Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2015., 10:59   #6341
Quote:
something_new kaže: Pogledaj post
možeš probati sa naftalan kremom

ako te tješi, meni je bilo najgore stanje u pubertetu.. kasnije se skroz smirilo, neko vrijeme čak nisam imala ništa pa se vratilo u manjoj mjeri.. naučiš se s vremenom živjeti s time
Gdje da nabavim tu kremu?
Iii meni je stanje za sada super, sve prolazi i nova koza se stvara, jedino imam problem na nozi.
Nakon sto sam obukao neopranu trenerku iz trgovine, nakotila mi se gljivica na nozi, to je jako lose izgledalo, i nakraju je preko toga presla psorijaza. Sad sam se rijesio gljivice, sad je samo psorijaza ostala, ali jee dosta veliko, cca. 7cm u sirinu, eto to mi je jedino malo zeznuto, dosta dugo treba da se stanji psorijaza na tom dijelu.
lekru031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 11:46   #6342
upiši u gugl naftalan krema.. možeš u ljekarnama koje imaju naftalan proizvode

moraš samo paziti da ne koristiš predugo belosalic ili elocom jer imaju kortikosteriode tako da ti je puno bolje naći neku prirodnu varijantu... ove kreme ti samo kratkoročno saniraju posljedice
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 12:06   #6343
Quote:
something_new kaže: Pogledaj post
upiši u gugl naftalan krema.. možeš u ljekarnama koje imaju naftalan proizvode

moraš samo paziti da ne koristiš predugo belosalic ili elocom jer imaju kortikosteriode tako da ti je puno bolje naći neku prirodnu varijantu... ove kreme ti samo kratkoročno saniraju posljedice
U redu, potrazit cu.
Da znam, pazim na to.
Sto se tice psorijaze u vlasistu, kako se toga rijesiti, tj kako to lijeciti?
lekru031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 12:57   #6344
nemam pojma, ja s tim imam problema i još nisam otkrila dobitnu kombinaciju

imaš razno razne šampone + kortikosteriode

ja koristim razno razne šampone + naftalan i niš baš pretjerano ne djeluje
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 13:17   #6345
Quote:
something_new kaže: Pogledaj post
nemam pojma, ja s tim imam problema i još nisam otkrila dobitnu kombinaciju

imaš razno razne šampone + kortikosteriode

ja koristim razno razne šampone + naftalan i niš baš pretjerano ne djeluje
Hmm, morat cu se raspitati u vezi toga, stvarno me pocinje zivcirati to u kosi...
lekru031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 00:19   #6346
Quote:
something_new kaže: Pogledaj post
upiši u gugl naftalan krema.. možeš u ljekarnama koje imaju naftalan proizvode

moraš samo paziti da ne koristiš predugo belosalic ili elocom jer imaju kortikosteriode tako da ti je puno bolje naći neku prirodnu varijantu... ove kreme ti samo kratkoročno saniraju posljedice
Može se probati naftalanska krema, ali neka se ne očekuje od nje nešto veliko. Npr. meni nije pomogla ništa. Naftalanska krema je u stvari po svom sastavu više belobaza sa mirisom naftalana ili belobaza a naftalan se tek daje naslutiti
Josip 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 21:37   #6347
Quote:
something_new kaže: Pogledaj post
nemam pojma, ja s tim imam problema i još nisam otkrila dobitnu kombinaciju

imaš razno razne šampone + kortikosteriode

ja koristim razno razne šampone + naftalan i niš baš pretjerano ne djeluje
ne znam kako je drugima, al mene psorijaza praktički nakon puberteta više ne svrbi, prije bi si izderala cijelo vlasište i noge od svraba, sad mi je češkanje po glavi ostalo kao neka navika, kad sam pod stresom uhvatim se kako nesvjesno ljustim ljuskice sa glave, hahah ko neki tik

naftalan nisam nikad probala. a ni ribice, nekako ne bi mogla leći u kadu sa tim ribicama
white moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 08:36   #6348
Quote:
white moon kaže: Pogledaj post
ne znam kako je drugima, al mene psorijaza praktički nakon puberteta više ne svrbi, prije bi si izderala cijelo vlasište i noge od svraba, sad mi je češkanje po glavi ostalo kao neka navika, kad sam pod stresom uhvatim se kako nesvjesno ljustim ljuskice sa glave, hahah ko neki tik

naftalan nisam nikad probala. a ni ribice, nekako ne bi mogla leći u kadu sa tim ribicama
Nadam se da ce i mene prestati, jer trenutno ujutro svrbi da nemogu izdrzat..
lekru031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 14:32   #6349
Quote:
white moon kaže: Pogledaj post
ne znam kako je drugima, al mene psorijaza praktički nakon puberteta više ne svrbi, prije bi si izderala cijelo vlasište i noge od svraba, sad mi je češkanje po glavi ostalo kao neka navika, kad sam pod stresom uhvatim se kako nesvjesno ljustim ljuskice sa glave, hahah ko neki tik

naftalan nisam nikad probala. a ni ribice, nekako ne bi mogla leći u kadu sa tim ribicama

a što koristiš za vlasište?

ja sam neki dan kupila najobičniji aloe vera gel u ljekarni, stavila na crvenilo i pomaže

znači skoro pa odmah nestane crvenilo i ne stvara se tako brzo natrag (doduše mažem svako malo, da nebi bilo! )
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 23:24   #6350
Quote:
something_new kaže: Pogledaj post
a što koristiš za vlasište?

ja sam neki dan kupila najobičniji aloe vera gel u ljekarni, stavila na crvenilo i pomaže

znači skoro pa odmah nestane crvenilo i ne stvara se tako brzo natrag (doduše mažem svako malo, da nebi bilo! )
Može li se znati naziv, tko je proizvodjač i kolika je cijena?
Josip 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 22:00   #6351
Quote:
dancika kaže: Pogledaj post
Prije par godina kupila u Grazu..u ljekarni u West centru ( blizu IKEA). Kostala je 25 Eur, a Dolac ljekrana je bila tada 60 EUR !!!!!!
Nabavio preko Farmacije. Da, oderu te ko mački kožu. Psorcutan nema kortikosteroida. I dobro funkcionira, no treba ga se redovito koristiti kroz duži period. Zanimljivo, meni od psorcutana remisija traje dulje nego kad sam kortikosteroide koristio.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 22:06   #6352
Quote:
lekru031 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi. Evo ukratko, imam 17 godina i evo vec godinu dana imam psorijazu. U ton vremenu sam probao sve i svašta, no nista nije toliko pomoglo, rijesilo bi se na dan dba i opet izaslo.na istim mjestima. Znam da psorijaza zapravo tako funkcionira, no imate li sto za preporuciti da probam?
Citao sam unazad par stranica ove teme, ali stvarno mi se neda citati.sve ove stranice pa zato pitam. Trenutno koristim Elocom mast i korijen gaveza, to mi je mama donijela nedavno da probam. Hvala unaprijed.
A to ti je kronična dijagnoza s kojom se moraš pomiriti i naučiti živjeti. Treba eksperimentirati i probati što paše tvojoj koži i onda ju držati pod kontrolom. Nikako ne zapustiti.

Nauči se ić na more. I to dva tjedna minimalno svake godine. Nauči se sunčati bez da izgoriš. Ono oprezno da ne popušiš melanom. I to je to....

Ja ju vučem 22 godine. Psorijaza čovjeka nauči strpljenju.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 02:17   #6353
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
A to ti je kronična dijagnoza s kojom se moraš pomiriti i naučiti živjeti. Treba eksperimentirati i probati što paše tvojoj koži i onda ju držati pod kontrolom. Nikako ne zapustiti.

Nauči se ić na more. I to dva tjedna minimalno svake godine. Nauči se sunčati bez da izgoriš. Ono oprezno da ne popušiš melanom. I to je to....

Ja ju vučem 22 godine. Psorijaza čovjeka nauči strpljenju.
Aa polako se navikavam, tj. sad mi je preslo u naviku svakodnevno mazanje kremama i tako to. Jedina stvar koja me zivcira jest da me ljudi nonstop ispituju sto ti je to sto ti je to. Polagano mi to pocinje ici na zivce. No sto ces, zivot ide dalje.
Hvala na savjetima.
lekru031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 00:55   #6354
Quote:
something_new kaže: Pogledaj post
a što koristiš za vlasište?

ja sam neki dan kupila najobičniji aloe vera gel u ljekarni, stavila na crvenilo i pomaže

znači skoro pa odmah nestane crvenilo i ne stvara se tako brzo natrag (doduše mažem svako malo, da nebi bilo! )

a što se tiče vlasišta, imam je kod ušiju jer je tu i čupkam pa kad mi se stvore krastice onda eventualno namažem Kerasal masti, to se može kupiti u ljekarni bez recepta, naravno da sam to kupila jer je netko rekao da je njemu skroz nestalo al na njoj piše da je za jako suhu i tvrdu kožu tipa laktovi i da je dobra za psorijazu.

ja trenutno samo pazim da redovito mažem tijelo mlijekom za tijelo i primjetila sam da trebam koristiti mliječne gelove za tuširanje, oni "prozirni" mi previše isušuju kožu. i ako se pojavi koja crvena mrlja, to saniram Kerasalom ili Belosalicom, al te crvene su sad prava rijetkost, više su bijele.

i dobro je rekao netko iznad, psorijaza te nauči strpljenju ) ja sam imam neke druge stvari koje me muče pa niti ne mislim na svoju šugicu i ona se totalno smirila, tu i tamo pokaže da me neće napustiti pa izbije na nekom neočekivanom i novom mjestu i ostavila je ožiljke na mjestima na kojima je bila. hahhahahha smiješno mi je kad pričam o šugici kao o osobi

jednom me netko pitao kako se mogu kupati na jednoj plaži, da je ta plaža nečista, ja sam samo rekla - A ŠTA MI MOŽE BITI, JEDINO MI ŠUGICA MOŽE DOBITI VLASTITU ŠUGICU
white moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 00:58   #6355
Quote:
lekru031 kaže: Pogledaj post
Aa polako se navikavam, tj. sad mi je preslo u naviku svakodnevno mazanje kremama i tako to. Jedina stvar koja me zivcira jest da me ljudi nonstop ispituju sto ti je to sto ti je to. Polagano mi to pocinje ici na zivce. No sto ces, zivot ide dalje.
Hvala na savjetima.
uvijek će se naći netko tko će te to pitati i uvijek će biti netko ko će reći da ti nije to toliko strašno, da ima i gorih slučajeva, al tebi to neće puno značiti jer ima i onih koji imaju dvije točkice i to je to.
jedina utjeha je što to više nije tabu, sad skoro svi već znaju što je to i puno je lakše od vremena kad bi se postavili kao da imaš kugu i ono tipa - ti ne možeš na moj ručnik, zarazit ću se. fala bogu pa toga više nema
white moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 01:13   #6356
Quote:
white moon kaže: Pogledaj post
uvijek će se naći netko tko će te to pitati i uvijek će biti netko ko će reći da ti nije to toliko strašno, da ima i gorih slučajeva, al tebi to neće puno značiti jer ima i onih koji imaju dvije točkice i to je to.
jedina utjeha je što to više nije tabu, sad skoro svi već znaju što je to i puno je lakše od vremena kad bi se postavili kao da imaš kugu i ono tipa - ti ne možeš na moj ručnik, zarazit ću se. fala bogu pa toga više nema
Aa nije problem inace, imam tockice crvene samo, ali kao sto sam rekao prije par postova, na nozi mi se napravila gljivica i preko toga psorijaza, tako da kad se gljivica rjesila ostala je prilicno velika crvena fleka, to mi je jedino bed pokazati.
lekru031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 10:35   #6357
Quote:
Josip 3 kaže: Pogledaj post
Može li se znati naziv, tko je proizvodjač i kolika je cijena?
mislim da ti nije toliko bitan proizvođač nego postotak aloe vere u gelu. ja sam uzela neki talijanski sa 99% aloe vere... 50-tak kuna

Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Nabavio preko Farmacije. Da, oderu te ko mački kožu. Psorcutan nema kortikosteroida. I dobro funkcionira, no treba ga se redovito koristiti kroz duži period. Zanimljivo, meni od psorcutana remisija traje dulje nego kad sam kortikosteroide koristio.

kolko je sad na dolcu? kolika je ta krema za 60eura, koliko dugo traje? ima li neka verzija za vlasište? mislim, ak traje par mjeseci onda se isplati... al ak je neka mini onda je zaista previše
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 23:22   #6358
Evo ja sam vec jako dugo na ovom forumu,samo ne idem vise tako cesto jer se "moja ekipa"raspala...imam tek 26 ali se s psorom druzim nazalost vec 11 godina i jaaaako sam puno toga prosla...od kortica,hodanja po doktorima i privatnim...i 5 godina bila samo na alternativnoj strani medicine,isprobala garra ruffa ribice,fototerapija...do kortica opet...sta reci tako jednoj mladoj osobi koja ju je tek dobila...i sama sam ju dobila s 15...bilo je grozno....pubertet,upoznavanje..decki..more da ne pricam...uzas!zivjela sam u selu u kojem ljudi nemaju blage veze o tome,svi te ispituju...ko da sam šugu imala...kad sam otisla u Zagreb..ljudi pitaju,ali iz dobre namjere,jer su ljudi tamo puuno vise upoznati s tim,u gradu se redovito odrzavaju akcije informiranja o tome...ljudi te pitaju i govore iskustva koja imaju,vlastita ili od svojih bliznjih..ugl pozitivno!
Mislila sam da nikad necu upoznat osobu koja ce me takvu prihvatit,udat se imat obitelj...ali i to je sve doslo...

lekru031 mlad si,neznam odakle si....ali moje najpozitivnije iskustvo je bilo odlazak na fototerapiju..i to nazalost ne na obicnu nego na PUVU(ona je stetnija) na Šalati...to ti je nesto kao solarij,samo sto te dr prate..inace dr.doc Romana Čeovic,ZENA ZA 10! sto se tice lijecenja u HR u vezi psorijaze,ONA JE GLAVNA OSOBA KOJA SE BORI ZA NAS...i doprinosi poboljsanju lijecenja ljudi u Hr...
Ja sam ju prvo dobila na vlasistu,kasnije mi je sišla po tijelu,sad mogu rec da ju na vlasistu "nemam" samo kod nekog veceg stresa,ali ju moram odrzavat redovito,a meni je jedino pomogao BELOSALIC LOSION,nikakvi samponi...a probala sam toga,da se ni ja vise ne sjecam,ni imena krema,ni masti ni sampona nicega...
Tako da...imaj strpljenja,izvuci nekako pozitivnu stranu toga,NEMOJ SE ZATVARAT radi toga(kao ja)..pricaj o tome,nemoj se stidjet..trebat ce ti jako puno strpljenja..isprobavanja sta ti odgovara...u svakom slucaju MORE I SUNCE su dobitna kombinacija...od prirodnih krema(biljke):neven,kamilica,gavez,crni kim,kantarionovo ulje,propolis....to sve pomaze,koliko toliko...

Sad sam trenutno u Njemackoj,za koji mjesec cu dobiti zdravtveno,pa cu se probat lijecitit ovdje...pa cemo vidjet..sta Švabe nude...vec sam cula za neka istrazivanja o kanabisu...ali budemo videli!!
Pozdrav svimaDRŽ TE SE!
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 01:14   #6359
Quote:
cokoladicaa kaže: Pogledaj post
Evo ja sam vec jako dugo na ovom forumu,samo ne idem vise tako cesto jer se "moja ekipa"raspala...imam tek 26 ali se s psorom druzim nazalost vec 11 godina i jaaaako sam puno toga prosla...od kortica,hodanja po doktorima i privatnim...i 5 godina bila samo na alternativnoj strani medicine,isprobala garra ruffa ribice,fototerapija...do kortica opet...sta reci tako jednoj mladoj osobi koja ju je tek dobila...i sama sam ju dobila s 15...bilo je grozno....pubertet,upoznavanje..decki..more da ne pricam...uzas!zivjela sam u selu u kojem ljudi nemaju blage veze o tome,svi te ispituju...ko da sam šugu imala...kad sam otisla u Zagreb..ljudi pitaju,ali iz dobre namjere,jer su ljudi tamo puuno vise upoznati s tim,u gradu se redovito odrzavaju akcije informiranja o tome...ljudi te pitaju i govore iskustva koja imaju,vlastita ili od svojih bliznjih..ugl pozitivno!
Mislila sam da nikad necu upoznat osobu koja ce me takvu prihvatit,udat se imat obitelj...ali i to je sve doslo...

lekru031 mlad si,neznam odakle si....ali moje najpozitivnije iskustvo je bilo odlazak na fototerapiju..i to nazalost ne na obicnu nego na PUVU(ona je stetnija) na Šalati...to ti je nesto kao solarij,samo sto te dr prate..inace dr.doc Romana Čeovic,ZENA ZA 10! sto se tice lijecenja u HR u vezi psorijaze,ONA JE GLAVNA OSOBA KOJA SE BORI ZA NAS...i doprinosi poboljsanju lijecenja ljudi u Hr...
Ja sam ju prvo dobila na vlasistu,kasnije mi je sišla po tijelu,sad mogu rec da ju na vlasistu "nemam" samo kod nekog veceg stresa,ali ju moram odrzavat redovito,a meni je jedino pomogao BELOSALIC LOSION,nikakvi samponi...a probala sam toga,da se ni ja vise ne sjecam,ni imena krema,ni masti ni sampona nicega...
Tako da...imaj strpljenja,izvuci nekako pozitivnu stranu toga,NEMOJ SE ZATVARAT radi toga(kao ja)..pricaj o tome,nemoj se stidjet..trebat ce ti jako puno strpljenja..isprobavanja sta ti odgovara...u svakom slucaju MORE I SUNCE su dobitna kombinacija...od prirodnih krema(biljke):neven,kamilica,gavez,crni kim,kantarionovo ulje,propolis....to sve pomaze,koliko toliko...

Sad sam trenutno u Njemackoj,za koji mjesec cu dobiti zdravtveno,pa cu se probat lijecitit ovdje...pa cemo vidjet..sta Švabe nude...vec sam cula za neka istrazivanja o kanabisu...ali budemo videli!!
Pozdrav svimaDRŽ TE SE!
Ja sam iz Osijeka. Sto se tice te terapije, popricat cu sa svojima o tome. Hvala na savjetima.
Sto se tice samog ispitivanja, ljudi me pitaju u vezi tog, ja objasnim, oni kazu a steta, drzi se itak.
Jos jedna losa stvar je da se bavim teretanom i sad kad sam napravio velik napredak posto se blizi ljeto, i sad kad se treba skinit i pokazat to meni psorijaza poludila.
Steta, valjda ce se rijesiti do ljeta nekako.
lekru031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 00:15   #6360
Quote:
white moon kaže: Pogledaj post
a što se tiče vlasišta, imam je kod ušiju jer je tu i čupkam pa kad mi se stvore krastice onda eventualno namažem Kerasal masti, to se može kupiti u ljekarni bez recepta, naravno da sam to kupila jer je netko rekao da je njemu skroz nestalo al na njoj piše da je za jako suhu i tvrdu kožu tipa laktovi i da je dobra za psorijazu.

ja trenutno samo pazim da redovito mažem tijelo mlijekom za tijelo i primjetila sam da trebam koristiti mliječne gelove za tuširanje, oni "prozirni" mi previše isušuju kožu. i ako se pojavi koja crvena mrlja, to saniram Kerasalom ili Belosalicom, al te crvene su sad prava rijetkost, više su bijele.

i dobro je rekao netko iznad, psorijaza te nauči strpljenju ) ja sam imam neke druge stvari koje me muče pa niti ne mislim na svoju šugicu i ona se totalno smirila, tu i tamo pokaže da me neće napustiti pa izbije na nekom neočekivanom i novom mjestu i ostavila je ožiljke na mjestima na kojima je bila. hahhahahha smiješno mi je kad pričam o šugici kao o osobi

jednom me netko pitao kako se mogu kupati na jednoj plaži, da je ta plaža nečista, ja sam samo rekla - A ŠTA MI MOŽE BITI, JEDINO MI ŠUGICA MOŽE DOBITI VLASTITU ŠUGICU
Šugica? Psorijaza nema veze sa šugom. Šuga je sasvim nešto drugo tj. druga bolest.
Josip 3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.