Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2011., 19:39   #401
u petak mu planiram reći ovo joooooooooj ima da me nalupa

planiram mu reći sve u jednom dahu da se čim prije toga riješim a kasnije ćemo se vadit iz drekeca, aaaaaaaaaaaaaaaajme meni
tascha is offline  
Old 02.09.2011., 14:02   #402
Quote:
tascha kaže: Pogledaj post
u petak mu planiram reći ovo joooooooooj ima da me nalupa

planiram mu reći sve u jednom dahu da se čim prije toga riješim a kasnije ćemo se vadit iz drekeca, aaaaaaaaaaaaaaaajme meni
Javi nam kako je prošlo.
Martian7 is offline  
Old 02.09.2011., 14:29   #403
Danas navečer se vidimo... u takvoj sam nervozi, ali moram mu reći.. bojim se da će izgubit povjerenje u mene i malo ohladit
tascha is offline  
Old 02.09.2011., 14:58   #404
Quote:
tascha kaže: Pogledaj post
Danas navečer se vidimo... u takvoj sam nervozi, ali moram mu reći.. bojim se da će izgubit povjerenje u mene i malo ohladit
Samo hrabro!
Martian7 is offline  
Old 21.09.2011., 08:22   #405
laganje

Ovih dana stalno se pitam čemu ljudi lazu? koji su razlozi svega toga i na koji način razgovarati sa tom osobom.
Moj, jos malo pa bivši suprug stalno je lagao. Kad slusam razgovore sa prijateljima obvezno nešto slaze. Nije to nikakva velika laž, niti će ta laž biti od koristi ali ipak je to laž. Milion puta sam ga ja uhvatila u laži, a kad mu hoću to dokazati uvrjeđeno se naljuti, svašta ružno mi kaže i odlazi od kuće. Ok... on mene više neće lagati, ali evo sad pitam vas forumaše kakav je to mentalni sklop koji ne moze a da jedan dan ne prođe preko usta prevaliti bar jednu laž?
nesretnazena is offline  
Old 21.09.2011., 09:30   #406
Quote:
nesretnazena kaže: Pogledaj post
Ovih dana stalno se pitam čemu ljudi lazu? koji su razlozi svega toga i na koji način razgovarati sa tom osobom.
Moj, jos malo pa bivši suprug stalno je lagao. Kad slusam razgovore sa prijateljima obvezno nešto slaze. Nije to nikakva velika laž, niti će ta laž biti od koristi ali ipak je to laž. Milion puta sam ga ja uhvatila u laži, a kad mu hoću to dokazati uvrjeđeno se naljuti, svašta ružno mi kaže i odlazi od kuće. Ok... on mene više neće lagati, ali evo sad pitam vas forumaše kakav je to mentalni sklop koji ne moze a da jedan dan ne prođe preko usta prevaliti bar jednu laž?
Razloga za laganje, općenito govoreći, vjerojatno ima puno... lažima pred nacistima su Židovima spašavali živote oni koji su ih skrivali...
Jedan moj kolega mi je ispričao kako je u ratu bio u situaciji da je njegova jedinica ostala bez municije... naravno, da su to Srbi znali, pobili bi ih u jednom naletu, jer oni su imali municije, njih je opskrbljivala JNA... No, isto tako, naši dečki su znali da Srbi prisluškuju njihove radio veze pa su se u radio komunikaciji pohvali kako je baš dobro što je došlo tako puno municije i pojačanje... a ni tri metka nisu imali...
Uglavnom, Srbi su očito povjerovali tim lažima i nisu ih došli pobiti, kao što se desilo na nekim drugim mjestima gdje su naši ostali bez municije, nažalost...

Dakle, već i ova dva primjera govore da laž može spasiti živote ljudima...

U jednoj epizodi dr. House ima pacijenta koji uslijed poremećaja nije u stanju lagati... i ta nesposobnost za 'sitne' laži - dovede do potpunog kaosa i razdora sa suprugom...

Koliko puta čovjek iz pristojnosti kaže nešto što uistinu ne misli? Kako bi izgledala čista, iskrena i 'nefiltrirana' misao?

Osim toga, nije li i šminka kojom žena skriva bore zapravo laž o vlastitim godinama, kao i ona koja prividno povećava usne ili oči?

Samo što su neke laži verbalne, a neke su vizualne prirode...

Eto, bilo je to općenito o laži...

Možda nećeš biti zadovoljna odgovorom, no, vjerojatno i ti, kao i većina ljudi, svakodnevno lažeš, a da toga uopće nisi ni svjesna, jer si se s tim lažima 'stopila', postale su ti 'normalne'...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 21.09.2011. at 09:51.
- Sizif - is offline  
Old 13.04.2012., 12:28   #407
kako se nazivaju strucno lazljivci?
deisler is offline  
Old 13.04.2012., 14:34   #408
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
kako se nazivaju strucno lazljivci?
Ovi patološki? Osim patološki lažljivci, još i... hm, ne znam kako bi se nazvala osoba koja pati od nečega što se naziva pseudologija fantastika. Mitoman također može biti naziv. I mislim da sam naletila na još koji, ali sam zaboravila...
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 13.04.2012., 18:31   #409
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
kako se nazivaju strucno lazljivci?
Mitomania, pseudologia phantastica, a sve to iz , syndroma histeria cum autophilia egocentrica.

Ovaj gore slucaj u prvom postu pokazuje jedan klasicni narcisticki poremecaj licnosti ili nedovoljno zrela licnost, ili slabost ega tj. slabi osjecaj realnosti. Naravno da narcizam imaju svi ljudi, pojacano ispoljavanje se manifestuje kao zastita licnosti od traumatizacija koje dolaze iz realnosti tj. okruzenja. Te infantilne licnosti ili nedovoljno zreo Ego cesto direktno ukazuje na histeroidni poremecaj karaktera ili narcisticni bilo kao primarni ili kao sekundarni poremecaj.

Ako je perzistentan i intenzivan a radi se o starijoj osobi, onda se moze reci da je u pitanju psihopatski poremecaj licnosti. Ako se radi o mladjoj osobi . moze se raditi o poremecaju identiteta, konfuzije identiteta ili adolescentne krize. Ako je ovo zadnje, moze se reci da nije nesto znacajno i obicno ce proci vremenom, sazrijevnjem licnosti.

Laganja inace ne moraju biti nesto patolosko, svi lazu ! Ali ako je toliko intenzivno i djeluje pomalo bizarno, a ima za svrhu da premosti vlastitu inferiornost u obliku dramatizirajucih oblika ponasanja sa jakm emocionalnom labilnoscu, sigurno se radi o histeroidnoj licnosti. Ova zahtjeva poseban tretman za korigovanje.
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Old 05.11.2012., 14:09   #410
Lažljivica

Nastojat ću biti kratka.
Imam poznanicu/prijateljicu koja je sklona laganju. Prije nisam išla za tim ali sad me počelo smetati. Natojim dokučiti zašto laže. I to ne da bi sebi priskrbila kakvu korist već...hmmm...ne znam.
Evo primjer.
Ja pojma nisam imala koliko koštaju zimske gume. Kupile smo i ja i ona novo auto u isto vrijeme. Ona je precjenila svoje za nekih 50 000 kn, rekavši da ga je platila 175 000,00 a nije nego 135 000,00 budući da je rekla da je kupila osnovni model čija se reklama počela vrtjeti na tv baš tada da je to auto na akciji. Uglavnom, pričale smo o zimskim gumama, kad je ona rekla da joj je majstor rekao da će je koštati 1000,00€. Kao skupo auto pa za njega idu skupe gume. Ja sva u panici jer kontam da je moje auto nešto jeftinije ali da će me isto tako meni skupo doći zimske.
Tek kad sam počela surfati po internetu koliko koštaju zimske gume, shvatila sam da je prenapuhala cijenu guma a majstora osobno poznajem kao poštenog. Nikad je nisam pitala koliko joj muž ima plaću. Sasvim slučajno mi je njezin muž rekao kako mu je osnovica 4200 USD a ona mi tvrdi kako on zarađuje ni manje ni više 13 000 USD.
Pa se pitam čemu to?
Dolazim u fazu kad bih je najradije stavila pred zid sa činjenicama i tako dokazala kako laže.
Da li je ona patološka lažljivica? Koji je poremećaj u pitanju?
Vaša iskustva sa takvim osobama i kako ste to riješili?
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Old 05.11.2012., 15:33   #411
Ima stvarno takvih slučajeva da se zapitaš koji im je vrag u glavi, ali ovdje je bar situacija jasna.
Žena očito svoju vrijednost mjeri prema debljini novčanika. Što i nije rijedak slučaj. Osjeća se bolje ako drugi misle da ima love više nego što ima.
magic potion is offline  
Old 05.11.2012., 17:47   #412
Quote:
Vaša iskustva sa takvim osobama i kako ste to riješili?
Imam iskustva s jednom takvom osobom koja doslovce cijeli svoj život temelji na lažima. Kada bi ju se išlo konfrontirati sa time, a to bi se moglo izvesti i sa čvrstim argumentima, mislim da bi se ta osoba mogla ozbiljno psihički dekompenzirati.
Stoga je moja taktika: ne činiti ništa.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Old 05.11.2012., 17:55   #413
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Imam iskustva s jednom takvom osobom koja doslovce cijeli svoj život temelji na lažima. Kada bi ju se išlo konfrontirati sa time, a to bi se moglo izvesti i sa čvrstim argumentima, mislim da bi se ta osoba mogla ozbiljno psihički dekompenzirati.
Stoga je moja taktika: ne činiti ništa.
Uh, pa kakav je to onda život?
forgottenfrog is offline  
Old 05.11.2012., 20:25   #414
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Imam iskustva s jednom takvom osobom koja doslovce cijeli svoj život temelji na lažima. Kada bi ju se išlo konfrontirati sa time, a to bi se moglo izvesti i sa čvrstim argumentima, mislim da bi se ta osoba mogla ozbiljno psihički dekompenzirati.
Stoga je moja taktika: ne činiti ništa.
Ja već dugo primjenjujem taktiku ne činiti ništa jer smatram da bilo kojim argumentom ona ne bi mogla biti pobijena u izjavama (lažima). Ali, polako me sve to počelo frustrirati jer se moram praviti da sam glupa a to nisam. Dakle intelektualno me ponižava. S druge strane ona ima drugih krasnih vrlina zbog kojih se mogu družiti s njom međutim, ova mana da je lažljivica je počela anulirati sve te vrline, i totalno me njena laž odbija od sebe.
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Old 05.11.2012., 20:29   #415
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ima stvarno takvih slučajeva da se zapitaš koji im je vrag u glavi, ali ovdje je bar situacija jasna.
Žena očito svoju vrijednost mjeri prema debljini novčanika. Što i nije rijedak slučaj. Osjeća se bolje ako drugi misle da ima love više nego što ima.
Hmm...teško je u mom slučaju staviti na vagu tko više ima. (op.a. love).
S tim da se moji financijski uspjesi vide: auto, stan itd. a njeni samo na računu-tobože
Ja ne pričam o lovi već radim/stvaram a ona samo priča.
Je li moguće da je ljubomorna na mene? Ja nisam ni zavidna ni ljubomorna osoba ali shvaćam te osjećaje kao dio ljudske prirode.
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Old 05.11.2012., 20:46   #416
Najčešće ignoriram laži.. ne razumijem ljude koji imaju potrebu lagati.. ali stvarno..
uvijek sam za to da ako ne želiš reći istinu zbog bilo kojih razloga rađe prešutiš stvari ili jednostavno kažeš da neke stvari ne želiš govoriti..
više cijenim iskren odgovor od laganja, kakvo god bilo; veliko, malo, izmišljanje zbog uljepšavanja ili dizanja svoje vrijednosti.
Imala sam više situacija u kojima sam šutila i mislila kako je to žalosno i jadno, da ti se prijateljstvo svede na laži i gluposti.. i je u jednu ruku ponižavajuće kada šutiš i praviš se da vjeruješ..
ali na kraju uvijek dođem do spoznaje da lažljive osobe lažu same sebe, nikog drugog..
a u laži su stvarno kratke noge.. otkrila sam ih sve i one totalno glupe i nepotrebne, na baš isti takav glupi i banalan način..
__________________
Samo rijetki nađu rijetke!
Taa is offline  
Old 25.07.2013., 22:11   #417
potreba za laži

zašto judi preuveličavaju istinu?

zašto posjeduju potrebu prevrćati istinu i širiti falšo vijesti?

obmanom nalažu neke svoje istine,koje zapravo nisu istine a judi to ne mogu znati pa viruju,onda ti moraš uvirit jude u istinu protiv izventata koji dušman
širi.
vasilijemitu is offline  
Old 25.07.2013., 22:48   #418
zato šta bi svako htio da je stvarnost nekakva, pa kad nije takva onda ju prilagođava
kor-im is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.