Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 14:15   #1141
Dobio sam paket iz zooplusa i došao je i Jungle Shower.
Sada šalju sa DPD a prije sa DHL čini mi se, sada je puno sporije, trebalo je od subote popodne pa do slijedećeg petka da dođe, prije mi je dolazilo do utorka, najkasnije srijede.
Po trackingu primjetio sam da je paket tri dana bio u Zagrebu.
Pošpricao sam papagaja sa Jungle Showerom i to bez milosti tako da se sve cijedilo s njega i to dok je bio u gajbi (maknuo sam mu prije iz gajbe sve za jesti i piti).
Nije se puno bunio, čak se uopće nije bunio, samo se malo pomakao u kut i otvorio usta onako bez glasa (što i inače radi kada se kupa i štrca voda u njega).
Mislim da ću ga odsada štrcati dok je u gabi jer nema kamo pobjeći.
Sada sam konačno zadovoljan jer se konačno istuširao onako kako spada, nema popratnih pojava u stilu da me mrzi, da se ljuti ili tako nešto, poslije kupanja je odmah išao van i odmah na mene i sve po starom.
Što se samog preparata tiče, osim mirisa ne vidim neku veliku razliku u odnosu kada se okupa u vodi, možda je zbilja malo tamniji poslije toga, jedino sam primjetio da se jako dugo čistio poslije toga, puno dulje nego obično.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 16:04   #1142
Kakav je miris, da li je intenzivan? Nakon onog rainforest mista moram otvarat prozore.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 19:56   #1143
A čuj, teško je govoriti o osjetilima ljudi, različita su nam.
Ali, definitivno je puno slabiji nego recimo onaj Flamingo za čistiti gajbu.
Prozor nisam otvarao.
Recimo, kada su moji isti dan navečer došli doma, nisu ništa osjetili, morao sam im reći da sam ga kupao s time, Flamingo se osjeti. Papiga isto ne miriše baš po tome, pogotovo ne danas, dan poslije.
Ali da ima neki miris, ima.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 21:56   #1144
Quote:
papagajkoko kaže: Pogledaj post
Dobio sam paket iz zooplusa i došao je i Jungle Shower.
Sada šalju sa DPD a prije sa DHL čini mi se, sada je puno sporije, trebalo je od subote popodne pa do slijedećeg petka da dođe, prije mi je dolazilo do utorka, najkasnije srijede.
Po trackingu primjetio sam da je paket tri dana bio u Zagrebu.
Pošpricao sam papagaja sa Jungle Showerom i to bez milosti tako da se sve cijedilo s njega i to dok je bio u gajbi (maknuo sam mu prije iz gajbe sve za jesti i piti).
Nije se puno bunio, čak se uopće nije bunio, samo se malo pomakao u kut i otvorio usta onako bez glasa (što i inače radi kada se kupa i štrca voda u njega).
Mislim da ću ga odsada štrcati dok je u gabi jer nema kamo pobjeći.
Sada sam konačno zadovoljan jer se konačno istuširao onako kako spada, nema popratnih pojava u stilu da me mrzi, da se ljuti ili tako nešto, poslije kupanja je odmah išao van i odmah na mene i sve po starom.
Što se samog preparata tiče, osim mirisa ne vidim neku veliku razliku u odnosu kada se okupa u vodi, možda je zbilja malo tamniji poslije toga, jedino sam primjetio da se jako dugo čistio poslije toga, puno dulje nego obično.
Što se kupanja tiče, Rio obožava vodu (moram ga snimiti da vidite). Čim uđem u wc, on sa mnom na ramenu - odmah počne širiti krila i veselo širi rep sa pomicanjem desno-ljevo kao pas . Ja samo naslonim ruku na lavabo i pustim lagano vodu, on se odmah spusti niz ruku unutra i onda 10-tak min ulazi ispod mlaza, poljevam ga po krilima - uživa. Poslije sa njim sjednem ispod klime 10-tak min gdje se ljepo osuši i očisti perje. Za poželiti..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 08:50   #1145
Izgleda da se manje vole kupati puno više nego veće, barem od ovih na našem forumu.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 11:38   #1146
Quote:
papagajkoko kaže: Pogledaj post
A čuj, teško je govoriti o osjetilima ljudi, različita su nam.
Ali, definitivno je puno slabiji nego recimo onaj Flamingo za čistiti gajbu.
Prozor nisam otvarao.
Recimo, kada su moji isti dan navečer došli doma, nisu ništa osjetili, morao sam im reći da sam ga kupao s time, Flamingo se osjeti. Papiga isto ne miriše baš po tome, pogotovo ne danas, dan poslije.
Ali da ima neki miris, ima.
Po tome što kažeš, ima puno slabiji miris od onoga što smo dosad koristili. Na Kokou osjetim miris bar još 2-3 dana nakon tuširanja, a i nakon tuširanja je otvarao kljun i plazio jezik van (tako papige isprobavaju mirise). Moguće je da mu je smetao taj jak miris. Upravo sam naručio Jungle Shower sa ZooPlusa pa ću vidjet kako će na to reagirat.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 12:23   #1147
Nadam se da se nećeš razočarati, kažem, imamo svi različita osjetila.
Vjerovatno je ono tvoje staro sredstvo jače, jer je i skuplje, ali možda i nije dobro da je prejako.
Ali meni ovo sigurno nije prejako i sigurno ništa ne osjetim na njemu (nikakav miris), a ne ostaju niti nikakvi tragovi na zidu od toga (malo sam smočio zid ali kada se osušilo, nestalo je).
Dobri su dosta reviewsi na zooplusu (njemačkom) a i na Amazonu, pa je valjda OK, jedino su znale biti određene pritužbe na štrcaljku (da bi mogla biti malo bolja), ali to nije problem.
Navodno ima i ljekovita svojstva za kožu i perje, a i može otjerati neke nametnike.
Moj se jako dugo čistio poslje toga, ali nije poslije otvarao kljun niti plazio jezik.
Preporuka je da se po zimi kositi jednom tjedno, mislim da se tako može imati za dva mjeseca.
Po ljeti dva puta tjedno (ali ja ću ga tada sa vodom), a kažu i dan prije i poslije izložbi.
Ja ću svoga u gajbi a ne da ga ganjam po stanu, tako manje potrošim a i bolje ga naciljam i okupam sa svih strana. Dok god ne skače po gajbi i ne krešti to je OK, samo je trčao naravno lijevo-desno po gornjoj štangi, nakon par puta ući će mu to u rutinu i što možemo, tako mora biti.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:06   #1148
discoHR
Sviđao ti se ili ne Jungle Shower, dobro si napravio i u zadnji čas jer danas više nije dostupan na HR Zooplusu, a na Njemačkom ga npr. ima koliko hoćeš.
Već sam par puta primjetio da neki proizvodi na HR zooplusu samo nestanu a onda ih nema danima (mjesecima) ili se čak nikada više i ne povrate (a na npr. Njemačkom i dalje ima).
Samo da tako ne počnu nestajati neki glavni proizvodi koje stalno kupujemo (hrana, peleti, krekeri,..) za velike papige.
Čak i na zooplusu velike papige su zanemarene i ima premalo raznovrsnih proizvoda, nedavno je bila anketa pa sam se potužio na to, ali naravno da neće ništa poduzeti glede toga.
Slovenski je sličan ili isti kao HR što se tiče stanja zaliha.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:36   #1149
Izgleda da sam zadnji Jungle Shower dobio. Moj paket su poslali jučer.
Mislim da oni, za razliku od drugih, slušaju kupce. Prije otprilike godinu dana sam imao problem s dostavom preko HP-a, potužio se i predložio im da uvedu DPD ili neku drugu dostavnu službu i nekoliko mjeseci kasnije su uveli dostavu preko DPD-a.
Slaba ponuda za papige je specifična za sve dućane. Zato sam godinama kupovao na Northern Parrots koji su specijalizirani samo za papige i imaju ne sve nego sve i još više ali cijene su takve kakve jesu, pogotovo dostava pa nije baš isplativo za nas iz ovih krajeva.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:52   #1150
Da, Northern Parrots su preskupi, najviše zbog dostave. Još ako šalju iz UK, potpuno otpadaju kada UK izađe iz EU.
Ja sam malo svojedobno malo računao, pa mada je shiping sa Njemačkog zooplusa za HR oko 90 Kn, cijene su im općenito za sve dosta manje, pa bi se moglo nakupovati namjenski nekih stvari tako da te sve dođe malo skuplje ili čak isto kao da kupuješ sa Hrvatskog zooplusa. Dodatno, kupio bi neke stvari koje ne drže ili uopće nemaju na Hrvatskom zooplusu.
Npr. Prestige Premium hrana za afričke papige dođe na Hrvatskom 34 Kn, a Njemačkom se može dobiti za 25 Kn (uzme se paket 2x1 kg, kojeg na HR nema u ponudi). Ako se kupe 4 kg (a što nije puno), već tu je ušteda od 38 Kn, a tako je i sa ostalim proizvodima koje stalno trebamo (hrana, krekeri, peleti, prečke za gajbe,...), a usput se uzme i nešto što ti treba a nema trenutačno ili uopće na hrvatskom zooplusu.
Još nikada nisam kupio ništa preko Njemačkog zooplusa, ali šifra i lozinka i tamo šljakaju, čak i nagradni bodovi (samo ne kuponi), stalno mi šalju i neke mailove za akcije i kupone, pa možda jednom i probam ako se ukaže potreba ili mi se isplati.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 14:08   #1151
Quote:
discoHR kaže: Pogledaj post
Izgleda da sam zadnji Jungle Shower dobio. Moj paket su poslali jučer.
Mislim da oni, za razliku od drugih, slušaju kupce. Prije otprilike godinu dana sam imao problem s dostavom preko HP-a, potužio se i predložio im da uvedu DPD ili neku drugu dostavnu službu i nekoliko mjeseci kasnije su uveli dostavu preko DPD-a.
Slaba ponuda za papige je specifična za sve dućane. Zato sam godinama kupovao na Northern Parrots koji su specijalizirani samo za papige i imaju ne sve nego sve i još više ali cijene su takve kakve jesu, pogotovo dostava pa nije baš isplativo za nas iz ovih krajeva.
Kako znate da je zadnji? Nisam primjetio da negdje stoji koliki je broj proizvoda raspoloživ?
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 14:18   #1152
Znaš da više nečega nema (da je 0 raspoloživo) jer ne možeš kupiti tj. odabrati i staviti u košaricu.
A znaš koliko ih je ostalo samo tako da upišeš da hočeš kupiti neki veliki broj komada (npr. 100), a on ti onda kaže koliko ih još uopće ima (npr. 13).
Trenutno niti jednog proizvoda na zooplusu ne možeš naručiti više od 30 komada, pa ti je to maximalan broj proizvoda koliko možeš istih kupiti (zato, ako upišeš 100, a on odgovori da možeš kupiti 30, vjerovatno ih ima više od 30).
Komplicirano, jer nema napisan rapoloživ broj proizvoda a što neki imaju, ali pomaže.
A pomaže npr. ako nešto vrebaš i kolebaš se jel bi kupio ili ne, pa ako onda vidiš da polako nestaje (ispod 30), onda ipak možda kupiš, jer ako nestane može proći dulje vremena dok se ne vrati u zalihu.
Isto ovo za Jungle Shower, nisam ja išao provjeravati koliko ih ima (jer mi trenutno ne treba) ali mi je bio upisan u košarici, pa mi je došla automatska poruka da ga više nema i izbacili su ga zato iz košarice.
Stalno fiktivno držim u košarici proizvode koji su mi zanimljivi i koje obično tamo kupujem.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 01:30   #1153
mali aleksi izgleda vecinom vole da se kupaju i skoro svaki dan po mogucnosti

i bilo gdje pa makar i u posudi za vodu za pice iz nekog razloga sad bjezi od umivaonika a prvi dan kad je stigao se kupao u njemu dok sad samo siri krila u kupatilu ali nece da sidje sa ramena dok kupanje u posudi, tanjiru i sl nije problem
Lady-LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:04   #1154
Kada sam ja bio mlad, tamo prije devedesetih, Alexa je bilo samo zelenih za kupiti i to jako teško i tek ako poneki naiđe u neki dućan.
Sada ih ima zbilja svakakvih boja.
Sada da ga kupujem, zbilja ne znam koju bi boju odabrao, dvoumio bi se.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:55   #1155
Da da dok su u prirodi samo zeleni uzgajivaci su razvili sive, bijele, zute i plave jos kao i kombinacije 2 boje...
Lady-LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:15   #1156
Ista priča kao i s tigricama. U prirodi su samo zelene sa žutom glavom, a sve ostalo su uzgajivači dobili selektivnim razmnožavanjem. Sjećam se da sam davno vidio neku tablicu po kojoj se vidjelo koja kombinacija boja roditelja rezultira kojom kombinacijom boja djece. Sjećam se i da im je holy grail bilo dobit potpuno ljubičastu tigricu. Isto kao što u zadnje vrijeme pokušavaju dobit potpuno crvenog žakoa.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:32   #1157
Tigrice sam imao dvije i obje su bile potpuno jednobojne osim po leđima između krila, te nisu imale baš nikakve crne štrafte po sebi (po čemu su ih valjda i prozvali tigricama). To je tada davno bila šminka da su jednobojne i nisu zelene ili plave i kupio sam ih kod neke bake koja ih je uzgajala u nekoj stračari iznad Dolca na Zagrebu. Jedna je bila krem sa tamno plavom bojom između krila, a druga žuta sa zelenom bojom među krilima. Takve tigrice zvali su "banšek" i bile su malo krupnije od običnih tigrica.

Vidio sam slike tih crvenih žakoa i ne sviđaju mi se previše ali to bi još prošlo (ali da je potpuno crven, bez imalo sivog), a dosta loše mi izgledaju oni što su crveno-sivi (dakle nisu još potpuno pocrvenili), neki takvi izgledaju grozno, da ne kažem bolesno.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:35   #1158
Ovako nesto znaci
http://www.redfactorafricangreys.com/
ne znam meni licno sivi je daleko ljepsi a crvenih papagaja ima svakako lijepih prirodno kao sto je predivna zenka edela ili crveni lori, crvene rozele ili kako ih vec kod nas zovu...ovi zakoi izgledaju previse vjestacki dok kod tigrica i aleksandara boje su vise prirodne i sa tim mutacijama. Od aleksa meni su nekako sve boje predivne i prirodna i dobivene a posebno rijetka kobalt plava...podsjeca me na hyacinth aru valjda (iako ni blizu intezitet plave boje )
Lady-LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:02   #1159
Quote:
Lady-LE kaže: Pogledaj post
Ovako nesto znaci
http://www.redfactorafricangreys.com/
ne znam meni licno sivi je daleko ljepsi a crvenih papagaja ima svakako lijepih prirodno kao sto je predivna zenka edela ili crveni lori, crvene rozele ili kako ih vec kod nas zovu...ovi zakoi izgledaju previse vjestacki dok kod tigrica i aleksandara boje su vise prirodne i sa tim mutacijama. Od aleksa meni su nekako sve boje predivne i prirodna i dobivene a posebno rijetka kobalt plava...podsjeca me na hyacinth aru valjda (iako ni blizu intezitet plave boje )
http://cloud.tapatalk.com/s/5849bc1b...MAG2427_1.jpg?

Meni je ovaj prekrasan
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:07   #1160
Da, čudno malo izgledaju ti crveni žakoi, čudna je nekakva boja, zbilja ne izledaju prirodno.
Ali potpuno crveni su još OK i naravno da su puno puno skuplji, ali mislim da ih nema u našoj blizini barem na par 1000 Km za kupiti.
Međutim ovi šareni koji još nisu ispali skroz crveno znaju jako loše izgledati, pa izgledaju ustvari kao neuspjeli pokusi:
http://www.africangreysny.com/redfactorags.htm
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.