Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2008., 08:10   #41
Njemački ovčar - spušteno uho

Molim pomoć ako netko zna.
Imam njemačkog ovčara starog 7 mjeseci. Mali, zdravi, sretni vrag koji ima problem s lijevim uhom. Lijevo uho mu je još uvijek spušteno,dok se desno uredno dignulo. Kad je imao 5 mjeseci zbog tog istog problema išli smo na ljepljenje uha. Uredno je to stajalo zaljepljeno 3 tjedna, udlada je sama otpala, uho ostalo satajat dignuto 2 dana i onda samo palo. Naravno diranje ušiju je zabranjena zona..
Više neznam šta napravit...
Dali ići ponovo lijepit, davat mu nekakve preparate za jačanje hrskavice...
Sam više neznam...
Ako netko ima kakav savijet ili zna nekoga( s područja Prim-gor. županije) da mi može pomoć bio bi jako zahvalan...
velikiluzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 09:42   #42
Da li je NJO ima papire ....
Inače uši mu znaju varirat do negdje 6 mjeseca zacisi od psa kad mjenja zube onda mu se troši puno kalcija pa mu uho padne ...
poa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:20   #43
[QUOTE=poa1;12922206]Da li je NJO ima papire ....
Inače uši mu znaju varirat do negdje 6 mjeseca zacisi od psa kad mjenja zube onda mu se troši puno kalcija pa mu uho padne ...[/QUOTE

Da ima uredan pedigre. Čak sumljam da je prilikom šifriranja uho ozljeđeno..
Promijenio je sve zube. Cijelo vrijeme ga hranim sa royal canin maxi junior za koju kažu da ima dovoljno kalcija za mladog psa.
Ali puno ljudi mi govori da kalcij nije za hrskavicu..
velikiluzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:57   #44
neki psi imaju nešto mekšu hrskavicu pa samim time i kasnije dižu uši ... moj je podigao konačno desno uho sa 7 mj i 3 tj, tako da ne mora biti da je sve izgubljeno niti da se radi o oštećenju prilikom tetoviranja no, nezahvalno je napamet govoriti obzirom da je jako bitno kako je uho uopće "prelomljeno", da li skroz u dnu pri glavi, ili na onom pregibu na hrskavici.... hraniš ga dobro i to ne bi trebao biti problem ...
obzirom da pas ima rodovnik, kontaktiraj uzgajivača i pitaj ga da li ima kalup za uho ili da te uputi na nekog tko ima .. kalup se zalijepi unutar uške i kroz 7 dana, a nerijetko i već za 2,3 dana uho dođe na svoje ...
mihaela_000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 01:51   #45
Ako je pas tetoviran u to spušteno uho, postoji realna mogućnost da je oštećena hrskavica i ako je tako, ne znam koliko bi lijepljenje pomoglo
Da li je tet. u to uho?
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 07:17   #46
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Ako je pas tetoviran u to spušteno uho, postoji realna mogućnost da je oštećena hrskavica i ako je tako, ne znam koliko bi lijepljenje pomoglo
Da li je tet. u to uho?
Da baš u to uho...
Što se tiće pregiba.. Sam korijen uha je uspravan, a uho je savijeno na sredini...
velikiluzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 08:21   #47
Mislim da bi trebao dodatno davati kalcij ako pomogne ....
poa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 08:41   #48
Nešta sam našao na internetu..
http://www.longcoatgermanshepherds.c...rdsearsup.html

Sad me zanima da li je to pametno da probam sam i koje ljepilo koristiti
velikiluzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 02:52   #49
Quote:
velikiluzer kaže: Pogledaj post
Da baš u to uho...
Što se tiće pregiba.. Sam korijen uha je uspravan, a uho je savijeno na sredini...
Moguće ja da je to uzrokovalo oštećenje hrskavice, tetoviranje .
Znam par slučajeva kod tetoviranja bulldoga kojima se inače uopće ne tetovira u uho ( na znam ni zašto se uopće tetovira, a kamo li u uho ) baš zbog opasnosti da se trajno ošteti hrskavica, ali je ipak neznanjem tetovirano i događalo se da uho klapne iako je već bilo u ruži i , nažalost, nikad se nije vratilo na staro unatoč lijepljenju.
Ipak, vrijedi pokušati kako god je moguće
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 09:49   #50
Ja mislim da se ne bi trebao previše brinut jer se sjećam dok sam ja imala njemačkog ovčara da sam isto imala briga hoće li se više to uho stavit u normalan položaj i na kraju je sve ispalo dobro, uho se samo od sebe diglo. Moj savjet ti je da pričekaš još malo prije ikakvih liječenja i da imaš strpljenja..
leptirica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 13:05   #51
Hvala svima na savjetima.
Još ću malo pričekat, pa ako nebude nikakvih promjena hitno reagiram..
Pozdrav
velikiluzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 19:54   #52
podižem staru temu, al eto...
zanima me dal još ima netko u RH njemačke ovčare sa ravnim leđima (da se bavi uzgojem jel)?
slikovni primjer željenog:

ili ilustrirano:

__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 06:30   #53
Imam ja

Slika moje ženke

__________________
moj album...
alfa enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:17   #54
takav pas normalno hoda cijeli život? ne gega se onak stražnjim nogama ko većina sadašnjih NJ.O.?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 18:23   #55
Moji njemački ovčari svi normalno hodaju.Niti jedan se ne gega.

Treba obratiti pažnju na kukove roditelja pa će i štene imat neke predispozicije da će bit ok
__________________
moj album...
alfa enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 11:51   #56
E, ljudi... može mi tko od vas objasnit što znače ova oznake kod nj.o.-a...

Kkll 1
rocky119900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 12:08   #57
To znači da pas ima korung(njemačka uzgojna dozvola)
__________________
moj album...
alfa enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 12:20   #58
Quote:
alfa enter kaže: Pogledaj post
To znači da pas ima korung(njemačka uzgojna dozvola)
THX

BTW, ako je kome volja mogao bi ovdje stavit značenje i ostalih oznaka kod nj.o.-a... Ne bi bilo na odmet...
rocky119900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 14:35   #59
Kaj te zanima??
__________________
moj album...
alfa enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 14:40   #60
Pa one oznake...

HD, IP, IPO-1, SCHH I, SchH2, SCHH3/FH/BHP1, Lbz... ako sam kakvu bedastoću napisao nemote zamjeriti...
rocky119900 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.