Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2008., 13:46   #61
Ak je neki lijepi veliki prostor mogu se igrati igara našeg djetinjstva: skrivača, neka puca-neka puca, lanca potrganca, limuna i naranđe, graničara, odbojku, pjetlića, care gospodare kolko ima sati (e ovoj igri se sjećam samo imena, zaboravila pravila)...
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 14:38   #62
Imam jednu savrshenu igru u kojoj mogu sudjelovati i stariji i mladji, idealno za vanka i za grupu.....igra se zove --> sakriveno blago

Stariji napishu porukice, strelice, putokaze kako shto bolje nachi sakriveno blago koji naravno oni negdje sakriju (ali sa par prepreka, pitalica, zadatkalica).....blago na kraju moze biti bilo shto - slatkishi, nagradni film, karte za neku predstavu.

Ja sam znala pisati sve u rimi da im bude zabavnije, postavljati zadatke - skochite 10 puta u zrak, nabrojite 10 divljih zivotinja prije nego krenete na otkrivanje nove poruke...etc


Zabavna igra za mladje je --> Koliko je sati Gospodine Vuche?

Jedan klinac je vuk, ostali prashchichi (udalljenost mora biti vecha zbog trchanja, vuk ima svoju kuchicu, prashchichi svoju)
Prashchichi dolaze vuku i pitaju koliko je sati?
On odgovara - vrijeme je za park, za ples, za ruchak, za spavanje, za kupanje
Kada kaze - Vrijeme je za vecheru, to zanchi da che ih loviti, pa prashichi trebaju trchati na mjesto kuche....koga vuk ulovi, on postaje vuk!

E sad....ja sam napravila male kartice sa crtezima - park, ples, ruchak, kupanje, za vecheru - lonac pun prashchicha........jer je klincima to zanimljivije....a vuk samo izvlachi kartice...


Imam ti ja josh hrpetinu igara (ja sam isto radila sa vechom grupom djece), pa ako te josh kaj zanima, slobodno tipni na privat
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 15:10   #63
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Ak je neki lijepi veliki prostor mogu se igrati igara našeg djetinjstva: skrivača, neka puca-neka puca, lanca potrganca, limuna i naranđe, graničara, odbojku, pjetlića, care gospodare kolko ima sati (e ovoj igri se sjećam samo imena, zaboravila pravila)...
ajd mi molim te objesni kak se igraju ove igre... te ne znam..
Callysto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 15:16   #64
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Imam jednu savrshenu igru u kojoj mogu sudjelovati i stariji i mladji, idealno za vanka i za grupu.....igra se zove --> sakriveno blago

Stariji napishu porukice, strelice, putokaze kako shto bolje nachi sakriveno blago koji naravno oni negdje sakriju (ali sa par prepreka, pitalica, zadatkalica).....blago na kraju moze biti bilo shto - slatkishi, nagradni film, karte za neku predstavu.

Ja sam znala pisati sve u rimi da im bude zabavnije, postavljati zadatke - skochite 10 puta u zrak, nabrojite 10 divljih zivotinja prije nego krenete na otkrivanje nove poruke...etc


Zabavna igra za mladje je --> Koliko je sati Gospodine Vuche?

Jedan klinac je vuk, ostali prashchichi (udalljenost mora biti vecha zbog trchanja, vuk ima svoju kuchicu, prashchichi svoju)
Prashchichi dolaze vuku i pitaju koliko je sati?
On odgovara - vrijeme je za park, za ples, za ruchak, za spavanje, za kupanje
Kada kaze - Vrijeme je za vecheru, to zanchi da che ih loviti, pa prashichi trebaju trchati na mjesto kuche....koga vuk ulovi, on postaje vuk!

E sad....ja sam napravila male kartice sa crtezima - park, ples, ruchak, kupanje, za vecheru - lonac pun prashchicha........jer je klincima to zanimljivije....a vuk samo izvlachi kartice...


Imam ti ja josh hrpetinu igara (ja sam isto radila sa vechom grupom djece), pa ako te josh kaj zanima, slobodno tipni na privat

E ova prva mi je fenomenalna!!! Druga je isto super, al prva me odusevila

Hvala ti puuuuuuuuuuno!!!!!!!!
Callysto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 11:02   #65
Quote:
Callysto kaže: Pogledaj post
ajd mi molim te objesni kak se igraju ove igre... te ne znam..
Neka puca, neka puca- svi stanu u krug nakon što je netko izabran za bacanje lopte u zrak, onda taj netko uz riječi neka puca neka puca izgovori nečije ime bacajuči loptu što je moguće više u zrak.Svi ostali se moraju razbježati a taj imenovani mora uhvatiti loptu i nekog pogoditi s njom.Ako ne pogodi nikoga opet baca loptu, a onaj koga pogodi sljedeći baca loptu. Čar igre je što neznaš koga će izabrati pa neznaš dali da čekaš loptu ili bježiš.

Lanca potrganca- dvije ekipe s mogućnosti jednakim brojem. Stanu nasuprot jedne drugima.U svakoj ekipi se čvsto drže za ruke dok iz druge se jedan zaleti i nastoji probiti lanac.Ako probije ostaje u tom lancu, ako ne, ispada. Pobjednik je ona ekipa u kojoj ostane najviše igrača.

Limuna i naranđe-(hmm ček dok se i ja prisjetim) dvije ekipe, jedni limuni, drugi naranđe. Jedna se skriva, druga ih traži. Oni koji se skrivaju moraju u pijesku ili zemlji (može i papir) nacrtati mapu gdje se skrivaju, a drugi onda, kad se ovi sakriju, po mapi ih moraju naći u što kraćem roku. Onda ak ih nađu oni rade mapu.
Nama je ova igra bila jako zanimljiva jer smo imali ogrooomnooo područje za igre s napuštenim sjenicima, polojima, ma cijelo jedno prekrasno selo, pa je igra znala potrajat od jutra do mraka.Ak je neko manje područje onda nije toliko zanimljivo.

Pjetlić ti je kad ekipa u krugu baca loptu jedan drugome, a onaj u sredini ju pokušava uhvatiti. Kad uhvati loptu, onaj tko ju je bacio je sljedeći pjetlić.
Ova igra je posebno zanimljiva ako se igra u bazenu ili moru.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 11:31   #66
Sjetih se jedne pojedinosti u svezi Limuna i naranđe. Ona mapa se treba proučiti u što kraćem vremenu (možete odrediti koliko) i onda se uništava, zato je nama bilo zanimljivije na zemljanoj podlozi.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 11:42   #67
a da na asfaltu nacrtaš ploču za čovječe ne ljuti se...i da dječica budu figure? možda je to malo komplicirano ali vjerujem da bi im se svidjelo...
graničari uvijek pale
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 14:53   #68
Hvala svima, puno ste mi pomogli!! Klincima nebude dosadno, to je sigurno!!
Callysto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 21:39   #69
Igre za jednogodišnjaka

Zanima me kako se sve igrate ili ste se igrali s klincima u toj dobi.
Zapravo se ne mogu požalit da nam je dosadno jer malom princu sve paše: pjevamo, plešemo, čitamo, gradimo, rušimo, hoduckamo, pričamo, skrivamo se, smijemo, ljubimo, vrištimo i sve on voli. Za sad imam ideja, ali što više to bolje, pa svaka inspiracija dobro dođe...
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 22:35   #70
mi smo poslje prvog rođendana počeli crtat sa bojicama ono što on kuži ili zna reć...slagat kockice, igrat se skrivača, lovit se...a ostalo sve isto kao kod vas..

OT kako ste nam vi?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 23:06   #71
.....guramo guralicu, sviramo, listamo slikovnice, slažemo kockice, jako volimo balone, učimo gdje je nos, oko, uho itd., vučemo za sobom igračke na uzici i radimo otprilike još sve što ste i vi navele......
zeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 08:05   #72
Mi sve isto na slichan kalup...makar joj ja dajem igre ili knjige i za veche, ako je zanimaju!

npr. Kupili smo malo posudje i voche i povrche za rezanje

Slaze ih u posudice, pa daje medeku da jede
A usput uchi nazive vocha i povrcha, spajati dvije polovice istog povrcha, hraniti bebu....bash fora....stavim joj ja josh krupnu tjesteninu, pa vadimo, buchkamo, pretachemo ruchak

Voli i zivotinje i slova na magnetiche (koji idu na fridj, ali mi imamo malu magnetsku plochu)......pa ih isprobava keljit po stanu

Chitamo knjigice koje imaju oblike, opip, kuchice, prozorchiche, pa nam je chitanje josh zanimljivije!

Pjevamo pjesmice sa koreografijom, pa vech zna neke pokrete!

Pocheli slagati kockice....samo trebamo kuptit josh neke mega blocks zivotinje, pa che biti josh interesantnije.

Ima josh hrpu toga.....upravo se igra sa onim plastichnim drzachima za napravit sladoled u zamrzivachu......ma svashta se da smislit
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 12:31   #73
Vidiš, bojica se nisam sjetila, moglo bi mu to biti zanimljivo
Mandy, dobro smo, dojdem na zbor da se isklaframo
Pia preslatko vam je ovo sa suđićem već je vidim...
I N obožava mega bloks, i koreografije
Sjećam se da je netko jednom dao tu na forumu link (mislim na eng.) sa fora igrama, sejvala ja to, al mijenjala vindovse i sve, ako netko možda zna bilo bi super jer sad više ne mogu naći
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 12:47   #74
MIha još ima svoje 2 ladice u kuhinji ..u jednoj su krpe paon to meni slaže ..u drugoj su plastične čaše od jogurta i sl, zdjelice,kuhače...i ima jedan element gdje držim papire za ruke, mljeko...pa mi on daje mljeko kad mi treba..

voli knjige..ima 3 najdraže

od igračaka najviše ga interesira kutija sa alatom (ima šarafcigere, francuske ključeve..)..isvira kad nešto napravi kako treba,konjić za ljuljanje, autići i neizbježni bager...kocke (ko Lego) pa se slažu vlakići i autići...metle, partviši, usisavač, tačke, lopte...i najnovije nam fora sjedit u jednoj rupi od sudopera...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 12:55   #75
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ima jedan element gdje držim papire za ruke, mljeko...pa mi on daje mljeko kad mi treba.

od igračaka najviše ga interesira kutija sa alatom (ima šarafcigere, francuske ključeve..)..isvira kad nešto napravi kako treba:
gdje ste to kupili, za tim bi poludio?
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 13:55   #76
to mu kupila Štrumpfeta za rođendan...neznam gdje...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 18:54   #77
Moj voli slagat sudje u perilicu i vadit iz nje pa dodaje meni,al iz svake case popije ko fol
Igra se u pijesku al prodje ga brzo,voli zaljevat vrt,pa ako hoces bit miran pol sata das mu crijevo otvoris na najmanje i on sav sretan.
Voli usisavat kucu,brisat prasinu,mest!Nadam se da ce mu to i ostat
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 16:17   #78
evo da podignem malo ovu temu:

kako smo preko dana (zbog vrućina) u stanu trebaju nam nove ideje...
sada je u fazi da neće baš sama da se igra

evo što najviše radimo:

čitanje slikovnica, to bi mogla slušati satima
crtanje, pisanje na tabli ili u bilježnici
vozi bebu u kolicima (ali ne dugo)
igramo se kuglanja - postavimo plastične boce i loptom bacoma
igra sa loptom
vozi svoj autić
igramo se sa plastelinom
mislim joj sada kupiti kuhinjicu i pribor za čišćenje jer voli sve kopirati što ja radim
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 21:44   #79
naša je sad u fazi slaganja kocki...sve joj paše, drvene, plastične... i uzima sve puzzle od starije braće, slaže ih, ako ne ide drugačije, jednu na drugu u visinu
...i slaganje dvd (crtića) joj je zakooooon...
greenmagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 21:51   #80
Pročeprkala sam ovu temu.

Danas mi je palo na pamet i nikako da se sjetim, kažite ako znate.
Kako se igraju "Polupani Lončići"?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.