Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2014., 11:23   #21
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
@anasib, jesam ja to dobro shvatila...oni vec imaju jednu grupu koja je vjerska, i pokusali su ponuditi jos na dve grupe?
sad jos reci da imaju tri jaslicke i tri vrticke grupe, i da jaslicarima ne smiju nuditi, a vama ostalima uvaljuju.
pa jebote, kaj planiraju postati katolicki vrtic?
s obzirom da im je crkva nasuprot ulaza, ne bi me iznenadilo
imaju jednu mlađu jasličku, jednu stariju jasličku i 2 ili 3 mlađe vrtićke. dakle, 1 grupa već formirana ide u vrtić uz osnivanje 1 ili 2 nove. i toj jedinoj formiranoj oni hoće nametnuti vjerski odgoj.
zašto ne bi jednu novoformiranu grupu napravili vjerskom pa upisivali tamo djecu čiji roditelji su s tim suglasni, to nitko ne zna odgovoriti. puno bolje je razjebati već postojeću
oni inače imaju 3 vjerske grupe (jedna je predškolci i zato inzistiraju na novoj). isto tako imaju 1 englesku grupu koja im je prepunjena do te mjere da više nikog ne mogu upisati a imaju potrebe, ali eto tu neće osnovati novu grupu.
inače su kao vrtić, vježbaonica za fakultet i kao bitan razlog zašto bi se ja trebala smiriti i prestati raditi probleme je da je "ravnatelju jako bitno da ostanu vježbaonica".
e pa meni je jako bitno da moje djete ima što manje šokova u vrtiću i da ostane sa svojim prijateljima i tetom koju voli a da pri tome ne sluša Šimićeva religijska iskustva
ono što im ja pokušavam objasniti, pristup im je za kurac. ovo su sve mogli napraviti puno lijepše, pametnije i sve bi bilo ok. ovako su samo raspizdili roditelje, mene doveli do ludila da nema šanse da odustanem od tužbe ako oni ovako nastave.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 11:27   #22
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
s
inače su kao vrtić, vježbaonica za fakultet i kao bitan razlog zašto bi se ja trebala smiriti i prestati raditi probleme je da je "ravnatelju jako bitno da ostanu vježbaonica".
odlicno
znaci da imas leverage!!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 11:34   #23
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
odlicno
znaci da imas leverage!!
to je i meni prošlo kroz glavu
obečala sam teti da ću pričekati "konačnu" odluku prije nego budem razgovarala sa ravnateljem.
iskreno, s obzirom da sam rastrubila po cijelom vrtiću da ću ih tužiti, znam da će informacija o tome što se događa i bez mene doći do njega (pobrinula sam se za to ) i nadam se da će on ispravno odlučiti ne nametati cijelu ovu priču.
po svemu što sam čula o tom čovjeku, nije osoba koja bi takvo što nametala.
ovo što se za sad događa izvodi "stručni tim". nemam pojma koliko je on uključen u priču, ali stječem dojam da pokušavaju sve izgladiti bez njega jer me na svako moje "idem ravnatelj" uredno zaustavljaju raznoraznim opravdanjima
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 11:35   #24
3 vjerske grupe u drzavnom vrticu.
jebote.
i to je vjezbaonica za buduce odgajatelje.
uzas.


a koje kompetencije mora imati teta u vjeri?
ove za engleski moraju imati polozene neke ispite, tak da moguce da nemaju dovoljno tih teta i zato ne otvaraju nove grupe, iako imaju interesa. mogli bi ili nagovoriti postojece tete da ispolazu te ispite, ili neke stare otpustiti i zaposliti nove koje to imaju (a to se nece desiti)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 11:42   #25
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

a koje kompetencije mora imati teta u vjeri?
ove za engleski moraju imati polozene neke ispite, tak da moguce da nemaju dovoljno tih teta i zato ne otvaraju nove grupe, iako imaju interesa. mogli bi ili nagovoriti postojece tete da ispolazu te ispite, ili neke stare otpustiti i zaposliti nove koje to imaju (a to se nece desiti)
pedagoški faks i neke ispite na bogoslovnom
imaju tri odgajateljice koje su "tete u vjeri". što znači da su to normalne vrtićke tete koje samo još dodatno mogu predavati i vjeronauk. ona grupa koja je odbila, njima je prezentirano da nemaju drugu tetu za njihovu grupu nego tu u vjeri pa onda usput nek djeca slušaju vjeronauk. pa su ovi popizdili i rekli da ako je ona odgajateljica, nek im ona bude teta ali nek onda ne predaje vjeru nego normalan vrtićki program. pa su im brzo našli novu tetu
osnovni problem je što su oni kao roditelji bili puno složniji. ovi moji su se zasrali da će im djecu prebaciti u drugu grupu i potpisali za (vjerojatno ima nekih koji su sretni sa ovim rješenjem, ali po onome što su meni govorili, ovih 12 sigurno nisu svi presretni).
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 14:20   #26
Quote:
blue_one kaže: Pogledaj post
hvala puno!

CPO Zamet, to se misli na Srdoče?

ne znam zapravo koliko je star ovaj dokument, moguce da onda srdoci jos nisu bili izgradjeni. uglavnom koliko znam sportski program unutar cpo zamet postoji i u ppo zamet i u ppo srdoci. pogledaj tocno na onim papirima za prijavu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 23:49   #27
meni je u ovom sportskom programu (u Rijeci) upalo u oči što piše da se provodi tijekom godine a onda ono što je cijelogodišnja aktivnost piše "Kontinuirano(10 mjeseci, četiri puta tjedno)"

pretpostavljam da se ne provodi po ljeti kad se grupe spajaju, ili djeca idu u dežurni vrtić, ali onda bi bilo ok da se ne naplaćuje u to vrijeme taj program
ipak je to dodatnih 250 kn za uslugu koju ne dobiješ

baš me zanima kako je to riješeno
ima li netko tko koristi već u Ri tu uslugu?
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 12:31   #28
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
pedagoški faks i neke ispite na bogoslovnom
imaju tri odgajateljice koje su "tete u vjeri". što znači da su to normalne vrtićke tete koje samo još dodatno mogu predavati i vjeronauk. ona grupa koja je odbila, njima je prezentirano da nemaju drugu tetu za njihovu grupu nego tu u vjeri pa onda usput nek djeca slušaju vjeronauk. pa su ovi popizdili i rekli da ako je ona odgajateljica, nek im ona bude teta ali nek onda ne predaje vjeru nego normalan vrtićki program. pa su im brzo našli novu tetu
osnovni problem je što su oni kao roditelji bili puno složniji. ovi moji su se zasrali da će im djecu prebaciti u drugu grupu i potpisali za (vjerojatno ima nekih koji su sretni sa ovim rješenjem, ali po onome što su meni govorili, ovih 12 sigurno nisu svi presretni).
koja manipulacija roditeljima
uzasno mi je to.

inace, kad se uvodi ovi program/nova grupa, preporuka je (sad ne znam dal grada ili agencije) da se program ponudi prvo grupi u kojoj se vec nalazi ta teta i da oni imaju pravo prvenstva u izboru. al to ne bi smjelo biti napravljeno kao pritisak.
al se na kraju svede na to.
idealno bi bilo da vec postoje te grupe i da te tete uvijek vode samo takve grupe....ako je interes zaista tako veliki, onda ne bi trebao biti problem i ne bi se trebali koristiti ovakvim metodama koje su kod vas pokusali izvesti.
ili ako se uvodi prvi puta, onda da ne odlaze obje tete, nego jedna ode i dobiju drugu novu, a jedna im ostane.
sto se kod vas isto da izvesti (kolko sam shvatila, samo je jedna "u vjeri"?)

inace, sve ti je do ravnatelja.
ne muti to strucni tim
on je iznad strucnog tima i mora znati sto i kako strucni tim radi. i ovaj nacin koji je izabran za prezentaciju, ja sam 99.9% sigurna da tim nije sam odlucio, nego pod dirigentskom palicom ravnatelja. pa ne moze se teta u vjeri sjetiti sama provoditi vjeru, niti joj psiholog/pedagog moze sugerirati da ako to zeli kako da nagovori roditelje

ak se ne varam, ravnatelji su banditosovi "ljudi" i ne bi me cudilo da se podrzava ovaj cirkus, tj promocija vjere, jos vise iznad.

drzim ti fige da se izboris, ne samo za svoje diejte, nego i svu drugu

ono sto mi jos pada napamet, osim pravobraniteljice, je i unicef.
vidi dal se kod vas rade one radionice rastimo zajedno, i ako da, i upitaj ih kolko podrzavaju, em ovakav nacin komunikacije, em krsenje djecjih prava oko uvodjenja religijskog odgoja u drzavnoj instituciji.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 12:49   #29
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ili ako se uvodi prvi puta, onda da ne odlaze obje tete, nego jedna ode i dobiju drugu novu, a jedna im ostane.
sto se kod vas isto da izvesti (kolko sam shvatila, samo je jedna "u vjeri"?)
na žalost ne, jer jedna teta ionako ne ide s njima (zdravstveni je djelatnik i smije samo u jaslicama raditi). tako da od početka znamo da ta teta ne ide s njima, samo nikome nije palo na pamet da bi nam mogli uvaliti tetu u vjeri.


Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ono sto mi jos pada napamet, osim pravobraniteljice, je i unicef.
vidi dal se kod vas rade one radionice rastimo zajedno, i ako da, i upitaj ih kolko podrzavaju, em ovakav nacin komunikacije, em krsenje djecjih prava oko uvodjenja religijskog odgoja u drzavnoj instituciji.
eeeeeeee vidiš, toga se nisam sjetila
izuzetno su ponosni na certifikate i unicef radionice
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 12:53   #30
Anasib, strasno, fuj, pa kako je to moguce u drzavnom vrticu? O vrati se Tito, jebemti ove bolestine.
U osnovnoj samo ja nisam isla na vjeronauk (inace sam iz prelijepe, zatucane Slavonije) i nije bas ugodno biti izoliran, a sad to zele raditi i vrtickoj djeci. Ili ces biti dio mase ili ces joj gledati u ledja. Ma fuj.
Oce to sad tako biti u svim drzavnim vrticima u Hr?

U nasem vrticu se vjera ne spominje ni pod razno. Presretna sam zbog toga. A kad se sjetim da sam je umalo upisala u katolicki vrtic jer imaju super igraliste, hehe.
Inace, kod nas je od grupa najjaca glazbena radionica jer je direkor glazbenik pa se glazba i ples bas forsiraju. Znam da imaju i engleski i mislim neku ekolosku grupu, mozda i jos ponesto, nisam se informirala jer je moja cura za sve to jos premala.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 01:19   #31
prije koju godinu sam u našem, privatnom, vrtiću digla fajt do ravnatelice zašto je u ormariću slika nekog sveca. bilo je doba posvećivanja. mala od dve i pol godine mi dođe sva sretna sa "slikicom koju joj je dao striček koji je bio danas tu." a meni para na uši.
prvo sam tetu pitala (a teta je kći vlasnice na obuci bila), ona se sva uzjebala u objašnjavanju da su posvećivali vrtić. pa sam ju informirala da posvećenje vrtića nema veze sa posvećenjem djece i djeljenjem sličica i da to nisu smjeli bez pristanka roditelja napraviti. nek si svoj prostor posvećuju, ako žele, u neradno vrijeme, a ne dok su djeca tamo. otišla ravnateljici, sasula joj sve o tome. naravno, isto je bilo "pa mama što će bi loše ako dijete nešto nauči o...", s odgovorom "pa ravnateljice apsolutno ništa ako sutra dovedete pravoslavnog popa, preksutra onog nekog muslimanskog, naksutra hare krišnu i tako redom sve religije i sekte zastupite" pa je zinula. počela je da ima i muslimana i pravoslavaca i nitko nije reagirao. e jebemu ne zanima me ko je kakve vjere, ne dijelim ljude o tome, ali bome ako sam dijete upisala u vrtić koji nije vjerski i koji za svaki qratz traži odobrenje i potpis roditelja onda želim da me i za polijevanje djeteta nekom vodurinom tzv svetom i indoktrinacijom o nekoj vjeri traže isti taj potpis. nikad više nije bilo svetaca u ormaru, ni priča o onom nekom stričeku.
al još se priča kako je neka luda mama napravila pičvajz, po mnogima neprihvatljivo reagirala.

da me dočeka ovakva sačekuša, a masno ih plaćam bome bi anasib bila mala beba za mene, a duplo je veća od mene.
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 01:33   #32
Quote:
lehaha kaže: Pogledaj post
prije koju godinu sam u našem, privatnom, vrtiću digla fajt do ravnatelice zašto je u ormariću slika nekog sveca. bilo je doba posvećivanja. mala od dve i pol godine mi dođe sva sretna sa "slikicom koju joj je dao striček koji je bio danas tu." a meni para na uši.
prvo sam tetu pitala (a teta je kći vlasnice na obuci bila), ona se sva uzjebala u objašnjavanju da su posvećivali vrtić. pa sam ju informirala da posvećenje vrtića nema veze sa posvećenjem djece i djeljenjem sličica i da to nisu smjeli bez pristanka roditelja napraviti. nek si svoj prostor posvećuju, ako žele, u neradno vrijeme, a ne dok su djeca tamo. otišla ravnateljici, sasula joj sve o tome. naravno, isto je bilo "pa mama što će bi loše ako dijete nešto nauči o...", s odgovorom "pa ravnateljice apsolutno ništa ako sutra dovedete pravoslavnog popa, preksutra onog nekog muslimanskog, naksutra hare krišnu i tako redom sve religije i sekte zastupite" pa je zinula. počela je da ima i muslimana i pravoslavaca i nitko nije reagirao. e jebemu ne zanima me ko je kakve vjere, ne dijelim ljude o tome, ali bome ako sam dijete upisala u vrtić koji nije vjerski i koji za svaki qratz traži odobrenje i potpis roditelja onda želim da me i za polijevanje djeteta nekom vodurinom tzv svetom i indoktrinacijom o nekoj vjeri traže isti taj potpis. nikad više nije bilo svetaca u ormaru, ni priča o onom nekom stričeku.
al još se priča kako je neka luda mama napravila pičvajz, po mnogima neprihvatljivo reagirala.

da me dočeka ovakva sačekuša, a masno ih plaćam bome bi anasib bila mala beba za mene, a duplo je veća od mene.
predivno.

nego, sto kazes svom djetetu kada svi slave Bozic a ono pita zasto vi ne.
? neces valjda rec da si takav licemjer pa da kitis bor.
to bi stvarno bilo....... ono ..ma znas
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 09:28   #33
Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
predivno.

nego, sto kazes svom djetetu kada svi slave Bozic a ono pita zasto vi ne.
? neces valjda rec da si takav licemjer pa da kitis bor.
to bi stvarno bilo....... ono ..ma znas
a od kud tebi da ja ili lehaha ne slavi Božić?
i kakve točno veze ima slavljenje Božića i ostalih katoličkih blagdana sa uvođenjem poludnevnog vjerskog odgoja trogodišnjem djetetu ili sa dovođenjem nepoznate osobe u vrtić bez suglasnosti roditelja????

@Lehaha, u maloj boci se otrov drži
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 10:34   #34
ja bih prije pitala kakve veze ima okiceni bor, mnostvo sarenih poklona i debeli djed mraz (ili kako ga tko vec zove) s rodjenjem malog isuseka u skromnoj stalici prije 2000 godina?

ontopic: ne podrzavam "nasilno" uvodjenje nikakvog programa, rasturanje postojecih grupa ni naturanje djeci bilokakvih filozofija bez odobrenja roditelja. tko zeli dodatni program, neka se slobodno prebaci u za to predvidjenu novoformiranu grupu. a konkretno u vezi vjerskog obrazovanja, tko zeli da mu dijete nauci vjerske pjesmice vodit ce ga svake nedjelje na misu gdje ce najbolje nauciti sto se pjeva, sto govori, sto radi..
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 11:31   #35
Bilo bi lijepo da obitelji koje dijele multikulturalne običaje djeci također objasne što su Hanuka, da slave bar micvu i bat micvu za djevojčice i dječake, tako da djeca imaju party s 12 godina jer je to zabavno, zašto ne bi cijela obitelj otišla jednom u Meku, jer zašto bi samo muslimani odlazili tamo jednom u životu? To je zabavno. Ne razumijem jednu stvar. Poštivam jednako sve vjere i rase, ali ne shvaćam polumuslimane, polukatolike, polužidove. Imam prijatelje koji su ateisti, ali oni ne kite s djecom bor jer ne slave Božić, jer ne vjeruju u Isusovo rođenje. Ne boje jaja za Uskrs jer ne vjeruju u Isusovo uskrsnuće. Slave Novu godinu i tada kite bor. Također, djeca nisu krštena u crkvi i nisu se vjenčali u crkvi samo zato što se njoj nosila vjenčanica i šetalo do oltara jer je to zabavno. Svi se zgražaju nad vjerskim programom u vrtiću kao da je to u najmanju ruku Hitlerov program progona, ali ćemo zato proslavit Božić i vjenčat se u crkvi jer je to zabavno. Pa dajte onda ne budimo licemjerni i djeci pokažimo primjere i drugih religija u Hrvatskoj, pa sve je to, na kraju krajeva, zabavno. Morala sam. Inače, dijete sam upisala u vrtić s vjerskim programom. Djeca se mole prije ručka i to je jedina razlika između običnoga programa. Za Božić i Uskrs posjećuju Dječji odjel na Firulama i dijele igračke vršnjacima, posjećuju Dječji dom za nezbrinutu djecu, a najveći je domet drukčijeg ponašanja od ostale djece pjevanje u katedrali za Božić.
štrumfeta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 11:42   #36
da se ne zacudite gdje su postovi odleprsali, off sam maknula.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 11:46   #37
strumfeta, zasto mislis da samo ateisti ne zele da im se djecu indoktrinira od vrtica?
mnogima pa i meni su stavovi crkve o mnogocemu potpuno neprihvatljivi. to ne znaci da mislim da isus nije postojao na primjer. da li mislim da je bio boziji sin u doslovnom smislu uopce nije vazno za cinjenicu da slavim bozic.
o krstenju i vjencanju u crkvi se slazem s tobom, ne shvacma ni ja, ali ni to nema veze s time da se djecu tako stigmatizira i razdvaja od tako malih nogu.
ti si upisala u vjerski, super. tamo su svi u vjerskom, nema izdvajanja, nema osjecaja napustenosti kod djeteta jer svi idu nekamo a samo ono ne.
jel to normalno, siliti doslovno roditelje tako male djece da ili puste dijete da slusa nesto s cime se ne slazu ili da mora mijenjati grupu i prijatelje i tete?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 12:46   #38
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
strumfeta, zasto mislis da samo ateisti ne zele da im se djecu indoktrinira od vrtica?
mnogima pa i meni su stavovi crkve o mnogocemu potpuno neprihvatljivi. to ne znaci da mislim da isus nije postojao na primjer. da li mislim da je bio boziji sin u doslovnom smislu uopce nije vazno za cinjenicu da slavim bozic.
o krstenju i vjencanju u crkvi se slazem s tobom, ne shvacma ni ja, ali ni to nema veze s time da se djecu tako stigmatizira i razdvaja od tako malih nogu.
ti si upisala u vjerski, super. tamo su svi u vjerskom, nema izdvajanja, nema osjecaja napustenosti kod djeteta jer svi idu nekamo a samo ono ne.
jel to normalno, siliti doslovno roditelje tako male djece da ili puste dijete da slusa nesto s cime se ne slazu ili da mora mijenjati grupu i prijatelje i tete?
Uspjela sam pročitati samo tvoj komentar. U pravu si, ne bi se smjelo dovoditi roditelje u takve situacije, moj je komentar bio reakcija na zgražavanja nad vjerskim programom i strogom podjelom na uzimanje samo onoga što je nama zabavno iz vjerskih običaja, jer je rasprava krenula u tome smjeru tko što slavi. Daleko od toga da bih dopustila da mi se nameće grupa koju ne želim za dijete.
štrumfeta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 17:14   #39
eto me sa novostima: pozivaju nas 4 koji nismo suglasni na razgovor sa pedagogicom, psihologicom i ravnateljem. naravno ne svi skupa, nego ponaosob
od nas 4, ostala sam jedino ja koja će premjestiti djete. ostali će dopustiti slušanje (neslušanje) vjerskog odgoja, samo da djete ne mjenja grupu.
i sad sam u situaciji da premještam djete u drugu grupu, bez iti jednog poznatog joj djeteta i bez njene tete.
dok pišem ovo suze mi idu niz obraze jer ne mogu vjerovati da "pedagozi" mogu dovesti da se jedan roditelj ovako osjeća. da sa ovakvim pritiscima pokolebaju ljude da idu protiv onoga što misle da je dobro za njihovo djete i da biraju "od dva zla manje".

nosorogice ili ako ima koji pedagog na temi, u slučaju da me prisile mjenjati grupu (jer ja neću i ne mogu pristati na vjerski odgoj, jednostavno ne mogu. smatram poludnevni vjerski odgoj većim "zlom" za moje djete od kompletne nove adaptacije), da li je u tom slučaju pametnije je preseliti u potpuno novi vrtić ili samo novu grupu?
ja jednostavno ne znam što ću reči djetetu zašto više ne može ići sa svojim prijateljima
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 17:19   #40

Prestrasno, fakat jezivo.
Ne znam uopce kaj bi ti rekla.
Mozda bi ju bilo bolje premjestiti u drugi vrtic ako imate mogucnosti, ovdje ce te ocito stalno gledati "ispod oka" kao "onu cudakinju koja ne zeli produhoviti svoje dijete".
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.