Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2016., 13:58   #381
Mi imamo braunov usni i pouzdan je. Mjerila sam s njim sebi i sa zivinim i nije imao odstupanja. A bebacu ne smeta kad stavim jer je gotovo u pet sekundi i suprotno vecini misljenja, to se ne gura do kraja dokle vam stane u uho ;D
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 18:50   #382
Nisam pronašla drugu temu za toplomjere pa da ovdje pitam.

Danas sam kupila toplomjer sa galijem. Klasični toplomer, zamjena za živin.
Jeftin je i precizan isto kao živin, ali...toliko je slaba vidljivost tog galija da jedva mogu očitati temperaturu (moji ukućani nisu uspjeli očitati). Sad, ne znam da li sam nabasala na falični primjerak ili je slaba vidljivost karakteristična za toplomjere sa galijem?

Ako je standardno da se galij tako slabo vidi da li postoji neka druga zamjena za živu u vidu klasičnog toplomjera?
Odmjeravam i ove ušne toplomjere, ali bih htjela imati jedan referentan, klasičan, jednako precizan kao živin.

Ljekarnica mi je rekla da ću ovaj sa galijem morati jače tresti nakon mjerenja ( a i vidjela sam na nekim forumima da neki muku muče sa tim). Nisam primijetila da ga moram jače tresti, samo me vidljivost muči.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 09:03   #383
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Jeftin je i precizan isto kao živin, ali...toliko je slaba vidljivost tog galija da jedva mogu očitati temperaturu (moji ukućani nisu uspjeli očitati). Sad, ne znam da li sam nabasala na falični primjerak ili je slaba vidljivost karakteristična za toplomjere sa galijem?
Kupila sam i ja takav, isti problem. Ja sam to protumačila svojim slabijim vidom i starenjem , trebalo mi je poprilično da ga namjestim tako da vidim očitati. Odustala sam i odnijela ga na posao (tamo ga povremeno zatrebamo pa se pouzdam da drugi imaju bolji vid od mene), doma imam još klasični živin i čuvam ga ko oči u glavi.

I da,piše da tog s galijem treba duže tresti , ali ja isto nisam primjetila.

E da...mislim da je potrebno duže vrijeme da se s takvim izmjeri temperatura, ne sjećam se više točno,ali nekako mi je ostalo u pamćenju 5 -7 minuta pa je i to bio jedan od razloga da ga se riješim.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 10:03   #384
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Kupila sam i ja takav, isti problem. Ja sam to protumačila svojim slabijim vidom i starenjem , trebalo mi je poprilično da ga namjestim tako da vidim očitati. Odustala sam i odnijela ga na posao (tamo ga povremeno zatrebamo pa se pouzdam da drugi imaju bolji vid od mene), doma imam još klasični živin i čuvam ga ko oči u glavi.

I da,piše da tog s galijem treba duže tresti , ali ja isto nisam primjetila.

E da...mislim da je potrebno duže vrijeme da se s takvim izmjeri temperatura, ne sjećam se više točno,ali nekako mi je ostalo u pamćenju 5 -7 minuta pa je i to bio jedan od razloga da ga se riješim.
Puno hvala na odgovoru!
A ja sam sve mislila da sam na krivi primjerak nabasala...kad stignem kupit ću onaj iz dm-a koji se na ovom forumu spominje (ako ga uopće još imaju u ponudi)...uglavnom ako naiđem na neki klasični sa kojim ću biti u potpunosti zadovoljna navesti ću ga ovdje na forumu.

I nama je u kući ostao još samo jedan živin. Kupila sam nedavno u ljekarni neki digitalni od Hartmanna i ništa ne vrijedi - pokazuje temperaturu 34

Što se tiče dužine mjerenja sa galijevim toplomjerom meni na uputama piše 5-10 minuta. Držim ga 7-8 min i to je dovoljno za precizno mjerenje (bar za malu temperaturu koju sam imala 37,3). Istina je da se tih 7 minuta čini kao vječnost pogotovo kad znaš da bi sa ušnim bila gotova za sekundu. Ali za sada mi je žao mi davati 400+ kn za nešto što nema identičnu preciznost kao živin (pod pazuhom).
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 13:01   #385
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Što se tiče dužine mjerenja sa galijevim toplomjerom meni na uputama piše 5-10 minuta. Držim ga 7-8 min i to je dovoljno za precizno mjerenje (bar za malu temperaturu koju sam imala 37,3). Istina je da se tih 7 minuta čini kao vječnost pogotovo kad znaš da bi sa ušnim bila gotova za sekundu. Ali za sada mi je žao mi davati 400+ kn za nešto što nema identičnu preciznost kao živin (pod pazuhom).
Meni je tih 7 minuta kao vječnost ako ga drži dijete koje ima temperaturu jer se bojim svakog pokreta da ne pukne (a mirno ležati ili sjediti 7 minuta kod djece nije lako).

Digitalni bih kupila da znam da će mi ispravno očitavati,ali imala sam jedan koji je mjerio isto 34 temperaturu ( ne znam koja marka, bilo je to davno, na kraju smo ga otpisali).
Zapravo ja bih rado onaj beskontaktni koji na čelu očitava temperaturu, za njega bih stvarno izdvojila, ako tko zna neki pouzdan.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:23   #386
Ja mogu samo pohvaliti Braunov thermoscan 5 za uho.
Izmjeri u dvije-tri sekunde i izmjeri dobro. Nije mi važno je li 38,4 ili 38,7 kao referenca za dati ili ne dati lijek. Izmjerim par puta u oba uha i uzmem srednju vrijednost.
Za provjeravanje temperature noću je dušu dao takav toplomjer. Platila sam ga oko 340 kn preko jednog web-shopa (tia mobiteli). Donijeli mi ga doma drugi dan od narudžbe.
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 11:09   #387
Mi imamo punu kutiju raznih toplomjera
I svaki pokazuje drugacije
Ipak se najvise uzdamo na digitalbi philipsov star 20 godina valjda
Zivin nemamo....
Ovaj za uho i onaj bezkontaktni...bacanje novaca
Imali ih u bolnici
Mali neeki topli,mjerim ja s jednim
Bezkontaktnim 36.8 .taj uvijek tolko pokaze...
Mjeri sestra sa usnim 37
Ode ona po zivim. 39

Da mi netko velu koji je dobar i koji dobro pokazuje, i brzo naravno, kupujem odmah, pa da i 1000kn kosta

E da, nedavno kupili neki digitalni, novi, nek se nade jer je ovaj philipsov vec prastar. Taj pa pokazuje ili 35 ili 37,nis drugo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 12:26   #388
zivin imamo i koristimo. omronov usni, svuda hvaljeni, stoji u ladici i ceka da ga prodamo. nikad mala nije dala ni blizu uhu s time
od 10 mjeseci mjerimo sa zivinim
uglavnom, ako taj crkne uzet cemo alkoholni, kazu da je isti vrag ko zivin osim kaj se duze mjeri a ako nam ne bude pasao nije ni bosna na kraj svijeta
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 21:37   #389
nema niti u bosni više živinih
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 08:55   #390
Kaj stvarno

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 10:39   #391
Tak sam cula vec dugo
Niti u srbiji
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 09:54   #392
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Mi imamo braunov usni i pouzdan je. Mjerila sam s njim sebi i sa zivinim i nije imao odstupanja. A bebacu ne smeta kad stavim jer je gotovo u pet sekundi i suprotno vecini misljenja, to se ne gura do kraja dokle vam stane u uho ;D
Nama je nepouzdan. U uhu pokazuje 38,1, a u drugom 38,4. Živin pokazuje 37 pod pazuhom!!! I nije ovo prvi puta. Imamo ga već 4 godine, dosta ga koristimo, praktičan je, to sigurno, ali oprez, prije ili kasnije nije pouzdan to je isto sigurno.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:01   #393
Meni je taj usni samo za provjeru, a onda mjerim u guzi ako pokaze nesto. Isto imam braun.
Moji imaju 2 godine.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 15:08   #394
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Nama je nepouzdan. U uhu pokazuje 38,1, a u drugom 38,4. Živin pokazuje 37 pod pazuhom!!! I nije ovo prvi puta. Imamo ga već 4 godine, dosta ga koristimo, praktičan je, to sigurno, ali oprez, prije ili kasnije nije pouzdan to je isto sigurno.
Pa naravno da ga nakon nekog vremena treba bazdarit ili promijenit bateriju. Evo nama sad nakon 7 mj vec pokazuje da je baterija li-la :/ super mi je za mjerit po noci dok mala spava da je ne budim sa mjerenjem omronovim rektalnim
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 17:21   #395
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Nama je nepouzdan. U uhu pokazuje 38,1, a u drugom 38,4. Živin pokazuje 37 pod pazuhom!!! I nije ovo prvi puta. Imamo ga već 4 godine, dosta ga koristimo, praktičan je, to sigurno, ali oprez, prije ili kasnije nije pouzdan to je isto sigurno.
Meni je logicno da nije u oba uha ista temperatura, sigurno ne bi bila ni pod oba pazuha

Meni isto sluzi za kontrolu, al ak izmjeri 39 ili 39,5 nemam sta provjeravat jer ide sirup tak i tak
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:35   #396
Navodno su sada i u Bosni zabranjeni (informacja iz nekih njihovih apoteka) ali se u nekim apotekama i dalje prodaju. Kupila ih prije par dana u Bosanskom Brodu.
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 14:08   #397
Kupila bih neki beskontaktn, peporuke?
Takodjr sto znaci alam za visku temp? Ne zelim budjenje samo izmjer
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 14:12   #398
alarm za visoku temp je da te na neki nacin upozori da je mjerenje iznad neke vrijednosti. kod mojeg recimo do 38,5 pisti normalno kad izmjeri, a kad je iznad onda pisti drugacije (ubrzano). kod nekih modela koji imaju display u boji su recimo ocitanja zeleno (ok), zuto (do 38,5), crveno (iznad)

meni to uglavnom nije korisno jer zelim vidjeti i broj tocan
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 14:39   #399
živin toplomjer ćete teško i u bosni naći. meni je mama prešla cijeli mostar da ga nađe, donijela 2 komada za blagdane, i neki dan mala zakuri i odmah jedan živin strada!
uopće mi nije jasno kako, ona cijevčica unutra što drži živu pukla, izvana toplomjer ne oštećen.
ovaj drugi, čuvam ko ga je zlatna poluga.
ja imam neki alkoholni toplomjer, užaaas živi! nema šanse to otresti poslije, dočekat da izmjeri...žali bože para, ma kako jeftin bio.
they call me Bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 10:22   #400
Ti usni....da li uho bas mora biti cisto ko sunce ili smeta malo cerumena/usne smole?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.