Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2010., 11:37   #41
Quote:
Echoe kaže: Pogledaj post
I ja imam jednu pritužbu ... ne odnosi se na sadržaj testa, već na osobu koja je nadgledala pisanje mature.

Taj lik bio je simpatičan, šalio se i sve ok, ali 45 minuta prije isteka vremena za pisanje eseja rekao je da imamo još 30 minuta ... nisam pazio na vrijeme kako treba i u panici sam počeo prepisivati esej s koncepta na list za čistopis pri čemu sam praznine koje sam ostavio da ih kasnije popunim nešto složenijim riječima u panici popunio bezveznim svakodnevnim vokabularom. I drugi dio eseja, kao i zaključak, na brzinu sam ispisao ... a taj lik se tada ispričao i rekao da ''od sada'' imamo još pola sata... a moj je esej već dobrim djelom bio prepisan u knjižicu.

Zato mi je esej vrlo prost, običan i neuredan

Čuo sam iz relevantnih izvora da je to ozbiljna pogreška i da, ukoliko je prijavim, ispit za cijelu učionicu može biti poništen.
potpuno te podržavam, uz svaku čast mojim kolegama, al npr na ispitu iz engleskog lik je pričao na mobitel, kolegice su mu hihiotale na vratima (unutar sale), koncentracija mi je bila na nuli, ljuta kao pas, doma sam rješila gotovo sve a tamo katastrofa.
iz iskustva kako se polažu ispiti to je ometanje, i ništa drugo, da je to radio polaznik izbacili bi ga van . a ispitivač može?
ne, ne može.
ianatoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 23:09   #42
Quote:
ianatoi kaže: Pogledaj post
potpuno te podržavam, uz svaku čast mojim kolegama, al npr na ispitu iz engleskog lik je pričao na mobitel, kolegice su mu hihiotale na vratima (unutar sale), koncentracija mi je bila na nuli, ljuta kao pas, doma sam rješila gotovo sve a tamo katastrofa.
iz iskustva kako se polažu ispiti to je ometanje, i ništa drugo, da je to radio polaznik izbacili bi ga van . a ispitivač može?
ne, ne može.
Trebali ste nazvati u Nacinali centar i prijaviti i točka.
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 19:36   #43
što je s onim da mi stariji nismo smijeli imat vodu sa sobom? znam da to nije neka velika "greška", ali nekima od nas to je bio svojevrstan ventil.. ono, strah me, popijem malo vode, udahnem par puta..

uostalom, da se radilo o hebenoj čačkalici, zašto ju nisam smjela imat ako ju tehnički smijem imat??
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 22:17   #44
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
Trebali ste nazvati u Nacinali centar i prijaviti i točka.
ne može se nazvati, već uputiti pismenim putem što i hoću, sad kada vidim da to neće utjecati na ocjene drugih koje to očito nije omelo, mene je, ebi ga
ianatoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 12:01   #45
a ja šta sam maturirao prošle godine i nemam svog koordinatora, kome da se obratim?!
__________________
i'm not an acrobat
aTomX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 12:10   #46
Koliko im treba vremena da pročitaju prigovor i isprave krivo? Nije mi još došla nikakva obavijest.
plavetnilo100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 12:10   #47
slažem se da su jako griješili ti ispitni koordinatori... nisu obavljali svoj posao kako je trebalo... jučer na hrvatskom je izgledalo kao da su se došli družit, a ne pazit na ispit... dvojica su stalno pričali i ometali (bar mene) nije pomoglo ni što sam gledala u njih da bi skužili da mi smeta... a ženska je svako malo izlazila van i razgovarala na mobitel... i što mislite? kakav bi tu mogao red biti???
zadnje klupe su maksimalno prepisivale... samo su dobili komentar da će bit udaljeni sa ispita... i to tri puta... mene da se pitalo, izašli bi van prvi put kad bih ih vidjela...
Magy 91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 12:25   #48
Što se tiče prepisivanja, bilo ga je, ja sam bio na fesbu i u amfiteatru u zadnjim redovim se došaptavalo, prepisivalo i ostalo, dok su "ispitivači" sjedili za katedrom, istina ponekad ustanu. I da, nije bilo sata (bili su neki no ne rade) i uopće nemaš orijentaciju i izgubljen si jer stalno si pod pritiskom i pitaš se koliko ima još vremena.
Nevjerojatno je koliko je sat važan.
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:18   #49
Znam da se tu nemam kaj tužiti i da nije kriva škola, al moram se potužiti da je nama tijekom pisanja hrvatskog smetala buka sa školskog parkirališta jer su neki mutavci navinuli iz auta glasnu muziku. I to je treštalo skoro cijelih sat vremena i ja se fakat nisam mogla skoncentrirat. Al eto..
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:20   #50
ja mislim da ima dosta pitanja na koja se moglo odgovorit dvosmisleno i da bi se tribalo žalit!!!!
zvijezda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:39   #51
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Znam da se tu nemam kaj tužiti i da nije kriva škola, al moram se potužiti da je nama tijekom pisanja hrvatskog smetala buka sa školskog parkirališta jer su neki mutavci navinuli iz auta glasnu muziku. I to je treštalo skoro cijelih sat vremena i ja se fakat nisam mogla skoncentrirat. Al eto..
nama su na matematiki kosili travu pred prozorom

otišla profesorica van i zamolila da ne kose, i prestali su
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:42   #52
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
nama su na matematiki kosili travu pred prozorom

otišla profesorica van i zamolila da ne kose, i prestali su
E blago tebi, naše profe su samo sjedile ko tuke i nisu niš poduzele. A jedna mi je čak i maramice uzela, rekla je kao da ne smijem imati na stolu,a mene je alergija ubijala. Nije fer jbg
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:55   #53
ma kod nas se nije znalo tko pije ko placa... Pod matematikom je (kako pise u ispitu) dozvoljeno imati kemijsku, olovku i gumicu. U pola ucionica profesori su ucenicima uzimali olovke i gumice bez obzira sto u testu pise da se smiju koristiti, i sto je receno da se smiju. Takodjer, sto se tice maramica, smije biti samo jedna jedina maramica na stolu i ako treba jos, treba se zamoliti profesora da ti da... To se kod nas nije smjelo :S voda... ista prica, negdje da, negdje ne... Ma mislim katastrofa, definitivno im fali pripreme. Dosli su tamo nadzirati bez da imaju pojima o pravilima.

Btw jedna cura se cak rasplakala dok je pisala ispit :S
Nephy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:57   #54
Quote:
Nephitys kaže: Pogledaj post

Btw jedna cura se cak rasplakala dok je pisala ispit :S
Zašto se rasplakala?
plavetnilo100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:58   #55
Dunno :/ samo odjednom se culo smrcanje, krenula cmizdriti dok je pisala test i ubrzo nakon toga je predala
Nephy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 14:37   #56
Mene živcira razlika između A i B razine iz hrvatskog... U biti mislim da je jedina pravedna razlika napravljena iz matematike, a iz hrvatskog primjerica B razina je bila 10-20% lakša od A razine, a ni blizu 60% lakša koliko bi trebala biti... i time su "naguzili" sve koji su uzeli B razinu da bi im bilo lakše... Pogledajmo samo za esej, daju isto djelo i na A i na B razini, jedno od najlakših djela za interpretirati uopće, a u drugom djelu je viša razina bila teža, ali imala je neka pitanja ista kao na B razini (!) ali opet nije ni blizu bila teža za 60% od B razine koliko bi kao trebala biti...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 15:53   #57
Quote:
Maxes kaže: Pogledaj post
Mene živcira razlika između A i B razine iz hrvatskog... U biti mislim da je jedina pravedna razlika napravljena iz matematike, a iz hrvatskog primjerica B razina je bila 10-20% lakša od A razine, a ni blizu 60% lakša koliko bi trebala biti... i time su "naguzili" sve koji su uzeli B razinu da bi im bilo lakše... Pogledajmo samo za esej, daju isto djelo i na A i na B razini, jedno od najlakših djela za interpretirati uopće, a u drugom djelu je viša razina bila teža, ali imala je neka pitanja ista kao na B razini (!) ali opet nije ni blizu bila teža za 60% od B razine koliko bi kao trebala biti...
ovo potpisujem...i još bi dodala pritužbu na dvosmislenost pitanja...pogotovo hrvatski..svaka osoba ima vlastitu percepciju djela i svoje mišljenje o onome što je pisac htio reći......sad ja ovim sastavljačima moram čitat misli ili šta?
__________________
Love is the harmony of two souls singing together
Afrodita_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 16:07   #58
Quote:
Afrodita_17 kaže: Pogledaj post
ovo potpisujem...i još bi dodala pritužbu na dvosmislenost pitanja...pogotovo hrvatski..svaka osoba ima vlastitu percepciju djela i svoje mišljenje o onome što je pisac htio reći......sad ja ovim sastavljačima moram čitat misli ili šta?
ja potpisujem tebe
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 16:12   #59
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
ja potpisujem tebe
zahvaljujem na potpori i razumjevanju
__________________
Love is the harmony of two souls singing together
Afrodita_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 16:16   #60
Ja sve potpisujem
kvragu i hrvatski i dvosmislena pitanja
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.