Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li TE na Peruči
Da 20 41.67%
Ne 28 58.33%
Glasovatelji: 48. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 20:48   #241
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nikad suša godina a radili su normalno.

Ali da izbjegnemo nesporazume nisam protiv izgradnje nekih drugih izvora el. energije ali sam mišljenja da smo prvo dužni ""potrošit" hidropotencijal pa se bavit nešto nečistijim izvorima. Ova na Peruči mi ne izgleda baš baš nužno potrebna. Usput ne znam koliko je nužna privatna inicijativa oko toga kad nam se kako stvari stoje HEP doslovce guši u parama a bit će ih i više nakon poskupljenja.

HEP je taj koji treba skrbit o el. energiji i neka se bave tim poslom.
Tako je - u infrastrukturu koja je vezana za strateške resurse treba ići samo država i točka - ručice kapitala treba lupnut po prstima kad pričamo o vodi i struji - tu ne priznajem ni privatno-javno partnerstvo koje je samo krinka za dugoročnu privatiizaciju ključnih i strateških resursa i infrastrukture.

Hep će ovu godinu završiti s preko 3 milijarde kuna dobiti - pas mater mogu sami za 5 godina izgradit nuklearku ako žele bez kreditnog zaduženja, a kamoli još koju hidroelektranu
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:48   #242
3 mlrd? Lijepi mamac za lešinare.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 05:20   #243
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Nadalje, prelazak osobnih vozila sa nafte na struju uciniti ce studiju konzervativnom. Pitanje je samo dinamike. U sezoni ce vrsno opterecenje porasti enormno bez obzira na to sto cemo kasniti sa upotrebom elektricnih vozila u odnosu na Nijemce, Austrijance, Slovence i Cehe.

Populizmom u propast...
Turista je malo i kratko su tu, samo 100 milijuna noćenja, a Hrvati ostvare 1500 milijuna noćenja godišnje. Kao i na tržištu hrane - turisti su neznatni potrošači.
Najbolje da napravimo novu energetsku strateguju 2020-2030 na temelju pretpostavke da će motorizirani babyboomeri prelaskom sa plaće 800 eura na mirovinu 300 eura, svoja vozila od 3000 eura zamijeniti za elektična po 30.000 eura i time povećati potrošnju struje na ciljanih 28 TWh.
Tih par vikenda u godini kad turisti putuju možemo uključiti TE Rijeka 400MW (na mazut) kako bi turisti natankirali svoja ekološka vozila. Zadnji put je radila prije par godina, par sati jednog dana u veljači kad je bilo jako hladno. Kad Nijemac, Talijan ili Madžar ide na put, ne isključi svoju elektranu (na ugljen, Nijemac doma, talijan u Bosni/CG/Srbiji/Rumunjskoj pa kablom preko Jadrana) iz koje inače tankira.

Zadnje uređivanje zgubydan : 20.09.2017. at 06:42.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 09:41   #244
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
radi hdz-a će i naši unuci plaćati kredite
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...lijuna/183568/

samo nam treba još jedna preskupa plinska elektrana koja će stojati ugašena kao ova u sisku a za koju će stranka na vlastiti skupiti za članarinu. ajde golube, daj podatke koliko je sisački blok c proizveo električne energije od 2015. do danas.
.
Da, kao i uvijek kada HDZ "radi" nešto veliko, radi se o velikoj pljačci, pa makar i upropastili Cetinu ili bilo što drugo u Hrvatskoj. Nije bitno.
Netko drugi je stavio i cijenu po MWh koja je dogovorena s državom i tu je već jasno da se radi o težoj katastrofi.

Nakon što pogledate prvih 30 minuta izlaganja čovjeka koji zaista radi na Ruđeru (za razliku od za ovu prigodu izmišljene firmice sa jednim ex-zaposlenikom Ruđera), jasno je da se radi o još jednoj ogromnoj pljačci, koja treba, ne milijune, ne stotine milijuna, već više od milijarde preliti od poreznih obveznika, u džepove bandita iz zločinačke organizacije.
Jasno da odurna nakaza od Dalićke i ostali bjesne, jer ovim bi se "projektom" svi umočeni namirili za vijeke vijekova (ne, ministarske plaće isl. nisu dovoljne da ih se namiri...), a sve "legalno".
Quote:
marrai kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=z5Uim6VznPc&sns=em
Ako nekoga zanima,neka pogleda tribinu iz Supetra!
Stvarno bi ljudi trebali pogledati tih prvih 30 minuta, jer vidi se da pojedini forumaši nemaju pojma, pa misle da su i sve TE na plin iste itd.
Uglavnom, vrlo je jasno da je svatko tko brani ovaj projekt "zbog napretka" ili totalni idiot ili također umočen u ovu, još jednu AAADEEEZEEE mega-pljačku i upropaštavanje Hrvatske.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:58   #245
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Dpojedini forumaši nemaju pojma, pa misle da su i sve TE na plin iste itd.
Uglavnom, vrlo je jasno da je svatko tko brani ovaj projekt "zbog napretka" ili totalni idiot ili također umočen u ovu, još jednu AAADEEEZEEE mega-pljačku i upropaštavanje Hrvatske.
slažem se.. nekako su svi zauzeli stav, vid' ovih Dalmatinaca, oni bi struju, a ne bi TE, al zato im ne smetaju negdi drugdi..
kao prvo, u Dalmaciji se proizvodi struja preko HE kojih ima dosta, kao drugo nije svaka TE ista,
kao treće nije nitko protiv napretka ili izgradnje novih izvora energije, ali ne na silu i ne na ovakav nažalost klasičan način, di je jasno valjda svakom sa zrnom mozga u glavi da je riječ o pljački i privatnim interesima..

e zato treba bit PROTIV TE Peruča jer je ne samo zbog Dalićkine reakcije jasno da se tu pogoduje određenim osobama i njihovim interesima... a sve ostalo (prirodni resursi, stanovništvo cetinskog kraja itd.) samo će bit kolateralna žrtva njihove gramzivosti
__________________
The fact that no one understands you doesn't make you an artist
Patsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:22   #246
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Da, kao i uvijek kada HDZ "radi" nešto veliko, radi se o velikoj pljačci, pa makar i upropastili Cetinu ili bilo što drugo u Hrvatskoj. Nije bitno.
Netko drugi je stavio i cijenu po MWh koja je dogovorena s državom i tu je već jasno da se radi o težoj katastrofi.

Nakon što pogledate prvih 30 minuta izlaganja čovjeka koji zaista radi na Ruđeru (za razliku od za ovu prigodu izmišljene firmice sa jednim ex-zaposlenikom Ruđera), jasno je da se radi o još jednoj ogromnoj pljačci, koja treba, ne milijune, ne stotine milijuna, već više od milijarde preliti od poreznih obveznika, u džepove bandita iz zločinačke organizacije.
Jasno da odurna nakaza od Dalićke i ostali bjesne, jer ovim bi se "projektom" svi umočeni namirili za vijeke vijekova (ne, ministarske plaće isl. nisu dovoljne da ih se namiri...), a sve "legalno".

Stvarno bi ljudi trebali pogledati tih prvih 30 minuta, jer vidi se da pojedini forumaši nemaju pojma, pa misle da su i sve TE na plin iste itd.
Uglavnom, vrlo je jasno da je svatko tko brani ovaj projekt "zbog napretka" ili totalni idiot ili također umočen u ovu, još jednu AAADEEEZEEE mega-pljačku i upropaštavanje Hrvatske.
Baš,lijeno im pogledati a prave se pametni... Dobro je i poslušati pred kraj što je jedan prof.pričao jer takve stvari u medijima nećete čuti,a meni osobno novost je izjava jednog gospodina koji kaže da je ustav sfrj iz '74.imao čl.u kojem je čin prodaje/davanja nacionalnog dobra veleizdaja i zašto toga nema u Ustavu RH...
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:47   #247
Znači mi bi trebali subvencionirati sa miljardu kuna godišnje ovu elektranu. Uz to studiju utjecaj na okoliš su sami radili i dovodi se u rizk jedan od najvećih izvora pitke vode u RH.

Koja je to banda lopovska, Vrdoljak sa pljačkaškim zakonom zbog kojeg je struja poskupila, na kojem se bazira subvencija za ovu elektranu i HDZ koji nastavlja sa istom pričom iako ima alata da zbog ekološkog utjecaja zaustavi ovaj projekt.
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:26   #248
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Može mi netko nešto objasniti? Vidim da je u Hrvatskoj trenutno sedam TE, od čega dvije u Zagrebu (pa Osijek, Rijeka, Sisak, Plomin, Jertovec). Iz ovog otvorenog pisma ispada, kako je dramatično pisano, da su sve to gradovi smrti, uništenja i ekoloških katastrofa, posebno što su to vjerojatno TE starijeg datuma i starije tehnologije. Meni tu nešto ne štima u toj priči, ne znam mnogo o tematici, ali logički mi to ne pije nikako vodu.
S obzirom da ti nitko nije odgovorio:

u Zagrebu su dvije toplane, bez kojih bi centralno grijanje tesko islo. Uz svakodnevni promet oko 300 tisuca auta, dvije toplane na plin ne mijenjaju puno ekolosku sliku.
Slicno je i za toplane u Osijeku i Sisku. TE-TO u Sisku nije bas na dobrom glasu, bas zbog zagadjenja.
TE u Rijeci rijetko radi. Radi se o elektrani na loz ulje starijeg datuma, koja je vjerojatno neisplativa (ali to samo nagadjam)
KTE Jertovec je prastara elektrana male snage cija je namjena pokrivanje vrsnog opterecenja, ali po podacima s HEP-ove web stranice, jedva da ju pale.
Plomin ne treba nesto posebno objasnjavati.

Zakljucno, nisu sve ovo gradovi smrti, ali se vidi da osim gdje se elektrana koristi istovremeno i kao toplana (u velikim gradovima), nisu bas nesto u pogonu. Osim Plomina
trekker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:41   #249
Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
S obzirom da ti nitko nije odgovorio:

u Zagrebu su dvije toplane, bez kojih bi centralno grijanje tesko islo. Uz svakodnevni promet oko 300 tisuca auta, dvije toplane na plin ne mijenjaju puno ekolosku sliku.
Slicno je i za toplane u Osijeku i Sisku. TE-TO u Sisku nije bas na dobrom glasu, bas zbog zagadjenja.
TE u Rijeci rijetko radi. Radi se o elektrani na loz ulje starijeg datuma, koja je vjerojatno neisplativa (ali to samo nagadjam)
KTE Jertovec je prastara elektrana male snage cija je namjena pokrivanje vrsnog opterecenja, ali po podacima s HEP-ove web stranice, jedva da ju pale.
Plomin ne treba nesto posebno objasnjavati.

Zakljucno, nisu sve ovo gradovi smrti, ali se vidi da osim gdje se elektrana koristi istovremeno i kao toplana (u velikim gradovima), nisu bas nesto u pogonu. Osim Plomina
Na plin su zadnjih desetak godina do tada u kurile mazut tako da ne pričajte bajke...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:53   #250
Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
S obzirom da ti nitko nije odgovorio:

u Zagrebu su dvije toplane, bez kojih bi centralno grijanje tesko islo. Uz svakodnevni promet oko 300 tisuca auta, dvije toplane na plin ne mijenjaju puno ekolosku sliku.
Slicno je i za toplane u Osijeku i Sisku. TE-TO u Sisku nije bas na dobrom glasu, bas zbog zagadjenja.
TE u Rijeci rijetko radi. Radi se o elektrani na loz ulje starijeg datuma, koja je vjerojatno neisplativa (ali to samo nagadjam)
KTE Jertovec je prastara elektrana male snage cija je namjena pokrivanje vrsnog opterecenja, ali po podacima s HEP-ove web stranice, jedva da ju pale.
Plomin ne treba nesto posebno objasnjavati.

Zakljucno, nisu sve ovo gradovi smrti, ali se vidi da osim gdje se elektrana koristi istovremeno i kao toplana (u velikim gradovima), nisu bas nesto u pogonu. Osim Plomina
Hvala...

Inače imam veliki problem sa time kada se stvari predimenzioniraju, a čini mi se da je to problem tog otvorenog pisma. Ovo tvoje objašnjenje je meni sto puta jasnije, nego čitati one i onakve katastrofične i apokaliptične rečenice
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:14   #251
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Na plin su zadnjih desetak godina do tada u kurile mazut tako da ne pričajte bajke...
1. Malo vise od desetak godina,
2. kakve ima veze sto je bilo prije?
trekker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:20   #252
Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
1. Malo vise od desetak godina,
2. kakve ima veze sto je bilo prije?
Pa ne baš rezervari su još tamo...
Dakle dok se kurio mazut nisu dimile i trovale ili šta ????
Plinske bu potrovale šta onih par baba kaj je ostalo tamo a dvije na mazut nisu potrovale 800 000 stanovnika Zagreba a i stavio sam ti link gdje se vidi vodocrpilište stotinjak metara od te na mazut i to nije problem a plinska bu mam zagadila i ono kaj je na stotine km od nje....

Gle argumenti su vam slabašni nije moj problem..

Nagradno pitanje oko nuklearke u krškom su...
a) neobrađene površine zarasle u korov
b)travnate livade gdje pasu krave
c)vočnjaci kruški i jabuka Fructala

Baš da vidim jel znate
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:31   #253
@koka36

Znači nećemo subvencionirati ovu fosilnu elektranu sa miljardu kuna godišnje ? Nije ugrožena pitka voda radi tog projekta ?
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:52   #254
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa ne baš rezervari su još tamo...
Dakle dok se kurio mazut nisu dimile i trovale ili šta ????
Plinske bu potrovale šta onih par baba kaj je ostalo tamo a dvije na mazut nisu potrovale 800 000 stanovnika Zagreba a i stavio sam ti link gdje se vidi vodocrpilište stotinjak metara od te na mazut i to nije problem a plinska bu mam zagadila i ono kaj je na stotine km od nje....

Gle argumenti su vam slabašni nije moj problem..

Nagradno pitanje oko nuklearke u krškom su...
a) neobrađene površine zarasle u korov
b)travnate livade gdje pasu krave
c)vočnjaci kruški i jabuka Fructala

Baš da vidim jel znate
Jedna od toplana je sigurno prešla na plin puno prije 2000, a možda i obje.
Kakve ima veze jel rezervoari još stoje tamo ili ne?
I kakve veze ima tema o gradnji TE na Perući sa tim što su TE-TO blokovi u Zagrebu nekad radili na mazut?
Bez te dvije termoelektrane-toplane u Zagrebu ne bi bilo centralnog grijanja. Na Perući ne živi milijun ljudi koje treba grijati 6 mjeseci godišnje.
Nisu argumenti slabašni, nego ti tupiš po svojem. Tvoj problem.
Ovaj kraj s nuklearkom totalno nema nikakve veze s temom i samo pokazuje da nemaš više nikakvih argumenata.
trekker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:31   #255
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post
@koka36

Znači nećemo subvencionirati ovu fosilnu elektranu sa miljardu kuna godišnje ? Nije ugrožena pitka voda radi tog projekta ?
A zakaj bi ju sufinancirali ????
Ne
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 06:21   #256
Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
Jedna od toplana je sigurno prešla na plin puno prije 2000, a možda i obje.
Kakve ima veze jel rezervoari još stoje tamo ili ne?
I kakve veze ima tema o gradnji TE na Perući sa tim što su TE-TO blokovi u Zagrebu nekad radili na mazut?
Bez te dvije termoelektrane-toplane u Zagrebu ne bi bilo centralnog grijanja. Na Perući ne živi milijun ljudi koje treba grijati 6 mjeseci godišnje.
Nisu argumenti slabašni, nego ti tupiš po svojem. Tvoj problem.
Ovaj kraj s nuklearkom totalno nema nikakve veze s temom i samo pokazuje da nemaš više nikakvih argumenata.
Da, bit svega je da na mjestu gdje Dalicka zeli graditi TE ne zivi gotovo nitko. Tako da bi sva toplina isla za grijanje jezera. Zbog toga je ta TE tamo nepotrebna.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:29   #257
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa ne baš rezervari su još tamo...
Dakle dok se kurio mazut nisu dimile i trovale ili šta ????
Plinske bu potrovale šta onih par baba kaj je ostalo tamo a dvije na mazut nisu potrovale 800 000 stanovnika Zagreba a i stavio sam ti link gdje se vidi vodocrpilište stotinjak metara od te na mazut i to nije problem a plinska bu mam zagadila i ono kaj je na stotine km od nje....

Gle argumenti su vam slabašni nije moj problem..

Nagradno pitanje oko nuklearke u krškom su...
a) neobrađene površine zarasle u korov
b)travnate livade gdje pasu krave
c)vočnjaci kruški i jabuka Fructala

Baš da vidim jel znate
Točan odgovor je C)
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:37   #258
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Točan odgovor je C)
Ali kako, pa elektrana i to još nuklearka pa vočnjaci u suradnji s prirodom...
Gdje je Bulj da objasni kako bu to sve uništeno i spaljeno
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:05   #259
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ali kako, pa elektrana i to još nuklearka pa vočnjaci u suradnji s prirodom...
Gdje je Bulj da objasni kako bu to sve uništeno i spaljeno
Koka, možeš li mi napisati ili uputiti na relevantne linkove koji govore u korist gradnje T.E. na Peruči.?
Da to bude znanstveno utemeljeno.
Može li neka:cost benefit analiza
Pozdrav.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:54   #260
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ali kako, pa elektrana i to još nuklearka pa vočnjaci u suradnji s prirodom...
Gdje je Bulj da objasni kako bu to sve uništeno i spaljeno
Kakve veze sad ima NE Krsko s ovime? Jesi li ti svjestan sto si sad izvalio? Jadno te gledati kako pokusavas braniti ovaj lopovski projekt kojeg guraju banditi iz HDZ...
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.