Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2010., 13:39   #1
Talijanski jezik

Ej, ljudi! Polažen talijanski u ponediljak al nisan baš dobila neke upute od prof. Zna li tko koja su pravila pisanja eseja, kako bi triba izgledat, jel imate kakve primjere eseja il zadataka? Hvala!
Pokusni kunić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:46   #2
A bude ti ful okej...ne znam da li si pisala prošle godine..ali mi smo dobili kao situaciju da razmisliš malo o gradu gdje živiš...i imaš 3 postavljena pitanja koja moraš odgovoriti.. ..sretno sutra
 
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:38   #3
ja pišem sutra taj talijanski i evo prvi put se srećem sa tim...mislim učila sam ga u školi ali pošto sam starija maturantica, nisam imala kako se baš pripremat, pa hoće mi netko reć par pametnih..? kaj da ponovim, otprilike kakve teme, zadaci i najvažnije, koliko riječi esej mora imat i koliko se vremena sve to piše...?? pliiiiiiiiiiiiz neka netko pomaže
__________________
Što god napravio sa životom, svejedno je; sudbina ti je odavno zapisana...
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 14:21   #4
Kiki, hvala! Evo ja san sve skupa zadovoljna, zadatke sam nadam se više manje točno, a esej sam isto dobro samo šta san se zajebala kod kondicionalnih rečenica, al futur I i II su mi dobri pa... :P
Jeste vi zadovoljni?
Pokusni kunić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:40   #5
ma meni je bilo ok...ja sam pisao i kondicionale i neupravni govor...čak sam jednom nekako iskoristio i trappassato prossimo o.O
 
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 13:43   #6
Quote:
kiki_991 kaže: Pogledaj post
ma meni je bilo ok...ja sam pisao i kondicionale i neupravni govor...čak sam jednom nekako iskoristio i trappassato prossimo o.O
Uuu, bravo, bravo! A nadam se da ćemo dobit dobre rezltate.
Pokusni kunić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 18:32   #7
u utorak i drugi dio...ima li ko ziv da to polaze?
__________________
Što god napravio sa životom, svejedno je; sudbina ti je odavno zapisana...
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 20:03   #8
Koliko je talijanski težak? Ne mogu nać nikog ko ga je pisao i stvarno nemam pojma, a ni testove s prijašnjih matura nisam našla :/
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 13:17   #9
Polažem talijanski ove godine,ali tako malo informacija dobivam!
Ima li itko tko zna malo više....ili netko od ovih prijašnjih,da me malo savjetuje????!!!
Kakve teme budu u eseju,je li teško? Trebaju li se i tu koristit one kao linking words kao u eng.?? Kakvi su zadatci? Jesu li oni teški? Bilo što???!!
I još nešto,ja sam išla u gimnaziju pa nisam imala talijanski kao predmet,ali sam išla na tečaj 3 stupnja,i bila sam u Italiji mjesec dana.....imam li šanse proći ga na državnoj????
Hvala unaprijed!
__________________
jednom sam zavoljela sitan sat,odviše sitan,onako posve mlada.
LeJdI1939 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 21:23   #10
Quote:
LeJdI1939 kaže: Pogledaj post
Polažem talijanski ove godine,ali tako malo informacija dobivam!
Ima li itko tko zna malo više....ili netko od ovih prijašnjih,da me malo savjetuje????!!!
Kakve teme budu u eseju,je li teško? Trebaju li se i tu koristit one kao linking words kao u eng.?? Kakvi su zadatci? Jesu li oni teški? Bilo što???!!
I još nešto,ja sam išla u gimnaziju pa nisam imala talijanski kao predmet,ali sam išla na tečaj 3 stupnja,i bila sam u Italiji mjesec dana.....imam li šanse proći ga na državnoj????
Hvala unaprijed!
Ja sam ga pisala prije dvije godine, nije bio težak. I ja sam također položila 3 stupnja, a sve u ispitu mi je bilo razumljivo i nekako mi se sve "ravnalo". Tema je bila, koliko se slabo sjećam nešto kako se vidim u budućnosti, koji posao bih htjela raditi, koji faks završiti. Polažem ga ponovo, tako da držim fige i tebi i sebi!
ann marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 14:33   #11
talijanski jezik- pripremam za državnu maturu. sve informacije na pm.
trixxie2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 22:51   #12
Pitanje vezano uz sastavak - treba li se sastav pisati kao esej (sa uvučenim paragrafima - uvod,razrada,zaključak) ?
st_rock! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 03:52   #13
Ima li itko živ da piše ovo čudo u ponedjeljak?
Ružavjetrova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.