Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2016., 12:03   #161
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Nema prikladnije teme, pa pitam ovdje

Da li je netko bio i u Istralandiji i u Aquacolors, pa da moze usporediti gdje su bolji sadrzaji za petogodisnjaka? Usporedbe - u Catezu je prosao sve tobogane osim onog bijelog strmog i odusevljen je. I jedni i drugi bas ne nude neki suvisli popis atrakcija. Cijenom su tu negdje plus-minus 50 kn za troclanu obitelj tako da ni cijena nije presudna.
nisam bila u istralandiji ali jesmo u aquacolors, i ove godine ćemo opet tamo ako ostane ista situacija s cijenama. stvar je bila u tome da u cijenu ulaze ležaljke i suncobrani u aquacolorsu, a u istralandiji ne. i isto tako- meni jako bitno je da u aquacolorsu možeš ponijeti svoju hranu i cugu, a u istralandiji ne. jako bitna stavka, jer je mislim obična kava s mlijekom- 20 kn.
mala je imala točno 5 godina, i mogla je na skoro sve atrakcije i na sve što je mogla je i išla- na hrpi atrakcija su vožnje za dvoje u onim luftićima, tako da smo svuda mogle skupa. ekipa koja tamo rade je bila za deset, tako da su mi oni znali malo pričuvati malu dok ja (s jednim zaposlenikom ) odem na opasnije vožnje koje moraju u dvoje, a ona za njih premala. Bili smo cijeli dan, još je iz nekog razloga bio neki popust za mene, a za nju se nije ni plaćalo jer je bila mlađa od 6.
uglavnom, kad se sve zbroji, meni je aquacolors ispao puno isplativiji u računici nego istralandija, tako da ćemo opet tamo ove godine. istralandiju nemam želju ni isprobavati
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 12:37   #162
E tnx extreme. Cini mi se da je Aquacolors i nesto povoljniji cijenom i da ima termine koji nam vise pasu (ne bi na cijeli dan isli nego samo popodne kad je sunce nesto slabije). Jedino sto sam ja to fino namjeravala sad u lipnju, a ne da se nismo jos ni krenuli kupat nego smo jos uvijek u dugim hlacama i carapama
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 15:01   #163
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
nisam bila u istralandiji ali jesmo u aquacolors, i ove godine ćemo opet tamo ako ostane ista situacija s cijenama. stvar je bila u tome da u cijenu ulaze ležaljke i suncobrani u aquacolorsu, a u istralandiji ne. i isto tako- meni jako bitno je da u aquacolorsu možeš ponijeti svoju hranu i cugu, a u istralandiji ne. jako bitna stavka, jer je mislim obična kava s mlijekom- 20 kn.
mala je imala točno 5 godina, i mogla je na skoro sve atrakcije i na sve što je mogla je i išla- na hrpi atrakcija su vožnje za dvoje u onim luftićima, tako da smo svuda mogle skupa. ekipa koja tamo rade je bila za deset, tako da su mi oni znali malo pričuvati malu dok ja (s jednim zaposlenikom ) odem na opasnije vožnje koje moraju u dvoje, a ona za njih premala. Bili smo cijeli dan, još je iz nekog razloga bio neki popust za mene, a za nju se nije ni plaćalo jer je bila mlađa od 6.
uglavnom, kad se sve zbroji, meni je aquacolors ispao puno isplativiji u računici nego istralandija, tako da ćemo opet tamo ove godine. istralandiju nemam želju ni isprobavati
Ne znam je li se nešto ove godine promijenilo, ali prošle se, u srpnju, mogla nositi hrana. Mi unutra nismo potrošili niti kune pored ulaznica, sve je jako skupo, ali ako poneseš dovoljno vode i hrane, ništa nije ni potrebno. Nije nam trebala ni ležaljka ni suncobran, prostor za piknik ima puno hlada, mekana trava je, ništa nam nije nedostajalo... a ionako smo uglavnom bili okolo. Išli smo na pola dana, bilo nam je dovoljno, iako ne sumnjam da bi uživali i čitav dan. Mlađi je tad imao 4 i pol godine i mogao je na većinu atrakcija (ali visok je). U Aquacolorsu nismo bili pa ne znam usporediti, voljeli bismo probati i to, ali s Istralandiom smo svi bili oduševljeni. Puno sam na početku njurgala na cijenu, ali poslije izleta sam svima pričala kako vrijedi svake kune. Isto smo se dosta dvoumili Istralandia ili Aquacolors, po mojoj računici je bilo tu negdje (četveročlana obitelj), na kraju smo, zbog tuđih iskustava, ipak izabrali Istralandiu.

Lei, znam da nisam pomogla nego zakomplicirala

Pozdrav, Lara
Lara051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 22:51   #164
A tako i onako cemo oba isprobati prije ili kasnije
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 10:14   #165
Quote:
Lara051 kaže: Pogledaj post
Ne znam je li se nešto ove godine promijenilo, ali prošle se, u srpnju, mogla nositi hrana. Mi unutra nismo potrošili niti kune pored ulaznica, sve je jako skupo, ali ako poneseš dovoljno vode i hrane, ništa nije ni potrebno. Nije nam trebala ni ležaljka ni suncobran, prostor za piknik ima puno hlada, mekana trava je, ništa nam nije nedostajalo... a ionako smo uglavnom bili okolo. Išli smo na pola dana, bilo nam je dovoljno, iako ne sumnjam da bi uživali i čitav dan. Mlađi je tad imao 4 i pol godine i mogao je na većinu atrakcija (ali visok je). U Aquacolorsu nismo bili pa ne znam usporediti, voljeli bismo probati i to, ali s Istralandiom smo svi bili oduševljeni. Puno sam na početku njurgala na cijenu, ali poslije izleta sam svima pričala kako vrijedi svake kune. Isto smo se dosta dvoumili Istralandia ili Aquacolors, po mojoj računici je bilo tu negdje (četveročlana obitelj), na kraju smo, zbog tuđih iskustava, ipak izabrali Istralandiu.

Lei, znam da nisam pomogla nego zakomplicirala

Pozdrav, Lara
a čuj, moguće da se mogla unijeti hrana, ali na njihovim stranicama je pisalo da se ne smije. pa mi je bilo glupo pored takve cijene ići isprobavati mogu li proći mimo pravila . za hlad ne znam, mnogi su komentirali da hlada nema
uglavnom, mi smo u aquapark bili došli ujutro oko 9-10, zazuzeli strateški prvi red ispod suncobrana tako da su curke mogle same u dječji bazen, a mi ih vidimo sa ležaljki, pa ne moramo stalno trkati za njima.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 11:54   #166
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a čuj, moguće da se mogla unijeti hrana, ali na njihovim stranicama je pisalo da se ne smije. pa mi je bilo glupo pored takve cijene ići isprobavati mogu li proći mimo pravila . za hlad ne znam, mnogi su komentirali da hlada nema
uglavnom, mi smo u aquapark bili došli ujutro oko 9-10, zazuzeli strateški prvi red ispod suncobrana tako da su curke mogle same u dječji bazen, a mi ih vidimo sa ležaljki, pa ne moramo stalno trkati za njima.
Nisam nigdje vidjela da to piše na stranicama Istralandije, ali zato piše na stranici od Aquacolorsa da se hrana ne smije unositi. Jesi sigurna da i tebi nije super Istralandia?
Lara051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 13:08   #167
Quote:
Lara051 kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje vidjela da to piše na stranicama Istralandije, ali zato piše na stranici od Aquacolorsa da se hrana ne smije unositi. Jesi sigurna da i tebi nije super Istralandia?
o bome, onda su nešto promijenili, jer prošle godine je bilo obrnuto. istralandija je branila, a aquacolors ne
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 23:33   #168
Ja sam isto cula za Istaalandiu da se ne smije nis unositi. Al nije mi to bed kad tako i onako ne bi isli na vise od 2-3 sata
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 08:52   #169
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ja sam isto cula za Istaalandiu da se ne smije nis unositi. Al nije mi to bed kad tako i onako ne bi isli na vise od 2-3 sata
mi smo imali voce i vodu, nitko nam nije ni rijec rekao.
jos je bilo jako puno slobodnih lezaljki+suncobrana pa sam ja trudna do zuba zalegla na jednu lezaljku iako ju nismo platili i nitko me ni pogledao nije, a kamoli potjerao.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 11:46   #170
Evo bili u Istralandiji pa da napisem komentare...

Imaju od nedavno foru da na rodjendan imas besplatnu ulaznicu. Pa je bio red da to iskoristima na okrugli rodjendan Isli smo na poludnevnu varijantu od 14-19h, da bas nismo po najvecem suncu tamo. Parking se ne placa. Ali se placaju dodatno ormarici (20kn) i lezaljke (50kn mislim). Ormaric smo uzeli da pospremimo vrijedne stvari, dosta je jedan, dobije se narukvica sa kljucicem. Lezaljke nismo i to je pametna odluka jer imaju super mekanu travu sa hrpom hlada i mogu se staviti sugamani ili prostirke bilo gdje, mjesta je bilo hrpa.

Tobogani su fora, jako paze na sigurnost i ne dopustaju spustanje po dvoje (dok smo u Catezu uredno isli s malim zajedno). I jako paze na razmak tako da se na nekim toboganima stvara guzva jer sporo pustaju. Ogranicenje za ne-djecje je 100cm visine, za one srednjeg intenziteta je 120cm, a za cetiri najstrmija je 140cm i na tim jedino nismo bili. Na ulazu u svaki tobogan su mjeraci i gore kod ukrcavanja isto. I paze i provjeravaju i vracaju ljude. Problem je sto im nisu tocni - junior ima 120cm, a tamo mu pokazuje puno manje, ispod 115 sigurno. No valjda su i oni svjesni toga pa su ga uredno pustili na sve

Najvise mu se dopao bazen s valovima, skroz je odusevljen time

Klopa i cuga je brutalno skupa. Npr Ledo Sensation sladoled koji je u ducanu 5kn ovdje je 15kn. No pustaju bez problema da se unese hrana i ljudi su uredno bili na travici s velikim plavim putnim friziderima. Mi smo isto imali mali frizider s vodom, dinjom i klopom, tako da nismo trosili

Animacije i zabavnih programa hrpa. Sanitarije na svakom koraku i vrlo su uredne i ciste

Sad moramo isprobati jos u Aquacolors pa da mozemo usporediti. Jedino ce to pricekati jer su tamo zbilja nabrijali ogranicenja u to ne samo na visinu nego i na godine, pa nam se ne isplati ici dok mali ne navrsi sest
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 16:00   #171
Imam jedno specificno pitanje, pa ako netko zna odgovor bit cu zahvalna

Planiramo za proljece Legoland, njemacki. Zna li netko kolike su cijene lego setova u ducanima u sklopu parka ili legici u rinfuzi recimo? Vise, iste, nize nego drugdje? Moram malog prije puta pripremiti i vidjeti da li da si uopce priprema dzeparac za nesto ili da se odmah u startu dogovorimo da nis od toga
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 15:54   #172
http://funparkmirnovec.com
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:53   #173
Pozdrav svima, planiramo u Gardaland s našom petogodišnjom curom od 28.4. - 30.4.. Možete li nam predložiti što obavezno da vidimo, ona je visoka 122cm.
Zanima me ako znate hoće li nam biti problem smještaj za samo dvije noći pronaći? Gledali smo ovaj B.village koji je netko ranije predložio
mets is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:27   #174
Sa tom visinom ona vec moze na dosta toga, e sad pitanje koliko bi neke stvari bile za nju. Recimo Magic Mountain je od 120cm, ali on okrece naopako i nisam bas sigurna da bi se ja usudila tako malo dijete odvesti na to.

Najbolje je da si na netu pogledate plan i gdje je sto smjesteno, pa nekako osmislite plan obilaska. Ne znam koliko dana planirate biti, dva ili samo jedan. Ako idete samo na jedan, ja bi na vasem mjestu preskocila sve bebaste stvari (smjestene u Fantasy Kingdom), one idu uzasno sporo i nisu bas interesantne vecoj djeci. Prodjite kroz njega (jer izgleda bas woow), malo se prosetajte po drvu od Prezzemola. I obavezno tamo u Magic House (ako dijete nije strasljivo, odlicna je atrakcija). Onda mozete otici skroz do kraja parka gdje je djecji rollercoaster (Ortobruco), Kung Fu panda, salice i Petar Pan. To je sve za djecu jako fora i nije pre-adrenalinsko, ali se brzo vrti i tu mozete dobiti dojam koliko joj se sve to svidja. Na tom dijelu je i Colorado Boat, debla koja idu po vodi, imaju jedno veliko poniranje i ako ju nije strah toga slobodno odite (ako se zelite smociti).

Ako joj se svidi jurcanje i nije ju frka, onda svakako odite i na Mamuta, to je bas pravi rollercoaster, ide dosta brzo, ali ne okrece naopako i ogranicenje je 110cm. Na tom djelu gdje je Mamut je i JungleRapids, voznja po brzacima, to bi joj moglo biti jako fora (ali racunajte da bi mogli ostat mokri). I ako joj se svidi jurnjava i poniranje mozete odmah tamo i na Fuga del Atlantide (ogranicenje je 120, malo ste tu na knap) i tu se sigurno mocite. Ove stvari, iako su nekako na pocetku parka, radje ostavite za kasnije, malo prvo "zagrijavanja" na necem "laksem".

Dvije su atrakcije jako fora i pod zemljom - Corsari (gusari) i Valle di Re (Egipatska piramida). Voznja nije adrenalinska, ali i jedno i drugo zna jako preplasit djecu radi scenografije. Moj se bas jako prepao i mraka i kostura i mumija i svega toga. Nije mu bas bilo svejedno. Sjecam se da je i necakinja u toj dobi isto bila isprepadana. Tako da za to odvagnite ici ili ne.

Na webu i kad ulazite u park ima i popis show programa/priredbi po parku. Vidite sto bi vam se svidjelo od toga pa planirajte (jer su samo par put na dan, tocno u odredjeno vrijeme). Ako ste samo jedan dan, ja ne bi gubila vrijeme na vise od jedne.

Dva su panoramska vlaka - na to isto ne bi gubila vrijeme ako je guzva i ako bas nemate viska vremena za potrositi. Forniji je recimo leteci tanjur koji se digne skroz iznad parka.

Ove ostale adrenalinske stvari nisu za djecu, malo su prestrasne.

Uzmite si obavezno, makar za nju, robicu za presvuci. I na ulazu na Info salteru mozete dobiti papirnatu traku za oko ruke, na koju upisete svoj broj telefona za slucaj da se dijete zagubi

Racunajte na to da su im mjeraci dosta neprecizni i da ce joj mozda pokazati da nije iznad 120. Mozda cak i bolje da onda ni ne forsirate ove 120+ atrkacije, a za ove 110+ ce sigurno prolaziti. Samo ju pripremite na to da ce ju na samom ulazu u atrakciju mozda osoblje izdvojiti i staviti pored mjeraca (mojeg je to recimo skroz prestravilo, ne voli bas da mu tako nepoznati ljudi na nepoznatom jeziku prilaze odjednom... kasnije se ustosao pa je sve islo ok)

Dogovorite odmah i postavite pravila oko kupovanja "gluposti" i trosenja novaca. Jer je park prepun razno raznih navlakusa, plisanaca, igracaka itd. Pa da ne bi bilo suza i tuge i svadjanja. Ja sam recimo svojem dala dzeparac i dogovorili smo se da cemo tijekom dana samo pogledati sto gdje ima i da si smije od dzeparca kupiti jednu stvar na izlasku. Malo je dosao u napast i bunio se, al prisjetio se dogovora i islo je dosta glatko onda.

Ako vam ne jede junk hranu, uzmite nesto u ruksak obavezno. Jer tamo hrana nije neka sreca. Hamburgeri, pomfri, brza i przena hrana, pizze itd. Ima na par mjesta i pasta recimo. I na mjestu gdje je djecji parkic su stavili stand sa svjezim vocem, sto je super (al opet, nije to pravi obrok).

Voda je pitka iz spina i moze se besplatno tocit na par mjesta u parku. Tako da si uzmite bocu i refilajte ju po potrebi.

Smjestaj pogledajte odmah sad na bookingu recimo i rezervirajte ako nadjete sto povoljno. Nije problem naci za jedno-dva nocenja, no dobre i jeftine ponude odu dosta brzo.

Edit: sad vidim da je to zapravo prvomajski vikend. Obavezno vec sad rezervirajte nesto. Pripremite se na nesto vecu guzvu. I ako vam pase u plan i racunicu, izdvojite dva dana za park
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:34   #175
Ne mogu editirati vise post pa samo dodajem - od 2017 Magic Mountain postaje Shaman i na postojecu voznju su jos dodali i naocale za VR. Tako da, barem meni, to nikako nije za malu djecu. Ne znam jesu li ostavili eventualno mogucnost da ides na voznju, a bez VR maske
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 12:39   #176
Wow, hvala puno na iscrpnom izvještaju, puno će mi pomoći kod planiranja. Smještaj smo već rezervirali - od petka do nedjelje, planirali smo jedan dan park i jedan dan sea aquarium.

Inače nije baš plašljiva, ali naravno da ćemo procijeniti za neke vožnje jesu li za nju ili ne...
Nadam se da će nam jedan dan biti dovoljno u parku...
mets is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 13:40   #177
Jos jedna stvar, ukoliko nisi citao temu unazad - dobro pregledaj cjene karata na webu. Za neke kombinacije se vise isplati kupiti karte online (a s time je brze i uci u park, jer se preskace red na blagajnama, samo se s papirom doma isprintanim ulazi). Postojala je i obiteljska varijanta karte u kojoj su bili i neki popusti za konzumaciju. No oni to mrdaju malo svake godine, tako da treba dobro pregledati i izracunati najisplativiju varijantu.

Neki smjestaji nude kupovinu karata i kod njih, po tim snizenim "online" cijenama.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 21:28   #178
Lei ti si stvarno ekspert za Gardaland
Ali sto je prestrasno za koju dob je jako individualno (doma imam dva ekstrema )
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 23:41   #179
Je, zbilja je to jako individualno. Moj je recimo sa 4 godine bio odusevljen Mamutom, morali smo ga reprizirati par puta. Njegov frend istih godina nije ni htio blizu, al je zato bio odusevljen gusarima koje je moj prosao stisnut i priljepljen uz mene s pokrivenim ocima

Razmisljam dal bi ga pustila sad kad je iznad 120cm na ove invertirane. On bi sasvim sigurno bio odusevljen. Ja bih s druge strane vjerojatno umrla od brige
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 10:05   #180
Ako ima bolji matematicar nek pomogne.. trebam karte za 2 dana Gardalanda i 1 dan Aquariuma za 3 članu obitelj? Vidim da su cijene dosta različite u različitim kombinacijama.
nana1981 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.