Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2016., 22:01   #7601
Koje su realne ovlasti OIM-a na rigu, tj. da li on može ubaciti ljude i bez iskustva?
hondaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 21:33   #7602
Može, samo garantira za tebe da nećeš zajebat nešto...
mate11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 19:07   #7603
Pozdrav,

čitao sam dosta o radu na platformi, oglase uglavnom pratim na stranici rigzone. Zanima me mišljenje ljudi koji rade na platformama vezano uz slijedeću stvar: inače radim kao informatičar, system admin/inženjer. Je li uopće trebaju takvu radnu snagu na platformama? Po oglasima sam vidio da se ta struka traži, ali uglavnom si stacioniran na kopnu. Mene bi zanimale rotirajuće smjene tipa mjesec tamo, mjesec doma. Za što je pretpostavljam uvjet da baš radiš offshore, tj. na samoj platformi, a ne na kopnu. Ne privlači me posao gdje ću biti odsutan od doma 10-11 mj. godišnje u komadu.

Ništa nisam uspio pronaći vezano uz to pitanje na forumu ili netu, pa mi možda netko može dati više informacija iz prve ruke. Unaprijed hvala na odgovorima.
Faxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:20   #7604
Quote:
Faxy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

čitao sam dosta o radu na platformi, oglase uglavnom pratim na stranici rigzone. Zanima me mišljenje ljudi koji rade na platformama vezano uz slijedeću stvar: inače radim kao informatičar, system admin/inženjer. Je li uopće trebaju takvu radnu snagu na platformama? Po oglasima sam vidio da se ta struka traži, ali uglavnom si stacioniran na kopnu. Mene bi zanimale rotirajuće smjene tipa mjesec tamo, mjesec doma. Za što je pretpostavljam uvjet da baš radiš offshore, tj. na samoj platformi, a ne na kopnu. Ne privlači me posao gdje ću biti odsutan od doma 10-11 mj. godišnje u komadu.

Ništa nisam uspio pronaći vezano uz to pitanje na forumu ili netu, pa mi možda netko može dati više informacija iz prve ruke. Unaprijed hvala na odgovorima.
mislim da ti je najvažnije samo upast u tu hijerarhiju za početak. nije bitno offshore ili onshore. kad imaš bar malo iskustva u oil&gas sektoru onda doslovno možeš birati gdje želiš raditi. za offshore trebaš i treninge odraditi koji koštaju a za onshore nisam siguran. (valjda neki basic safety mora biti ali jeftinije te dođe na onshoreu)
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 09:08   #7605
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
mislim da ti je najvažnije samo upast u tu hijerarhiju za početak. nije bitno offshore ili onshore. kad imaš bar malo iskustva u oil&gas sektoru onda doslovno možeš birati gdje želiš raditi. za offshore trebaš i treninge odraditi koji koštaju a za onshore nisam siguran. (valjda neki basic safety mora biti ali jeftinije te dođe na onshoreu)
A da kazes covjeku kakva je stvarna situacija sad, i zadjih godinu dana!? da i ljudi s 7+ godina iskustva dobivaju otkaze i da se ne mogu zaposlit, da se broj platformi smanjio za cca 60ak %, samim time i broj radnih mjesta...
lord051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 23:47   #7606
Quote:
Faxy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

čitao sam dosta o radu na platformi, oglase uglavnom pratim na stranici rigzone. Zanima me mišljenje ljudi koji rade na platformama vezano uz slijedeću stvar: inače radim kao informatičar, system admin/inženjer. Je li uopće trebaju takvu radnu snagu na platformama? Po oglasima sam vidio da se ta struka traži, ali uglavnom si stacioniran na kopnu. Mene bi zanimale rotirajuće smjene tipa mjesec tamo, mjesec doma. Za što je pretpostavljam uvjet da baš radiš offshore, tj. na samoj platformi, a ne na kopnu. Ne privlači me posao gdje ću biti odsutan od doma 10-11 mj. godišnje u komadu.

Ništa nisam uspio pronaći vezano uz to pitanje na forumu ili netu, pa mi možda netko može dati više informacija iz prve ruke. Unaprijed hvala na odgovorima.
Zaboravi na to trenutno. Ljudi sa godinama i godinama iskustva su bez posla tako da se ne upuštaj u tu avanturu ako imaš siguran posao.
budući naftaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 21:10   #7607
safety engineer u naftnoj industriji

Pozdrav.Planiram položiti Nebosh certifikat jer bi se htio zaposliti u inozemstvu u naftnoj industriji.Radim u Croscu preko 10 godina,pa imam iskustva u naftnoj industriji,ali nemam iskustava u zaštiti na radu(inače sam stručni prvostupnik zaštite na radu i imam položen stručni ispit).Znam da trenutačno cijena sirove nafte niska na tržištu i ona utječe na zapošljavanje,ali redovito pratim rigzone i vidim da stalno izbacuju oglase za posao.Koliko će mi taj Nebosh pomoći ako ga položim(certifikat nije jeftin-2100eur),da se zaposlim vani kao inženjer zaštite na radu s obzirom da nemam iskustva u tom polju?
mad max 83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 20:09   #7608
Ako vam se javi Mansfield Offshore, nemojte ni odgovarat. Muljaza je.
__________________
Jedno srce , a tisuće nas !!
Ajkoola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 14:14   #7609
Hello ekipa ..... jel ima netko ovdje da radi za Schlumberger ili Halliburton ( solids control ) ? Ja šljakam za SLB pa bih trebao neke info. Thx
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 00:02   #7610
Kako stvari stoje izgleda da ce mi uskoro trebati neka svjeza lista agencija, firmi i mejlova...pa ako netko ima bio bih mu zahvalan

Zadnje uređivanje Pollux King : 15.12.2016. at 00:13.
Pollux King is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 00:11   #7611
Quote:
mad max 83 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Planiram položiti Nebosh certifikat jer bi se htio zaposliti u inozemstvu u naftnoj industriji.Radim u Croscu preko 10 godina,pa imam iskustva u naftnoj industriji,ali nemam iskustava u zaštiti na radu(inače sam stručni prvostupnik zaštite na radu i imam položen stručni ispit).Znam da trenutačno cijena sirove nafte niska na tržištu i ona utječe na zapošljavanje,ali redovito pratim rigzone i vidim da stalno izbacuju oglase za posao.Koliko će mi taj Nebosh pomoći ako ga položim(certifikat nije jeftin-2100eur),da se zaposlim vani kao inženjer zaštite na radu s obzirom da nemam iskustva u tom polju?
E-learning IGC kurs je nekih 550 eur + ispit. Sam kurs od 11 dana je puno skuplji, nekih 2100 eur. Po meni e-learning + knjige je dovoljno (osobno sam bio na onom 11 dana kursu, firma platila inace bih se odlucio za e-learning). Svakako da je taj certifikat plus u trazenju posla ali jos vecu ulogu igra iskustvo.
Pollux King is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 23:07   #7612
Bok ekipa. Jel ima koji geobušač ovdje? Znači - jezgrovanje, piezometri, piloti itd. Uglavnom ako nekog interesira, kompanija iz francuske traži ljude sa i bez iskustva ( iz struke ). Normalno podrazumijeva se da se selite na neku lokaciju u Francusku. 37 radnih sati tjedno ( teren). Ako je netko voljan prebacit se u francusku i radit tamo javite mi se na PM pa vam mogu dati daljnje info.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 20:50   #7613
Pozdrav ekipa ! Trebam savjet od iskusnijih , a vidim da ovdje ima dosta ljudi sa iskustvom pa reko da pitam . Zanima me kakve bi mi bile šanse za nekakav posao u inozemstvu, vas savjet sto i kako. Uglavnom da ne duljim . Imam 15 godina iskustva u Oil&gas od toga 9 godina u rafineriji na Tank Farmi kao vanjski operater , nesto malo (par mjeseci) na remontima kao pomoćni bravar i skelar. Zadnjih 6 radim kao operater u komandnoj sali naftovoda. Bakalar sam elektrotehnike. Pošto je ovo topic o radu na platformi - kakav bih posao mogao dobiti na platformi ? Da li tražiti nešto onshore ? Da li mi se isplati pokušati prijavljivati za nekakav entry level instrumentarca ? ili se i dalje držati '' operations '' ? Eto svaki savjet je dobro došao , vremena ima , pa kad stignete slobodno bacite neki savjet ...
Pozdrav!
Bubba Smith 44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 08:34   #7614
Bok ekipa, evo da malo pratim temu jer i mene zanimaju poslovi u oil and gas sektoru. Ako netko ima pitanja oko Well controla slobodno me moze pitati. U tome sam.
__________________
Don't you get really bad hangovers?
Son, you have to stop drinking to get a hangover.
devilock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 07:52   #7615
Quote:
Bubba Smith 44 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa ! Trebam savjet od iskusnijih , a vidim da ovdje ima dosta ljudi sa iskustvom pa reko da pitam . Zanima me kakve bi mi bile šanse za nekakav posao u inozemstvu, vas savjet sto i kako. Uglavnom da ne duljim . Imam 15 godina iskustva u Oil&gas od toga 9 godina u rafineriji na Tank Farmi kao vanjski operater , nesto malo (par mjeseci) na remontima kao pomoćni bravar i skelar. Zadnjih 6 radim kao operater u komandnoj sali naftovoda. Bakalar sam elektrotehnike. Pošto je ovo topic o radu na platformi - kakav bih posao mogao dobiti na platformi ? Da li tražiti nešto onshore ? Da li mi se isplati pokušati prijavljivati za nekakav entry level instrumentarca ? ili se i dalje držati '' operations '' ? Eto svaki savjet je dobro došao , vremena ima , pa kad stignete slobodno bacite neki savjet ...
Pozdrav!
Zasto bi prijavljivao na posao entry kada vec imas iskustva u rafinerijama i nema velike razlike izmedu rafinerije i oil & gas upstream. Ja sto mi idu na kurac ovi banneri ovde covek ne moze nesto normalno napise ....A da zavrsim sta se tice sami poslova sada bas nije svobodno ali ti se samo prijavljul nikada ne znas, mozda jedan put dobijes
Slovenac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 19:30   #7616
SLOVENAC jel ti uletio kakav job ili ? Vidim sjever se još ne pokreće baš.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 07:29   #7617
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
SLOVENAC jel ti uletio kakav job ili ? Vidim sjever se još ne pokreće baš.
Meni je uletio job vec godino i po natrag. Dobio sam otkaz u aprilu 2015 se vration za Sloveniju, u septembru iste godine poceo sam raditi za nasu konkurenciju i se vratio u Aberdeen. ALi je prosla godina bila stvarno spora i nisam radio puno ... izgleda da ce ova biti bolja.
Slovenac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 13:57   #7618
sjever je jos u kurcu.
ako jos ista radi onda je to afrika i jugoistocna azija

sto se tice cjevopolagaca sad vam Allseas trazi ljude kao na traci jer su dobili 2 ogromna projekta, Turkish stream (dvije cijevi u Crnom moru) i Nord Stream 2 u Baltickom moru
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 16:54   #7619
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
sjever je jos u kurcu.
ako jos ista radi onda je to afrika i jugoistocna azija
Zaboravio si Arapski poluotok ....
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 07:10   #7620
Ide li tko na Pacific Drilling kad bi to trebalo krenit?
sumegin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.