Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2003., 13:36   #61
bas kao sto Glam pise, ta ljubav,
ja tebi ti meni,

je cista razmjena energije...
i to one koju smo svrstali u ladicu na kojoj pise "ljubav"

no ta i takva ljubav nije niti neosobna niti bezuvjetna.
to nije ona ljubav o kojoj se govori u vec od citiranja izlizanoj Pavlovoj poslanici Korincanima.
ona je sasvim unutar okvira ostalih energija u transferu koji podljeze zakonima ovog svijeta.
a u ovom svijetu nista nije besplatno.
ta i takva ljubav je cista "ljubavna magija" o kojoj je rijec na ovim prostorima.
takva ljubav je vezujuca i uvjetna.
mi tom "ljubavlju" vezemo za sebe svoju djecu i svoje bliznje i za uzvrat dobivamo njihove energijice... da bi i dalje mogli upravljati, vladati i kontrolirati.

sjecate li se vlastitih ili tudjih reakcija kada izostane reakcija sa druge strane? kada izostane transfer?
tada je takvo djete "sebicno", "zlocesto" i "neposlusno", a kada je u pitanju partner, kada izostane dnevna doza na koju smo naucili, javlja se uvijek konflikt ili frustracija, a i jedno i drugo samo mehanizam na koji cemo parteru dati do znanja ili nekako isprovocirati taj ocekivani i neophodni transfer. kod izostanka takvog transfera obicno nastaju novokomponirane uspjesnice...
kao kompenzacija.
sve se svadja na kompenzaciju necega cega nismo u stanju sami pronaci Izvor. Onaj nepresusni.
A taj je kako u nama tako i oko nas.
Samo sto ga mi nismo niti svjesni.
Taj potencijal prvobitnog covjeka, da nesebicno daje i vrsi transfer na cijelu Kreaciju, da bude transformator visih oblika energija, odavno je izgubljen i bio je jednim od uzroka covjecjeg pada, jer je covjek, umjesto da ne sebicnog davanja, koristio tu energiju za proces vlastite spoznaje, za kultivaciju vlastitog JA.
Djelovao je prema unutra, egocentralno i poremetio neke od osnovnih kozmickih zakona, sadrzanih u hermetickom aksiomu:

Sve primiti, sve dati i time sve obnoviti.

Nas Univerzum je jedno zivo tijelo, jedan zivi organizam koji je u stalnom procesu evolucije Zivota i u njemu ipak vlada nekakav red, sa strogo ustrojenim hijerarhijama zivotnih valova.
I sada smo zbog tog naseg sebicnog marifetluka osudjeni na vjecno traganje za onim sto nam nedostaje, a to je Ljubav!
Ono sto vjecito nastojimo kompenzirati na ovaj na onaj nacin u ovom svijetu u kojem vlada entropija iliti "pomanjkanje Ljubavi"
Mozemo je i tako definirati osim onog termodinamickog termina.

Tko je od nas u stanju NESEBICNO davati i preljevati oko sebe na svoje bliznje?
Nitko.

Onaj tko jest, taj ne nalazi izvore ljubavi niti predmete transfera u svojoj okolini. On djeluje NEOSOBNO. I spontano. Njemu Ljubav nije napor, jer se sve odvija iovako i onako mimo njegova ega.
Cim pomislimo da nekom "trebamo, moramo" dati ljubav, tu pocinje trznica. Samo sto je nasa zivotinjica vjest trgovac i zamaskirat ce svoje motive u stotine sarenih i srcedrapateljskih celofancica.

Ljubav je sasvim nesto drugo i ona jednostavno nije predmet ovog topica.
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 13:38   #62
Quote:
Gospon Pes kaže:
Spoznajom sebe.



Quote:
Ovime priznajes da taj "impuls" postoji u svima nama, a to se slaze i s mojim misljenjem. To je nesto sto nam je standardna oprema kad dodjemo na svijet.
Dijete ne uci ljubav osjetiti, uci je pokazati. Ako je roditelji/okolina ne pokazuju njemu ili je pokazuju na krivi nacin (npr. "pojedi rucak, pa ce te mama voljeti") i ono ce je pokazivati na isti nacin (ili nikako). .

Da, znači trebamo naučiti koristiti opremu koju imao po defaultu. I to "pravilno".

A kako?

Spoznajim sebe?


A kako spoznati sebe po ljubavi........


kako prihvatiti sebe kao one vrijedne ljubavi?
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 13:53   #63
Spoznajom sebe...

...moze se okriti jedino izostanak nase mogucnosti za istinsku ljubav. a to nas moze ponukati da se okrenemo njezinom pravom izvoru. ili se mozemo i dalje samozavaravati da volimo.

a volimo jedino sebe.
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 13:58   #64
Quote:
Solaris kaže:
Da, znači trebamo naučiti koristiti opremu koju imao po defaultu. I to "pravilno".
Upravo to, a okolina je ta koja nacin koristenja moze iskriviti (i cesto i ucini).
Ispraviti krive Drine je ipak moguce.
Quote:
A kako?

Spoznajim sebe?
Cime drugim? Ti si ono sto jesi, ne ono sto ti drugi kazu da jesi.
Ne valja sebe gledati tudjim ocima, ali tudje oci mogu pomoci da se covjek bolje i potpunije vidi.
Quote:
A kako spoznati sebe po ljubavi........
Pobijediti strah.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 14:02   #65
Quote:
Porto kaže:
Spoznajom sebe...

...moze se okriti jedino izostanak nase mogucnosti za istinsku ljubav. a to nas moze ponukati da se okrenemo njezinom pravom izvoru. ili se mozemo i dalje samozavaravati da volimo.

a volimo jedino sebe.
Zalosna Sovo.
OK, ako ja volim sebe, a mislim da volim drugog i taj drugi isto voli sebe, a misli da voli mene, u cemu je problem? Oboje sretni i zadovoljni.

Nego, ti si vec nekoliko puta spomenuo svoju zenu i meni si ostavio dojam da si lud za njom. Hajde, objasni malo u cemu je fora? Volis sebe, a ne nju ili nju kroz sebe ili sebe kroz nju? Ili?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 14:06   #66
Quote:
Porto:
Onaj tko jest, taj ne nalazi izvore ljubavi niti predmete transfera u svojoj okolini. On djeluje NEOSOBNO. I spontano. Njemu Ljubav nije napor, jer se sve odvija iovako i onako mimo njegova ega.


Apsolutno točno.
samo mi se čini da smo se malo razišli u definicijama i stupnjevima ljubavi.

Ti govoriš o onom savršenstvu Ljubavi, a ja nastojim razjasniti kako čovjek u ovom životu uči ljubav, prihvaćanje sebe i drugih u ljubavi.
što je ipak prvi korak i uvijet za postizanje one prave savršene Ljubavi,
prvo korjenje, pa onda prema krošnji
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 14:13   #67
Ups, ovaj post nisam vidjela...

Quote:
Porto kaže:
Onaj tko jest, taj ne nalazi izvore ljubavi niti predmete transfera u svojoj okolini. On djeluje NEOSOBNO. I spontano. Njemu Ljubav nije napor, jer se sve odvija iovako i onako mimo njegova ega.
Ako je ljubav napor, onda to nije ljubav, tu se slazemo.
No sto ti znaci "neosobno"? Kako mozes voljeti bilo koga/sto ako taj predmet ljubavi iskljucis, kad je on uopce izvor ljubavi?
Odakle znas da je imas ako je na nekome/necemu ne manifestiras?
Ljubav ne postoji sama za sebe i kao samoj sebi svrha.
Biljka ne moze izrasti bez sjemena, bez zemlje, bez vode, sunca...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 14:55   #68
Quote:
.Ljubav ne postoji sama za sebe i kao samoj sebi svrha.
Biljka ne moze izrasti bez sjemena, bez zemlje, bez vode, sunca...


I eto, zato je meni na pamet pala metafora davanja i primanja, u kojoj je davanje primanje i primanje davanje, na neosobnoj i osobnoj razini,whatever, whenever, whoever...... sve se smješa u jedno u toj Ljubavi
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 15:11   #69
heh

sve je to ok dok se o tome diskutira . medutim kada te netko godinam drzi pod kontrolom nije bas lijepo iskustvo shvatiti sta ti se dogadalo . a uostalom kako i reagirati u takvoj situaciji ? napast osobu koja ti je to ucinila i oitovat se kao 100 % ludak ili sutjet i trpjet ?
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 15:16   #70
Osobu koja ti je ucinila sto? Na koji oblik "kontrole" mislis?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 15:21   #71
Quote:
Gospon Pes kaže:
Zalosna Sovo.
OK, ako ja volim sebe, a mislim da volim drugog i taj drugi isto voli sebe, a misli da voli mene, u cemu je problem? Oboje sretni i zadovoljni.

Nego, ti si vec nekoliko puta spomenuo svoju zenu i meni si ostavio dojam da si lud za njom. Hajde, objasni malo u cemu je fora? Volis sebe, a ne nju ili nju kroz sebe ili sebe kroz nju? Ili?

Porto kaže:
Onaj tko jest, taj ne nalazi izvore ljubavi niti predmete transfera u svojoj okolini. On djeluje NEOSOBNO. I spontano. Njemu Ljubav nije napor, jer se sve odvija iovako i onako mimo njegova ega.

--------------------------------------------------------------------------------

Ako je ljubav napor, onda to nije ljubav, tu se slazemo.
No sto ti znaci "neosobno"? Kako mozes voljeti bilo koga/sto ako taj predmet ljubavi iskljucis, kad je on uopce izvor ljubavi?
Odakle znas da je imas ako je na nekome/necemu ne manifestiras?
Ljubav ne postoji sama za sebe i kao samoj sebi svrha.
Biljka ne moze izrasti bez sjemena, bez zemlje, bez vode, sunca...



Blafe,

pa postavio sam pitanje dali da razgovor o Ljubavi ima sto traziti na ovom topicu. Ako ima onda se jedino mozemo dotaknuti uobicajenih mehanizama koji vrijede n atriztu ponude i potraznej razlicitih oblika energije koju prepoznajemo kao ljubav.

Ako ja dajem dovoljno energije svojoj zeni i ne trazim nista zauzvrat i ako ona cini to isto s menom u onolikoj mjeri da oboje uspijemo energetskim potencijalom odrzavati nase morfogenetsko polje (nasu vezu, zajednicu, brak, odnos) na onom nivou da su nedodirljivi i nezahvaceni tim mehanizma po kojima se vrsi transfer svega pa i ljubavi, e tada mozemo govoriti o jednom sasvim drugom nivou ocitovanja.
Tada mozemo govoriti o jednoj posvecenoj zajednici koja se svojom mislju, rijecju i djelom svakodnevno posvecuje.
Tada mozemo govoriti o istinskoj Ljubavi.

No dvoje ljudskih bica, svedimo to samo na odnos izmedju muskarca i zene, svojim potencijalom, onim arsenalom koji na raspolaganju ima osobnost, sama po sebi jednostavno nisu u stanju niti dostic, a kamoli odrzavati taj nivo.
Za to je potreban dodatni Izvor energije IZVANA.
Tada govorimo o Ljubavi, (Svjetlosti, Kristu, itd...)
Ako oboje zivimo prvenstveno po tom principu, koji nalazimo u sebi i koji se maniefstira kroz nas, tada je sve sto se tice ove prirode, pa i mehanizama koji ju odredjuju irelevantno.
Ne podljeze tim zakonima.
To je jedan zivot koji ima svoju Puninu u pravom smislu te rijeci.
No ako se i za covjek odvoji od tog Izvora i to rezultira opadanjem vibracije morfogenetskom polja koje cini dvoje ljudi, to za sobom povlaci i spustanje te podloznost mehanizmima ove priorode:

Drugim rijecima, ako se desi takav pad (a tko visoko leti, nisko pada, jer kako bi inace imali poznaju o kvaliteti stanja zivljenja? ) to znaci da ja moram paziti sto pricam kad ona ima PMS.
Jer inace u nas zivot ulaze leteci tanjuri.
To znaci da ako ona zeli da ja odem na rucak kod njene mame, ne smije prigovarati oko mojeg odlaska na trening ili slicno.
Tada ona ili ja privlacimo paznju i trazimo svoj dio energije tako da nju smeta moje pisanje na forumu (koje zahtjeva jedan dio energije), mene smeta subota u shoping centru.
To znaci da smo poceli trgovati. Ustupak tebi, ako ti das ustupak meni. To znaci da zbog osobnih stvari postavljamo uslove.
Dakle nema rijeci o neosobnoj i neuslovljenoj ljubavi.

A ako pak u svakom nasem postupku uspijemo spontano postici jednu harmoniju u sve mu sto se tice naseg zajednickog zivota, jednu harmonicnu i sponatnu izmjenu svega od aktivnosti do energija, tada znaci da smo u nas zivot unjeli dovoljno energije (Ljubavi) sa strane tako da nemamo potrebe kompenzirati i parazitirati "ljubav"

Jedino sto mogu reci je da je takvo sto i moguce.
I da smo toga svjesni i da imamo spoznaju o tome i ona i ja.
I da tezimo da se to stanje i odrzi.
Svatko od nas tezi Kvaliteti. I svojim (ne)djelovanjem ce nastojati da mu to postane jedan nacin Zivota. Ovdje i sada. A ne kakvog se sjecamo iz pocetka veze ili nekog plana za buducnost.

To znaci zivjeti Ljubav.
To znaci Zivjeti u punom smislu te rijeci.

To ne znaci da mi to zivimo 24 sata na dan.
To znaci jedino, s obzirom na vlastito stanje zivota, da imamo spoznaju i iskustvo o tome. I da svojim zivljenjem tezimo necemu, sto se izmedju ostalog spontano manifestira i kao ljubav izmedju nas dvoje.

No nacin kako se to postize nije neka metoda i koncept.
Do toga svatko od nas mora doci sam.
Pa tek onda provjeriti na djelu, a to je zivot sa parterom.
Sto je bolja skola zivota od ucenja od svoje anime?

Ona jest i nije sve sto moj ego projecira na nju, a tice se moje duse. I obratno.

A sto se tice Ljubavi, tu se slazem sa tobom. Ta biljka u nama moze izrasti jedino onda ako ima preduvjete: Kvalitetno sjeme, plodno tlo i ostale pogodne uvjete koji ce pogodovati njenom rastu.

"Ljubi bliznjega svoga kao sebe sama", ta Isusova recenica nema veze sa nasim osobnostima. I najcesce se krivo interpretira. Moglo bi se reci:

moj aktivni dusevni nukleus prepoznaje njezin. i njezin moj. izmedju te dve jezgre desava se jedan transfer. desava se Ljubav. a mi kao osobnosti, bas zato sto smo svjesni te zivotvorne Ljubavi u nama samima, trebali bi svojom mislju, rijecu i djelom sto manje smetati tom izgradujucem procesu u bliznjemu.

Vrlo jednostavno.
To svi mozemo probati i doma

Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 15:30   #72
Quote:
Solaris kaže:


Apsolutno točno.
samo mi se čini da smo se malo razišli u definicijama i stupnjevima ljubavi.

Ti govoriš o onom savršenstvu Ljubavi, a ja nastojim razjasniti kako čovjek u ovom životu uči ljubav, prihvaćanje sebe i drugih u ljubavi.
što je ipak prvi korak i uvijet za postizanje one prave savršene Ljubavi,
prvo korjenje, pa onda prema krošnji
Da da da, slazem se...
Ucenje Ljubavi prolazi i kroz tesku skolu koja ovori o tome da nije ljubav bas sve o cemu se govori. I sto se prikazuje kao ljubav
No kaze se da se najbolje uci na vlastitim greskama.
Pa tako i u ljubavi.

Ma najbitnije je ostati otvoren prema svemu i za sve i pobjediti strah od otvaranja. Tek tada mozemo odskrinuti vrata za onu pravu Ljubav. A pred njenom snagom se topi sve, pa tako i cijela nasa osobnost.
A kad u onome sto cini sadrzinu nase svijesti vise nema niti traga nase osobnosti, tada mozemo govoriti i o neosobnoj ljubavi.
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 16:04   #73
Quote:
Porto kaže:
Blafe,
Flok ili "vreco buha", molit cu.
Quote:
Ako ja dajem dovoljno energije svojoj zeni i ne trazim nista zauzvrat i ako ona cini to isto s menom u onolikoj mjeri da oboje uspijemo energetskim potencijalom odrzavati nase morfogenetsko polje (nasu vezu, zajednicu, brak, odnos) na onom nivou da su nedodirljivi i nezahvaceni tim mehanizma po kojima se vrsi transfer svega pa i ljubavi, e tada mozemo govoriti o jednom sasvim drugom nivou ocitovanja.
Tada mozemo govoriti o jednoj posvecenoj zajednici koja se svojom mislju, rijecju i djelom svakodnevno posvecuje.
Tada mozemo govoriti o istinskoj Ljubavi.
To je u biti ono sto sam ja rekla jedino ti kazes da je izvor tvoje energije (koju sam ja nazvala ljubav) u tebi, a njezin u njoj, dok ja mislim da je obratno jer da je u tebi, mogao bi tu energiju isijavati po defaultu na bilo koga, ali znas da nisi i ne mozes. Trebao je pravi generator...
Quote:
No dvoje ljudskih bica, svedimo to samo na odnos izmedju muskarca i zene, svojim potencijalom, onim arsenalom koji na raspolaganju ima osobnost, sama po sebi jednostavno nisu u stanju niti dostic, a kamoli odrzavati taj nivo.
Za to je potreban dodatni Izvor energije IZVANA.
Tada govorimo o Ljubavi, (Svjetlosti, Kristu, itd...)
Ako oboje zivimo prvenstveno po tom principu, koji nalazimo u sebi i koji se maniefstira kroz nas, tada je sve sto se tice ove prirode, pa i mehanizama koji ju odredjuju irelevantno.
Ne podljeze tim zakonima.
Ja to zovem spoznajom. (Sebe i svega oko sebe.)
Ali tko zna, mozda je njezin korijen u nekom izvoru izvana, mozda je sami za sebe nikad ne bismo stekli, mozda duh, razum i srce nisu dovoljni, vec je potrebna neka bozanska iskra koja ce ih osvijetliti da vide pravilno sloziti kockice...
Morat cu o tome jos razmisliti.
Sto bi rekao parsifal: "Odakle dolaze nase misli?"
Quote:
To je jedan zivot koji ima svoju Puninu u pravom smislu te rijeci.
No ako se i za covjek odvoji od tog Izvora i to rezultira opadanjem vibracije morfogenetskom polja koje cini dvoje ljudi, to za sobom povlaci i spustanje te podloznost mehanizmima ove priorode:

Drugim rijecima, ako se desi takav pad (a tko visoko leti, nisko pada, jer kako bi inace imali poznaju o kvaliteti stanja zivljenja? ) to znaci da ja moram paziti sto pricam kad ona ima PMS.
Jer inace u nas zivot ulaze leteci tanjuri.
LOL
Nisi li malo zastranio? To bi znacilo da se vi (ona) po defaultu odvajate svakog mjeseca od Izvora od dana D do G i pocinju frke...
Ne cini li ti se to besmislenim?
Quote:
To znaci da ako ona zeli da ja odem na rucak kod njene mame, ne smije prigovarati oko mojeg odlaska na trening ili slicno.
....
To znaci da zbog osobnih stvari postavljamo uslove.
Dakle nema rijeci o neosobnoj i neuslovljenoj ljubavi.
To nisu uslovi za ljubav, to je kompromis za zajednicki zivot jer ma koliko slicno dvoje ljudi bilo, nisu ISTI i te razlike treba uskladiti, a to je najlakse ustupcima.
Ne bih rekla da njena ljubav ovisi o tome hoces li pristati ici k njenoj mami. I da odbijes, ako te voli zaista, voljet ce te nepromijenjeno.
Bez kompromisa nikad ne ide, savrseno poklapanje je prilicno rijetko ako uopce postoji. Ja ni jedan takav par ne poznam, a znam ih nekoliko jako sretnih.
Bilo bi cak jako cudno jer ipak smo mi unikati, zar ne? :-)
Mislim da je kvaka u motivu za kompromis. Hoces li ga uciniti zato da bi ga ucinila i druga strana prema tebi ili ces ga uciniti cisto zato da bi druga strana bila sretna.
Quote:
A ako pak u svakom nasem postupku uspijemo spontano postici jednu harmoniju u sve mu sto se tice naseg zajednickog zivota, jednu harmonicnu i sponatnu izmjenu svega od aktivnosti do energija, tada znaci da smo u nas zivot unjeli dovoljno energije (Ljubavi) sa strane tako da nemamo potrebe kompenzirati i parazitirati "ljubav"
Ovo s "pravom" osobom uopce nije nemoguce postici. (Kao sto i sam kazes.)
Quote:
Svatko od nas tezi Kvaliteti. I svojim (ne)djelovanjem ce nastojati da mu to postane jedan nacin Zivota. Ovdje i sada. A ne kakvog se sjecamo iz pocetka veze ili nekog plana za buducnost.
To znaci zivjeti Ljubav.
To znaci Zivjeti u punom smislu te rijeci.
Potpisujem.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 16:12   #74
Quote:
Porto kaže:
Ma najbitnije je ostati otvoren prema svemu i za sve i pobjediti strah od otvaranja. Tek tada mozemo odskrinuti vrata za onu pravu Ljubav. A pred njenom snagom se topi sve, pa tako i cijela nasa osobnost.
A kad u onome sto cini sadrzinu nase svijesti vise nema niti traga nase osobnosti, tada mozemo govoriti i o neosobnoj ljubavi.
Hehe, ali ja bih to onda nazvala "zajednickom" ljubavi.
Ako se tvoja osobnost rastopi, njena isto, izmijesat ce se u jednu zajednicku, medjusobno ce se ispreplesti atomi, a ipak ce svatko i dalje biti ono sto jest...
Bas dobro zvuci. Tocno tako si to i ja zamisljam.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 16:22   #75
Talking

a da ti malo ne brkas ljubav sa sladoledom od cokolade i jagode?
u doba pms-a npr, ja uvijek igram na kartu takve ljubavi.
i pali.

Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 16:24   #76
Talking blabla..

Toliko toga ste rekli, a niste rekli zapravo ništa...njente..jer, ne može se reći..zvrludali simo, zvrludali tamo, malo dotakli, ništa zagrizli...lijepo vas je čitat, a teško razumit..razumijete li vi sebe? ako da, zašto onda tolike suvišne rijči o ljubavi...
ma, nema veze, ne obraćajte pažnju na ovo..kaj da niš ne piše..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 16:27   #77
Quote:
Porto kaže:
a da ti malo ne brkas ljubav sa sladoledom od cokolade i jagode?
u doba pms-a npr, ja uvijek igram na kartu takve ljubavi.
i pali.

A kaj fali sladoledu?
Osim toga, samnom netko ima puno vise srece: ne pere me PMS.
No ako cu dobiti sladoled, redovno cu ga odglumiti.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 16:55   #78
Re: blabla..

Quote:
Dragonfly kaže:
Toliko toga ste rekli, a niste rekli zapravo ništa...njente..jer, ne može se reći..zvrludali simo, zvrludali tamo, malo dotakli, ništa zagrizli...lijepo vas je čitat, a teško razumit..razumijete li vi sebe? ako da, zašto onda tolike suvišne rijči o ljubavi...
ma, nema veze, ne obraćajte pažnju na ovo..kaj da niš ne piše..


Ljubav je pretopla da bi mogla cvjetati u krajevima hladnog analitičkog intelekta i logike

Ljubav JE.....prepustiti se.....raspršiti?




znam, opet sam nejasna
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 17:10   #79
Quote:
Gospon Pes kaže:
Hehe, mislis?
Kad bi to tako bilo, onda bi covjek nekoga volio i uzivao u tome, zadrzao za sebe i bio sretan.
Ali znamo da nije tako.
To je tako. Ljudi to ne dozivljavaju tako zato jer su uvjereni da je ljubav davanje i primanje. I onda ljubav tako i dozivljavaju, odnosno imaju takvo iskustvo. Uvjerenje, odnosno znanje proizvodi iskustvo. Tako je u pocetku. Znanje proizvodi iskustvo koje proizvodi znanje koje proizvodi iskustvo itd.

Ali da bi iskustvo proizvelo znanje, moras obratiti paznju na njega. A to velika vecina ljudi ne radi kada je ljubav u pitanju. Kada je ljubav u pitanju i kada dozive "negativno" iskustvo vecina ljudi ne obrati paznju na iskustvo, potpuno ga ignorira i prikloni se rijecima, odnosno onome sto su nauceni. A u stvari bi trebali obrnuto raditi - obratiti paznju na iskustvo jer im to omogucuje da promjene znanje, uvjerenje.

Odprilike to ide ovak:

Prvo se ljude nauci da je ljubav davanje i primanje. To im roditelji govore, to im prijatelji govore, to im njihove omiljene serije govore.

Onda prvi put uđu u ljubavnu vezu s tim uvjerenjem. I veza im propadne, odnosno dozive negativno iskustvo. Nakon toga naprave prvu pogresku - odbace iskustvo,odnosno da su oni davali i primali i da im je to zavrsilo negativno i priklone se rijecima. I kazu "ljubav je davanje i primanje, ja sam to i radio/radila, odnosno ja sam sve radio/radila ispravno, pa zasto je propalo?

Zatim naprave drugu pogresku - naprosto prebace odgovornost na onog drugog iz veze.
"S obzirom da sam ja radio sve ispravno, odnosno davao ljubav, sve je propalo radi njega/nje. Oni nisu davali dovoljno, oni nisu bili vrijedni moje ljubavi itd."

Posljedica prve pogreske (ignoriranje iskustva) je da im je znanje, uvjerenje ostalo nepromjenjeno. A posljedica toga je da im sljedece iskustvo isto kao i prvo.

Posljedica druge pogreske (prebacivanje odgovornosti) je da su sami sebe onemogucili da promjene bilo sta jer su se proglasili zrtvama. A nisu zrtve te koje trebaju nesto mjenjati. I time ogranicavaju sami sebe. Kazu da ce sljedeca ljubav, veza uspjeti ako onaj drugi u vezi bude odgovarajuci. Uvjetuju ljubav onim drugim.

Nakon toga opet dozive negativno iskustvo i opet ga ignoriraju i opet prebace odgovornost i opet dozive isto. I opet i opet. Pa postavljaju pitanja Di je taj/ta prava? PNBK? Ili prebace odgovornost na ljubav i zakljuce da je ljubav za cuspajz.

A u stvari bi se trebali pitati "ako je ljubav davanje i primanje i ako vecina ljudi na taj nacin, s tim uvjerenjem dozivljava negativna iskustava, ne znaci li to da ljubav nije davanje i primanje? Da sa tim znanjem, uvjerenjem nesto nije u redu?

Quote:
Gospon Pes kaže:
Slazem se da da bi nekome dao ljubav, prvo je moras imati u sebi, ali odakle ti? Nije li njen nastanak uvjetovan onim koga volis? Ipak je ti nemas, nego si je na neki nacin od njega dobio, mislis da je dajes, a zapravo je vracas izvoru...
I volio bi i sam biti izvor.
Ne da bi volio biti izvor, nego ja jesam izvor. Isto kao sto i ti jesi izvor, isto kao sto su Porto, Essenca i Solaris izvor. Isto kao sto su svi ljudi izvor.

No, budimo realni mi nismo izvor ljubavi. Mi smo ljubav. Ljubav je ono sto mi uistinu Jesmo.

Ono sto vecina ljudi naziva zeljom ili ceznjom za ljubavlju je u stvari zelja Mene, Tebe da iskustveno dozivimo Sebe.
To u stvari nije ceznja nego je volja. Zato svi ljudi zele ljubav i zato to nikada ne prestaje. I zato svi ljudi u osnovi ceznu za istim, za ljubavlju, za slobodom, za radoscu, za mirom.
Ta ceznja je volja za potpunim iskustvom samih sebe. Jer ljubav je neogranicena sloboda, savrsena radosti i potpun mir.
Tako da ona uzrecica "ljubav je sljepa" nije tocna. Kada su ljudi onako zatelebani do usiju, onda gledaju ocima ljubavi. Tek onda gledaju svojim pravim ocima. I onda vide onog drugog kao ono sto on uistinu je - ljubav.

Uostalom, receno je da je Bog ljubav. Receno je i da smo stvoreni na sliku i priliku Bozju. Ono sto je stvoreno na sliku i priliku ljubavi i je ljubav.
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 17:29   #80
Quote:
Glam kaže:
Ne da bi volio biti izvor, nego ja jesam izvor. Isto kao sto i ti jesi izvor, isto kao sto su Porto, Essenca i Solaris izvor. Isto kao sto su svi ljudi izvor.
Tocno, ali pitanje je tko kome.
Evo, ja sam apsolutno sigurna da mene Porto ne voli.
Quote:
No, budimo realni mi nismo izvor ljubavi. Mi smo ljubav. Ljubav je ono sto mi uistinu Jesmo.
OK, mozda je "izvor" bio krivi izraz... Mozda je "salter" bolji?
Da stoput jesi ljubav, nisi sam od sebe i za sebe, vec tek za drugoga i kroz njega i obratno.
Zasto ne volis bilo koga i samo tako?
Ili zasto od dvojice jednog volis vise?
Sunce sjaji na sve jednako, tvoja (bilo cija) ljubav ne.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.