Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2016., 12:39   #41
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Cijeli ovaj tekst je toliko brutalno tocno napisan da je zastrasujuce.

Tko je autor?
Točno, iz kuta svemogućeg i vrhovnog muškarca. Najčešće onog koji nema nit iskustva niti poštovanja prema ženama. Kak ono vele, da se samo budale hvale stvarima kojih se pametni srame...?
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 13:08   #42
Po meni, kad se počnu javljati ovakva pitanje ili bolje rečeno sumnje - bježi. Razumijem ljude koji su u dugim vezama ili brakovima, pa odluče "poraditi na nama", ali nakon nekog kratkog perioda - čemu?
Što se točno to pokušava povratiti ako je tome istom trebalo godinu dana da umre?

Naravno, postoje varijante di ni ljudi u dugim vezama/brakovima ne žele raditi na tome jer su svjesni da kad jednom dođe do nestanka ljubavi ili kemije ili što već - nema tu povratka. Ostanu ustvari navike i činjenica da je lakše ostati s nekim nego biti sam.

Moj brak se raspao nakon što smo bili zajedno cca 7 i pol godina i ne, nismo ništa pokušali popraviti. Bili smo lijeni. Njemu se nije dalo, a moje ponude da poradimo na nama su proizlazile iz srama i straha od nepoznatog. Kad si s nekim toliko dugo naprosto zaboraviš funkcionirati bez te osobe. Navika, čista navika.
Razvod je najbolja odluka koju sam donesla u životu, a razgovor je bio na moju inicijativu. Mogla sam, jel, pregrist govno zbog straha i srama i ostat u odnosu koji bi pukao prije ili kasnije, ali ovak je bilo bolje. Ne lakše, ali bolje.

Nisam tip osobe koji će o takvim stvarima razmišljati gro vremena, odnosno koji će takve sumnje prešutit partneru. Pa zar netko s kim djelim svakodnevicu i tko mi je "najvažnija osoba u životu" ne zaslužuje znati tako nešto? Ja bih voljela da i druga strana bude iskrena po tom pitanju.

On je mene bio ostavio 2012. (i pomirba je bila ogromna pogreška iz ove perspektive) i to je bio horor. Ne sam prekid, nego mjeseci koji su mu prethodili. Mjeseci gdje sam ja vidjela da je on nezadovoljan, gdje sam osjetila da nešto ne valja. Nije želio pričati o tome, govorio je da je sve okej i da me voli što je ustvari bio pokušaj da sam sebe uvjeri u to. Ja sam cijelo vrijeme hodala po jajima jer "radim nešto krivo", a ustvari je moje postojanje bilo krivo. Nije me želio uza sebe, i samim time je način na koji sam disala valjda bio problem.

Da se razumijemo, shvaćam ja da je njemu bilo teško. Vagao je oko odluke baš zato što se grizao oko prekida, no njegovo ponašanje nije bilo nimalo fer i tih par mjeseci agonije su me pokopali. Dal bi nešto bilo drugačije da je iskreno rekao što ga muči - ne znam. No situacija gdje ja konstantno preispitujem svaki korak, riječ, pokret... Po čemu je to bolja varijanta?

Onaj tko misli da mu partner ne kuži da se nešto promjenilo ili ima izrazito nisko mišljenje o inteligenciji dotičnog partnera ili pak ima partnera kojeg boli kurac. Svaka osoba kojoj je ustvari stalo skužit će te sitne znakove jer ne možeš se ponašati normalno, a paralelno planirati prekid.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 13:11   #43
Svjestan da me neznani blog-autor - kao i sve ostale koji neće podleći njegovome kabadahijskom stilu koji ne dopušta dvojbu oko ispravnosti rečenica - unaprijed i bespogovorno svrstava u muškarce koji nemaju opcija ili, pak, nesretnike koji okrune svoje Beta orbiterstvo duuuugooom aseksualnom vezom, ipak ću napisati: ovakva nakupina neinteligentnoga smeća rijetko se nađe i na najdražim okupljalištima nakupina neinteligentnoga smeća. Ne sumnjam da, kada god tamo svrati, izaziva strahopoštovanje, gledanje u pod i ponavljanje we're not worthy! svih ostalih slaboumnih srodnih tekstova.

Ne pada mi na pamet analizirati i prokazati kao slabouman svaki pojedini stavak ovoga objašnjenja - tek, autoru se (kako to već uvijek biva kad se autor zajebe i povjeruje da je sposoban ovladati duljim tekstom ) omakla tiješka griješka u formulaciji razloga šestog: naime, kao Njen šesti smrtni grijeh navodi se činjenica da daje manje seksa.

I tu se naš neznani autor sjeb'o. Omaklo mu se priznanje da svoju ulogu u vezi vidi kao čekanje na milosrdno dobivanje seksa, ovisno o tome kada će mu ga, koliko i kakvoga, ona dati.

Naravno da ovakvih cveba ima napretek - ali, ova je sasvim dovoljna.

Pa ipak, kao što znamo, sve se događa s razlogom: tako su i ovakvi tekstovi nebeska glazba i energetski štit koji mnogokojemu onome maloumnome, malopenisnome ili već na neki način uskraćenome omogućava izbjegavanje elementarne istine: veza je pukla jer ona može i hoće drugačije(g) i bolje(g).
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 13:14   #44
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Točno, iz kuta svemogućeg i vrhovnog muškarca. Najčešće onog koji nema nit iskustva niti poštovanja prema ženama. Kak ono vele, da se samo budale hvale stvarima kojih se pametni srame...?
Vecina napisanog vrijedi jednako za oba spola, i izrazito dobro opisuje stanje danasnjih veza.
Ponekad nije lako prihvatiti istinu, pogotovo kad si godinama odgajan u drugacijem okruzenju, ispunjen raznim dogmama. Ali treba teziti istini, uvijek, bez obzira kakva ona bila...

Jer istina ce nas osloboditi.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 13:16   #45
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pa ipak, kao što znamo, sve se događa s razlogom: tako su i ovakvi tekstovi nebeska glazba i energetski štit koji mnogokojemu onome maloumnome, malopenisnome ili već na neki način uskraćenome omogućava izbjegavanje elementarne istine: veza je pukla jer ona može i hoće drugačije(g) i bolje(g).
Samo bih nadodala da se ne mora nužno raditi o čistoj sebičnosti dotične, već da je totalno glupo zanemariti utjecaj lika na tu vezu.
"Zaslužujem bolje" je nekad sasvim legit razlog za nastavit dalje. Primjer - šupendare.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 13:21   #46
Pusti zasluživanje. Želja je dovoljna.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 13:40   #47
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Vecina napisanog vrijedi jednako za oba spola, i izrazito dobro opisuje stanje danasnjih veza.
Ponekad nije lako prihvatiti istinu, pogotovo kad si godinama odgajan u drugacijem okruzenju, ispunjen raznim dogmama. Ali treba teziti istini, uvijek, bez obzira kakva ona bila...

Jer istina ce nas osloboditi.
Ne, ne vrijedi za oba sola jer žene (u velikoj većini) neće muškarčevu debljinu, to kaj je pustio brkove ili kosu i sl. gluposti smatrati znakovima da je otišlo sve kvragu. Neće izraz njegove osobnosti u smislu bilo kakve fizičke promjene smatrati napadom na nju.

Stanje veza u ovom slučaju prebacuje se isključivo na ponašanje žene u tom odnosu. Pročitaj to sad dvaput. Njeno ponašanje i njene odluke kojima je, po tvome,jedina svrha da maze krhki muški ego i da njemu povlađuju.

E sad, pogodio si ovo s odgojem jer bez obzira na nečiju pamet odgoj je taj koji je temelj ovakvog razmišljanja i ponašanja. Vječni sjaj beta muškarca. Ako i beta...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 13:55   #48
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Samo bih nadodala da se ne mora nužno raditi o čistoj sebičnosti dotične
Sad sam morao ponovno čitati cijeli svoj post i provjeriti je li mi se igdje omaklo spominjanje sebičnosti .

Ne, nisam ni pomislio na sebičnost, niti na bilo koji drugi "negativan" (ako se uopće motivi za prekid mogu razvrstavati na nekakve pozitivne i negativne) motiv za prekid. Jednostavno, nije mi dobro. Nisi mi dobar. Hoću drugačije. Hoću bolje. Hoću radije nikako nego ovako.

Naravno da boli, da beskrajno boli, i da je svaka racionalizacija spasonosna.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 14:17   #49
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sad sam morao ponovno čitati cijeli svoj post i provjeriti je li mi se igdje omaklo spominjanje sebičnosti .

Ne, nisam ni pomislio na sebičnost, niti na bilo koji drugi "negativan" (ako se uopće motivi za prekid mogu razvrstavati na nekakve pozitivne i negativne) motiv za prekid. Jednostavno, nije mi dobro. Nisi mi dobar. Hoću drugačije. Hoću bolje. Hoću radije nikako nego ovako.

Naravno da boli, da beskrajno boli, i da je svaka racionalizacija spasonosna.
Ti nisi, ali to se vrlo cesto veze uz "Zelim bolje". Sebicnost, pohlepa...
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 15:16   #50
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Ne, ne vrijedi za oba sola jer žene (u velikoj većini) neće muškarčevu debljinu, to kaj je pustio brkove ili kosu i sl. gluposti smatrati znakovima da je otišlo sve kvragu. Neće izraz njegove osobnosti u smislu bilo kakve fizičke promjene smatrati napadom na nju.
Zapuštanje izgleda, nehigijena, debljanje bez kontrole o kojima govori tekst nije izraz osobnosti već poprilična promijena karaktera, pa na kraju i nepoštivanje partnera.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 15:24   #51
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Zapuštanje izgleda, nehigijena, debljanje bez kontrole o kojima govori tekst nije izraz osobnosti već poprilična promijena karaktera, pa na kraju i nepoštivanje partnera.
Može, ali ne mora biti. Nekada je i posljedica zdravstvenih problema (hormonalnih, depresije itd.)
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 15:44   #52
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Zapuštanje izgleda, nehigijena, debljanje bez kontrole o kojima govori tekst nije izraz osobnosti već poprilična promijena karaktera, pa na kraju i nepoštivanje partnera.
Ti si .....
Ono moje nabrojano je izraz osobnosi ili trenutnog raspolozenja, a sve nabrojeno moze biti posljedica faze razvoja, psihicke ili fizicke bolesti sve samo ne nepostivanje drugr osobe. Moze bit zelja da druga osoba prekine tu vezu i izraz kukavicluka, ali i dalje to nije i ne moze biti nepostvamje druge osobe. Jebote vrag pa nemas prava na tudje tijelo, samo zazo jer ste u vezi... halo????

Kaj ce zena koja se udeblja ili smrsavi (ha!) ici doktoru radi sebe ili zbog nepostivanja partnera???? Dobar dan doktore, dosla sam jer nepostujem svojeg partnera.... Nemoj me, nemoj, molim te....
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 16:14   #53
Žena si ne smije dopustit da bude prljava. Bila ona mršava ili debela.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 16:33   #54
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Točno, iz kuta svemogućeg i vrhovnog muškarca. Najčešće onog koji nema nit iskustva niti poštovanja prema ženama. Kak ono vele, da se samo budale hvale stvarima kojih se pametni srame...?


Da ,slazm se .
Blogger"s tekst pokazuje ne poznavanje zeskog uma .
Vecina zena skrati kosu ,promjeni boju jer zeli promjenu ,obicno kad nije zadovoljna trenutnim stanjem a deblja se iz istih razloga ,nezadovoljstva ma mozda bas nije sretna uz bas doticnog vrhunskog primjerom blogger.
Dakako postoji mogucnost da je blogger napisao sta je napisao zbog nedostatka iskustva .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.