Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2009., 19:38   #141
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
A da se mi vratimo na temu bez ovih prepucavanja?

Evo jedne pricice, koja ako se shvati, moze imati ucinka na prestanak prepucavanja.
Buduci da me ova situacija podsjetila na pricicu, ispricat cu vam je.

Jedne noci, jedan samuraj usnuo je opakoga zmaja koji unistava i pali njegovo selo i prefekturu u kojoj je zivio. Onako stojeci na brdu iznad svoga sela, u snu je vidio kako vatra guta kuce nemocnih ljudi dok on samo stoji na tom brezuljku.
Buduci da je samuraj vjerovao kako snovi imaju svoje znacenje, on se zakune da ce sprijeciti zmaja u njegovoj nakani i spasiti selo i prefekturu.
Prvo je naisao na osude ljudi koji mu nisu vjerovali i na zestoko suprostavljanje svojih kolega samuraja a dok je okupljao vojsku, mnogi Shoguni i plemicke obitelji pokusavale su ga zaustaviti u toj suludoj nakani vjerujuci da uzalud trosi novac na pohod koji mu nije potreban. Nakon nekog vremena biva protjeran sa nekolicinom odanih samuraja u obliznje planine te tamo pocne skupljati veliku i snaznu vojsku za potragu za zmajem. I u susjednoj prefekturi su ga odbili i zabranili mu da okuplja vojsku na njihovom teritoriju te ubrzo nakon toga i objavili mu rat. Mnogo je krvi proliveno a samuraj je postao toliko zaluden idejom o ubijanju zmaja da je poceo vjerovati kako je zmaj sve njegove neprijatelje nagovorio da mu pomazu. S mjesecima je njegova vojska sve vise rasla, s godinama je padalo sve vise i vise gradova i prefektura u njegove ruke dok na posljetku u citavom Japanu nije ostao samo jedan polozaj koji nije osvojio,a to je bilo njegovo rodno selo. Vjerovao je da ako je pretrazio cijelu zemlju u potrazi za zmajem i nije ga nasao, mora da je zmaj u meduvremenu potrazio skloniste u njegovom kraju. Dignuo je svoje crvene zastave na kojima je stajao lik katanom probodenog zmaja i zapovjedio bitku do posljednjeg covjeka ako treba, samo da osvoji i to posljednje zmajevo utociste. Nakon nekoliko sati zestoke bitke njegovi su suseljani svladani i za osvetu pobijeni svi do zadnjeg. Dok je onako razocaran i pun mrznje i gnjeva, tuge i nemoci stajao na brdu iznad svoga sela i gledao kako njegov rodni kraj gori srusen do temelja, shvatio je da je istu tu scenu vidio i u snu. Shvatio je da jedini zmaj kojeg je trebao ubiti bio onaj zmaj u njemu. Uzeo je wakizashi i na mjestu s kojeg je prvi puta u snu ugledao zmaja, izvrsio seppuku.

Zato nemoj lovit "zmajeve" po forumu, svatko ga od nas nosi u sebi.
super priča, kad se vratim s treninga napisat ću priču moje prijateljice, drukčija pouka al me ovo sjetilo..
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:41   #142
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post

Yin i Yang. I to je "simple as cake".

Predlažem povratak na temu i "misaone vježbe" :chaj:
sori na mojoj nepromisljenoj reakciji, i na tome sto sam dovela u pitanje tvoju nadarenost i sposobnost dobrog opazanja i zakljucivanja.

no ako si jos uvijek za misaone vjezbe, predlazem ovaj hexagramski magicni kvadrat:

64 2 3 61 60 6 7 57

9 55 54 12 13 51 50 16

17 47 46 20 21 43 42 24

40 26 27 37 36 30 31 32

32 34 35 29 28 38 39 25

41 23 22 44 45 19 18 48

49 15 14 52 53 11 10 56

8 58 59 5 4 62 63 1

:caj:
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 20:18   #143
Quote:
Sha kaže: Pogledaj post
Dakle, po mayama, progresija kozmickih tonova bi isla ovako :
Tone: 1 (Unity)

Tone: 2 (Duality)

Tone: 3 (Action)

Tone: 4 (Stability)

Tone: 5 (Empowerment)

Tone: 6 (Flow)

Tone: 7 (Reflective)

Tone: 8 (Justice)

* First of the six cosmic tones

Tone: 9 (Patience)

Tone: 10 (Manifestation)

Tone: 11 (Resolution)

Tone: 12 (Understanding)

Tone: 13 (Ascension)

evo jos jednog tumacenja, za usporedbu:

1 magnetski - HUN
2 lunarni - KA
3 elektricni - OX
4 samo-postojeci - KAN
5 intonirani - MACUILI
6 ritmicki - UAK
7 rezonantni - UUK
8 galakticki - UAXAK
9 solarni - BOLON
10 planetarni - LAHUN
11 spektralni - BULUK
12 kristalni - LAHAK
13 kozmicki - OXLAHUN
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 20:36   #144
e.. nemam blagog pojma zašto al me prokleti fibonacciev niz vuče..
ima neko značenje koje je vezano uz to..
ubija me taj špirijus aaaaaaaa

1 1 2 3 5 8 13

I can't see it.. but I feel it's there..
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 23:27   #145
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
A da se mi vratimo na temu bez ovih prepucavanja?
.....
Zato nemoj lovit "zmajeve" po forumu, svatko ga od nas nosi u sebi.
A da se vratimo?!
Nema nikakvog “lova” na “zmajeve” dragi Leonida. Mada, uvijek valja imati na umu onu – Ja i "ogledalo", oči u oči.
Ali kad se već pričaju priče - evo onda i preko mene jedna, kratka, bez intervencije u izvornik. Bila mi zgodna, jer pristaje ovdje kao “lice pred ogledalom”.
I kao odgovor na ovaj mini “nauk” upućen meni osobno. Primam i dajem.
To je sva BIT i Smisao. I ovih misaonih igara.
Nadam se da će biti svima razumljiva?

IZVORNO UČENJE može prenijeti SAMO čovjek koji je DODIRNUO i SPOZNAO IZVOR. Ne imitatori ili blaže rečeno učitelji koji vam prenose tehnike i ideje učenja bez iskustva što to u stvari znači.
Izvorno učenje vam ne može prenijeti NITKO tko nije dodirnuo SAM IZVOR, odnosno nitko tko nije DOŽIVIO iskustvo probuđenja. Samo taj može da prenese IZVORNO UČENJE.
Neki monah ili neki linijski učitelj, ili drugim riječima učenik koji prenosi tehnike i ideje, ne može vam dati izvorno učenje. A ponajmanje on NE MOŽE biti prijenosnik učenja a ni Izvora. On može da vam prenese tehnike i ideje koje su nastale pokušajem MAJSTORA (izvornog osnivača) da prilagodi nezrelom umu učenje kako bi ga pripremio za iskustvo probuđenja. Svaki Majstor unutar nekih tzv. izvornih učenja prilagođavao je učenje učenicima. S tim to znači da je on modificirao i ideje i tehnike shodno kolektivnom umu učenika i njihovoj zrelosti i shvatanju.
(Bhairava)

I kako Tao koji se može izraziti nije Tao, tako ni "Master" ne dominira - već samo navodi. Dakle, "Majstor"! Vrlo jednostavno za razumijeti.

True words aren't eloquent;
eloquent words aren't true.
Wise men don't need to prove their point;
men who need to prove their point aren't wise.

The Master has no possessions.
The more he does for others,
the happier he is.
The more he gives to others,
the wealthier he is.

The Tao nourishes by not forcing.
By not dominating, the Master leads
.
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 23:52   #146
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
sori na mojoj nepromisljenoj reakciji, i na tome sto sam dovela u pitanje tvoju nadarenost i sposobnost dobrog opazanja i zakljucivanja.

no ako si jos uvijek za misaone vjezbe, predlazem ovaj hexagramski magicni kvadrat:

64 2 3 61 60 6 7 57

9 55 54 12 13 51 50 16

17 47 46 20 21 43 42 24

40 26 27 37 36 30 31 32

32 34 35 29 28 38 39 25

41 23 22 44 45 19 18 48

49 15 14 52 53 11 10 56

8 58 59 5 4 62 63 1

:caj:
neznam o čemu se tu radi na kraju sam uzeo ravnalo i počeo vuć crte i šta je naj bolje dobio sam zanimljivu sliku al o matematici nemam pojma tako da se vraćam svoim pričicama koje lakše razumijem

Zadnje uređivanje migulia9 : 06.02.2009. at 01:11.
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 10:41   #147
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
sori na mojoj nepromisljenoj reakciji, i na tome sto sam dovela u pitanje tvoju nadarenost i sposobnost dobrog opazanja i zakljucivanja.

no ako si jos uvijek za misaone vjezbe, predlazem ovaj hexagramski magicni kvadrat:

64 ....

:caj:
Damage has been done. But, thank you! I'll pay the bill this time but who knows who's next

Život je varljiva igra. Težimo Savršenstvu a nikad mu nismo ni na korak.
Možda, tek i na trenutak shvatimo da ga ipak možemo oslikati, kad se već riječima ne može izraziti.
Lijepo što dijeliš takvo savršenstvo sa svima, pa i onima koji još neće shvatiti. Ima nade. Za sve!
Samo, poniznosti se valjaju učiti svi a ne samo neki! :chaj:



I'm not perfect...

Zadnje uređivanje Who am I : 06.02.2009. at 11:11.
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 11:12   #148
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
64 2 3 61 60 6 7 57

9 55 54 12 13 51 50 16

17 47 46 20 21 43 42 24

40 26 27 37 36 30 31 32

32 34 35 29 28 38 39 25

41 23 22 44 45 19 18 48

49 15 14 52 53 11 10 56

8 58 59 5 4 62 63 1
google veli da je to magični kvadrat za merkur. piše da je to magija?

EDIT:
Nakon malo čitanja, doznah da su to brojevi iz Kabale, oliti kabalistička magija, oliti brojevi koji se dobiju kad se židovska slova, koja su ujedno i brojevi, poslože.
Vrlo zanimljivo tumačenje svega toga se može vidjeti ovdje:
http://www.textfiles.com/conspiracy/cabala.txt

Zadnje uređivanje Ges : 06.02.2009. at 11:21.
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:33   #149
ovo je priča koja objašnjava izvor položaja planana (široki stav di su stopala paralelna) u vježbanju tai kija. Učitelj je ispričao priču o drevnoj borbi između elemenata zemlje i vode, koja je, u jednom trenutku povjesti naše planete, dovela u ravnotežu zakon o pet elemenata, onako kako ga znamo sve do danas. U to vrijeme zemlja je bila jedan kontinent čiji je oblik podsjećao na četverokutnik, i svi ljudi su u to vrijeme živjeli na tom četverokutniku. Bog vode želio je pokazat svoju moć i, sišavši s oblaka, izazvao veliki pljusak koji jepotopio zemlju i pokazao stvarni zakon kojeg je teško bilo prihvatiti: voda je jača od zemlje. Majka zemlje (Tai mo ying kuan) se jako ražalostila nad mnogobrojnim žrtvama i uspela se do neba k majci Bogova koja je boravila na velikoj planini Kuan lun (Kuan=sunce, Lun=kotač). Ova planina ima moć sličnu Suncu koja čini da se svi planeti vrte oko njega. Od nje je zatražila nebesku planinu, da nadoknadi štetu prouzročenu potopom. Majka Bogova je pristala, no, kako bi prenošenje cijele planine bilo prilično teško, ona je Majci zemlje dala suštinu kuan luna, "suštinu zemlje" (suština zemlje=Se kiong). Majka zemlje ju je dovela na Zemlju i tu je zakopala dok se teren nije počeo uzdizat sve više, na koncu tvoreći veliki pustinjski lanac, nazvan upravo Kuan lun, koji je uspio zaustavit nadmoć vode. Od tog trenutka zakon o pet elemenata postao je jasan: zemlja može zaustaviti vodu planinama. Kaže se da su tamo, u drvna vremena, obitavali besmrtnici. U Kini su razne škole razvile razne teorije o Kuan lunu. Škola puta zemlje zastupa mišljenje da je Kuan lun planinski lanac materijalno i geografski određen i da se nalazi na sjeverozapadu Kine. Škola puta neba smatra da se nalazi na nebu. Škola alkemije čovjeka tvrdi da se nalazi u našem tijelu. Kineski lječnici kažu da se nalazi u stopalima jer se u akupunkturi upravo kod stopala postižu najbolji učinci. broje su mogućnost pa je učitelj potavio pitanje: koja je točna? ma sve su točne ako se pronađe a ako se ne pronađe sve su krive.." ovo zadnje je slična podjela kao kad magiju djelimo po modelima: spiritualni, enargetski, ritualni, psihološki, informacioni i meta koi to objedinjuje. pa kad netko pita dal postoje neka bića il demoni, postoje u spiritualnom a u psihološkom bi to mogle bit traume il kompleksi.. magija nije baš moje područje al se nadam da me shvaćate. tako i taoisti imaju rituale, pa kad plešu s mačem po mjesečini, rade kružne ritualne pokrete po 8 trigrama, odjeća i simboli na njoj, ma ima tih ritualnih formi, onda energetski, pokreti formi tai chia u koju god svrhu se rade dovode do balansa pet elemenata koi su povezani s pet glavnih organa riješavaju i psihičke blokade, spiritualni također, u vježbanju se uvjek priziva lanac učitelja i često tu ima svakakvih bića, opet s druge strane dobar lječnik će i na svoj način moć objasnit pozitivan efekt vježbanja. šta god se radi bitno je da ima rezultata. a planina? u vježbanju tai chia noge su voda ali i zemlja, se sjećate kad sam pisao o poziciji 51 49, e to je pozicija koju zovemo planina i koja se stalno mjenja
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 03:35   #150
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
ovo je usporedba iz jedne knjige di taoističku alkekmiju uspoređuju s drvom života.. malkuth=zemlja, jesod=mjesec, hod=metal, netazech=voda, tipharet=sunce, geburah=vatra, chesed=drvo, binah=yin, chokmah=yang, keter=tai chi. tao je iznad svega toga. možda će nekom ovo bit interesantno..
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 10:43   #151
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
u vježbanju tai chia noge su voda ali i zemlja, se sjećate kad sam pisao o poziciji 51 49, e to je pozicija koju zovemo planina i koja se stalno mjenja
dakle ruke bi bile vatra i vjetar?
a glava?

5 elemenata.. pentagram..
7 chakri
13 kozmičkih tonova
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 11:23   #152
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
dakle ruke bi bile vatra i vjetar?
a glava?

5 elemenata.. pentagram..
7 chakri
13 kozmičkih tonova
kupus salata




5 elemenata?

Zadnje uređivanje Who am I : 07.02.2009. at 12:11.
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 12:17   #153
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
ali metal = ruda = dio zemlje

ja gledam na to ovak:
noge su voda i zemlja, a ruke su vatra i vjetar
a glava bi bila svjest? to nisam zicer

jer noge su uvijek stabilne, one su nam temelj.. isto kako su zemlja i voda temelj..
ruke su uvijek u pokretu i koristimo ih za razne vještine i nemaju ustvari neku čvrstu točku.. poput vjetra i vatre

a glava bi bila svjest jer ona sve elemente (udove) razumije, svjesna ih je, i može ih kontrolirati..

to je moje gledište na to..
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 13:04   #154
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
..

to je moje gledište na to..
ma sve 5. samo, miješaju se teme, pa otud i dileme.
Dao sam pentagram s elementima iz kineske filozofije (iz taoizma) - to si pitao, između ostalog?
Ovo je i tablica istih sa značenjima u odnosu na ljudsko tijelo.


sorry za engleski. Ako netko ima volje prevoditi..?

Glava nije svijest!
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 13:50   #155
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
ma sve 5. samo, miješaju se teme, pa otud i dileme.
Ako cemo stvari gledati samo iz jednog kuta propustamo konstruktivnu
raspravu. Evo, mayanskih 13 tonova nalaze svoj fizicki ekvivalent u
zglobovima. Taj dio tradicije ih smatra aktivnim portalima svijesti, pa
neka se nadoveze tko hoce


Mene ova situacija nemalo potsjeca na meridijane iz kineske medicine . .
Sugestije ?
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 14:11   #156
Pa baš je štos u svemu tome da je to sve povezano.. da je to ustvari samo jedna velika nauka koja se gleda sa više različitih gledišta i više ljudi je interpretiralo na razne načine pa se doimaju odvojenima.. no one su jedno..

a sve kaj ja pokušavam je povezati ih.. tj. otkriti kak bi izgledala velika sveukupna slika toga..

@Sha: super slika.. izgleda zanimljivo. I tnx kaj stavljaš neke druge izvore^^

@Who am I: ne slažem se nimalo s ovim di je metal i di se uspoređuje kak se poništavaju elementi.. tj svaki je jači od nekog drugog.. al opet, metal nije element, on je dio zemlje.. i kad piše tam "sjekira ubija drvo" onda ti je jasno.. element je prirodan, sjekira je ljudskih ruku djelo.. (da, vjerojatno se pitaš otkud vatra u prirodi.. pa ko da ti prirodni požari ili udari munje nisu poznati)
I moj stav/gledište je da se elementi ne poništavaju, već ujedinjuju..
Stabilan poput zemlje, fleksibilan poput vode, eksplozivan poput vatre i pokretljiv poput vjetra..

hm. to kaj misliš da glava nije svijest..
jedini element koji se nalazi u prirodi koji mi pada napamet je struja/munje.
al zanimljivo je da nijedna stara kultura koja je počela od tih elemenata nije spominjala munje.. barem ne koliko ja znam.
hm. sad kak razmišljam o tome mi se čini da su munje manifestacija energije, a energija nije element, ona je u svemu.. ona je sve.
neam pojma
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 14:53   #157
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
. . . ne slažem se nimalo s ovim di je metal i
di se uspoređuje kak se poništavaju elementi.. tj svaki je jači od nekog
drugog.. al opet, metal nije element, on je dio zemlje.. i kad piše tam
"sjekira ubija drvo" onda ti je jasno.. element je prirodan, sjekira je
ljudskih ruku djelo.. (da, vjerojatno se pitaš otkud vatra u prirodi.. pa
ko da ti prirodni požari ili udari munje nisu poznati)
Vidi, ovoj slikici fali ovo

tj ovo

Who I Am_u se omakla/kako se samo hoce / ona destruktivna
verzija gdje je prikazano u kojem sljedu elementi oslabljuju tj
degradiraju jedni druge. Tu se vidi kako destruktivni aspekt kreacije
ima svoju prakticnu i konstruktivnu svrhu, sto se dobro moze razumjeti
kroz akupunkturu kad odredjeni el dominira i izbacuje iz balansa ostale,
rabi se ovaj redosljed kako bi se taj el oslabio a sustav vratio u
ravnotezu.

Kad se ide po obodu kruga u smijeru strelice elementi podrzavaju jedan
drugog, dok u smijeru pentagrama razaraju, medjutim, radi se o cistoj
logici grafickog rijesenja, pentagram sam po sebi nije 'zao'.

Elementi dolaze iz istog izvora i svaki je sadrzan u svakom drugom
samo se radi o stupnju diferencijacije i cistoce koja se, posljedicno,
ocituje kao latentna snaga koju odredjena konfiguracija-element moze
osloboditi. Nijedan element nije potpuno cist, ali do odredjene mjere
ovdje se radi o filozofsko duhovnim elementima tj principima koje oni
'zastupaju'.

Quote:
hm. to kaj misliš da glava nije svijest..
jedini element koji se nalazi u prirodi koji mi pada napamet je struja/munje.
ej hvala ti za ovo, bas si me

Quote:
Al zanimljivo je da nijedna stara kultura koja je počela od tih elemenata nije spominjala munje.. barem ne koliko ja znam.
hm. sad kak razmišljam o tome mi se čini da su munje manifestacija energije, a energija nije element, ona je u svemu.. ona je sve.
neam pojma
Munje imas u mayanskom, pod solarnim pecatima, tzv Plava oluja
koja nosi moc samogeneracije, svrha joj da katalizira/procese/ a sustina
bas energija, he he, vidis vidis . . . .
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 14:56   #158
P.s. metal pretstavlja sposobnost /samo/strukturacije pa kao takav
pretstavlja i minerale, mozda ti to pomogne stavit stvar u perspektivu . .
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 16:39   #159
osim što su who am i i sha napisali o odnosu elemenata postoji još. postoi ciklus stvaranja, ciklus razaranja, ciklus iscrpljenja, ciklus ranjavanja, ciklus podrške. stavio bi vam i ja slikice s interneta al neznam kako se to radi i nisam baš kako moji prijatelji kažu tehnološki blagoslovljen. a i većinu toga šta pišem nećete nać na internetu. apollo, ova podjela elemenata nije ista kao u zapadnoj magiji, metal bi ti bio nešto kao zrak i povezan je s plućima al svejedno ja to nebi mješao, a šta se tiče pokreta to ti je malo kompliciranije, imaš hrpu toga, naprimjer noge su voda trbuh je kotao a gornji dio tjela je para i to je alkemija, al imaš toga kolko oćeš, način izvođenja pokreta je u stvari prikaz određenog elementa. teško mi je to opisat trebali bi me vidjet dok radim formu pa da onda objasnim koi pokret je koi element, jer imaš i spore i brze i eksplozivne i svakakve pokrete i to su elementi, imaš yin i yang pokrete, osim toga ti pokreti su trigrami odnosno heksagrami a pošto su trigrami također pet elemenata tako je i sa pokretima. iskreno ni sam neznam sve pokrete pretvorit u heksagrame, dosta je to zaguljeno i trebam još puno učit. uglavnom chi kruži tjelom i svaka dva sata se jedna količina chia zadržava u određenom organu i tada ako dobro usvoiš način izvođenja pokreta po elementima i koristiš odnos po ciklusima koji sam ranije spomenuo i zaljepiš nekoga fa jingom (to je naziv udarca u tai chiu) u jetru, može doć do prsnuća organa u istom trenutku, ili do infarkta ako gađaš u srce i tako dalje. ima među tim mračnim taoistima ljudi koi bi nekog udarili i poremetili rad srca ili nekog drugog organa pa bi čovjek umro nakon par dana ili mjeseci neznajući uzrok bolesti, naravno to je tamna strana sile, a nasuprot tome možemo to koristit u lječenju, naprimjer u tai ki kungu se uči masaža stopala i to po više raznih mapa iz raznih dinastija, a pošto su naših pet prstiju također pet elemenata na taj način se pacjenta dovodi u ravnotežu odnosno iscjeljuje. svijest nije u glavi, u glavi je mozak koi je nešto drugo, nije svijest, ne govorim to zato jer sam malo glupast nego jer je stvarno tako, dok vježbamo svijest nam je u trbuhu a učitelju Mingu može bit čak ispod stopala, opet postoje tri glavna dan tiena, jedan je u doljnjem trbuhu, drugi u pleksusu i treći u predjelu kojeg zovemo treće oko. ja nebi to mješao s čakrama iako postoi nešto slično, napišite mantak chia (on je jedini koi javno tu na zapadu piše o tehnikama i objašnjava o čemu se radi za koga ja znam), i potražite i naći ćete crteže di se nalaze dan tijenovi i ostale točke, ponavljam većina njih se nalazi di i čakre, al po mom mišljenju nebi to mješao radi tehnika i taoističkog pristupa stvarima, to može bit ista stvar al tehnike su drukčije..
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 17:09   #160
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
osim što su who am i i sha napisali o odnosu elemenata postoji još. postoi ciklus stvaranja, ciklus razaranja, ciklus iscrpljenja, ciklus ranjavanja, ciklus podrške. stavio bi vam i ja slikice s interneta al neznam kako se to radi i nisam baš kako moji prijatelji kažu tehnološki blagoslovljen. a i većinu toga šta pišem nećete nać na internetu.
Eto, kontam si ja, ma mora da energija ide i u tim drugim smjerovima
/strelice/, ali jos nisam to stigla istrazit . . . ThnX Migi
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.