Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2009., 14:50   #201
jos si ziv, znaci ili si spavao na kaucu ili zvjerke nema u sobi
si nasao to uz prozor?
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 15:23   #202
Quote:
Pharmacist's Daughter kaže: Pogledaj post
jos si ziv, znaci ili si spavao na kaucu ili zvjerke nema u sobi
Nisam bio doma po noći. Kad vjerojatno traži hranu. Još nije sigurno

Quote:
Pharmacist's Daughter kaže: Pogledaj post
si nasao to uz prozor?
Da, ono na slici je zavjesa.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 16:43   #203
strasljivac

nece te pojesti. ja to isto nalazim samo u malom obliku. dosta manjem od tvog (citaj: ful manjem )
vjerovatno je nesto letece koje se gnjezdi na tvojim zavjesama, mozda neki srodnik ose
meni znaju uletavati i pa zuje u drvetu prozora strasnp iritirajuce.

al tako nesto slicno sam bila nasla na balkonu prosle godine, isto prazno, neke crne letece bube su uletavale unutra

ili prati malo prozor da vidis sta ulazi ili stavi mrezice


edit: pocni se brinuti kad ti se zavjesa pretvori u ovo http://hr.wikipedia.org/wiki/Datotek..._nest_full.jpg
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 16:55   #204
3 cm?

I sama sam na prozoru jednom našla ovu:


(isto klik za veću pic)

no bila je promjera od oko 12 mm. Pripada Hymenopterama, opnokrilcima i to je najdalje što mogu otići jer nemam literature za precizniju determinaciju.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 23:16   #205
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Uočio sam u sobi čahuru od nekakve zvijeri. Nakon što se čahura razbila, postalo je očito da je prazna. Što je bilo unutra?

ako se ne varam, to je kukuljica od Sceliphron destillatorium. moze biti da je i neka druga vrsta iz istog roda u pitanju, al ove (ako si iz zg-a) su dosta ceste kod nas.
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 23:28   #206
Da, bit će da je to, viđao sam ih u blizini.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 01:05   #207
Da, to je definitivno nekretnina te ose. Meni se uselila u kutiju sa božićnim ukrasima na vrhu ormara ... nakon što sam je izbacio van kroz prozor, 4 dana je pokušavala da se vrati, al je odustala na kraju

Uglavnom, kad se njena blatna kućica razbila (slučajno, kunem se ), dobio sam desetak mrtvih raznobojnih pauka za uspomenu.

Zanimljivo stvorenje ...
LynxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 01:41   #208
te ose se svudan uvlacu djava i odnija u garazi najvise, imadu onu guzicetinu na tankon niti i letu koda su pijane, nejgore je kase zavuce u neku rupu pa zuji nekako iritantno a nikako nemos nac dije, samo jednon ka je nadjen i mlatnen po tintari nes vise letit ni zujat benti ganglije irudove
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 00:07   #209
Marko, muž i ja smo se sada po ure smijali tvome postu!!! Hvala i molimo još!

Nego napokon imam koga pitati: ljeti, kada kupine donesu ploda, one divlje kupine uz puteve, znam naletit na pauka na grmlju, i to i ovdje kraj zagreba i na Krku. A kako, kada tražim kupine ne gledam ni u šta drugo, tj. u glavi si stvorim sliku zrelog ploda i tražim po grmlju tu istu sliku - svaćate, ne - tako tog pauka vidim tek kad mi je baš pred nosom ili pod rukom. A on izgleda... ČUDNO: ko da je napravljen od žutih i crnih kolutova, tako izgleda! I velik je poprilično, vidi ga se i sa 5 i više metara (kad pobjegnem pa nekom izdaleka pokazujem). Izgleda baš ko da je neka igračka, ko da se može rastavit na te kolutove, jarke crne i jarke žute kolutove, skroz okolo (neznam za trbuh). Izgleda otrovno. Da li je?
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 01:36   #210
Misliš na ovoga?
Argiope bruennichi. Otrovan, ali ne za tebe
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 23:06   #211
Hm, pa, onako, dosta je sličan... ja sam zapamtila žarkije žutu i crnu, ali kako su u strahu velike oči (i velika brzina naglog udaljavanja) vjerojatno je da mi se sa 5 metara činilo da su kolutovi žute i crne jednako debeli. I da, vidjela sam manjeg, bitno manjeg takvog pauka u blizini, pretpostavljam da je to bio mužjak koji je čekao svojih 5 minuta kod ženke.
Samo nisam iz tog texta shvatila - da li je on opasan za ljude? Piše da prvo brzo zamota (okomota) žrtvu u paučinu, a onda ju "paralizira otrovom" (zašto kad je već umotana?) Koliko se to mene tiče: ako me ne uspije zamotati, neće me ni ubosti, ili...?
Mislim: mogu li ljetos na miru brati kupine ili moram zvjerat po grmovima da Ga ne ugledam?
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 22:37   #212
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Hm, pa, onako, dosta je sličan... ja sam zapamtila žarkije žutu i crnu, ali kako su u strahu velike oči (i velika brzina naglog udaljavanja) vjerojatno je da mi se sa 5 metara činilo da su kolutovi žute i crne jednako debeli. I da, vidjela sam manjeg, bitno manjeg takvog pauka u blizini, pretpostavljam da je to bio mužjak koji je čekao svojih 5 minuta kod ženke.
Samo nisam iz tog texta shvatila - da li je on opasan za ljude? Piše da prvo brzo zamota (okomota) žrtvu u paučinu, a onda ju "paralizira otrovom" (zašto kad je već umotana?) Koliko se to mene tiče: ako me ne uspije zamotati, neće me ni ubosti, ili...?
Mislim: mogu li ljetos na miru brati kupine ili moram zvjerat po grmovima da Ga ne ugledam?
ako ga diraš vjerojatno te može u samoobrani ugrist ali je otrov pre slab da bi te ubio.
PS: svi pauci imaju otrov
mrgixyz*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 00:01   #213
Nemam sliku onog što me zanima ali možda uspije netko naići naoružan znanjem sa područja pticologije

Čujem maloprije vani, pred kućom u krošnji drveta pticu. Kako cvrkuće. Možda je to nekome normalno, ali nisam nikad čula savršeno čist i melodiozan pjev noću. I prilično glasan. Prva asocijacija mi je hodanje u majici sa metom u kontekstu nokturnalnih predatora koji mi se smucaju oko kuće Pokušala sam ju osvijetliti, no pobjegla je. Jel ima itko kakvu ideju ili makar naznaku tko mi to dreči kraj prozora?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 00:09   #214
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Nemam sliku onog što me zanima ali možda uspije netko naići naoružan znanjem sa područja pticologije

Čujem maloprije vani, pred kućom u krošnji drveta pticu. Kako cvrkuće. Možda je to nekome normalno, ali nisam nikad čula savršeno čist i melodiozan pjev noću. I prilično glasan. Prva asocijacija mi je hodanje u majici sa metom u kontekstu nokturnalnih predatora koji mi se smucaju oko kuće Pokušala sam ju osvijetliti, no pobjegla je. Jel ima itko kakvu ideju ili makar naznaku tko mi to dreči kraj prozora?
melodiozno dreci
nemam pojma, ali i kod mene ptice pjevaju nocu dosta glasno pa moguce da je ista vrsta

go out baby
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 17:06   #215
jeli se moze ovdi staviti slika neke biljke kojoj neznamo ime?
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 17:31   #216
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Nemam sliku onog što me zanima ali možda uspije netko naići naoružan znanjem sa područja pticologije

Čujem maloprije vani, pred kućom u krošnji drveta pticu. Kako cvrkuće. Možda je to nekome normalno, ali nisam nikad čula savršeno čist i melodiozan pjev noću. I prilično glasan. Prva asocijacija mi je hodanje u majici sa metom u kontekstu nokturnalnih predatora koji mi se smucaju oko kuće Pokušala sam ju osvijetliti, no pobjegla je. Jel ima itko kakvu ideju ili makar naznaku tko mi to dreči kraj prozora?
slavuj
mrgixyz*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 17:34   #217
Quote:
mrgixyz*** kaže: Pogledaj post
slavuj
Noću? Nije li on dnevna kreštalica ? Hmmmmm, nightingale... ima logike
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:35   #218
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Nemam sliku onog što me zanima ali možda uspije netko naići naoružan znanjem sa područja pticologije

Čujem maloprije vani, pred kućom u krošnji drveta pticu. Kako cvrkuće. Možda je to nekome normalno, ali nisam nikad čula savršeno čist i melodiozan pjev noću. I prilično glasan. Prva asocijacija mi je hodanje u majici sa metom u kontekstu nokturnalnih predatora koji mi se smucaju oko kuće Pokušala sam ju osvijetliti, no pobjegla je. Jel ima itko kakvu ideju ili makar naznaku tko mi to dreči kraj prozora?


Slušao sam kod sebe. Nisu bili slavuji, njih prepoznajem, još valjda nisu niti došli. Ali bi trebali uskoro, u ovo doba godine se vraćaju natrag.

Nisi čula ptice noću
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 15:08   #219
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Nisi čula ptice noću
Cvrkut (melodiozan pjev) nikad
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 17:29   #220
Ćaos... Koji vrag je ovo??? -Ako je ono što mislim da je, otkud u stambenoj zgradi na 4. katu... Ne govorim o 2-3, ima ih previše...

__________________
"You're a trophy wife? What contest in hell did I win?" -Frank Barone
Majk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.