih u usta.

Kako je pametna, vec sada zna pokazati ako zeli da ju uzmem, sto joj ne pase i sto zeli (kao i svaka beba, ali ona meni djeluje strasno natprosjecno inteligentna, kao i svakoj mami njena beba vjerojatno )

Kako reagira na odredjene rijeci s osmjehom - pcelica, cvrcak, pticica, balerina

Tuzna sam kada zaplace, danas je bila umorna i zaplakala mi je u rukama dok sma ju nosila tako razocarano i tuzno, kao da nema nade da ce biti bolje. Jos je rucicama krenula lupat nemocno. U tom trenutku mi je djelovala kao da ima 2 g a ne dva mjeseca. Grozno sam se osjecala.
Srecom jako jako rijetko place.

Obozavam svoju srecu. Pitam se cime sma ju zasluzila tako savrsenu. Sretna sam sto se isto uz nju prisjecam predivnih trenutaka sa starijim sinom dok je bio beba. Oni su mi sve i svaki dan zahvaljujem Bogu na njima.
MKay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 13:13   #228
Prohodala je. A hoda ko patkica i raširi ruke da drži ravnotežu
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:00   #229
Trenutno me veoma veseli razvoj odnosa između klinca i psa. On je napunio 2 godine, a pas ima 1,5 godinu.

Jedno vrijeme su se maltretirali, pa ignorisali, a sada on je zove, nosi joj hranu, kada siđemo ujutru u prizemlje, prvo nju ide maziti, prije vrtića mora joj odnijeti i usuti hrane.

S obzirom da je pravi malo Crnogorac i neće da govori, njeno ime naviše izgovara Česiii, Česiii (Čelsi), đeee Česii....

Proljetos je obrađivao vrt sa mnom, ima svoju opremu i sa užitkom radi. Sada imaju oboje zabranu ulaska, jer gaze sve pred sobom.

Ali obožava ići sam sebi ubrati jagode i ribizle, stalno obilazi oko loze i gleda kada će sazrjeti grožđe.

Najslađi je kada procijeni da je vrijeme da se travnjak pokosi, pa iznese svoju kosilicu i maltretira tatu da idu kositi. Onda zajedno čiste svoje kosilice.

Znam da se mnogi žale na terrible two fazu, nije on nešto divan i bajan, mnogo je tu jaukanja i kukanja i histerije, ali postalo je mnogo lakše jer je on mnogo funkcionalniji. Razumije, komuniciramo, hoda i na duže relacije. Sad je baš dječačić.

Sent from my 6045K using Tapatalk
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.