Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2008., 14:33   #61
Quote:
Caroline kaže: Pogledaj post
ljudi, sto znaci za vas spavati cijelu noc?

ja se svima zalim da se moj mali budi po noci i trazi ciku, a meni se jedna poznanica hvali kako je njena mala spavala po 14 sati ja kazem pa kako to zar nije bila gladna po noci, kaze mi da da budila se ona po nekoliko puta dala sam joj flasicu i ona bi nastavila spavati do 9-10 ujutro. wtf, i moj nastavi spavati do 8, ali budi se i ne smatram da spava cijelu noc jer se budi svaka 2-3 sata.
E pa bas to se i meni dogodilo. Godinu dana sam umirala od ljubomore kak susjedina mala spava cijelu noc. Na kraju se uspostavilo da ona ne racuna budjenja radi hranjenja
A moja i sad ide spavat najranije u pol 10 (jucer sam ju jedva uspavala u 11)... A u 7 je limit da ju probudim da stignem na posao...
Moram li napominjat da mi jos bar 1 sat treba da se skupim u krpe nakon nje?
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:37   #62
Quote:
UvijekProblemi kaže: Pogledaj post
Bok!

Nisi rekla, da li dojis?
Mi smo dojile, i kako je ona odustala od dojenja, tako je pocela spavati. Ako ima noci kad se budite samo 2-3 puta, a onda i vise, ne zaboravi da djeca imaju i razlicit ritam rasta, i razlicitu potrebu za hranom.
Moja je isto tako bila jako zivo djete i prohodala uf uf kolko prije rodjkasa, pa se i cesto budila po noci. To su valjda ta ziva djeca. Ona su valjda hiperaktivna pa to sve jos jednom prozivljavaju i po noci. Mozda ju je strah po noci. Mozda raste. Citala sam da rast moze i boljeti. Ne samo zubici...
Ne dojim ima jedno cca 6 mjeseci, ali svejedno hoće po noći flašicu s mlijekom, bar dva puta po cca 100 ml. Pripremim joj oko 200 za noć pa joj dajem kad zatraži.

Inače, negdje do petog mjeseca života je čak bilo ok, budila bi se 2-3 puta radi dojenja i to je bilo to. Znala mi je čak 5-6 sati u komadu odspavati, ono npr. od 9 uvečer u tri ujutro, onda bi se dojila pa bi znala produžit do 6, pa još malo dojenja pa do7-8. Za mene je to - iz ove prespektive - ko da je cijelu noć spavala.

Ona je hiperaktivna i jako živa, pa možda fakat po noći proživljava neke događaje koje doživi tijekom dana.

Za mene bi bilo cjelonoćno spavanje kad bi npr. zaspala oko 9-9.30 pa imala turu sve do 3 ujutro, papala, pa nastavila do npr. 7. Anije bed ni kad bi se dva put budila, bed je 5,6 i više puta.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:43   #63
Za mene bi bilo cjelonoćno spavanje kad bi npr. zaspala oko 9-9.30 pa imala turu sve do 3 ujutro, papala, pa nastavila do npr. 7. Anije bed ni kad bi se dva put budila, bed je 5,6 i više puta. [/QUOTE]


Haha, sve mi je jasno... Za mene je isto uspijeh bio ako bi odspavale tih bijednih 4-5 sati u komadu... Nakon te torture budjenja, ak bi odrapile 5 sati u komadu, probudila bi se ko nova zena. Potpuno regenerirana... Eh a kad smo tek dogurale da zapi oko ajde da kazem 10 pa do 6 pa nije mi bilo kraja sreci.

Pitanje: da li se bas moras vratit na posao (novci, radno mjesto, firma)?
Ja sam imala srecu da se nisam morala vratiti na posao pa sam iskoristila jos godinu dana, istina bez place i staza, ali morali bi ti cuvat radno mjesto...
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:53   #64
Quote:
UvijekProblemi kaže: Pogledaj post
Pitanje: da li se bas moras vratit na posao (novci, radno mjesto, firma)?
Ja sam imala srecu da se nisam morala vratiti na posao pa sam iskoristila jos godinu dana, istina bez place i staza, ali morali bi ti cuvat radno mjesto...
Moram se vratiti, nije čak u pitanju radno mjesto, već pare. S jednom plaćom ne bismo baš mogli funkcionirati.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:57   #65
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Moram se vratiti, nije čak u pitanju radno mjesto, već pare. S jednom plaćom ne bismo baš mogli funkcionirati.
Da. To je tuzno. Steta. Inace bi mogla taj preiod nespavanja ipak kolko tolko bolje prezivjeti doma.
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 15:57   #66
te@ uzmi knjigu "kako uspavati dijete bez plakanja".

inače, i ja sam još jedna u nizu koja tvoju priču može potpisat od početka do kraja....
nabavila sam knjigu i odlučila da je DOSTA (nema više zaebancije )....i taman kad sam trebala (prošli tjedan) počet s primjenom ove metode mališ se gadno razbolio....evo ga puštam još par dana, a onda krećem u borbu....

i ja sam isto bila dobila knjigu o cry out metodi, al sam je na kraju proslijedila....smeću. nije to bilo za nas.

ps: ja sam za to da tu knjigu (no cry sleep solution) stavimo u pdf format. prihvaćam posao oko jednog dijela. jel ima još dobrovoljaca?
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 17:08   #67
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
te@ uzmi knjigu "kako uspavati dijete bez plakanja".

inače, i ja sam još jedna u nizu koja tvoju priču može potpisat od početka do kraja....
nabavila sam knjigu i odlučila da je DOSTA (nema više zaebancije )....i taman kad sam trebala (prošli tjedan) počet s primjenom ove metode mališ se gadno razbolio....evo ga puštam još par dana, a onda krećem u borbu....

i ja sam isto bila dobila knjigu o cry out metodi, al sam je na kraju proslijedila....smeću. nije to bilo za nas.

ps: ja sam za to da tu knjigu (no cry sleep solution) stavimo u pdf format. prihvaćam posao oko jednog dijela. jel ima još dobrovoljaca?

Gle, ja sam već iz ovih sažetaka knjige koje je netko stavio na net počela neke stvari primjenjivat.

Prvo, skužila sam da se ona nakon ljeta totalno izmangupirala, frajerica se uspavljujue na lopti (sjedi mi u krilu, a ja hopsam ) ali pred telkom u dnevnom boravku. I ako su "Dobre namjere" nema ćorke do kraja serije.

E, neće moći ove noći, pomislim ja sinoć. I ja nju skupa s loptom oko 9 sinoć u sobu (kinderbet je u našoj sobi) i prigušim svjetlo, nju u krilo i malo hopsanja i mala je zaćorila nakon 15 minuta. Isto sam napravila danas popodne.

Nema više uspavljivanja u dnevnom boravku. Nema.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 18:13   #68
jaaaooo. evo je jos jedna sa loptom. nemoj, slusaj me.. nemoj. skoro dvije godine sam dzipala po toj lopti...znam sta ti govorim
jedino ako hoces dobru guzu i noge
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 18:51   #69
Tu mi je loptu sveki kupila kad sam bila trudna, jer da je čitala negdje da ej po njoj dobro đipat da to kasnije olakšava porod, votevr.

Nisam je ni pogledala, šutnula je u kut, sve dok jednog dana kad je malička imala par mjeseci a meni dopizdilo nosat je i uspavljivat sjela s njom na loptu. I opa -revolucija. Skužila sam da ej to đipanje uspavljuje. Iskreno, puno mi je lakše s njom izać na kraj na lopti nego je nosat okolo.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 19:05   #70
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Tu mi je loptu sveki kupila kad sam bila trudna, jer da je čitala negdje da ej po njoj dobro đipat da to kasnije olakšava porod, votevr.

Nisam je ni pogledala, šutnula je u kut, sve dok jednog dana kad je malička imala par mjeseci a meni dopizdilo nosat je i uspavljivat sjela s njom na loptu. I opa -revolucija. Skužila sam da ej to đipanje uspavljuje. Iskreno, puno mi je lakše s njom izać na kraj na lopti nego je nosat okolo.
ja sam je kupila jer kad sam u studenstkim danima cuvala jednog malog, tako sam ga uspavljivala (vidjela od njegove mame )

i kupim sva sretna. i uspavljuj je tako. imam mali milion slika na toj nesretnoj lopti. hajde godinu dana, ali moja se uspavljivala pune dvije na toj lopti, pa onda polako spustaj u krevet, pa se probudi, pa opet na loptu, pa krevet, pa lopta...
eno poklonila sam je snahi. nisam je mogla vise gledati mada bi mi sad dobro dosla, ali iz drugih razloga. prvilnog drzanja i tako..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 19:09   #71
joooj curke jadne vi! moj je sa dva mjeseca počeo spavati po cijelu noć, a tako je i danas, sad ima šest mjeseci. zadnji put dobije cicu oko ponoći, i onda smo mirni do pol osam, osam. eventualno se probudi ako mu ispadne duda iz usta, ali odmah zaspi kad mu je vratim. sretnica sam, znam
mio mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 09:45   #72
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
te@ uzmi knjigu "kako uspavati dijete bez plakanja".



ps: ja sam za to da tu knjigu (no cry sleep solution) stavimo u pdf format. prihvaćam posao oko jednog dijela. jel ima još dobrovoljaca?
Supr ideja!!
Nazalost, nemam ni knjigu ni scanner ni acrobat... inace bi se prihvatila posla.
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 09:55   #73
Uvijek problem, pa nije problem mislim, naći će se valjda neki dobrovoljac koji ima sve to. ja imam skener i volje za to sredit. samo ne znam koji software za to treba...al doći ću i do toga...

Jel ima još netko s knjigom, skenerom i voljom za ovo napravit? (bog će nam platit)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 10:56   #74
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Uvijek problem, pa nije problem mislim, naći će se valjda neki dobrovoljac koji ima sve to. ja imam skener i volje za to sredit. samo ne znam koji software za to treba...al doći ću i do toga...

Jel ima još netko s knjigom, skenerom i voljom za ovo napravit? (bog će nam platit)
ja vam skeniram ak date knjigu

nego, glede teme: ja imam 4-godišnjaka koji se i sad najmanje 1 budi noću. uopće se ne sjećam kad su prestala 3-4 buđenja. znam da je buđenje svakih sat i pol prestalo negdje prije 2 godine. uopće ne znam kaj bi vam utješno rekla. mi smo primijenili uspavljivanje bez plakanja, ali na temu da on legne u krevet, dobije priču a onda mi idemo van iz sobe. prvi put sam dolazila valja 5-6 puta, a odjednom tišina. dođem vidjet, a dijete spava. dobro imao je prek 2,5 godine i nije plakao, samo je jamrao u sobi
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 13:04   #75
Knjiga "Svako dijete može naučiti spavati" nije cry-out metoda. Ne kužim zakaj ju pljujete, bez čitanja i pogotovo što znam nekoliko primjera iz RL kojima je knjiga pomogla.

Nije stvar u tome da se klinac ostavi da spava i zatvore vrata, oči i uši, već postoji nekoliko osnovnih pravila, koja vrijede za bebe starije od 3 mjeseca, teže od 5 kg i koje su zdrave:

- uvijek u isto vrijeme ići spavati. Prije toga se treba s bebom poigrati, odnosno ostvariti trenutke bliskosti, tako da ona stiče naviku kako nakon tih rituala, dolazi spavanje. Može i kupanje, ako ne razbuđuje dijete. Prije tog spavanja, ne bi smjela 3-4h spavati, znači popodnevni odmor isplanirati da završi u to vrijeme.

- soba mora biti tiha (ne apsolutna tišina), ne pretopla.

- dijete budno staviti u krevetić.

- ne hraniti tijekom noći, već prije spavanja i to min pol sata treba biti zadnji obrok - ako ih hranite, oni imaju fiziološke potrebe, probava radi, pišaju i kakaju, te se ne mogu pošteno naspavati.

- nikakve kerefeke uspavljivanja, pa onda uspavanog u krevetić.

- ako beba plače kad ju ostavite samu, vraća se nakon maks 3 minute, ostaje s njom do 2 minute i ponovo van. Poanta je da ona mora shvatiti kako je vrijeme spavanja, kako je to nešto prirodno i nešto što mora sama napraviti. Inače, što se tog plača tiče, bebe plaču i zbog toga kaj su jednostavno prenatrpane u tim prvim mjesecima života sa informacijama koje moraju procesuirati.

- voditi dnevnik sa svim detaljnim informacijama par dana, da se utvrdi bebin bioritam i vidi da li previše spava po danu, da li ide gladna spavati ili prejedena itd. Temljem toga se kasnije dejstvuje, pa ako treba i budi ranije iz dnevnih spavanja.

Autorica ima troje djece i s prvih dvoje je skoro u ludnici završila, s trećim krenulo još gore, da bi slučajno nabasala na neku američku novu metodu, primjenila je modificiranu i u roku 3 dana dobila dijete koje bez problema spava cijelu noć. I inače prije kakvih 30-ak godina problemi sa uspavljivanjem i spavanjem su bili jako rijetki.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 14:16   #76
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Knjiga "Svako dijete može naučiti spavati" nije cry-out metoda. Ne kužim zakaj ju pljujete, bez čitanja i pogotovo što znam nekoliko primjera iz RL kojima je knjiga pomogla.

Nije stvar u tome da se klinac ostavi da spava i zatvore vrata, oči i uši, već postoji nekoliko osnovnih pravila, koja vrijede za bebe starije od 3 mjeseca, teže od 5 kg i koje su zdrave:

- uvijek u isto vrijeme ići spavati. Prije toga se treba s bebom poigrati, odnosno ostvariti trenutke bliskosti, tako da ona stiče naviku kako nakon tih rituala, dolazi spavanje. Može i kupanje, ako ne razbuđuje dijete. Prije tog spavanja, ne bi smjela 3-4h spavati, znači popodnevni odmor isplanirati da završi u to vrijeme.

- soba mora biti tiha (ne apsolutna tišina), ne pretopla.

- dijete budno staviti u krevetić.

- ne hraniti tijekom noći, već prije spavanja i to min pol sata treba biti zadnji obrok - ako ih hranite, oni imaju fiziološke potrebe, probava radi, pišaju i kakaju, te se ne mogu pošteno naspavati.

- nikakve kerefeke uspavljivanja, pa onda uspavanog u krevetić.

- ako beba plače kad ju ostavite samu, vraća se nakon maks 3 minute, ostaje s njom do 2 minute i ponovo van. Poanta je da ona mora shvatiti kako je vrijeme spavanja, kako je to nešto prirodno i nešto što mora sama napraviti. Inače, što se tog plača tiče, bebe plaču i zbog toga kaj su jednostavno prenatrpane u tim prvim mjesecima života sa informacijama koje moraju procesuirati.

- voditi dnevnik sa svim detaljnim informacijama par dana, da se utvrdi bebin bioritam i vidi da li previše spava po danu, da li ide gladna spavati ili prejedena itd. Temljem toga se kasnije dejstvuje, pa ako treba i budi ranije iz dnevnih spavanja.

Autorica ima troje djece i s prvih dvoje je skoro u ludnici završila, s trećim krenulo još gore, da bi slučajno nabasala na neku američku novu metodu, primjenila je modificiranu i u roku 3 dana dobila dijete koje bez problema spava cijelu noć. I inače prije kakvih 30-ak godina problemi sa uspavljivanjem i spavanjem su bili jako rijetki.
Ne znam za tu knjigu, ali u rukama držim knjigu Dr. Eduarda Estevilla " Kako naučiti djecu spavati" i unutra je ista metoda kakvu ti navodiš ovdje, čak daje i tablice s minutama ulaska u sobu i navodi da se njegovih pravila treba držati kao pijan plota i da je onda uspjeh zajamčen u 95 posto slučajeva.

Tri minute plakanja je za mene ko tri godine, ja to jednostavno ne mogu, ali ne osuđujem roditelje koji su se za tu metodu odlučili. Posebno nakon godina neispavanosti.

Autor knjige još veli da se ne treba obazirati ni ako djeca povraćaju jer, pazi, ona u toj dobi to ionako rade da bi privukla pažnju. I tako, ima još bisera.

Uglavnom, ja sam danas u Algoritmu u Avenue Mallu kupila knjigu No Cry Sleep Solution, košta 115 kuna ako koga zanima.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 14:21   #77
Btw. zaboravila sam rećib da ja s njom nemam većih problema sa uspavljivanjem. U 80 posto slučajeva uspavam ju na lopti u roku od 15-20 minuta maksimalno.
Problemi su isklučivo sa čestim buđenjem.

Evo, nakon dvije dobre noći (dobra noć = max 4 buđenja ) noćas smo opet imali šou od buđenja svakih 45 minuta. Samo se od 9 kada je zaspala do 12 probudila 4 puta.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 15:47   #78
U toj knjizi koju spomenuh, nije naglasak na uspavljivanju, već općenito na probleme spavanja, u što spada i ono što tebe muči - često buđenje.

Razlozi tome, po autorici knjige, leže u činjenici da bebin san, kao i svakog odraslog čovjeka prolazi kroz sve uobičajene faze i dijete se budi tijekom noći, pa ako je zaspalo u naručju roditelja, a ne samo u kolijevci, pri prvom buđenju ne može "prepoznati" situaciju, ono je zaspalo uz mamu, uz njeno srce i toplinu, a budi se samo u mraku u krevetu i zato kreće plač jer je situacija njemu nepoznata. Ako dijete zaspe samo u krevetiću, svako buđenje koje je neminovno kao faza sna, nije šok, već ono nastavlja sa snom.

Situacija je zapravo jednostavna, odnosno izbor je pred svakim roditeljem, rješavati na ovaj ili onaj način. Ako nemate srca 3 minute pustiti klinca da plače, onda doista nema druge, nego istrpjeti, uz cijenu koja ide uz to.

Pri čemu je ovo puštanje da se plače samo dio cjelokupne priče, znači, ako se već ne može primjeniti jedan dio, zašto odbaciti ostale stvari?
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 18:37   #79
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Razlozi tome, po autorici knjige, leže u činjenici da bebin san, kao i svakog odraslog čovjeka prolazi kroz sve uobičajene faze i dijete se budi tijekom noći, pa ako je zaspalo u naručju roditelja, a ne samo u kolijevci, pri prvom buđenju ne može "prepoznati" situaciju, ono je zaspalo uz mamu, uz njeno srce i toplinu, a budi se samo u mraku u krevetu i zato kreće plač jer je situacija njemu nepoznata. Ako dijete zaspe samo u krevetiću, svako buđenje koje je neminovno kao faza sna, nije šok, već ono nastavlja sa snom.
O tome govori i autorica knjige No Cry Sleep Solution i ja se potpuno slažem s ovim što si napisala. Stvar je samo u činjenici da na ovaj ili onaj način odgađamo neizbježno - a to je naučiti dijete kako da samo zaspe.

Meni još uvijek nije pravi tajming, ali polako idemo prema tome. za početak učim ju da se uspavljujemo u sobi, ne pred telkom i slično, nego odmah do krevetića. Druga faza će biti prebacivanje u krevetić dok je još budna. Samo to nakon godinu dana ne mogu napraviti preko noći, ali neću sigurno ni čekat još godinu dana.

Tko zna, možda me toliko iscrpi pa vas već za koji tjedan počnem uvjeravat kako je metoda ostaviti ju u kindebetu da cvili koji minut zapravo i dobra.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 01:53   #80
(ej roditelji žrtve...knjiga je upravo skenirana...The knjiga
vidite u koju uru pišem? e pa ne pitajte me ništa.... )
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.