Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2016., 20:09   #681
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
To je tvoje pravo, da ne riskiraš sa svojim psom... ali mi je nevjerojatna tvoja "logika" da bi svi problemi bili riješeni kad bi dotična gospođa "maknula" tu nesretnu kujicu "na sigurno". I što onda? Pojavi se beka druga kujica dvije ulice dalje, pa ćeš isto tražiti da ih "maknu"? Bojim se da ti nisi svjestan da je tvoj pas tvoja obaveza...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zato ja nikad nebi doveo kujicu ili bi napravio kao drugi ljudi u blizi. Zatvore u te dane ili je steriliziraju kad je mlada.

A ne kad vidiš 10 pasa na dvorištu okolo se prijetiš, a tvoj pas iz "zove" k sebi i još se šetkara takva samostalna po mom kraju, te piša i priziva pse k sebi.

Recimo ja se ne žalim na to što mi vrata podrapao ili to što mi cijeli 12 mjesec pas mora nutra biti jer njihove petarde ga tolko prestraše da ga prvi puta nisam mogao naći. Recimo ono što je ovdje problem da se ona žali, a njen pas(kuja) je uzrok njezinih problema i to po drugi puta. Ja se nisam žalio na ništa od toga što mi vrata od 7 soma kuna podrapao, nego ona što je moj pas na njenom dvorištu.

Moj problem je što se ona žali i prijeti na mojeg psa i još pokraj 10 ostalih, a ne to što moj pas ode k drugom susjedu ili što je nešto podrapao i sl. Pas ko pas šlampavi napravi štetu. Problem mi je to što umjesto da zatvorio svoju kujicu, ona je ostavi da takva šeće po ulici i piša i zove pse k sebi kad se tjera. Ista ta koja dolazi meni na dvorište, vrt i još je hranima zajedno sa svojim psom i još drugom njenom kujom.

Sad se ona nađe žaliti na to, a sama si je kriva. Ne vidi sebe jel.
limuntri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 20:17   #682
Ne pravdam ja nju, dapače, vidi se da ni ona baš ne razumije što znači imati psa, ali ti si nevjerojatno tvrdoglav. To što bi ona držala kujicu u kući ne bi anuliralo problem, eventualno smanjilo, ako i to...
Ali, kad ti kažeš da se ne žališ što je tvoj pas uništio vrata od 7K kuna, ne kontam, kome bi se trebao žaliti?! Jedino ogledalu možda...
Uglavnom, tvoje je da kontroliraš tvoga psa. Vrlo jednostavno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 20:22   #683
Quote:
limuntri kaže: Pogledaj post
Pa u 50im godinama i čovjeku počinje pojavljivati ponekad karcinom na debelom crijevu, pa ipak nitko ne ode da mu to izvade, jel? Tako i ovdje, neću psa dati rezati samo zato jer se MOŽDA pojavi, a sigurno ne radi neke tvrdoglave susjede.
Kolko znam to se dešava više po genima i nije tako često. Kod mojeg nisu roditelji imali to, nego probleme sa srcem i od toga krepali.


Nije ti bas neka usporedba ali dobro.
Nema bas nekog izbora ili ce te se medusobno pobiti ili ce nesretan pas zavrsiti pod neciji kotacima, tako obicno biva.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 20:59   #684
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
tvoj pas je isto problem kao i njena kuja.

steriliziraj psa a onda joj zovi policiju jer psa drži stalno na lancu u neograđenom dvorištu.
Koji zakon time krsi?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 21:19   #685
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Ne pravdam ja nju, dapače, vidi se da ni ona baš ne razumije što znači imati psa, ali ti si nevjerojatno tvrdoglav. To što bi ona držala kujicu u kući ne bi anuliralo problem, eventualno smanjilo, ako i to...
Ali, kad ti kažeš da se ne žališ što je tvoj pas uništio vrata od 7K kuna, ne kontam, kome bi se trebao žaliti?! Jedino ogledalu možda...
Uglavnom, tvoje je da kontroliraš tvoga psa. Vrlo jednostavno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa pošto svi koji imaju kujice to rade, one koje su vani su sterilizirane jer ipak ima više pasa bi i onda tako riješila problem
Naravno da bi ublažilo problem. To što mi je oštetio vrata od 7000kuna se nikome nisam ni žalio, niti mislim samo promjer kad bi se mogao jer meni radi pas štetu ali tu je moj pas problem neću nju napadati i žaliti se njoj. Jer je moj pas problem ovdje, iako njezin uzro, ako moj leži tamo kod nje i ne radi štetu kolko je rekla znači da se želi na nešto što može sama riješiti.

Makne kuju sa dvorište kad već nema ograde i psi joj ne mogu u nutra, niti će ići kod nje. Pa ona je pravi uzrok njenog problema, a ne 10 pasa okolo jer ih nagon dovodi do toga da bježe od kuće.

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Nije ti bas neka usporedba ali dobro.
Nema bas nekog izbora ili ce te se medusobno pobiti ili ce nesretan pas zavrsiti pod neciji kotacima, tako obicno biva.
Neće jer je ulica jako slabo prometna, a i pas mi se boji svega. Kad vidi auto ili čak bicikl čovjeka bježi direktno doma, ako se nađe vani. Ne vjeruje nikome osim meni i mojima, odmah pravac doma kad se netko ili nešto približava. Jak je samo na dvorištu tada laje preko ograde, a i to do kad ne stupiš u dvorište, odnosno otvoriš ogradu
limuntri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 23:50   #686
Našlo se dvoje...
Naravno da nije normalno da tvoj pas boravi u nečijem dvorištu i sve je ok jer ne radi štetu. Tvoj pas, tvoj problem. Pobrini se za svoje probleme.
Susjeda je kreten. Ali isto bi joj bilo i da je normalna osoba i da kuja nije na lancu. Opet bi joj dvorište bilo prepuno pasa jer je okružena debilima koji smatraju da bi netko drugi trebao rješavati njihove probleme.
Ovo baš zvuči kao satira...
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 08:36   #687
limuntri, tvrodglav si, majketi.

Ajmo ovako - i da kuja nije na dvorištu - opet bi tvoj i drugi mužjaci bili napaljeni. Da ju tvoj pas samo osjeti - ludio bi i zavijao (od frendice se presa canario znala nabijati glavom u vrata ne bi li izašao vani zbog kuje - a žive u gradu u zgradi i kuja nije na cesti).

Mužjaci znaju imati jaki nagon i osjete kuju dosta daleko - ali nitko koga znam a da ima mužjaka nije tako tvrdoglav ko ti.

IDemo još jedam primjer - ajmo reć da je tvoja susjeda neka super gazdarica i da kuju drži "sa strane" dok se tjera, nek ju drži na svili i kadifi u kući. Misliš da to rješava tvoj problem SA TVOJIM PSOM? Ne. Tvoj pas će i dalje sve raditi ne bi li došao do nje i dalje će bježati i kopati i uništavati. Dakle, ako tom logikom idemo - nebitno je što vlasnica kuje napravi - TVOJ pas će opet raditi probleme.

Kastriraj ga ili drži pod kontrolom, ili barem nemoj kukati - deal with it.

Najdržai su mi argumenti - mi svi imamo mužjake a samo ona ima problem sa kujom. Ne, ona je možda neodgovoran vlasnik, i to sigurno ako kuja dolazi u tvoje dvorište. Ako tvoj pas nije pod tvojom kontrolom, tvoja je krivica a ne tjerajuće kuje.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 10:40   #688
Točno tako!

Dok se moja Luna tjerala, badava meni lajna, izlasci u nedoba, neodlaženje na mjesta gdje se obično skupljaju psi... uvijek je bilo vlasnika sa psima bez lajne koji bi nanjušili Lunu valjda već s 500 metara i dojurili, pa se ja bori i s Luninim strahom i s napaljenkom da joj nesmotreno ne stane na leđa. Viče vlasnik izdaleka, neće on ništa! Daj ga, majke ti, stavi na lajnu, pa onda viči da neće ništa.

Kupovala sam i tablete (klorofilske mislim) i davala Luni i one sprejeve s kojima bi joj pošpricala cijeli zadnji trap, ali je to malo pomagalo kad je bila u vrhuncu tjeranja.

S druge strane, nisam je mogla držati tri četri tjedna u kući e da se ne bi uspalio neki muškić samošetač s urednom adresom prebivališta ili gazdom uz kavu u nekom od kafića.

Koliko sam vidjela, svi kastrirani mužjaci su postali izrazito mirniji što se tiče tjeranja kuja. I dalje su im zanimljivo mirisale, baš kao i mojoj Luni njezine tjerajuće frendice, ali nije više bilo bezglave jurnjave i bezuvjetnog naskakivanja na njih.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 12:09   #689
Quote:
limuntri kaže: Pogledaj post
Pa u 50im godinama i čovjeku počinje pojavljivati ponekad karcinom na debelom crijevu, pa ipak nitko ne ode da mu to izvade, jel? Tako i ovdje, neću psa dati rezati samo zato jer se MOŽDA pojavi, a sigurno ne radi neke tvrdoglave susjede.
Kolko znam to se dešava više po genima i nije tako često. Kod mojeg nisu roditelji imali to, nego probleme sa srcem i od toga krepali.
Svoju kujicu sam kastrirala kad je imala 14 godina. Zašto?! Jer sam bila glupa i mislila kako se MOŽDA pojavi, a MOŽDA i ne. Tumor je bio toliko velik da je pao do poda od težine. Bilo je upitno hoce se probuditi nakon operacije ALI tvoj pas je 8 godina star, moja je 14 i evo je...danas trci kao neko štene a ima 16 godina. Obavi dok je još vrijeme, nemoj biti glup kao ja
__________________
Everyone thinks they have the best dog. And none of them are wrong.
Chilling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 12:53   #690
Meni je dovoljan razlog kad vidim kakve probleme ima susjeda (dvije zenke i jedan muski) i kakva je to dernjava i gnjavaza od strane pasa u ulici, a moj zijeva i u cudu gleda sto je svima ovima
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 13:23   #691
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Koji zakon time krsi?
Zakon o zaštiti životinja, čl. 48, s posebnim osvrtom na t. 1, 4, 5 i 6.

Budući da ne znam o kojem je gradu riječ, ne mogu citirati lokalnu odredbu, no uglavnom sve su iste.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 14:48   #692
Quote:
limuntri kaže: Pogledaj post
Problem mi je to što umjesto da zatvorio svoju kujicu, ona je ostavi da takva šeće po ulici i piša i zove pse k sebi kad se tjera.
Sad se ona nađe žaliti na to, a sama si je kriva. Ne vidi sebe jel.
Ti ili namjerno ignoriraš sve što ti ljudi govore ili jednostavno nisi u stanju shvatiti. Tvoj pas je tvoja odgovornost i tvoj problem i prebacivanjem krivnje na činjenicu da je susjeda kriva jer nije zatvorila kujicu ne umanjuješ svoju odgovornost. Da, susjeda je jednako neodgovorna kao i ti, ali to ne umanjuje činjenicu da si neodgovoran vlasnik i da snosiš krivicu za postupke tvoga psa.

Ja živim na drugom katu stambene zgrade. Kad mi se kuja tjerala susjedov pas mi je došao njuškati i cviliti pred vrata od stana. Obzirom da mi je kuja bila zatvorena u stanu, pa kako je to moguće?
Psi ne idu za kujama jer ju vide kako je lijepa i zgodna, nego zato jer imaju jebeno dobar njuh i u stanju su detektirati kujicu koja se tjera puno dalje od susjednog dvorišta. I da tvoja susjeda sutra zatvori svoju kuju u kuću, tvoj bi pas i dalje bježao i ulazio joj u dvorište.

Ili smisli način kako ćeš svog psa imati pod kontrolom ili prihvati činjenicu da si lijena mrcina i neodgovoran vlasnik.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 15:58   #693
Nakon što čovjek vidi mužjaka izderanih leđa jer je prokopao put (i ušao) u boks sa kujom i naskočio je - zna da nema toga što mužjaka zaustavi kad se namjeri na kuju.

Malac je završio na šivanju i usput na kastraciji, a vlasnik kuje sa neželjenim potomstvom. Kuja mu je uredno bila zatvorena u boksu.

Vlasnica mužjaka nije proklinjala kuju i tjeranje i krivila nju za nekontroliranje vlastitog psa, već je preuzela obvezu i udomila sve psiće koji su došli na svijet njenom nepažnjom.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 07:34   #694
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Zakon o zaštiti životinja, čl. 48, s posebnim osvrtom na t. 1, 4, 5 i 6.

Budući da ne znam o kojem je gradu riječ, ne mogu citirati lokalnu odredbu, no uglavnom sve su iste.
Da budem jasan, te selska razmisljanja oko 'krivnje' vlasnice kuje za kretensko ponasanje ostalih pasa uopce ne opravdavam.

Isto tako, pas na lancu mi je zesci papanluk.

Ali, bojim se da zakon (na koji se pozivas) tu ne moze nista. A mos mislit lokalnih odredbi u sredini u kojoj se prica dogadja.

Znaci, Zakon kaze:



Članak 48.

(1) Kućnim ljubimcima moraju se osigurati uvjeti držanja u skladu s njihovim potrebama.

Gospodja psa drzi na lancu i smatra da je to u skladu s potrebama zivotinje. Zabrana drzanja na lancu ne postoji.



(4) Zabranjeno je držanje i postupanje s kućnim ljubimcima te njihovo kretanje na način koji ugrožava zdravlje i sigurnost drugih životinja i ljudi, a posebice djece.

Ponovo, pas je na lancu i ne predstavlja opasnost nikome (bar dok mu neko dijete ne pridje pa ga podere, ali nisu ni djeca bas blesava). Dvoriste u tom kraju, ocito, ne mora biti ogradjeno


(5) Posjednici kućnih ljubimaca moraju osigurati kontrolu razmnožavanja životinja pod njihovim nadzorom.


Pa gospodja ocito osigurava kontrolu. Metlom mlati slobodno pustene ili odbjegle dzukce koji dolaze u posjetu napaljenoj kuji, u njeno, makar i neogradjeno dvoriste ...


(6) Posjednici moraju zbrinjavati mladunčad vlastitih kućnih ljubimaca u skladu s odredbama ovoga Zakona, a u slučaju nekontroliranog razmnožavanja, kada ne žele sami zbrinuti mladunčad, snose troškove njihovog zbrinjavanja.

Njeno zbrinjavanje se vjerojatno svodi na isto kao kada to radi drzava. Neskodljivo uklanjanje ...


U opisanom slucaju policija nece (i ne moze) uciniti nista... Jebiga, zakon je takav, neodredjen i prakticki neprovediv, kao i jos jako puno zakona u jedinoj nam i neovisnoj...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:28   #695
Šetnja pasa bez povodca/brnjice?!

Jeli dozvoljeno šetati psa bez povodca? Svaki dan viđam puno opasnih pasa koje vlasnici puštaju po parkovima sa malom djecom.Da budemo realni,jedan pitbull može ozbiljno ozljediti i osakatiti i odraslog čovjeka.

Nemam ništa protiv da netko ima psa kakvog god oće,ali ne trebaju se zato drugi ljudi ugrožavati i uznemirivati. Tako sam ja odlučio sa još 10-ak poznanika i prijatelja koji se samnom slažu zvati policiju svaki puta kada uočimo ovakvu situaciju nadajući se da će se nešto pokrenuti i da će se zakoni počet poštivati.Zar se uvijek mora dogoditi zlo prije nekakvog djelovanja? Dok se Hrvati ne civiliziraju očito je potrebno skakavac nosit sa sobom.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.03.2017. at 16:36. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:08   #696
Quote:
TeenHunter kaže: Pogledaj post
Jeli dozvoljeno šetati psa bez povodca? Svaki dan viđam puno opasnih pasa koje vlasnici puštaju po parkovima sa malom djecom.Da budemo realni,jedan pitbull može ozbiljno ozljediti i osakatiti i odraslog čovjeka.

Nemam ništa protiv da netko ima psa kakvog god oće,ali ne trebaju se zato drugi ljudi ugrožavati i uznemirivati. Tako sam ja odlučio sa još 10-ak poznanika i prijatelja koji se samnom slažu zvati policiju svaki puta kada uočimo ovakvu situaciju nadajući se da će se nešto pokrenuti i da će se zakoni počet poštivati.Zar se uvijek mora dogoditi zlo prije nekakvog djelovanja? Dok se Hrvati ne civiliziraju očito je potrebno skakavac nosit sa sobom.
Kao prvo već imamo temu o Zakonima i psima pa se nadam da će nas ubrzo tamo prebaciti. Kao drugo, osim na mjestima gdje je dopušteno puštanje pasa bez lajne, svi psi, i opasni i bezopasni, moraju se voditi na lajni - popis mjesta gdje je dopušteno istrčavanje pasa bez lajne naveden je u Glasniku GZ-a i stalno se mijenja i nadopunjuje. Kao treće, opasni psi ne pripadaju određenoj pasmini, nego se definiraju kao psi koji su bez razloga i povoda napali i ozlijedili čovjeka (točna definicija navedena je u Pravilniku o opasnim psima). Također, u tu skupinu pripadaju i psi "tipa bull" iz nekontroliranog uzgoja, o čemu se može raspravljati, ali je nažalost tako. Opasan pas mora se svugdje voditi na lajni i mora nositi brnjicu.

Ti i tvoji prijatelji možete pozvati policiju, dakako, ali pozivanje na skakavac baš ne pokazuje veliku razinu civiliziranosti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:23   #697
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kao prvo već imamo temu o Zakonima i psima pa se nadam da će nas ubrzo tamo prebaciti. Kao drugo, osim na mjestima gdje je dopušteno puštanje pasa bez lajne, svi psi, i opasni i bezopasni, moraju se voditi na lajni - popis mjesta gdje je dopušteno istrčavanje pasa bez lajne naveden je u Glasniku GZ-a i stalno se mijenja i nadopunjuje. Kao treće, opasni psi ne pripadaju određenoj pasmini, nego se definiraju kao psi koji su bez razloga i povoda napali i ozlijedili čovjeka (točna definicija navedena je u Pravilniku o opasnim psima). Također, u tu skupinu pripadaju i psi "tipa bull" iz nekontroliranog uzgoja, o čemu se može raspravljati, ali je nažalost tako. Opasan pas mora se svugdje voditi na lajni i mora nositi brnjicu.

Ti i tvoji prijatelji možete pozvati policiju, dakako, ali pozivanje na skakavac baš ne pokazuje veliku razinu civiliziranosti.
Zašto se onda barem 30% (to je optimistična aproksimacija) ljudi prave ludima i vodaju pse bez ikakve kontrole okolo? Ne možeš izaći iz zgrade bez da neki pas skače po tebi pa čak i da je maltezer. Meni osobno velika večina pasa ne smeta, tj. ne smeta mi nijedan dok je pod propisanim nadzorom vlasnika. Međutim,ako se već vlasnici ovih manjih pasa ne pridržavaju zakona pa može se barem netko tko odluči kupiti rotvajlera,pitbulla i slične pasmine pridržavati istih. (ja sad ne crnim pitbulle,rotvajlere itd. ,nego samo ih izdvajam jer imaju fizičke predispozicije za ozljedit pa čak i ubit čovjeka.)

Evo postavljam tu pitanje jer sigurno i među forumašima ima takvih pametnjakovića "ma neće ti on ništa,on je dobrica" .

Inače,govoreći o skakavcu mislio sam na samoobranu. U situaciji da se napadne mene ili bilo koje ljudsko biće. U svakom slučaju,mislio sam da to ne treba neko posebno objašnjenje :P
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 16:57   #698
Radije nabavi suzavac jer bi zbog skakavca, pa makar bio napadnut, mogao kazneno odgovarati jer ga uopće nosiš sa sobom. Pitaj na Pravu pa ćeš vidjeti, već se raspravljalo o tome.

A zašto ljudi uglavnom šeću pse bez povodca je vjerojatno i zato što adekvatnih kazna nema. Komunalni redar, kad ih vidiš svake prijestupne godine, radije broje broj vrećica za drek. I tak...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 17:31   #699
Skakavac je zakonom zabranjen, ali koliko se sjecam mozes sa sobom nositi i mesarski noz bez ikakvih sankcija sve do trenutka kad ga u nekom konfliktu ne izvadis bez da ikoga taknes. A onda ces nadrapati vise nego genije s psom.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 19:44   #700
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Skakavac je zakonom zabranjen, ali koliko se sjecam mozes sa sobom nositi i mesarski noz bez ikakvih sankcija sve do trenutka kad ga u nekom konfliktu ne izvadis bez da ikoga taknes. A onda ces nadrapati vise nego genije s psom.
Pa ne bih ubo čovjeka,nego psa koji mi ne pušta ruku....Siguran sam da mi zbog toga nitko ne bi mogao prigovoriti.

Uglavnom nadam se da će se više ljudi pridružiti prijavama.. Mnogi se čude kada se truju psi i kada ljudi rade svakakve gnjusne stvari životinjama.

Stvar je u tome,kao i u mnogim stvarima,da se ne poštuje drugog ni njegovi stavovi i mišljenja. Ako netko ima traumu iz djetinjstva jer ga je ugrizao pas,a ne može izaći iz kuće bez da ga jedan ne zaskoči( jer se "ljubitelji životinja" ne pridržavaju osnovnih zakona i pravila)može se očekivati da će posegnuti za trovanjem i ostalim metodama koje su za svaku osudu. I baš zato ovdje apeliram,kada bi se više poštovalo tuđe mišljenje i stav i kada ljudi ne bi bili egoistični manijaci,naša država i društvo bi bili puno ugodnije mjesto za život. Tu ne mislim samo na ovu situaciju,nego na mali milijun drugih koje bi se rješile sa malo civilizirane komunikacije.

Ali evo za primjer, zašto ne bi svi ljudi imali pse na povodcu dok su na javnoj površini? Zašto se ne bi pridržavali zakona? Siguran sam da bi kontrareakcija bila i puno manje mržnje s druge strane i svi bi bili sretni. Najlakše se samo zgrožavat i pljuvat po drugima bez da pogledaš u svoje dvorište.
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.