Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2008., 19:21   #1
Problem s prehranom

Evo ovako. Ja sam prije negdje pola godine odlučio da trebam malo smršaviti. Mislim ja nisam bio debeo, ali ono. Visok sam negdje 188, 189 i imao sam oko 84, 85 kila.I tako sam krenuo. Jeo sam manje, i stalno neke kombinacije radio sa hranom, prestao jesti slatkiše, Jeo samo ručak, možda sam neko voće za večeru, jeo sam bijelo meso, radio prvo 100 trbušnjaka i 100 leđnjaka dnevno. Kasnije se to povećavalo. I uglavnom evo sada uglavnom variram između 69 i 72 kile. Tu negdje. Al ono. Još bi po meni trebo malo škembice skinuti da budem drito mršav. E da. I radim svaki dan 400 trbušnjaka, 400 leđnjaka i 100 sklekova. I to dvije serije toga. E i sad je moj problem u tome kaj sam izgubio osjećaj za glad i sitost. Dok ne krenem jesti nisam gladan, ali kad krenem par puta mi se događalo da jednostavno nisam mogao stati. Tolko sam jeo da mi je slabo bilo. Uopće nemam osjećaj sitosti. Pokušavam taj osjećaj dobiti tako da nakon ručka pijem puno vode, pa onda imam osjećaj napuhnutosti da nemrem više. Al dok god se ne prejedem nemam osjećaj da sam sit. I stvarno neznam. Vjerojatno neću moć više onako ko prije jesti svega živoga kolko hoću, ali već mi je dosta sklekova i toga. Ali probao sam negdje tjedan dana bez tih vježbica i odma počnem dobivati na kilaži. I moj cilj je negdje imati 67 kila. Da se tu vrtim. Al stvarno neznam kako da opet imam onaj osjećaj normalni kad sam gladan a kad nisam. Jer sam jednom došo i do toga al ono stvarno ekstremno malim obrocima jednom dnevno. Al to nemrem više vrtilo mi se čim sam se usto malo, želudac mi je stalno onak se glasao i to. I onda sam nakon toga par dana jeo onak normalno, i odmah sam vratio te kile i trbuščić. Al evo ako netko ima snage da pročita, molim pomoć. Dakle hoću li ja sa normalnom prehranom dakle doručak, ručak i možda neš malo za večeru i bez tjelovježbe održavati svoju težinu, ili je to sam onaj jojo efekt i čim krenem normalno jesti i ne iscrplljivati se više ću opet nabaciti sve ono kaj sam skinuo.
slavoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 19:40   #2
omg.... 67kg na 188cm i još želiš smršavit ... jesi ti normalan? trebaš imat barem 90 kg na svoju visinu...


bez uvrede al mislim da imaš neki problem u glavi... obrati se nekome prije nego bude prekasno..
cocoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 10:26   #3
A zašto hoćeš biti drito mršav umjesto zdrav, s kilažom i mišićima koji te pripadaju? Ja sam tako jednom, prije puno godina, htjela izgledati ko Kate Moss jer sam bila mlada i glupa : nisam jela niš, vježbala ko luda i nekoliko mjeseci izgledala ko avet, a i osjećala sam se grozno. I da, nisam više znala kad sam gladna, a kad nisam, ni što trebam jesti, sve dok me mama nije dovela pameti. Kile koje su mi se "vratile" bile su normalne, zdrave kile, a ne čisto salo. Uz trčanje i normalnu prehranu bila sam i dalje vitka, ali ne bolesno mršava (evo, sad sam se zimus zdebljala pa skidam taj višak, ali to sam si sama kriva jer sam zbilja jela previše i premalo se kretala). Nemoj si to raditi. Jedi manje obroke više puta dnevno dok se želudac ne privikne, a onda će ti tijelo samo signalizirati kad si gladan. Moj dečko je tvoje visine, ima oko 85 kila i mršav je (bez škembe), dakle, ti si opasno ispod optimalne težine. Nemoj se zezati, vježbaj i dalje, ali za boga miloga, jedi! 67 kila nećeš moći održavati nikako osim gladovanjem
__________________
Ducking for apples - change one letter and it's the story of my life (Dorothy Parker)
Atalante is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 19:29   #4
Quote:
slavoljub kaže: Pogledaj post
Evo ovako. Ja sam prije negdje pola godine odlučio da trebam malo smršaviti. Mislim ja nisam bio debeo, ali ono. Visok sam negdje 188, 189 i imao sam oko 84, 85 kila.I tako sam krenuo. Jeo sam manje, i stalno neke kombinacije radio sa hranom, prestao jesti slatkiše, Jeo samo ručak, možda sam neko voće za večeru, jeo sam bijelo meso, radio prvo 100 trbušnjaka i 100 leđnjaka dnevno. Kasnije se to povećavalo. I uglavnom evo sada uglavnom variram između 69 i 72 kile. Tu negdje. Al ono. Još bi po meni trebo malo škembice skinuti da budem drito mršav. E da. I radim svaki dan 400 trbušnjaka, 400 leđnjaka i 100 sklekova. I to dvije serije toga. E i sad je moj problem u tome kaj sam izgubio osjećaj za glad i sitost. Dok ne krenem jesti nisam gladan, ali kad krenem par puta mi se događalo da jednostavno nisam mogao stati. Tolko sam jeo da mi je slabo bilo. Uopće nemam osjećaj sitosti. Pokušavam taj osjećaj dobiti tako da nakon ručka pijem puno vode, pa onda imam osjećaj napuhnutosti da nemrem više. Al dok god se ne prejedem nemam osjećaj da sam sit. I stvarno neznam. Vjerojatno neću moć više onako ko prije jesti svega živoga kolko hoću, ali već mi je dosta sklekova i toga. Ali probao sam negdje tjedan dana bez tih vježbica i odma počnem dobivati na kilaži. I moj cilj je negdje imati 67 kila. Da se tu vrtim. Al stvarno neznam kako da opet imam onaj osjećaj normalni kad sam gladan a kad nisam. Jer sam jednom došo i do toga al ono stvarno ekstremno malim obrocima jednom dnevno. Al to nemrem više vrtilo mi se čim sam se usto malo, želudac mi je stalno onak se glasao i to. I onda sam nakon toga par dana jeo onak normalno, i odmah sam vratio te kile i trbuščić. Al evo ako netko ima snage da pročita, molim pomoć. Dakle hoću li ja sa normalnom prehranom dakle doručak, ručak i možda neš malo za večeru i bez tjelovježbe održavati svoju težinu, ili je to sam onaj jojo efekt i čim krenem normalno jesti i ne iscrplljivati se više ću opet nabaciti sve ono kaj sam skinuo.

Ja imam 190cm sa 95kg i uopće ne izgledam debelo tako da ti se malo čudim. Nisam izgledao debelo ni sa 105kg iako sam tada bio malo mekaniji . Valjda je to stvar tjelesne konstitucije. Mislim da je 85kg stvarno minimum. Ne znam od kuda ti ideja da trebaš imat 67kg.

Spomenuti jojo efekt ne možeš izbjeć takvom dijetom koju prakticiraš. Neke stvari koje radiš su kotraproduktivne:

1. Unos hrane trebaš raspodijeliti na 5-6 obroka a ne sve strpat u jedan. Na taj način tijelo može odmah pojedenu hranu iskoristit za energiju. Ako se prejedeš za jedan obrok dio će se morati pohraniti kao salo.

2. Za mršavljenje si odabrao krive vježbe. Trebaš ići na trčanje ili prakticirat neku drugu dugotrajniju aktivnos manjeg napora koja će ti ubrzat puls. Trbušnjaci ti neće skinut salo sa trbuha!!! To je jedna od najčešćih zabluda koju ljudi imaju. Napori koji su kratkotrajni i intezivni namjenjeni su dobijanju mase i snage ali samo uz dovoljan unos bjelančevina i energije. Ako vježbaš intenzivno i pri tome se slabo hraniš gubiš na mišičnoj masi!!! Ako sa 70kg imaš još uvijek salo na trbuhu onada si očito izgubio na mišičnoj masi. Tu si se sjebao. Mišići su potrošaći energije. Što imaš više mišića možeš više jesti a da se ne debljaš. Ti si napravio suprotno i sada je jojo efekt neizbježan čim se počneš normalno hranit.


Moj savjet ti je da nastaviš vježbat ko i sada ili da kreneš u teretanu ali da se pravilno hraniš. Trebaš dobit na mišičnoj masi. Odnosno, trebaš sad vratit izgubljenu mišičnu masu. Dnevni unos bjelančevina mora biti oko 2g po kilogramu mase, dakle za tebe 140g dnevno. I daj jedi 5-6 puta dnevno.
__________________
Močni Ashibad je rekao svoje ....

(oprostite zbog eventualnog sarkazma)
ashibad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.