Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2008., 14:48   #61
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post
nemaju je još...razmišljaju..ženooo
pa,pitala sam sve vas opcenito ne nju
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 16:02   #62
Quote:
Baron Samedi kaže: Pogledaj post
Ja ih imam 3 na 51 m2. I nema nikakvih problema.
1 ili 2 na 35 m2 nije apsolutno nista.
ne bi htjela da me se krivo shvati,ja osobno neznam kaj znači imati mačku il tri u 50ak kvadrata,meni se sam čini da im je to malo.i to mi se čini zato jer se uvijek sjetim jedne emisije oprah kad je baba imala ja mislim 80ak mačaka...mislim ok to je ekstrem-al hoću reć da je posljedica toga da maconja tad nema svoje ''ja''.jer ipak svi znamo da je svaka mačka za sebe..
a taman da nemaš niti jednu policu il bilo kaj to je živina koja je sposobna zid razrovat ak je to naumila! jel tak??pa da.
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 16:03   #63
Quote:
~SuNshiNe~ kaže: Pogledaj post
pa,pitala sam sve vas opcenito ne nju
a..stavi ga u kupaonu-većina tak ima i to je fakat najpraktičnije-kad sebi puštaš vodu i njemu pustiš i to je to!
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 19:59   #64
Mislim da je 35 kvadrata za udomiti macu sasvim dovoljno. Udomljavanje shvacam kao humano djelo kojim se maci ili psu pomogne prezivjeti i kojim se zivotinja spasi od gladi, zedji, hladnoce, auta, zlostavljanja isl. Svaki dom u kojem ima ljubavi, neovisno o kvadraturi, UVIJEK je dovoljno velik. Ne mislim pri tom na uzimanje mace iz idealnih uvjeta u kojima ima hrane, paznje, brige, kucu s okucnicom isl ili na neku kupovinu zivotinje s rodovnicom, ali cemu kad ima toliko jadnih i napustenih kojima vrt uopce nije vazan.
ginna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 20:14   #65
slazem se
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 20:18   #66
Quote:
ginna kaže: Pogledaj post
Mislim da je 35 kvadrata za udomiti macu sasvim dovoljno. Udomljavanje shvacam kao humano djelo kojim se maci ili psu pomogne prezivjeti i kojim se zivotinja spasi od gladi, zedji, hladnoce, auta, zlostavljanja isl. Svaki dom u kojem ima ljubavi, neovisno o kvadraturi, UVIJEK je dovoljno velik. Ne mislim pri tom na uzimanje mace iz idealnih uvjeta u kojima ima hrane, paznje, brige, kucu s okucnicom isl ili na neku kupovinu zivotinje s rodovnicom, ali cemu kad ima toliko jadnih i napustenih kojima vrt uopce nije vazan.
majatonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 20:29   #67
Quote:
ginna kaže: Pogledaj post
Mislim da je 35 kvadrata za udomiti macu sasvim dovoljno. Udomljavanje shvacam kao humano djelo kojim se maci ili psu pomogne prezivjeti i kojim se zivotinja spasi od gladi, zedji, hladnoce, auta, zlostavljanja isl. Svaki dom u kojem ima ljubavi, neovisno o kvadraturi, UVIJEK je dovoljno velik. Ne mislim pri tom na uzimanje mace iz idealnih uvjeta u kojima ima hrane, paznje, brige, kucu s okucnicom isl ili na neku kupovinu zivotinje s rodovnicom, ali cemu kad ima toliko jadnih i napustenih kojima vrt uopce nije vazan.
Mene najviše muči to kaj se i ja nekad osjetim klaustrofobično u našj krletki, a mogu otić van prošetat kad god poželim!
Ne bih htjela uzeti macu u neadekvatan prostor, pa da ima problema zbog premalo kretanja i time joj nanesem više štete nego koristi. Ne bih se usudila puštati ju van, eventualno izvoditi u šetnju, što čujem da neki rade. Ali mi je drago čuti da to i ne bi bio prevliki problem.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 20:33   #68
Veličina prostora za mace nije najbitnija,važno je da je maca zadovoljna,da ima prostor za spavanje,svoje zdjelice,WC,igračke i puno ljubavi.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:51   #69
Ljudi!
Sutra idem po macu!!!
zenska je!!!
Kaj da joj sve kupim??
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:05   #70
Mačji WC, pjesak, najmane 2 zdjelice - za hranu i vodu, grebalicu - obavezno, da ti ne uništi sav namještaj i lopticu ili miša od gume. To je minimum a za ostalo vidi sama. I, naravno, mačju hranu. A ako je dugodlaka, četku za rasčešljavanje.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:07   #71
A jeli mačić il malo veća maca jer se mace baš ne kote u ovo doba godine pa me zanima
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:10   #72
mačić.-5 mj.
Jel mi netko moze ako mu nije tesko sastaviti neki jelovnik za macu jer ju nikad prije nisam imala pa neznam koliko,kad i sto treba jesti.Znam da trazim puno ali ako se nekome da nesto mi o tome napisati bila bi mu prezahvlana.

Zadnje uređivanje ~SuNshiNe~ : 09.01.2008. at 13:52.
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:46   #73
Ovisi koliko vrijemena imaš. Ja ne kuham ni sebe, pa i mace mi najlakše hraniti vrečicima, briketima i konzervima. Za malo mače pazi da na pakovanju piše se Junior a ne Adult. Najbolje je njemu ponuditi od svega pomalo, da se ne navikne na samo jednu vrstu hrane. Ako imaš vrijemena, skuhaj mu mesa ili ribe, iako mace bi najradije jeli to sirovo, ali to nije baš zdravo zbog parazita.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:42   #74
Ja sam svojom maci uglavnom davala whiskas junior vrečice, al možeš pomješat brikete sa mesnim, tak sam ja radila nekad...a dok je bila mala (2.mj) dala bi joj brikete al umješane u mlijeko, da joj je lakše..
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 15:17   #75
Quote:
~SuNshiNe~ kaže: Pogledaj post
hvala puno na savjetima!!!
svima...
jos jedno pitanje....dal muske mice zapisavaju po kuci i ako ih se kastrira???

U principu ne - osim ako se osjecaju nesigurno ( na primjer nova mica dosla u stan, promjena rasporeda namjestaja koja ih ljuti). Moja 'stara' mica koja je dozivila 15 godina je bila sterilizirana a kad bi se naljutila boze sacuvaj. Jednom ju je moja mama potjerala sa kreveta - 5 minuta kasnije dozvala nas je mijaukom, i onda se namjerno popiskila na maminu torbu
StellaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 19:06   #76
sad sam kupila hranu,igračke,zdjelice i četku, a ostalo ću sutra prije nego odemo po nju.
neznam koje da joj ime dam...imate kakvih ideja???
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 19:41   #77
nwm...odlučila sam...
zvala se bude
IZZY...
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:47   #78
Talking napokon

dobila sam malu micu...siva je i ima malo duzu dlaku...zove se Izzy...slike stavim drugom prilikom.
Jel je normalno da se stalno umiljava i trlja o tepih i da neprestano prede...
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 19:28   #79
Quote:
~SuNshiNe~ kaže: Pogledaj post
dobila sam malu micu...siva je i ima malo duzu dlaku...zove se Izzy...slike stavim drugom prilikom.
Jel je normalno da se stalno umiljava i trlja o tepih i da neprestano prede...
Čestitke!

Je, normalno je, malo je nesigurna i obilježava teritorij svojim mirisima, al sve će biti ok.
Sad ju drži na oku kad ide piškiti, jer može zaboraviti gdje joj je wc, vjerojatno je dezorijetirana na novom teritoriju.
Budi dosta često uz nju, puno joj pričaj normalnim glasom, tako da pamti koji ton glasa je dobar (biti će vrlo korisno kad sazna još jedan ton glasa, visoko "NE!" )
I pazi da ti se negdje ne zavuče kad ugasite svjetla, pa da ju ne možeš naći sljedeća dva dana. Zatvori sve nepotrebne prostorije gdje ne treba ulaziti - znači sve gdje joj nisu wc, hrana i ležaj.
I nemoj se iznenaditi, navečer će ti sigurno doplaziti u krevet tj. gnijezdo
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 19:40   #80
ok,hvala
naucila je na wc i cvili kad hoće da ju pustim u hodnik(tam joj je wc)
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.