Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2007., 12:34   #41
A što se tiče frontlinea i ostalih sredstava protiv krpelja, zaboravi na priču od 30 dana. Špricaj ga svakih 20 jer u zadnjem tjednu svim tim sredstvima popušta djelovanje.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 12:45   #42
ma to zapravo ni ne znači tako puno...jer nama se događalo da su preživjeli noć i djelovali nekako bolje a drugi dan smo ih nalazili uginule jer injekcije nisu bile dovoljne

mislim vet. će reć daj je potrebna transufuzija...makar ja mislim da nemre škodit
Treci kamencic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:13   #43
A di kupiti taj vrazji Scalibor, gdje god pitam pojma nemaju sto je to, cak ni u Pet centru!?!?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:16   #44
... o isuse bože, kako ne znaju što je scalibur ogrlica ...

U pet shopu se kupi, nema nigdje drugdje.
U kojem si bila?
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:49   #45
drzim fige da se pesek oporavi, purger javi kak je.

i nas Bo ju je imao, ali sve je bilo ok. sparali smo ga tjednima nakon bolesti, bas da mu ne sj...srce.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 21:53   #46
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
...mislim da ako je preživio jutro da bi to bilo to.
Odveo si ga na vrijeme, ali ipak otiđi do vet faksa ili
ih nazovi i pitaj, što i kako sad.

što se tiće krpelja i ostalih nametnika, a pogotovo sada
u proljeće, kupi Scalibor ogrlicu, te uz nju koristi advatix ili
frontline. Upravo zbog dodatne zaštite.
Veterinarka mu je rekla da ne kombiniram ogrlicu i ampulu jer je to prejako za psa.
@Purger@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 21:55   #47
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Purgeru, uzmi mali digitalni toplomjer i izmjeri mu temperaturu analno. Vidio si kod veterinara kako se to radi i nije neki problem. Namaži ga Niveom da lakše uđe.
Ako mu je temperatura pala u odnosu na jučer to je dobar znak, antibiotici djeluju. Ako nije, odjuri brzo po još jednu turu, temperatura i infekcija su sad primarni problem.
Drugo, moraš ga prisliti da jede. Za prvu ruku najbolje mu je davati malo sirovog mesa (makar na silu, odnosno uguraj mu usta i prisili ga da proguta) jer se tako brže se obnavljaju krvne stanice (peporučam junetinu).
Treće, jedna od posljedica piroplazmoze jest nemogućnost probave hrane i zato ne bi bilo loše skočiti veterinaru da mu da tablete protiv povraćanja, tako da može zadržati hranu i probaviti je.
Bio sam i danas kod veterinara , primio je novu dozu injekcija i temperatura mu je sa 40.9 spala na 39.1. Sa jelom još nisam probao, ali budem nešto. Bolje je nego jučer, ali svejedno cijeli dan leži i slab je još uvijek. Za ovog svog veterinara sam čuo da je stručnjak za piroplazmozu i da je dobar, a po njegovim riječima moj pas će se za 2-3 dana oporaviti toliko da će početi jesti.
@Purger@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 21:59   #48
Probaj sa pićem. Narežeš meso sitno i staviš u vodu kad se otpusti sukrvica onda procijediš meso, dovoljno je hranjivo da preživi. Ako je želudac iziritiran možeš mu skuhat indijski ili ruski čaj i razblažit ga sa vodom na 2dcl čaja 3-4 dcl vode (takve preporuke sam ja imala sa veterinarskog faxa).
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:44   #49
Mi smo našeg po preporuci veterinara isto hranili s tom sukrvicom, ne sječam se točno kako se to radilo, znam samo da su bila jetrica u pitanju. Pitaj veta za to.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:46   #50
Quote:
@Purger@ kaže: Pogledaj post
Bio sam i danas kod veterinara , primio je novu dozu injekcija i temperatura mu je sa 40.9 spala na 39.1. Sa jelom još nisam probao, ali budem nešto. Bolje je nego jučer, ali svejedno cijeli dan leži i slab je još uvijek. Za ovog svog veterinara sam čuo da je stručnjak za piroplazmozu i da je dobar, a po njegovim riječima moj pas će se za 2-3 dana oporaviti toliko da će početi jesti.
Ako nije tajna, koji je to veterinar? Jel možda onaj u Starom Brestju? Vidim da si iz Sesveta pa zato pitam.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:48   #51
Jetra ili juneće meso od mišića se sasjecka na komadiće i potopi u mlaku vodu na 15-20 minuta, pa se rukom stisne (cca 30 dkg mesa 3 dcl vode).

Meso poslje možeš skuhat i zamrznut, pojest će ga s rižom kad mu bude bolje.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 02:33   #52
Cesljajte svoje pse obavezno svaki dan!
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 16:08   #53
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ako nije tajna, koji je to veterinar? Jel možda onaj u Starom Brestju? Vidim da si iz Sesveta pa zato pitam.
Ne, "Mala ambulanta" na Luci u Sesvetama.
@Purger@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 16:19   #54
moja pokojna kujica je primala cak infuziju kod ljecenja,ali ju je ta piroplazmoza toliko dotukla da joj se je par tjedana poslije pojavio tumor
(pretpostavljam da je to dvoje bilo u nekakvoj vezi),
a isli smo cak na vet. faks pa nisu skuzili da ima piroplazmozu,
tek u onoj klinici preko puta faksa....
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 18:22   #55
vjerojatno misliš na mornu
Treci kamencic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:17   #56
Mislim da su preko puta faksa Klinike grada Zagreba
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 17:09   #57
naš je piroplazmozu imao 2 puta.....

1. put jer nam je vetica rekla 1 ampula drži 3 mjeseca....što je točno u slučaju buha al ne i za krpelje
2. put suprug nije stavio jer je bio snjeg do koljena pa da se odmori od ampule i opet se zarazio......

Svaki put 4 dana tretirajna inekcijama i brzo se oporavio...
nadam se da ti je pesek ozdravio
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 09:43   #58
može mi netko reći koji su simptome piroplazmoze
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 11:55   #59
Quote:
oscar lee kaže: Pogledaj post
može mi netko reći koji su simptome piroplazmoze
Umor, bezvoljnost, Temperatura (normalna je oko 38C) tamna mokraća, bijele desni i sluznica očiju.
zmotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 11:58   #60
Može biti i proljev i povračanje. Baš je nedavo jedan pesek imao takve simptome.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.