Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2016., 19:22   #5701
Imam jedno pitanje.

Moj LR star 3 godine, sve ok , kastriran prije 6 mj...ima jednoi mjesto u hodniku gdje se zadkom češe o zid...onim dijelom leđa pri repu, znači ne zadnjicom nego tim dijelom...sjedne i pomiče po zidu gore-dolje.

zdravlje OK, jede, vesel, kakica...sve u redu.

O čemu se tu radi?

girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 20:34   #5702
Koža je isto OK? Ništa se ispod dlake ne crveni ili prhuta? Kako reagira kad ga se dira, mazi ili češka po tom dijelu?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 20:54   #5703
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Koža je isto OK? Ništa se ispod dlake ne crveni ili prhuta? Kako reagira kad ga se dira, mazi ili češka po tom dijelu?
nema promjena na koži, ne buni se kad ga češkam i četkam tuda...čak dapače godi mu.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 21:05   #5704
Smo da javim da smo danas bili na kontroli kod veterinara za upalu ušiju i usput se izvagali. Za tjedan dana imat će 4 mjeseca i ima 12.8 kg. Što znači da je u 5 dana dobila 1.3 kg!!!
E sad, jel to zbog parazita protiv kojih je ove dane na terapiji slabije rasla pa sad nadoknađuje, ili je RC gastro intestinal hrana za štence toliko kaloričnija i bolje iskoristiva... hm.
Uglavnom, sad smo pri kraju s RC i počela sam joj dodavati po malo stare hrane (Brit premium) i već ponovo prdi, padamo u nesvijest pored nje, a i stolica joj je pomalo mekanija. To sve od cca 1/3 Brita i 2/3 RC gastro. Očito joj nikako ne odgovara taj Brit, slijedi nam nastavak isprobavanja novih vrsta hrane...
anaiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 21:18   #5705
Ja se ne mogu sjetitikoliko je Jucko bila teška s četiri mjeseca, ali u početku je dobivala otprilike kilo tjedno. U toj dobi rastu kao iz vode. Doduše, ona je odrasla na animaBARF-u, uz iznimku od dva tjedna dok smo bile na moru pa se tamo hranila TOTW-om od lososa. U prvih godinu dana umalo me financijski upropastila, ali mislim da se isplatilo. Zdrava je i samo neka tako ostane.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 23:27   #5706
Mislim da je to kilaža često ok za labradora. Star je imala 12 kg sa 3 mj mislim, a još je zadnja u leglu i najmanja bila. Sada ima kilažu ne znam točno koliku. Ali nije debela.
Ovisi kakvi su roditelji
Da giardia je nezgodna jer piju jake tablete.
Prošli smo i to. Medazol to rješava brzo. Jedna terapija i ode.. Ali da nije ugodno nije.
Sa proždrljivošću se nauči nositi. Drek, ljudski je njima pršut i škampi na buzaru. Kosti ne bacaju samo ljudi, već proklete vrane to raznašaju. Uvjerio sam se u to osobno.
Ali sve se to zaboravi zbog predobre naravi.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 13:04   #5707
Pozdrav, da li netko ima savjet gdje naći tj. kupiti kvalitetnog labradora? Hvala

Poslano sa mog OnePlus3 koristeći Tapatalk
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 17:08   #5708
Quote:
Sonyy kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li netko ima savjet gdje naći tj. kupiti kvalitetnog labradora? Hvala.
Kad sam kupovala Jucku, moj su izbor bili Navigo ili Capronca. Caproncina je uzgajivačnica prevagnula samo zato što uzgaja i čokladne labradore, a ja sam, iz posve emocionalnih razloga htjela malu čoksu. Biologija čini svoje pa će, ako sve bude išlo prirodnim redom, Sitko otići prije Jucke: prvi mi je lab bio crn, a ona je žuta, ali mi se i dan-danas, nakon dobrih desetak godina, kad joj se obraćam, omakne "crno moje zlato".

Da biram prvog laba u životu, birala bih opet crnog pa bih vjerojatno putovala po njega u Split.

Toliko od mene. Drugi će možda imati drukčija iskustva.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 14:57   #5709
Evo mene opet i ne znam šta da radim- sa rc sensitiviti controla( preskupa) sam prešla na totw losos i lab mi ima stolicu po nekoliko puta dnevno, tvrda je ali mi se čini previše da kaka 4,5 x dnevno. Na rc je to bilo ujutro i navečer, ali je imao prhut i dlaka nije sjajna.
Pomagajte, koju da još hranu probam?
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 19:43   #5710
Koliko dugo hrnaiš tom hranom? Pričekaj malo. Organizam se mora priviknuti. A što se tiče stolice, trebaš vidjeti moju Jucku - čim vidi travu, čučne.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 14:41   #5711
Ha ha slatko!
Moja bestija je na dvorištu tako da mu trava nije izazov.
Sad je prva velika vreća pri kraju, ne znam dal da narucujem drugu?
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 16:30   #5712
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
Moja bestija je na dvorištu tako da mu trava nije izazov.
Sad je prva velika vreća pri kraju, ne znam dal da narucujem drugu?
Ovisi o tome koliko mu ta velika vreća traje. Koliko mu dnevno hrane daješ?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 20:14   #5713
Dnevno mu dajem 2x, ujutro i navečer po 1 punu onu plastičnu čašu kaj se dijeli u PC za grabit dehidrat.
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 20:34   #5714
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
Dnevno mu dajem 2x, ujutro i navečer po 1 punu onu plastičnu čašu kaj se dijeli u PC za grabit dehidrat.
Ovo mi baš ne govori puno koliko je to u gramima. Pokušajmo ovako: koliko ti traje vreća od 15 kila?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 16:14   #5715
Oko 3 tjedna traje vreća, možda koji dan duže.
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 17:05   #5716
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
Oko 3 tjedna traje vreća, možda koji dan duže.
Uffff. Tako brz metabolizam nije imao ni naš Dicky - nekastrirani lab koji je dnevno jeo 500 g hrane za visokoaktivne pse.

Ako ti traje toliko kratko, probaj s još jednom vrećom iste hrane pa vidi. Mojima bi zajedno vreća toliko trajala.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 12:32   #5717
Pozdrav,
Trazim bracu, ili sestre od naseg psa Hacija. Jedan brat je navodno tu u Zadru?
Haci je iz Virovitice i roden je 26.06.2011
Haci ima displaziju laktova, koja je uspjesno operirana. U zadnje vrijeme se mucimo s alergijama i granulacijskim tkivom, koje je, kako kaze veterinar, nasljedno. Kao prvo me zanima, dali medu vama ima netko labradore iz tog legla i dali i oni imaju istih problema?
Hvala
rioja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 12:43   #5718
Zašto ne napišeš naziv uzgajivačnice? Zapravo, i uzgajivač bi ti mogao dati taj podatak.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:43   #5719
Zato sto je to stancer. I znam samo da se zove Vlado. Bez pljuvanja, i ruznih komentara molim. Svi mi radimo greske u zivotu, pa sam tako i ja. Nikada vise, kazem danas. I opet, sretna sam da je Haci kod nas, jer tko zna gdje bi on sada bio, ovako bolestan.
rioja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 17:41   #5720
Quote:
rioja kaže: Pogledaj post
Zato sto je to stancer. I znam samo da se zove Vlado. Bez pljuvanja, i ruznih komentara molim. Svi mi radimo greske u zivotu, pa sam tako i ja. Nikada vise, kazem danas. I opet, sretna sam da je Haci kod nas, jer tko zna gdje bi on sada bio, ovako bolestan.
A gle, ja sam uzela Sitku iz Centra Silver pa imam sličnu situaciju. Nisu štanceri, ali nisu ni uzgajivači.

Stoput sam rekla da me Sitko koštala kao petero prvoklasne labradorske štenadi. Da sam znala ono što sada znam, ne bih se vrlo vjerojatno upuštala u tu avanturu.

No onda ni nje već odavno ne bi bilo, a sada pomalo ide prema devetoj godini i silno sam ponosna i na nju i na sebe što se dobro držimo.

Želim ti da pronađeš Hacijevu familiju. Ne znam jesi li pokušala preko raznoraznih grupa na Fejsu. To mi se nekako čini najizglednijom varijantom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.