Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2012., 22:06   #881
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
voljela bih počet meditirat, imam jednu knjigu, sve je ljepo opisano... prvo moram se uzemljit i upoznat svoje čakre... meni, samoj se ovo čini nemoguća misija. pokušala sam se nekoliko puta uzemljit ali jednostavno ne osjećam to korjenje koje moram pustit što dublje je moguće... jednostavno ne osjećam... mogu ispraznit glavu od svakakvih misli i ne mislit na ništa, al samo to mogu... ne osjećam tu energiju, ponekad čujem samo glasne otkucaje srca... ko živi mrtvac sam..... otpuštanje mi je možda nekako lakše, samo smeta me što predugo traje

jednostavno nebrem nigdje nać neku osobu koja bi mi doslovno, uživo mogla obajsnit kak kaj moram napravit.... a ove čakre, da ne pričam.... svaku zasebno osjetit... neznam dal u mojoj blizini uopće postoje takve radionice, iako bih ja najrađe u anđeoske... najrađe bih da mogu nać neku osobu s kojom bih mogla meditirat bez termina jer ne mogu se baš organizirat... no, al ne gubim nadu... valjda ću uspijet nać nekog kad-tad
To sa upoznavanjem čakri nije nemoguća misija. Kad se kaze “upoznavanje” prvenstveno se misli na neki kontakt sa njima.
Za početak možes da ih čistiš tako sto ces zamisliti znak “beskonačno” na svakoj čakri određene boje.
Npr. Ljubicasta boja pripada krunskoj cakri.Zamisli iznad glave ljubičasti znak beskonačno i zamisli kako udises iz njega ljubičastu boju, a potom izdises negativnu energiju koja izlazi iz tebe u taj znak.I tako uradi sa svakom chakrom….
Vjezbaj povremeno, nemoj svaki dan.Ovu meditaciju možes izvodit 2 x sedmicno recimo. Jer chakre se ne moraju cistiti svaki dan…

p.s. ne traje ti svaka meditacija dugo, ovu koju sam ti dala ne traje dugo...
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 10:53   #882
ne brkati kojekakve vježbe vizaualizacija sa meditacijom.
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:03   #883
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
ne brkati kojekakve vježbe vizaualizacija sa meditacijom.
Neki ljudi ovo nazivaju meditacijom. I ja sam misljenja da se pod meditacijom ne podrazumjeva uvijek totalno iskljucivanje uma....ali dobro svako ima svoje...
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:12   #884
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Neki ljudi ovo nazivaju meditacijom. I ja sam misljenja da se pod meditacijom ne podrazumjeva uvijek totalno iskljucivanje uma....ali dobro svako ima svoje...
avion i automobil nisu isto, iako su oboje prevozna sredstva, zar ne?

vizualizacija je zapravo koncentracija gdje imamo ja i um, koji nešto rade, obavljaju zadatak, dok je meditacija razvijanje čiste prisutnosti gdje prestaju sve aktivnosti uma te se time dozvoljava biću da bude ono što jest. tako to ja vidim za sada.
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka

Zadnje uređivanje hanna69 : 26.02.2012. at 11:23.
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 17:08   #885
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
avion i automobil nisu isto, iako su oboje prevozna sredstva, zar ne?
Prilikom vožnje oba sredstva možeš biti svjesna.
Quote:
vizualizacija je zapravo koncentracija gdje imamo ja i um, koji nešto rade, obavljaju zadatak, dok je meditacija razvijanje čiste prisutnosti gdje prestaju sve aktivnosti uma te se time dozvoljava biću da bude ono što jest. tako to ja vidim za sada.
Vizualizacija je maštanje, vidjeti umom. Koncentracija bi bila sposobnost zadržavanja toka misli na određenom predmetu određeni dio vremena bez gubljenja bitnih informacija ili njihove modifikacije šumom komunikacije (šum, ne šuma). Dok je meditacija svojevrsno uranjanje u predmet, odnosno svjesnost pri doživljaju. Pa se može meditirati pri vizualizaciji, pri vožnji, pri pjesmama... i kombinacijama.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 23:06   #886
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Prilikom vožnje oba sredstva možeš biti svjesna.
Može se biti svjesno ali i ne mora

No s autom ne možeš iz Evrope u Ameriku dok s avionom to ide bez problema. Rekla bih da postoji značajna razlika u upotrebljvosti i namjeni obaju prijevoznih sredstava iako imaju puno sličnosti. Dakle, u smislu analogije, naglasak je bio na samim prijevoznim sredstvima i njihovoj svrsi, a ne na onome tko upravlja njima. U ovom slučaju to je nebitno.

Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Vizualizacija je maštanje, vidjeti umom. Koncentracija bi bila sposobnost zadržavanja toka misli na određenom predmetu određeni dio vremena bez gubljenja bitnih informacija ili njihove modifikacije šumom komunikacije (šum, ne šuma). Dok je meditacija svojevrsno uranjanje u predmet, odnosno svjesnost pri doživljaju. Pa se može meditirati pri vizualizaciji, pri vožnji, pri pjesmama... i kombinacijama.
Vizualizacija je upravo to, kao što riječ sama kaže, procesuiranje informacija pomoću vizualnog korteksa bez upotrebe vizualnog aparata. Maštanje bi bilo uživljavanje u sadržaj što uključuje i emotivnu komponentu pri čemu je zadržavanje na sadržaju kratkotrajno dok koncentracija ima suprotnu tendenciju. Tako da maštanje nije riječ koju bih ja upotrebljavala u ovom kontekstu.

Oko koncentracije uglavnom se slažem s tobom.

Meditacija je meni usko povezana sa prazninom koju je moguće predstaviti kao prostor između dvije misli koji služi kao portal (slikovito rečeno) za ulazak u to stanje. Za to je potrebna koncentracija i pažnja, ali to su alati, dok je meditacija stanje. Čisto bivanje u praznini lišeno ikakva sadržaja. Da bi se na što bilo koncentrirano potreban je sadržaj. U meditaciji sadržaj izostaje.
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 20:22   #887
Naišla sam danas na zanimljiv opis meditacije u knjizi, Light on Pranayama, autora BKS Iyengar, str 223. Evo mog prijevoda:

Dhyana (meditacija) je poput dubokog sna ali sa jednom razlikom. Smirenost dubokog sna dolazi kao rezultat nesvejsnog zaboravljanja vlastitog identiteta i individualnosti dok meditacija donosi smirenje koje je prožeto budnošću i svijesnošću. Sadhaka (učenik) ostaje svjedok svim aktivnostima. U dubokom snu ili u potpunoj uronjenosti kronološko i psihološko vrijeme ne postoje. U dubokom snu tijelo i um se oporavljaju od umora i istrošenosti stoga se poslije spavanja osjećamo odmoreno. U meditaciji učenik doživljava prosvijetljenje.

Meditacija je puna integracija onoga ko kontemplira, čin kontemplacije i sam objekt nad kojim se kontemplira postaju jedno. Nestaje ono što odvaja onoga koji zna, instrumenta spoznaje i samog spoznajnog objekta.
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka

Zadnje uređivanje hanna69 : 27.02.2012. at 20:28.
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 09:53   #888
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Naišla sam danas na zanimljiv opis meditacije u knjizi, Light on Pranayama, autora BKS Iyengar, str 223. Evo mog prijevoda:

Dhyana (meditacija) je poput dubokog sna ali sa jednom razlikom. Smirenost dubokog sna dolazi kao rezultat nesvejsnog zaboravljanja vlastitog identiteta i individualnosti dok meditacija donosi smirenje koje je prožeto budnošću i svijesnošću. Sadhaka (učenik) ostaje svjedok svim aktivnostima. U dubokom snu ili u potpunoj uronjenosti kronološko i psihološko vrijeme ne postoje. U dubokom snu tijelo i um se oporavljaju od umora i istrošenosti stoga se poslije spavanja osjećamo odmoreno. U meditaciji učenik doživljava prosvijetljenje.

Meditacija je puna integracija onoga ko kontemplira, čin kontemplacije i sam objekt nad kojim se kontemplira postaju jedno. Nestaje ono što odvaja onoga koji zna, instrumenta spoznaje i samog spoznajnog objekta.
što nestaje....
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 14:28   #889
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
To sa upoznavanjem čakri nije nemoguća misija. Kad se kaze “upoznavanje” prvenstveno se misli na neki kontakt sa njima.
Za početak možes da ih čistiš tako sto ces zamisliti znak “beskonačno” na svakoj čakri određene boje.
Npr. Ljubicasta boja pripada krunskoj cakri.Zamisli iznad glave ljubičasti znak beskonačno i zamisli kako udises iz njega ljubičastu boju, a potom izdises negativnu energiju koja izlazi iz tebe u taj znak.I tako uradi sa svakom chakrom….
Vjezbaj povremeno, nemoj svaki dan.Ovu meditaciju možes izvodit 2 x sedmicno recimo. Jer chakre se ne moraju cistiti svaki dan…

p.s. ne traje ti svaka meditacija dugo, ovu koju sam ti dala ne traje dugo...
Pojmovi kao "čišćenje čakri" ili "otvaranje čakri" su new age termini i kao takvi uopće se ne spominju u pravoj tradiciji yoge ili tantre niti se takvo nešto prakticira. Nemaju se čakre šta čistiti ili otvarati, rad sa čakrama je sasvim druga stvar od ovog opisa koji tu spominješ i koji se izmeđuostaloga temelji na totalno pogrešnim konceptima i kao takav nije u stanju dati rezultat. Mislim, možeš ti zamisliti i ciglu kako ti levitira iznad glave i onda reć da je to tehnika za dizanje kundalini .
Aghori Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 14:36   #890
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Nestaje ono što odvaja onoga koji zna, instrumenta spoznaje i samog spoznajnog objekta.
To bi bila poanta. Sama riječ yoga u prijevodu sa sanskrta znači "ujedinjenje" koje se odnosi na trajno ujedinjenje jive (pojedinačne svijesti) sa Shivom (Najvišom Svijesti) i to je konačni cilj yoge, ništa manje od toga. Kada dođe do ujedinjenja i kada jiva postane Shiva nema više dualnosti pa tako niti razlike između subjekta, objekta i njihove poveznice (meditacije).
Aghori Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 14:58   #891
Quote:
atko kaže: Pogledaj post
što nestaje....
Na tebi je da istražiš
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 23:52   #892
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Na tebi je da istražiš
mutna voda.
ne prolazi kao uputa. općenito pravi smisao.istočnih tehnika negdje se pogubio, postale su sredstvo protiv stresa, prehlade.....usmjerene postignuću ega.
većina ljudi vrlo lako meditiranjem uroni u svoju lijevu stranu, slobodnu ali zanemarenu , I bude im lijepo jer se osjećaju kao izdvojeni promatrači. I tu zastanu, meditacija postaje samoj sebi svrha.
u biti ništa I nikad ne nestaje, prestajemo biti podložni, oslobaďamo se. dijaloga . nosioca stvarnosti koju ne osvještavamo. instalirane stvarnosti. jednako stvarne kao što je i osvještena stvarnost. promatrač treba cilj kretanja. jasno izražen. upute koje razotkrivaju čovječnost, ono što jesmo.
ako praksu ne prati uputa koja prepoznaje dijaloge , matrice kao područje promijene nijedna meditacija neće ih razotkriti, "prikupiti"i će se malo energije I sretni praktikant će ju potrošiti uglavnom na seks.
djelovanje treba usmjeriti cilju."nešto" nije cilj.
osim ako si list na vjetru.
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 10:25   #893
Quote:
atko kaže: Pogledaj post
mutna voda.
ne prolazi kao uputa. općenito pravi smisao.istočnih tehnika negdje se pogubio, postale su sredstvo protiv stresa, prehlade.....usmjerene postignuću ega.
većina ljudi vrlo lako meditiranjem uroni u svoju lijevu stranu, slobodnu ali zanemarenu , I bude im lijepo jer se osjećaju kao izdvojeni promatrači. I tu zastanu, meditacija postaje samoj sebi svrha.
u biti ništa I nikad ne nestaje, prestajemo biti podložni, oslobaďamo se. dijaloga . nosioca stvarnosti koju ne osvještavamo. instalirane stvarnosti. jednako stvarne kao što je i osvještena stvarnost. promatrač treba cilj kretanja. jasno izražen. upute koje razotkrivaju čovječnost, ono što jesmo.
ako praksu ne prati uputa koja prepoznaje dijaloge , matrice kao područje promijene nijedna meditacija neće ih razotkriti, "prikupiti"i će se malo energije I sretni praktikant će ju potrošiti uglavnom na seks.
djelovanje treba usmjeriti cilju."nešto" nije cilj.
osim ako si list na vjetru.
možeš to što si primjetio gledati na više načina. da, postoji to razvodnjavanje i zastranjivanje ali to ja vidim kao dio procesa spoznavanja i sazrijevanja. sve više ljudi je uključeno u taj proces i posljedično tome ne možeš očekivati da svi budu na razini Aurobinda koji je za prve meditacije uronio u samadhi.

kao beba koja prvu krutu hranu počne dobivati u vrlo malim količinama i postepeno.

s druge strane danas su kvalitetne informacije dostupnije nego ikada. doduše, ima hohštaplera i prodavača magle isto jako puno, ali ako je osoba spremna iskreno i duboko istraživati sebe i svijet u kome se kreće definitivno će doći do potrebnih informacija i ljudi.

evo npr:

http://www.yu-budizam.com/knjige/knjige.html

više nego dovoljno.

ili ovo:

http://www.dhamma.org/

iz prve ruke kroz intenzivni program se mogu naučiti ispravne tehnike i sve što ide uz to.

ili ovo:

http://www.kriyayogainfo.net/Eng_Home.html

tu je autentično znanje koje je desetljećima skrivano. samo je na pojedincu da odabere i vidi želi li i može li istražiti svoje dubine.

ili ovo, provjereno djeluje:

http://thepresenceportal.com/

ili...


sve ostalo su izgovori ili nemoć.
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 17:41   #894
Budizam ima i etičku dimenziju, ne zaboraviti

Kao i joga.

Uostalom, većini ljudi koja se počinje baviti duhovnim praksama često u stvari treba na prvom mjestu iscjeljenje.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 22:57   #895
@Aghori Baba i @Beljki

Slobodno uletite...

Kako izgleda ta originalna tantrička i jogička tradicija teorije o čakrama i praksi vezanom za te čakre? Interesiralo me jer imam neke zamisli na koje sam nailazio pa da vidim koliko to ima veze sa ičim.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 00:23   #896
Quote:
atko kaže: Pogledaj post
mutna voda.
ne prolazi kao uputa. općenito pravi smisao.istočnih tehnika negdje se pogubio, postale su sredstvo protiv stresa, prehlade.....usmjerene postignuću ega.
I, koji je to pravi smisao istočnih tehnika? Osupni me, molim te kao što nisam Yhvha ili Alaha ili Budu, ili doznačim 16.59kn, ili učinim ništavnim dio dobre karme koju sam nataložio... za odgovor.
Quote:
većina ljudi vrlo lako meditiranjem uroni u svoju lijevu stranu, slobodnu ali zanemarenu , I bude im lijepo jer se osjećaju kao izdvojeni promatrači. I tu zastanu, meditacija postaje samoj sebi svrha.
Je li to nešto kao kaj si ti feminist, ali se ne zalažeš barem u toj mjeri i za muška prava?
Quote:
u biti ništa I nikad ne nestaje, prestajemo biti podložni, oslobaďamo se. dijaloga . nosioca stvarnosti koju ne osvještavamo. instalirane stvarnosti. jednako stvarne kao što je i osvještena stvarnost. promatrač treba cilj kretanja. jasno izražen. upute koje razotkrivaju čovječnost, ono što jesmo.
Hm, čuo sam slično ovome već negdje, za nekim prijestoljem, moderno rečeno, oltarom ili, bolje rećeno, kovačnici. Ali, koja je razlika? A tko ovaj puta kontrolira svojom riječi...
Quote:
ako praksu ne prati uputa koja prepoznaje dijaloge , matrice kao područje promijene nijedna meditacija neće ih razotkriti, "prikupiti"i će se malo energije I sretni praktikant će ju potrošiti uglavnom na seks.
djelovanje treba usmjeriti cilju."nešto" nije cilj.
osim ako si list na vjetru.
Ma zašto ne bi seks bio na rafalnoj paljbi antimaterijalnih produhovnih projektila... samo ovaj puta su kolateralne žrtve jedan od predmeta tvog nastupa, onog samofeminističkog. Nah, nisam te krivo shvatio. Koliko samo moraš biti inertan, neambiciozan (nepoduzetan, nedjelatan, trom, odsutan, učmal, bla, bla i još toga) kad se većinu života baviš (ili mantranjem atko, atko, atko, atko... posvetiš) jednom stvari...
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 18:47   #897
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
@Aghori Baba i @Beljki

Slobodno uletite...

Kako izgleda ta originalna tantrička i jogička tradicija teorije o čakrama i praksi vezanom za te čakre? Interesiralo me jer imam neke zamisli na koje sam nailazio pa da vidim koliko to ima veze sa ičim.
Ima više tehnika vezanih uz čakre, a i zavise od Učitelja/tradicije/škole, ali kad je riječ o pravim tehnikama (koje potječu od onih koji su na neki način ostvarili samospoznaju - jer u protivnom događa se da slijepac vodi slijepca) te površinske razlike i nisu toliko bitne pošto je bitna sama srž tehnike, a ona se i ne mijenja toliko dok varijacije uvijek postoje i trebaju da postoje pošto su svi ljudi različiti sami po sebi, žive u različitim uvjetima i sl.

Npr. u tantri postoji jedna tehnika kojom se uravnotežuju ćakre povezane s elementima (prvih pet ćakri) koja ujedno vodi i ovladavanju elementima (što pak vodi postizanju određenih siddhija, tj. okultnih/psihičkih moći) i dovođenju tih ćakri pod kontrolu. Obično se izvodi u virasani (položaju junaka), pošto je ta asana odlična za snažnu, brzu i kratkoročnu koncentraciju uma što je potrebno za ovu tehniku dok su za klasične (dugoročne) meditacije najbolje asane kao što su padmasana (položaj lotosa), siddhasana (položaj siddhe) i sl. kojima se specifičnim fizičkim položajem tijela djeluje na određene žlijezde s unutrašnjim izlučivanjem i tako se postiže bolja koncentracija uma. Uravnoteženost hormonalnog sustava nije identična kod svih i sam hormonalni sustav nije identičan kod žena i muškaraca pa tako i tehnike moraju uvijek biti prilagođene pojedincu inače se može napraviti više štete nego koristi (npr. nije dobro da žene izvode siddhasanu i petama vrše pritisak na prve dvije ćakre dok kod muškaraca to ima uravnotežujući efekt). Svaka od sedam glavnih ćakri kontrolira određene vrttije (sklonosti uma) i samim time postizanjem kontrole nad ćakrama postiže se kontrola nad vrttijima kojih ukupno ima tisuću u ljudskom umu. Na prvih pet ćakri u ovoj tehnici djeluje se kombinacijama određenih mantri, boje i oblika (naravno, konkretno samu praktičnu tehniku i razne detalje vezane za nju neću javno opisivat). Svaka od tih ćakra ima svoju korijensku mantru koja djeluje na tu specifičnu ćakru i "pogađa" je a obično se i tim korijenskim mantrama (bija mantre) pridodaju i neke opisivne mantre što povećava efekt samih korijenskih mantri koje u ovom slučaju igraju glavnu ulogu. Ova tehnika je dharana, tj. koncentracija na određene ćakre kojom se um uzdiže iznad pet elemenata i kojom se postiže veća nevezanost uma (jer vezanost uma je u velikoj mjeri vezanost za elemente tj. za razne stvari koje su sačinjene od kombinacija pet elemenata).

Evo to bi ovako bio neki kratak i okviran opis jedne od tehnika u tantričkoj tradiciji, postoje i neke druge tehnike za direktan rad s ćakrama. Inače ovu tehniku su u drevna vremena i u originalnom obliku tantrici izvodili na mrtvom ljudskom tijelu negdje u osami usred mrkle noći (neki je i danas tako izvode, ponekad , iako je čak i u Indiji to u današnje vrijeme prava rijetkost ali dade se naći svega), naravno to nije preduvijet ali tantra je uvijek naglašavala važnost unutarnje sadhane (yoge) i vanjske (suočavanje s eksternim svijetom - u ovom slučaju sa strahom od smrti) jer na taj način najbrže se postiže psiho-duhovni razvoj.
Aghori Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 20:24   #898
Quote:
Aghori Baba kaže: Pogledaj post
Pojmovi kao "čišćenje čakri" ili "otvaranje čakri" su new age termini i kao takvi uopće se ne spominju u pravoj tradiciji yoge ili tantre niti se takvo nešto prakticira. Nemaju se čakre šta čistiti ili otvarati, rad sa čakrama je sasvim druga stvar od ovog opisa koji tu spominješ i koji se izmeđuostaloga temelji na totalno pogrešnim konceptima i kao takav nije u stanju dati rezultat. Mislim, možeš ti zamisliti i ciglu kako ti levitira iznad glave i onda reć da je to tehnika za dizanje kundalini .

imaš iznad post koji sam napisala s vezi tih čakri, jel ona ti možeš to objasnit? meni treba ; UZEMLJAVANJE (u tom djelu su spomenute te čakre, tj. upoznavanje čakri),pa kad to usavršiš onda OTPUŠTANJE, pa POVEZIVANJE
možda bih trebala naći neku anđeosku radionicu....al sigurna sam 99% da tog kod mene nema...
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 20:27   #899
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Budizam ima i etičku dimenziju, ne zaboraviti

Kao i joga.

Uostalom, većini ljudi koja se počinje baviti duhovnim praksama često u stvari treba na prvom mjestu iscjeljenje.
U biti takvi prvi osjete da nesto nije u redu pa traze spas u duhovnom
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 20:43   #900
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
imaš iznad post koji sam napisala s vezi tih čakri, jel ona ti možeš to objasnit? meni treba ; UZEMLJAVANJE (u tom djelu su spomenute te čakre, tj. upoznavanje čakri),pa kad to usavršiš onda OTPUŠTANJE, pa POVEZIVANJE
možda bih trebala naći neku anđeosku radionicu....al sigurna sam 99% da tog kod mene nema...
Ne kužim ti ja baš te spike niti mi je jasno kakve veze ćakre imaju s uzemljavanjem, otpuštanjem, povezivanjem, otvaranjem ili anđelima. Meni sve to zvuči kao neki new age cvjetić-leptirić mumbo-jumbo za naivne, tak da čist sumnjam da ikakve koristi od toga. Moraš odvojit žito od kukolja .

Ako te već zanima meditacija, ćakre i duhovni razvoj općenito moj ti je savijet da istražiš malo to područje i nađeš neku školu s ozbiljnom tradicijom(!) koja bi ti odgovarala, pročitaš neku ozbiljniju literaturu o tome i sl. - to ti je barem za početak najjednostavniji i najbolji način da se počneš polako time baviti. I rad s ćakrama dolazi kasnije, nema smisla da oni koji nisu utemeljeni u nekoj osnovnoj praksi meditacije se bave ćakrama.

Zadnje uređivanje Aghori Baba : 01.03.2012. at 20:49.
Aghori Baba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.