Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2015., 18:48   #2061
Quote:
RioMa77 kaže: Pogledaj post
A primjetio sam. Izgleda da mu fali jedna ali ne znam da li je otrovan
Nije.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 19:15   #2062
Hvala
RioMa77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 19:35   #2063

ko je ovaj? (latinski dobrodosao)
nasal sam ga u garaži, na teglicama koje sam htjel unijet u kuću.
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 19:41   #2064
Izgleda jako slično http://en.wikipedia.org/wiki/Austral..._weaver_spider
http://en.wikipedia.org/wiki/Orb-weaver_spider Je sigurno, sada koji točno, ne bi znao.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 15:07   #2065
To je Steatoda triangulosa. Bila je već par puta na temi...
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 19:02   #2066
Zna li netko koji je ovo skorpion?

http://www.pohrani.com/f/2o/zz/28Pnz...0318175017.jpg
EastwoodClint is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 22:14   #2067
Jel zna netko kakvo je ovo čudo? Danas došo sa treninga i ovaj čoban mi stoji na staklu od balkona. Naravno da je završio na nebeskim pašnjacima ali mi je prvo poziro. Nadam se da se vidi sa slike..

http://i59.tinypic.com/nz13xf.jpg
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 23:55   #2068
Zohar. Nis opasno, jedna od livadnih i sumskih vrsta, zalutao je. Nece ti se naseliti ni razmiliti po kuci.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 00:07   #2069
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Zohar. Nis opasno, jedna od livadnih i sumskih vrsta, zalutao je. Nece ti se naseliti ni razmiliti po kuci.
Vjerojatno je Blatella germanica, jedna od dvije vrsta zohara u Hrvatskoj. Obje su stetocine. Bez problema ih se moze naci na livadama i u sumama kako kazes, ali nije im to jedini modus operandi.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar

Zadnje uređivanje Abaddon0100 : 19.03.2015. at 00:23.
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 09:28   #2070
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je Blatella germanica, jedna od dvije vrsta zohara u Hrvatskoj. Obje su stetocine. Bez problema ih se moze naci na livadama i u sumama kako kazes, ali nije im to jedini modus operandi.
2 "opasne" vrste. Imas desetine vrsta zohara u Hr., vecina ih nece blizu ljudi, al desi se da zalutaju.
Sumnjam da je germanica, cisto zbog mjesta gdje ga je vidio. Na staklu? Germanice jaaako tesko da ces skuzit dok ih nema na desetine ili cak stotine, dobro se skrivaju, aktivni nocu i i nikad se tak ne izlazu.
Al ak se autor javi za tjedan dva da je nasao leglo... Well.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:11   #2071
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
2 "opasne" vrste. Imas desetine vrsta zohara u Hr., vecina ih nece blizu ljudi, al desi se da zalutaju.
Sumnjam da je germanica, cisto zbog mjesta gdje ga je vidio. Na staklu? Germanice jaaako tesko da ces skuzit dok ih nema na desetine ili cak stotine, dobro se skrivaju, aktivni nocu i i nikad se tak ne izlazu.
Al ak se autor javi za tjedan dva da je nasao leglo... Well.
Moguce, ja sam, generalno, sve o zoharima citao na svoju ruku. Sto se njihove zastupljenosti u Hrvatskoj tice, naletio sam samo na informacije o dvije vrste, druga blatta orientalis. Uz jos par izoliranih slucajeva u kojima su pronadene trece vrste. No, kada uzmem u obzir da su sve navedene vrste stetocine, ne bi me zacudilo da ima jos vrsta u prirodi, posto zohari generalno nisu stetocine.

Ako imas/znas za neku proper literaturu o zoharima u Hrv, slobodno preporuci.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:22   #2072
Quote:
EastwoodClint kaže: Pogledaj post
Itko?
EastwoodClint is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:32   #2073
Quote:
EastwoodClint kaže: Pogledaj post
Itko?
Nemam pojma, meni su svi slični i ne mogu odrediti koji je točno.
Imaš 7 vrsta u hrvatskoj: E. carpathicus, E. gamma, E. germanus, E. hadzii, E. italicus, E. mingrelicus i E. tergestinus.

To su one koje su potvrđene da su tu, možda ima još vrsta kod nas, ali da nisu viđene.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:43   #2074
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, meni su svi slični i ne mogu odrediti koji je točno.
Imaš 7 vrsta u hrvatskoj: E. carpathicus, E. gamma, E. germanus, E. hadzii, E. italicus, E. mingrelicus i E. tergestinus.

To su one koje su potvrđene da su tu, možda ima još vrsta kod nas, ali da nisu viđene.
Jesu otrovni? Imam u kuci jednog clana koji se panicno boji skorpiona.
EastwoodClint is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:50   #2075
Quote:
EastwoodClint kaže: Pogledaj post
Jesu otrovni? Imam u kuci jednog clana koji se panicno boji skorpiona.
Ne bi trebali bit.

Salim se, nema otrovnih vrsta kod nas. Ako ima netko upuceniji neka me ispravi. Ne znam koja je ovaj tvoj vrsta.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 14:01   #2076
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Ne bi trebali bit.

Salim se, nema otrovnih vrsta kod nas. Ako ima netko upuceniji neka me ispravi. Ne znam koja je ovaj tvoj vrsta.
Hvala.
EastwoodClint is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 14:43   #2077
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
2 "opasne" vrste. Imas desetine vrsta zohara u Hr., vecina ih nece blizu ljudi, al desi se da zalutaju.
Sumnjam da je germanica, cisto zbog mjesta gdje ga je vidio. Na staklu? Germanice jaaako tesko da ces skuzit dok ih nema na desetine ili cak stotine, dobro se skrivaju, aktivni nocu i i nikad se tak ne izlazu.
Al ak se autor javi za tjedan dva da je nasao leglo... Well.
Jooj nemoj me plašit s leglom zapalit ću stan!
A bio je mrak ja upalio svjetlo i krenuo otvorit balkon i on na staklu kad me vidio šmugnuo tam di sam ga i našao, u rub vratiju. Nisam prije nikad vidio tako nešto, poslije sam provjerio cijelu sobu i balkon sa da li ih ima još ali nisam ništa našao..
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 14:44   #2078
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Zohar. Nis opasno, jedna od livadnih i sumskih vrsta, zalutao je. Nece ti se naseliti ni razmiliti po kuci.
Nadam se da ne vole živit u kući..
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 15:21   #2079
Quote:
EastwoodClint kaže: Pogledaj post
Jesu otrovni? Imam u kuci jednog clana koji se panicno boji skorpiona.
Nema ti kod nas otrovnih škorpiona, uzmeš ga na ruku i baciš van, možda će te uštipnut, ali to je ništa.
Mislim svi su ti škorpioni otrovni, ali rijetko koji je opasan za ljude, možda će te malo peći i to je to.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 15:32   #2080
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Nema ti kod nas otrovnih škorpiona, uzmeš ga na ruku i baciš van, možda će te uštipnut, ali to je ništa.
Mislim svi su ti škorpioni otrovni, ali rijetko koji je opasan za ljude, možda će te malo peći i to je to.
Hvala na odgovoru.
EastwoodClint is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.