Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2007., 16:14   #21
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
ti si ipak mlajsa :cerek:

moja torba za prvi razred je bila najmodernija i naskuplja, ali bome i najteza (nije da se sjecam, tak stara tvrdi ) prava kozna, crvena. i danas imam spondilozu i sve ostale bolesti kraljeznice :rolleyes:

a ovih blindiranih ima mraaak cvrste, lagane ko perce i cca 100 ojra
(šta je mlajša :zubo: )



moja kralježnica je ok stvar je u držanju i nenatezanju 9 kila sreća pa sam bila mršava inače bi me špahtlom sa asfalta grebali ispod torbe pa su morali pazit šta će mi natovarit


ah.. čekaj sam da uđemo u eu
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 16:34   #22
ja sam u prvi osnovne krenula s kockastom torbom, jel se sjecate tih?
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 17:39   #23
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
ja sam u prvi osnovne krenula s kockastom torbom, jel se sjecate tih?
pa i danas djeca kreću s tim kockastima u prvi razred...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 21:25   #24
Nema mi druge nego poslije mora zaletit se do city centra i proučiti Samsonite, ako su dobre, i ako cijena nije previsoka, zašto ne
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 23:13   #25
Te Samsonite su super, ima mi nećakinja bubamaru i torba je stvarno preslatka. Naravno, najprije sam svog sina odvela tamo, za muškiće imaju samo jednu životinju, mislim da je bila kornjača (ili žirafa? ) i meni osobno odlična
Ah, s kakvim sam ushićenjem ušla u dućan i mislila da će momak dijelit sa mnom taj osjećaj, međutim izašli smo van brzinom svjetlosti
Taj pogled....
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 23:20   #26
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 00:32   #27
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
izašli smo van brzinom svjetlosti
Taj pogled....
:lol.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 22:37   #28
tijo nisi li ti nesto prosle godine pisala da je malac bodul i da si je od sveg skolskog pribora zelio samo gumicu, pa valjda mu je onda i samsonajt po toj analogiji bio fensi-smesi
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 22:50   #29
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
tijo nisi li ti nesto prosle godine pisala da je malac bodul i da si je od sveg skolskog pribora zelio samo gumicu, pa valjda mu je onda i samsonajt po toj analogiji bio fensi-smesi
o da da
To je bilo kad smo išli po knjige u knjižaru, knjige nisu došle a meni nije u genima da uđem u neki dućan i izađem bez ičega pa sam njemu rekla nek si izabere što hoće. A što će dite uzet u knjižari? Ta neće valjda knjigu I bome je ta gumica trajala i trajala , nije se brisalo s njom da se razumijemo, samo se nosala u torbi

Ista priča i s oštrilom, morala sam kupit ono na Munjevitog ali nije se smjelo oštrit s tim, o ne, taj je samo za nosanje u torbi
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 22:58   #30
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
pa i danas djeca kreću s tim kockastima u prvi razred...
ali zasto zapravo? pa uzasno su neudobne...
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 02:11   #31
školske torbe - pitanje je sad

Imamo prvašića.
i tražimo školsku torbu već tjednima ne znam di sve nismo bili
U TL već od 29kn!!!!?????? ko da je važno koji lik iz crtića će klinac nositi na leđima
onda u Samsonite, šminka, torba "samo" 1220kn! (i njemu se baš ta sviđa), no uspjeli smo mirno izaći iz dućana, ... u nekim dućanima smo vidjeli pretvrde, preteške ili pak torbe koje se zatvaraju na čičak, što znači da će, ako ne zatvori dobro čičak, doma donijeti samo torbu
i da, sve se rozi po dućanima kao da samo cure idu u prvi razred ...
E sada molim iskusne roditelje za savjet:
Na što treba najviše paziti kod kupovanja, jer sam vidjela da su poleđine torbi kod nekih tvrde ko kamen, recimo te čuvene Scout-ice koje koštaju 1100kn, (a meni se te torbe čine užasno tvrde i teške), a kod nekih torbi su poleđine spužvaste i anatomske, što je puno bolje, ali torba više sliči na ruksak.
Negdje sam čitala da prvašići u prosjeku nose na leđima oko 4kg pa me zanima koje su torbe najlakše (cca 700-800grama), zbilja ne bih htjela kupiti "ime" ili "lik iz crtića", pa da mi jednog dana dijete ima skoliozu ili bilo koje probleme s kralježnicom, a od težine da ju vuče do doma ko vreću ...
sutra opet idemo u akciju
BlueEyesOnly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 06:55   #32
e upravo te tvrde torbe s anatomski oblikovanim ledjima jesu za prvašića..

ove ostale ne valjaju i spigaju se knjige unutra i presavinu..

mislim da torba za 1-4 razred treba biti kvalitetna..
realna cijena bi bila za torbu do 350 kn - za te novce se nadje solidna torba koja će poslužiti dvije školske godine (osim scout torbi koja je preskupa al isto tako eto djeca je razredu mojih sinova nosila svih 4 razreda-što uistinu opravdava tu cijenu)

evo recimo kvalitetna torba je marke
'modan'-nije teška,ima anatomski oblikovana ledja- moji je nosili ravno dvije godine i jos bi se mogla ponositi..
cijena im je bila upravo tih 350 kn..
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 10:58   #33
Moji od pocetka nose Scautove torbe i mi smo jako zadovoljno ( osim cijenom, naravno). I zbilja su opravdale svoju cijenu, jedna sada petu godinu krece u skolu! Nisu se niti ofucale, izgubile boju ili potrgale. Jesu malo teze, ali ne cini mi se da je neka velika razlika naspram drugih torbi. Anatomski dio je jako dobar, decki kazu da im pase za leda.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 12:04   #34
Ja sam razmišljala isto kao magaly, uz dodatak da nema smisla kupiti preskupu torbu, pa da je klinac mora nositi sve 4 godine - dosadi mu. E, a onda je junačina uspio upropastiti torbu sasvim pristojne cijene (200-tinjak kuna) u prvom razredu do nenosivosti . Uglavnom, teta u AGM-ovom dućanu me uspjela nagovoriti da kupim Schneiders torbu. Jeftinije su od ovih koje spominjete, tada su koštale nešto preko 700 kn, a kako nije bila sezona ja sam dobila i popust. Uglavnom, i danas sam zahvalna teti iz AGM-a - torba je nakon 2,5 godine nošenja doslovce kao nova , sad mu se već u odgovarajućim situacijama prijetim da će je nositi do 8. razreda .
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 12:53   #35
susjeda svom prvašiću kupila u Getrou, tvrda, anatomski oblikovana..400 kn...kaže da joj se čini super, slične su u drugim dućanima duplo skuplje, neznam jedino tko je proizvođač
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 00:36   #36
Hvala svima na prijedlozima i savjetima.
BlueEyesOnly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 19:38   #37
cure da aktiviram ovu temu ,moja cura kreće na jesen u prvi razred i sada me zanima koju torbu kupiti ,želi da je na winks ,bratz ili neku barby,ali savjet od koje firme uzet da je anatomska a da nije preteška a ni cijenom
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 21:47   #38
Quote:
strijelčica kaže: Pogledaj post
cure da aktiviram ovu temu ,moja cura kreće na jesen u prvi razred i sada me zanima koju torbu kupiti ,želi da je na winks ,bratz ili neku barby,ali savjet od koje firme uzet da je anatomska a da nije preteška a ni cijenom
moja mama je mojoj nećakinji sad kupila torbu za prvi razred na te wingsice,(rozaaaaaaa- vidi se s garant sa ruske svemirske postaje ) torba je koštala cca 500 kn, ali je prilično lagana i anatomska je
e sad, kupila ju je u sl. brodu, pa ti ne mogu reći gdje ima baš takvih u rijeci.
e sad- ono što znam -- je kad sam joj ja neki dan tražila jednako rozaaaaaa pernicu na wingsice- bila sam u toweru u One2play- i taman su te večeri dobivali školski pribor sa tim likovima.ženska tad još nije bila sigurna za pernice (pa je nećakinja dobila onu na princeze ), ali školskih torbi je rekla da im je stiglo..
e sad- da'l su anatomske i koliko su teške, ne bih ti znala reći, ali odi pa vidi.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 22:52   #39
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
moja mama je mojoj nećakinji sad kupila torbu za prvi razred na te wingsice,(rozaaaaaaa- vidi se s garant sa ruske svemirske postaje ) torba je koštala cca 500 kn, ali je prilično lagana i anatomska je
e sad, kupila ju je u sl. brodu, pa ti ne mogu reći gdje ima baš takvih u rijeci.
e sad- ono što znam -- je kad sam joj ja neki dan tražila jednako rozaaaaaa pernicu na wingsice- bila sam u toweru u One2play- i taman su te večeri dobivali školski pribor sa tim likovima.ženska tad još nije bila sigurna za pernice (pa je nećakinja dobila onu na princeze ), ali školskih torbi je rekla da im je stiglo..
e sad- da'l su anatomske i koliko su teške, ne bih ti znala reći, ali odi pa vidi.

thanks znači da zavirim u Tower
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 12:18   #40
Ja sam malome kupila Herlitz anatomsku torbu, model od lani, u Narodnim novinama za 134 kn (-50%), Mali je izabra... Lagana je, svega 950 gr! Ma, torba za 5!
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.