Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2005., 01:52   #1
Sterilizacija/kastracija pasa i mačaka

bok.zanima me dali se pod sterilizacijom mačke smatra da su joj izvađeni jajnici ili podvezani jer imam steriliziranu mačku i jbga kasno sam se sjetila da bi njene male imala pa me zanima da li postoji kakva šansa.tnks
 
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 05:57   #2
Re: sterilizacija mačke

Quote:
enter kaže:
bok.zanima me dali se pod sterilizacijom mačke smatra da su joj izvađeni jajnici ili podvezani jer imam steriliziranu mačku i jbga kasno sam se sjetila da bi njene male imala pa me zanima da li postoji kakva šansa.tnks
Oboje. Biras hoces li jedno ili drugo.

U oba slucaja nemas sanse da poslije ima mlade.

Ali, napravi dobro djelo - uzmi neko mache s ulice.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 13:30   #3
Re: Re: sterilizacija mačke

Quote:
Baron Samedi kaže:

Ali, napravi dobro djelo - uzmi neko mache s ulice.
slazem se.. ima ih jaakoo puno..
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 20:31   #4
sterilizacijaa

može mi neko pomoći...
imam malu macu koju bi trebalo kastrirati,
koliko to uobičajno košta i jel ima gdje je jeftinije po zagrebu....
__________________
mojne me catpr
booby is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 01:09   #5
Re: sterilizacijaa

Quote:
booby kaže:
može mi neko pomoći...
imam malu macu koju bi trebalo kastrirati,
koliko to uobičajno košta i jel ima gdje je jeftinije po zagrebu....
meni isto treba preporuka za sterilizaciju macke - gdje je najbolje??
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 19:29   #6
sterilizacija mačka

pozdrav.

mačak nam je sada star nekih 6 mjeseci. jaki je i živahan.
po noći je počeo dosta mjaukat te trčati po stani..neda nikome spavati..
trebamo li ga sterilizirati? dali je to povezano sa spolnim hormonima uopće? ili je nešto drugo? što?
:::bouz::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 20:27   #7
budi sretna kaj je samo mijaukanje, ček dok počne zapišavati
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 20:29   #8
kaj da ga dam sterilizirat? il je to prerano? kad se obično to radi?
:::bouz::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 21:11   #9
nije prerano.

prije početka zapišavanja svakako.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 21:15   #10
pa sad neki vetovi u hr se drže nekih starih preporuka kao pijan plota, pa kastriraju negdje oko godinu dana, zbog zablude da se mokračnica kod mačka neće dovoljno razviti (u promjeru), pa će imati problema sa mokrenjem, što nije rijetko kod mačaka (FUS(stari naziv) novi FLUTD (jer se radi o više različitih bolesti, sa različ. uzrocima i posljedično različitom terapijom))

ja sam svojeg kastrirao sa nekih 3god., što nije preveniralo učestalo pojavljivanje problema s mokrenjem,
to je bilo definitivno prekasno, jer su mu se ukorjenile neke navike koje su se održale do kraja života, kao npr. obilježavanje teritorija po kući (malo se to smanjilo, ali nikad nije prestalo, (iako mu je mokraća manje bila žestoka, ali daleko od toga da si možeš oprati npr. tenisice), redovito bi se pomlatio kad bi ga pustio van (ozljede rožnice, flegmona......... )

u svakom slučaju kastriraj prije nego počne zapišavati po kući
to je najčešći uzrok da mačka osjetljivi vlasnici frknu kroz prozor na ulicu

ako ga kastriraš ranije bit će nešto vitkije građe (jer je testosteron odgovoran za robusniju građu, muške spolne osobine) i viši, jer mu kosti kasnije završavaju sa rastom
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 21:18   #11
I moji mjaucu i trce po kuci nocu ,a dragi Bog zna da nemaju jaja
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 21:21   #12
onda nogu po nogu; cap!
i nema problema...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 21:23   #13
onda će pod nož :/
:::bouz::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 21:26   #14
imaš u zg hrpu vetova; zvrcni i pitaj s koliko najranije obavljaju zahvat.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 22:59   #15
Quote:
:::bouz::: kaže:
pozdrav.
po noći je počeo dosta mjaukat te trčati po stani..neda nikome spavati..
i nakon kaj ga kastriras to mjaukanje i trcanje nebude prestalo jedino kaj ce se s vremenom njegov bioritam uskladiti s vasim.
Nas ima 13 godina. Jednostavno ima viska energije i trazi partnera za igru. Kastriran je negdje s godinu i jos je "naporan" (kastriran je nakon kaj mu je mokraca pocela intenzivno smrditi, kad mi je pocel skakat na ruku, deku...; ali nije nikad sprical po doma)
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 23:28   #16
nama su rekli da maca treba imati bar 1kg da ide na kastraciju - da bolje podnese anesteziju..
obavi to cim prije... nije strasno...
mi smo naseg vodili cim mu je pisalina pocela smrdit... super su mu to napravili - izgleda ko da jos uvjek ima jajceka... puno manja doduse... i nema vise vonja u stanu
joop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 02:02   #17
moj mačak ima skoro pet godina i tek sam ga sad odlučio kastrirat. nema nikakvih problema sa zapišavanjem (redovito izlazi, a nuždu povremeno obavlja u kutiju s pijeskom) i nisam uopće razmišljao o kastraciji dok se pred šest mjeseci nije ozbiljno razbolio. onda sam skužio da mu u vanjskom svijetu prijeti bezbroj opasnosti (npr. na rendgenu su mu slučajno, usput, pronašli u tijelu metak od zračnice; na sreću nije opasan i ne treba ga vadit), pa sam čuo kako nekastrirani mužjaci zbog načina života i brojnih ozljeda žive kraće. ovih dana ga namjeravam kastrirat.

nemam sad linkove, ali na netu sam pronašao jako puno materijala o kastraciji, puno se raspravlja i o ranoj kastraciji i navodno je preporučljiva, s tim da će bit, kako je Morph napisao, vitkiji i viši, a navodno će i duže ostat zaigran/znatiželjan.

piše da operacija nije osobito opasna i da je zapravo najopasnije buđenje nakon operacije. naime, u tom stanju ošamućenosti od anestezije smetaju mu svi zvukovi i svjetlo, tako da bi mu trebalo omogućit da se probudi u nekom mirnom okruženju, najbolje u posebnoj sobi, zamračenoj, bez buke.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 10:54   #18
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
Nas ima 13 godina. Jednostavno ima viska energije i trazi partnera za igru. Kastriran je negdje s godinu i jos je "naporan"
Bas si me utjesila


Nego,gdje se mogu te noge dat skratit?



Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 10:56   #19
ne znam ja; mi tražimo centar za isključivanje maženja u 5 i po ujutro.
to traje svaki dan od 9.og mjeseca
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 11:06   #20
Pusti mazenje,a kad u 4 ujutro gleda u tavan i majuce tonom za prestanak opasnosti,otprilike identicne kolicine decibela...e to je muka.


A mazenje eh...mazenje Do tud jos nismo dosli.Al neka,tek jhe godinu dana kod mene,ima nade.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.