Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2005., 01:58   #1
Psihofarmaci: Zyprexa (olanzapinum)

Ima li tko kakva iskustva sa tim lijekom.Inače ga koristim vać 2 mjeseca ,imam 16 god.
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 17:56   #2
Re: ZYPREXA (olanzapinum)

Quote:
@call kaže:
Ima li tko kakva iskustva sa tim lijekom.Inače ga koristim vać 2 mjeseca ,imam 16 god.
Ja nemam iskustva sa tim lijekom.
Ali imam link gdje je opisan taj lijek - LINK.
@call, šta shizophrenia lagano pere?
Ako te nešto zanima u vezi te boleštine, ili samo želiš razgovarati s nekim tko zna ponešto o tome, javi mi se na privatno.
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 00:36   #3
Ma nije shizofrenija nego manična depresija
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 00:39   #4
Pubertet...Proći će!!!
tužni_dječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 01:57   #5
imam 24. godine i veoma sam depresivan a ne pijem niš

još sam u pubertetu????
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 02:47   #6
Zyprexa je najbolji lijek na svitu
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 11:57   #7
Kada vam kažu da će pubertet jednoga dana proči - LAGALI SU VAM!
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 20:10   #8
ja imam čast pijuckati zyprexu.

i bolje da je najbolji lijek na svijetu, jer čujem da košta 900 fucking kn kutija ako ne dobivaš preko osiguranja.

pomaže mi da se osjećam sunčano, ali ne briše ružne misli. ono, misliš ružne misli, ali ne možeš se spustit dolje raspoloženjem. koja paradoxalna situacija.

i puno puno mi se spava od nje, aleluja.

i da, često ljudi kažu da ne vole pit psiholijekove jer se više ne osjećaju kao da su to oni. ima nešto u tome. ovaj lijek smanjuje intenzitet doživljaja i ne možeš više plakat. i nekako ti spontatno dođe da se ponašaš poslušno i suradljivo

Zadnje uređivanje wasted : 11.06.2005. at 21:25.
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 21:10   #9
A na kojoj si ti dozi,meni je najmanja 5mg.Inače su tablete super,pogotovo sad kad su sa onim okusom mente.Inače ja ih plačam jer mi je psihička rekla da je to bolje jer bi poslije možda mogao imati probleme kad mi u kartonu bude pisalo dijagnoza F40-shizofrenija.
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 21:33   #10
nisam još probala zyprexu od mente

inače, pijem 2,5-5mg na dan.

call, , sam plaćaš???????? nevalja. jebu te u zdrav mozak, rekla bih. meni nikad nisu tako nešto spomenuli. da mi je znati ko to smije imat uvid u tvoj karton?? mislim da je to tajni dokument.
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 22:42   #11
Quote:
@call kaže:
dijagnoza F40-shizofrenija.
Nešto od ovoga:
F40 Phobic anxiety disorders
F40.0 Agoraphobia
.00 Without panic disorder
.01 With panic disorder
F40.1 Social phobias
F40.2 Specific (isolated) phobias
F40.8 Other phobic anxiety disorders
F40.9 Phobic anxiety disorder
???
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 22:51   #12
Očito je to ipak dijagnoza F50,a ne F40.Mogu ti imat uvid u zdravstveni karton,čak ti ga mogu i tražit a priznaj da ta dijagnoza nije nimalo privlačna pa nam je psihijatrica (koja inače radi privatno) rekla da bi bilo puno bolje da to ne ide preko zdravstvenog.Ali inače je lijek jako dobar,samo što ima jednu neugodnu pojavu,stalno sam gladan
Inače sam prije koristio Zoloft 150mg na dan,xanax 4x0.5mg,valium 2x5mg,zonadin 10mg ali to ništa nije dalo očekivani odgovor pa eto sad sam na zyprexi 5 mg i xanax 3x0.5mg.
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 22:53   #13
Quote:
@call kaže:
A na kojoj si ti dozi,meni je najmanja 5mg.Inače su tablete super,pogotovo sad kad su sa onim okusom mente.Inače ja ih plačam jer mi je psihička rekla da je to bolje jer bi poslije možda mogao imati probleme kad mi u kartonu bude pisalo dijagnoza F40-shizofrenija.
Dragi @call, po MKB-10 šifrarniku F40 nije šifra za shizofreniju, nego za fobične anksiozne poremećaje. Sch (shizofrenija) i sve njene podvrste se označavaju F20 šiframa. U tvojim mladim godinama se, zbog raznoraznih razloga, jako teško dobiva dijagnoza neke psihoze, znači i shizofrenije. Uostalom, Zyprexa nije antipsihotik već antidepresiv ili anksiolitik, nisam sigurna. Možda griješim ...
Držim fige da ipak ne "sklizneš" u psihozu.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 22:56   #14
Eto, čovjek te ispravio dok sam ja pisala svoj odgovor.
I naravno da možeš imati uvid u svoj karton i postavljenu dijagnozu, zaboga!
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 22:57   #15
Quote:
@call kaže:
A na kojoj si ti dozi,meni je najmanja 5mg.Inače su tablete super,pogotovo sad kad su sa onim okusom mente.Inače ja ih plačam jer mi je psihička rekla da je to bolje jer bi poslije možda mogao imati probleme kad mi u kartonu bude pisalo dijagnoza F40-shizofrenija.
Ovak', ja nisam bolesna i ne patim od nikavih psihickih bolesti, ali imam iskustva jer sam dosta radila s takvim ljudima. Prvo, ako imas manicni depresivni poremecaj sama Zyprexa nije indicirana kao lijek prvoga izbora. Ili ti ne stima dijagnoza, ili imas krivi preparat. Velis da ti odgovara, da se dobro osjecas, a trenutno imas prilicno malu dozu, 5 mg. OK, ne znam cijelu pricu. Drugo, kod manicno depresivnih poremecaja, Zxprexa, odnosno antipsihotik se moze davati samo onda kada se radi o manicnoj, dakle psihotickoj fazi. I to samo kratko, dok ne izadjes iz nje, poslije se mora stopirati, jer Zyprexa nije bezazlena-zasto se trovati necim ako zaista nije potrebno (dijabetes je problem No. 1, zatim debljanje itd...).

Kod manicno depresivnih poremecaja osnovni lijek je faznaprofilaksa, tzv. "mood" stabilizatori kao npr.: valproat (Convulex, Orfiril...), ili pak lithium (npr. Lithiofor).

Shizofrenija je F20.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 22:59   #16
Quote:
Lady Grey kaže:
Dragi @call, po MKB-10 šifrarniku F40 nije šifra za shizofreniju, nego za fobične anksiozne poremećaje. Sch (shizofrenija) i sve njene podvrste se označavaju F20 šiframa. U tvojim mladim godinama se, zbog raznoraznih razloga, jako teško dobiva dijagnoza neke psihoze, znači i shizofrenije. Uostalom, Zyprexa nije antipsihotik već antidepresiv ili anksiolitik, nisam sigurna. Možda griješim ...
Držim fige da ipak ne "sklizneš" u psihozu.

Grijesis, nemoj davati krive podatke. Zyprexa je olanzapin koji spada u atipicne neuroleptike.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 23:02   #17
Quote:
FFE kaže:
Grijesis, nemoj davati krive podatke. Zyprexa je olanzapin koji spada u atipicne neuroleptike.
Hvala na ispravci.
Psiholog sam, nisam psihijatar, pa me te psihofarmakološke stvari (srećom) baš i ne zanimaju.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 23:11   #18
Quote:
Lady grey kaže: I naravno da možeš imati uvid u svoj karton i postavljenu dijagnozu, zaboga!
ma ne pričamo o tome, već o tome iz kojeg to razloga ne uzimati zyprexu preko zdravstvenog osiguranja? može li ti to kasnije smetati kod zaposlenja? da li postoji neka obaveza da poslodavac zna tvoju dijagnozu? or what? zašto prikrivati dijagnozu...
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 22:33   #19
Quote:
wasted kaže: Pogledaj post
ma ne pričamo o tome, već o tome iz kojeg to razloga ne uzimati zyprexu preko zdravstvenog osiguranja? može li ti to kasnije smetati kod zaposlenja? da li postoji neka obaveza da poslodavac zna tvoju dijagnozu? or what? zašto prikrivati dijagnozu...
bolje da mjesecno pljune soma kuna ili da promjeni terapiju..ucini sve samo da nemas to u kartonu
nazalost ovo govorim iz vlastitog iskustva
nisu mi da li da upisem fax zbog dijagnoze..nisam mogla vjerovat..
@ @call kako tako mlad pa vec pijes ta sranja?? ajme
jel do puberteta ili to vec traje duze vrime?
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 23:54   #20
Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
nisu mi da li da upisem fax zbog dijagnoze..nisam mogla vjerovat..
džizus
a kak to ide sa zaposlenjem i faksom.ja sam izvanredni i nikad nisu nikaj tražili od kartona i sličnoga
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.