Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2012., 19:44   #1
Ponovno pisanje DM

Ljudi da li pisem ponovo drzavnu maturu ako sam je vec jednom pisala i koliko se placa?
-Sara- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 19:53   #2
Quote:
-Sara- kaže: Pogledaj post
Ljudi da li pisem ponovo drzavnu maturu ako sam je vec jednom pisala i koliko se placa?
Mislim da je prvi i drugi put besplatno,na dalje se plaća.

Edit: pročitao sam negdje.. do 200kn max za ispit
Casper555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 19:55   #3
Quote:
Casper555 kaže: Pogledaj post
Mislim da je prvi i drugi put besplatno,na dalje se plaća.
aha super ali jel ja trebam sada pisati ponovno ako zelim upisati drugi faks ili mogu prijaviti sa starom maturom?
-Sara- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 19:59   #4
Quote:
-Sara- kaže: Pogledaj post
aha super ali jel ja trebam sada pisati ponovno ako zelim upisati drugi faks ili mogu prijaviti sa starom maturom?
Drugu maturu možeš pisati jedino ako si nezadovoljna rezultatom prve,inaće ne trebaš. Barem kolko sam ja čuo od ispitnog koordinatora,jer je nama objašnjavao.
Casper555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 20:07   #5
Quote:
Casper555 kaže: Pogledaj post
Drugu maturu možeš pisati jedino ako si nezadovoljna rezultatom prve,inaće ne trebaš. Barem kolko sam ja čuo od ispitnog koordinatora,jer je nama objašnjavao.
tako su i nama govorili tada... neznam jel se ista promjenilo, nadam se da ne jer su mi neki govorili da trebam ponovno ali mislim da je to ipak samo jos jedna igra pokvarenog telefona
-Sara- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 16:01   #6
Quote:
Casper555 kaže: Pogledaj post
Edit: pročitao sam negdje.. do 200kn max za ispit
175 kuna za ispit.
Ne trebaš ponovno ako si zadovoljna rezultatima i ako imaš položene predmete koje faks traži.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 14:43   #7
OK hvala, mene samo još zanima da li se moramo gdje prijaviti mi koji cemo se prebaciti sa jednog faksa na drugi?
-Sara- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 12:31   #8
Quote:
-Sara- kaže: Pogledaj post
OK hvala, mene samo još zanima da li se moramo gdje prijaviti mi koji cemo se prebaciti sa jednog faksa na drugi?
Moraš se prijaviti na postani student, ali prijave za ljetni rok su već završile.
oryx7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 17:50   #9
Quote:
oryx7 kaže: Pogledaj post
Moraš se prijaviti na postani student, ali prijave za ljetni rok su već završile.
......
Pa sta bi trebali oni koji ce ici prvu godinu do kraja i padnu tamo u 9 mjesecu
SYSTEM SUCKS!
Jel onda mogu prijaviti fakseve za ljetni rok jer ipak imam maturu od prosle godine?
-Sara- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 20:05   #10
mozes prijavit fakseve dokle god prijave za to traju...tamo negdje do 15.7. nisam sigurna...piše sve na stranicama....

ovo za neplaćanje ispita se ja mislim odnosi samo na slijedeca dva roka ukoliko nisi polozio ispit ili tako nesto....znaci ako si polagao na ljetnom, imas pravo na jesenskom i zimskom besplatno....
sad je i upitno da li se to odnosi samo na obvezne predmete ili ne, u svakom slučaju ja sam pisala dva izborna prošle godine, oba prošla, pišem ih ponovno ove godine da popravim rezultat i morala sam platiti ispite...175 kn svaki....
4emma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 23:09   #11
Da li se išta plaća ako maturu polažeš prvi put ali nakon par godina od završetka srednje? ja sam ona generacija koja nije imala DM.
nakojumisliš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 10:46   #12
Quote:
nakojumisliš kaže: Pogledaj post
Da li se išta plaća ako maturu polažeš prvi put ali nakon par godina od završetka srednje? ja sam ona generacija koja nije imala DM.
Stariji maturanti plaćaju i prvi i svaki sljedeći put...175 kn po ispitu, ako opet ne povećaju cifru sljedeće godine...
Effy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 13:28   #13
dakle ispod 700kn ništa... hvala
nakojumisliš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 12:59   #14
ponovno upisivanje 1. godine putem DM i postani student i studentska prava

znači, opet se nadam da nisam objavila u krivom podforumu jer se baš ne znam koristit forumom, a nemam vremena puno bit ovdje. stoga, ispričavam se odmah ako je na krivom mjestu i voljela bih da je moderatori preusmjere, a ne izbrišu. hvala

moj problem je u slijedećem: završila sam srednjoškolsko obrazovanje 2011./12. i upisala sam faks na jesenskom u Varaždinu, TTF zbog prava na obiteljsku mirovinu. Nažalost, zbog spleta okolnosti nisam uspjela u Zagrebu, no to je manje bitno.

mene sad zanima dal' se ja mogu prijavit na DM za slijedeću akademsku godinu kao i ovi redovni srednjoškolci, iako sam upisana na fakultet? znam da mi ova matura navodno vrijedi 2 godine, al bih ja dodala neke izborne predmete da se mogu upisati na drugi faks ovdje. i sad, ne znam dal moram bit ispisana ili ne. (pošto smo mi do 1.2. ove godine morali prijaviti sve ispite, vjerujem da je i sada tako)

zvala sam ove iz ncvvo-a već tjedan dana i telefon zvoni, bez da itko podiže slušalicu. javljam se vama u nadi da ima netko sa sličnim iskustvom ili bilo tko tko zna više od mene o tome.

i još nekaj kaj se tiče studentskih prava, malo sam googlala tu temu po forumu i tako i više manje sam skužila da studentska prava vrijede jednu akademsku godinu ili dok se ja ne ispišem s faksa te da imam pravo na besplatno upisivanje godine na svim nesrodnim fakultetima. to još uvijek stoji ili?
makar je meni najbitnije da mi stoje ta prava zbog obiteljske mirovine još ovu godinu dok se ne upišem u Zagreb.

pošto javno priznajem da sam tulava i da se jedva kužim u ove studentske zavrzlame jer jedni pričaju jedno, drugi drugo, stvarno vas sve lijepo molim za pomoć i hvala vam!
zarababaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 18:06   #15
Možeš polagati ispite državne mature (ponovo i nove izborne) iako si studentica, to nema veze. Naravno, trebaš ih na vrijeme prijaviti. Ostale detalje ne znam.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 14:18   #16
Quote:
zarababaloo kaže: Pogledaj post
mene sad zanima dal' se ja mogu prijavit na DM za slijedeću akademsku godinu kao i ovi redovni srednjoškolci, iako sam upisana na fakultet? znam da mi ova matura navodno vrijedi 2 godine, al bih ja dodala neke izborne predmete da se mogu upisati na drugi faks ovdje.
Jel može netko objasnit, ako zna išta više o tome, u kojem slučaju vrijedi boldano?

Jel to znači da meni rezultati od položene državne mature vrijede dvije godine, i da ako odlučim za 5 godina upisati neki drugi fakultet, da opet moram polagati sve kao da nikad ništa nisam položila?
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 16:13   #17
Quote:
Countess kaže: Pogledaj post
Jel može netko objasnit, ako zna išta više o tome, u kojem slučaju vrijedi boldano?

Jel to znači da meni rezultati od položene državne mature vrijede dvije godine, i da ako odlučim za 5 godina upisati neki drugi fakultet, da opet moram polagati sve kao da nikad ništa nisam položila?
Ja mislim da državna matura vrijedi doživotno, tako sam bar pročitala.

Ovo sam našla na stranici drzavnamatura.skole.hr
Ispiti državne mature vrijede neograničeno i s istima možete konkurirati u nadolazećim rokovima.

Zadnje uređivanje lala787 : 05.10.2012. at 16:36.
lala787 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 17:40   #18
To i ja mislim, ali ovo je već drugi put u zadnjih 2 tjedna da čujem istu stvar, tako da me samo zbunjuje što se to zapravo reklo, kada i gdje?
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 23:59   #19
Quote:
Countess kaže: Pogledaj post
To i ja mislim, ali ovo je već drugi put u zadnjih 2 tjedna da čujem istu stvar, tako da me samo zbunjuje što se to zapravo reklo, kada i gdje?
Gdje si tocno cula da dm traje 2 godine ?
lala787 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 19:02   #20
Pa eto, iz totalno neprovjerenih izvora - da su provjereni, ne bih postavila pitanje.

Prva osoba mi je rekla da je bilo nedavno na vijestima (?!), a druga osoba je kvotana zarababaloo. Prvoj osobi sam rekla da je definitivno nešto krivo čula, ali sad kad ponovno vidim istu stvar, jednostavno ne razumijem gdje i kada je izvirila takva informacija?
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.