Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2008., 01:53   #61
imam umetnutu sestu kucu,

umetnuti znak mi je skorpija/big

a planeti ermm.. merkur, mars, sunce (jel se sunce konta btw) i pluton u skorpiji

(ako se kome da gledat radi provjere/zanimanja evo link

zvuci mi kontradiktorno ovo da su umetnuti planeti/znakovi "oslabljeni" te da cesto explodiraju kada ne treba, iznenadno, kada je u skorpionovoj prirodi da to radi, ceka moment napadaXD

vrlo zanimljiva tema btw
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 12:00   #62
@pms
Koliko sam skontala,prema prije napisanom, ovako,umetnute kuće su ti 2. i 8., umetnuti znakovi su ti u 6. i 12. kući.
I mislim da sve planete koje su ti unutar tih kuća 2.,8.,6., i 12. su umetnute planete (ili samo one u umetnutim znakovima )...neka me neko ispravi ako griješim.

(Ali ja ti ne znam značenje svega toga )
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 15:56   #63
?
koliko sam ja skonto umetnuta kuca je >30 stupnjeva i obuhvaca 3 znaka.
dakle u mom slucaju 6. i 12.

neko znacenje please^^
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 10:32   #64
Quote:
pms kaže: Pogledaj post
?
koliko sam ja skonto umetnuta kuca je >30 stupnjeva i obuhvaca 3 znaka.
dakle u mom slucaju 6. i 12.

neko znacenje please^^
Nisi dobro skonto.

Govorimo o umetnutim kucama i umetnutim znakovima.

Umetnuta kuca je ona koja je umetnuta - unutar jednog znaka (jer se kuce obicno protegnu kroz dva). Umetnuti znakovi su unutar tih velikih kuca, ali nije dovoljan uvijet da one budu >30°, nego da taj znak (koji ces nazvati umetnutim) ne bude na vrhu nijedne kuce.

Sto znaci da su tebi umetnuti znakovi: Bik/Skorpion, a umetnute kuce: 2. i 8.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 14:18   #65
jako mi je zanimljiva tema i htjela bih razumjeti svoju situaciju ako netko (pliiiiz) ima volje objasniti...

dakle, umetnute su mi 1. i 7. kuća. u 1. kući je potpuno znak ribe, ali i venera koja je smještena u području vodenjaka. u 7. kući je potpuno znak djevice i pluton koji je smješten u području vage. kuće su ogromne.

zanima me kako promatram te kuće, odnosno planete. npr. 7. kuća: ima li taj pluton više veze s vagom nego s djevicom? vlada li djevica tom 7. kućom? kako da se postavim?....možda je zanimljivo spomenuti da mi je suprug djevica ( 7. kuća je kuća partnerstva...) i pluton je planeta reprodukcije( imamo djecu ), ali što znači vaga u svemu tome?...kako sam shvatila, te umetnute kuće mogu biti teške za osobu koja ih ima. mogu reći da moja djevica i ja i nismo baš kompatibilni, ali smo stabilni. ima li to ikakve veze s umetnutom 7. kućom i plutonom u vagi?
a kako objasniti onda 1. kuću?

molim vas, prosvjetlite me
sandy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 18:18   #66
logika je jednostavna.

umetnuta polja i planeti se teže izražavaju jer nemaju svoj vrh polja. međutim progresijom horoskopa najkasnije oko 35 godine života ta polja postaju aktivna zato što se i polja progresivno pomiču.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 23:31   #67
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
logika je jednostavna.

umetnuta polja i planeti se teže izražavaju jer nemaju svoj vrh polja. međutim progresijom horoskopa najkasnije oko 35 godine života ta polja postaju aktivna zato što se i polja progresivno pomiču.

meni nije ništa jasnije ....

osim onih pitanja iznad, imam još jedno važno pitanje....

os 7. kuće mi je u lavu ( kuća završava u vagi), da li je vladar te 7. kuće djevica ili lav???? budući da je cijeli znak djevice u 7. kući , možda je on i dominantan, ali kuća počinje u lavu, možda je on važniji????
nadam se da će me netko čuti i odgovoriti
sandy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 19:02   #68
prvo koliko imas godina ?

ako je u lavu vladar je sunce, ali ide i kroz znak djevice tako da moras gledati i merkur. u kasnijoj dobi zivota oko 30 pa nadalje ovisno o horoskopu jače djeluje drugi vladar nego prvi zbog progresije samog horoskopa.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 22:43   #69
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
prvo koliko imas godina ?

ako je u lavu vladar je sunce, ali ide i kroz znak djevice tako da moras gledati i merkur. u kasnijoj dobi zivota oko 30 pa nadalje ovisno o horoskopu jače djeluje drugi vladar nego prvi zbog progresije samog horoskopa.
imam 30 , a ovo istaknuto me malo nasmijalo ...ipak, hvala ti , malo sam i istraživala pa mi je nešto jasnije...samo, ako mi možeš reći, ima li ta moja 7. kuća (čija os počinje u lavu a završava u vagi. dakle, obuhvaća cijelu djevicu. i u vagi je pluton u istoj kući) ikakve veze s isborom životnog partnera u znaku djevice?...
sandy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:45   #70
Meni su umetnute 6. i 12. kuća. 6. počinje u Lavu, završava u Vagi, a umetnuti znak je djevica. U njoj se nalaze Venera i Jupiter (u Djevici) i Saturn na samom kraju kuće (na 3 stupnja Vage). Vladar 6. kuće je Sunce u Vagi, a budući da je umetnuti znak Djevica, vladar Merkur je u 8. kući u Škorpionu. Spomenut ću još da su Jupiter i Saturn u konjunkciji. Zanima me ako netko zna kako bi se ovakav položaj planeta mogao manifestirati na poslovnom polju i kada? Pravnik sam po struci i radim u odvjetničkom uredu.
I s obzirom da ta kuća ukazuje na zdravlje, koliki je utjecaj Saturna ovdje budući je na samom kraju 6. kuće?
blanka m is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 21:59   #71
Zanima me šta znači kad se nađu tri kuće u jednom znaku, konkretno: 10-ta, 11-ta i 12-ta kuća u znaku Strijelca?
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 22:26   #72
Quote:
simply_black kaže: Pogledaj post
Zanima me šta znači kad se nađu tri kuće u jednom znaku, konkretno: 10-ta, 11-ta i 12-ta kuća u znaku Strijelca?
Pisali su negdje na forumu da ako kuca pocinje i zavrsava istim znakom - rijec je o 'umetnutim kucama' i tu je negdje tema o tom. Klik na trazilicu ako imas te tri u istom znaku, sigurno su i one nasuprot njih u jednom znaku, mada mi je tesko zamisliti bas tri u istom znaku.
__________________
~Wind blowing through my sails, it feels like I'm gone~
Astarte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 20:22   #73
A može li mi neko objasniti šta znači kad su umetnute 8. kuća u znaku Djevice i 2. kuća u znaku Riba?
Nisam nigdje pronašla objašnjenje.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 21:35   #74
Quote:
pms kaže: Pogledaj post
Meni osma kuca pocinje i zavrsava u jarcu (jarac je umetnut znak?),a u njoj su mi saturn&neptun u konjukciji (orb 1°).

Ne pravim drame oko umiranja, kad se dogodi dogodit ce se. Ionako se nakon toga opet sve vrti u krug na nekom drugom levelu
8. i 2. su ti ukliještene, bik i škorpion umetnuti.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:13   #75
umetnuti znaci, kuće

mene zanima kak da si protumačim to i kaj to znači,

umetnuti su mi Vaga- u 6. kući, s marsom, saturnom i plutonom (imam i jupiter u 6.ali već u škorpionu, jel i on umetnut? )

i Ovan- 12. kuća prazna

a znakovi u kojima počinju po dvije kuće su strijelac (8,9) i blizanac (2,3)
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:33   #76
Imam jedno pitanje. Kako da gledam na vladarstvo umetnutog znaka? Npr. umetnuti su znaci Strijelca i Blizanca, konkretno, 1. kuća počinje u Škorpionu, završava u Jarcu, Strijelac je umetnut. Vladar prve je Pluton, a druge Saturn. Što s Jupiterom?!
Za Blizance mi i nije tako strašno jer imam Djevicu, pa mi Merkur ne predstavlja problem, ali Jupiter mi je konkretno nejasan u mojoj karti (ne računam ga kao suvladara Riba).
U toj prvoj, u umetnutom Strijelcu, mi je i Uran. Njegov vladar bi bio, tko konkretno - Jupiter ili Pluton?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 08:20   #77
Konkretno za Uran bi vladar bio Jupiter a što se tiče prve kuće i njenog vladara ja gledam obje planete.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:47   #78
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Konkretno za Uran bi vladar bio Jupiter a što se tiče prve kuće i njenog vladara ja gledam obje planete.
O.K., B., hvala.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:54   #79
Meni je skoro ista stvar s MC-om,s time što se radi o drugim planetima.Znači,sam MC je u Djevici,ali se kroz cijelu desetu proteže Vaga,a na samome je kraju Škorpion.Ne znam što onda s tim desetim poljem?
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:06   #80
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Meni je skoro ista stvar s MC-om,s time što se radi o drugim planetima.Znači,sam MC je u Djevici,ali se kroz cijelu desetu proteže Vaga,a na samome je kraju Škorpion.Ne znam što onda s tim desetim poljem?
Tebi je MC definitivno u Djevici , ali i u Vagi, jer ti se cijela Vaga nalazi u 10 kući! U Škorpionu ti vjerojatno počinje 11.kuća, tako da Škorpion nema veze sa MC-om. Znači za objašnjenje 10.kuće(ili MC-a) moraš gledati planete u 10.kući, Merkura(vladara Djevice) i Veneru (vladara Vage) i to potpuno ravnopravno jer su ti oba znaka(Djevica i Vaga) u 10.kući
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.