Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2011., 15:14   #1
Lagotto Romagnolo [vidjeti pravila o otvaranju ovakvih tema]

Malo sam trazila po forumu ali nisam nasla temu Lagotto Romagnolo. Nego.. Neki dan mi je prijateljica sa faksa odlucila kupit psa.Izbor joj se suzio na Lagotta romagnola (drzim fige za njega),zlatnog retrivera i bostonskog terijera.
Vodila bi ga na izlozbe

Ima dvoriste,i zivi sa bolesnoom mamom,koja je sad u dobrom stanju.

Posto sam nasla teme o retriveru i bostonu htjela bi saznat i o lagottu tj. ona . Ona gugla vec danima o ove tri pasmine,pa sam joj odlucila malo pomoc.
Stoga,ima neko kakvih savjeta ili ..?Inace,vidjela sam na forumu jednog lagotta jako mi se svidja,a i slike na netu su prelijepe.

Zadnje uređivanje Helpaj<3 : 03.02.2011. at 15:25.
Helpaj<3 is offline  
Old 03.02.2011., 15:28   #2

Vidi vidi, mi koji ga imamo nismo otvorili temu a ti jesi

ja glasam za lagotta ali kad si već krenula onda stavi i nešto teksta, ja nažalost sada nemam vremena.
Lagotto nije pas idi mi dođi mi, hoću reći, zahtjeva rad ali je divna pasmina i lak za održavanje..uglavnom su vrlo zdravi čvrsti i stabilni psi.
Naravno,. zavisno kakav je i vlasnik..ali eto, ako ja svoga nisam uspjela upropastiti onda to dovoljno govori
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Old 03.02.2011., 16:02   #3
za izložbe baš i nije lak za održavanje, jer mora imati puno dlake, a svejedno s emora šišati svako malo

inače super pas, dobrog karaktera, obožava aktivnosti i šetnje (dnevno treba min sat vremena vrlo aktivne šetnje-trčanje, igra, lopta)

http://www.kan-trace.com/_lagotto/menu1.aspx
moj je iz Kan Trace-a, Hugo

imaš i na ljubimci forum predstavljeno nekoliko lagotta
mopsica is offline  
Old 03.02.2011., 16:05   #4
a hebga, nisam za održavanje mislila na održavanje za izožbe, već općenito...njega, hrana, zdravlje..

p.s. jedna napomena, imena pasmina pišu se malim slovima
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča

Zadnje uređivanje Pimpinell@ : 03.02.2011. at 16:11.
Pimpinell@ is offline  
Old 03.02.2011., 18:19   #5
Oho. Pa cini mi se bas super pas Kad sam jedne godine isla na izlozbu neku vidjela sam lagotta crno-bjelog,bio je predivan. Samo onda nisam ni znala da je to lagotto

Pimp. slucajno veliko slovo

A cime ga je najbolje hranit??
Helpaj<3 is offline  
Old 03.02.2011., 18:42   #6
ma ne postoji crno-bijeli lagotto..prije da je bio španjolski vodeni
lagotti su bijeli, bijeli sa smeđim, smeđi, smeđi sa bijelim, ima još par varijacija ali ove boje su najšešće

a čime hraniti, kao i svakog psa, sve ovisi o financijama i volji onog tko će držati, danas stvarno postoje brojne mogućnosti
mopsica is offline  
Old 03.02.2011., 18:56   #7
Mislim da još nisu na tržište bcili hranu specijalno za lagotta, kad već jesu za skoro pa sve pasmine, a i da bace ja je nie bih davala.

Naravno da će psa hraniti najboljom mogućom hranom koju možeš platiti
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Old 03.02.2011., 19:04   #8
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
ma ne postoji crno-bijeli lagotto..prije da je bio španjolski vodeni
Ma nije bio. Sigurna sam.. Ocito je ona bio nekakav sa tamno tamno smedjim flekama.

Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Mislim da još nisu na tržište bcili hranu specijalno za lagotta, kad već jesu za skoro pa sve pasmine, a i da bace ja je nie bih davala.

Naravno da će psa hraniti najboljom mogućom hranom koju možeš platiti
Hmm.. zasto ne ? Neki poseban razlog ili ? Slazem se,pa normalno da cu radje dat malo vise novca za kvalitetnu hranu nego 15 kn za neki šrot" od hrane
Helpaj<3 is offline  
Old 03.02.2011., 19:07   #9
Zato draga moja jer su to gluposti na kojima se mlati lova.
POsebna hrana za maltezere, pa za shitzue pa za lhasa apso..pa za ovo pa za ono.
Psu je bitno da dobiva kvalittenu hranu sa što manjim udjelom žitarica a jeli to za ovu ili onu pasminu je smiješno uopće pričati-
Uostalom imaš cijelu temu o psima i hranama na kojima sudjeluju sve moguće pasmine.
P:S: a da miješancu izmiješam malo ove malo one..?? A što ako ne znam čega je mješanac??

Ili su oni psoebn pa njima ne treba posebna hrana
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Old 03.02.2011., 19:23   #10
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Zato draga moja jer su to gluposti na kojima se mlati lova.
POsebna hrana za maltezere, pa za shitzue pa za lhasa apso..pa za ovo pa za ono.
Psu je bitno da dobiva kvalittenu hranu sa što manjim udjelom žitarica a jeli to za ovu ili onu pasminu je smiješno uopće pričati-
Uostalom imaš cijelu temu o psima i hranama na kojima sudjeluju sve moguće pasmine.
P:S: a da miješancu izmiješam malo ove malo one..?? A što ako ne znam čega je mješanac??

Ili su oni psoebn pa njima ne treba posebna hrana


A jesi dobra,u potpunosti se slazem. Kad bolje razmislim, to bi znacilo da plavusama isto treba posebna hrana,a brinetama druga posebna hrana. Hm.. sto cemo sa zenskama koje imaju pramenove

Evo sto se tice pasmine: kakavi su sa djecom? Osobno mislim da je to do odgoja ili ?
Helpaj<3 is offline  
Old 03.02.2011., 19:32   #11
U pravilu to je vrlo stabilan pas a odnos s djecom se mora graditi od početka.


__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Old 03.02.2011., 21:15   #12
Quote:
Helpaj<3 kaže: Pogledaj post
Ma nije bio. Sigurna sam.. Ocito je ona bio nekakav sa tamno tamno smedjim flekama.
a znaš kako izgleda španjolac?

blago tebi ako si sigurna kad ja nisam uvijek sigurna koja sam uživo vidjela 5 španjolaca i jedno 20-30 lagotta
mopsica is offline  
Old 03.02.2011., 21:27   #13
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
a znaš kako izgleda španjolac?

blago tebi ako si sigurna kad ja nisam uvijek sigurna koja sam uživo vidjela 5 španjolaca i jedno 20-30 lagotta
Znam da su dosta slicni

Ne kazem da nije moguce ali mislim da sam sigurna.

Inace,po cemu se razilkuju u nacinu zivota?(kad smo se vec dotakli spanjolskog psa)
Helpaj<3 is offline  
Old 03.02.2011., 21:33   #14
u načinu života ?? pa, vjerujem da i jedan i drugi mogu spavati satima i skakati satima
jesti, prditi, smrditi..davati šapu, skakati za lopticom ...et.cet.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Old 03.02.2011., 21:38   #15
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
u načinu života ?? pa, vjerujem da i jedan i drugi mogu spavati satima i skakati satima
jesti, prditi,smrditi..davati šapu, skakati za lopticom ...et.cet.
zgodno
Jednom prilikom mi je Didi rekla da lagotto treba 4 setnje dnevno. Istina-neistina?
Helpaj<3 is offline  
Old 03.02.2011., 21:44   #16
Quote:
Helpaj<3 kaže: Pogledaj post
zgodno
Jednom prilikom mi je Didi rekla da lagotto treba 4 setnje dnevno. Istina-neistina?
Nisam valjda rekla samo za lagotta? Tvrdim da svaki pas treba četiri izlaska dnevno, a može i više. Tri je minimum minimuma.
Didi is offline  
Old 03.02.2011., 21:49   #17
Helpaj, sorry meni je malo glupo ovako razgovarati o potrebama i odgoju neke pojedine pasmine.
Mislim, može se pričati o pasminskim karakteristikama, i sličnimstvarima ali zaboga...o šetnjama...o igranju??
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.