Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2013., 21:35   #4641
Quote:
agagz kaže: Pogledaj post
Ajde daj koja serija profila je u ponudi od finstrala...
Neznam o kakvom on Mercedesu govori ...mozda cjenovnom , jedino
Rijec je o FINSTRAL Sistem 200 /TOP 72 mm / Krilo 78,5 mm - 7 Komora / 3 brtve.
Opterecenje vjetrom - DIN EN 12 210 - klasa C5 / B5
Vodonepropusnost - DIN EN 12208 - klasa E900; Propusnost zraka - DIN EN 12207 - klasa 4
Toplinska izolacija PROZORA - Uw = 0,88 W/m2K
Zvucna izolacija PROZORA - Rw = 46 dB
Toplinska izolacija STAKLA - Ug = od 0,6 do 1,1 W/m2K; Toplinska izolacija PROFILA - Uf = 1,2 W/m2K
Pasman981 is offline  
Old 13.05.2013., 23:41   #4642
Instalacija pvc klizne stijene?

U nedoumici sam oko ugradnje pvc klizne stijene. Navodno pvc stok od klizne stijene ima na dnu malu rupu za praznjenje kondenzata (oko 3 cm od dna profila). Muci me kako postici dobar zavrsetak hidroizolacije (prije postavljanja keramike) na pvc stoku. Dodatan "problem" je sto mi klizna stijena dijeli dnevni boravak od balkona koji je oko 1.5 cm visi od dnevnog boravka te je ispod sloja betona hidroizolacija od bitumenske ljepenke V3. Zidar mi govori da nema nikakvih problema da se hidroizolacija i dalje rijesi sa ljepenkom nakon postavljanja bijelog pvc prozora, i da se ljepenka na rubovima malo zadigne tako da voda ne bi ulazila u dnevni boravak. Ne razumijem kako to misli izvesti spoj ljepenke na bijeli pvc kad znam da se ljepenka topi plamenikom itd. Ne znam ni kako se uobicajeno rade ti spojevi pa molim nekoga ako ima sliku pravilnog presjeka (s hidroizolacijom) kroz pvc kliznu stijenu na mjestu instalacije.

Drugo pitanje, ...zanima me da li tko ima iskustva sa samoregulirajucim sustavom prozracivanja kod pvc prozora? Da li tko od vas to ima i kako je zadovoljan? ...Recimo, Rehau ima takav tzv. Aircomfort sistem.

I trece pitanje, ima li tko iskustva koje firme za pvc stolariju na podrucju Rijeke treba izbjegavati? tj. da li su TECOL, TROHA-DIL, A.B.S., ELATIO preporucljive? Tecol radi s Finstral, Ovlo, Kommerling profilima, Troha dil sa Salmander, A.B.S. i Elatio sa Gealan profilima.

Zadnje uređivanje Pasman981 : 14.05.2013. at 00:15. Reason: dodatak postu
Pasman981 is offline  
Old 14.05.2013., 10:09   #4643
Sve te nedoumice se rjesavaju sa dodatnim prosirenjem ispod donjeg dijela stoka.
Znaci,stok od stijene zavrsava na cca 100 mm od poda a to prosirenje(tumpla) dolazi ispod stoka i zatvara tih 100 mm.
Sirine je kao i sam stok i ide po cijeloj duzini stijene.
Vanjska i unutarnja izolacija se lijepe za njega.
Pripazi malo da ti vanjska visina gotovog poda bude niza od unutarnje visine gotovog poda
dac1 is offline  
Old 14.05.2013., 10:27   #4644
finstral

Quote:
Pasman981 kaže: Pogledaj post
Rijec je o FINSTRAL Sistem 200 /TOP 72 mm / Krilo 78,5 mm - 7 Komora / 3 brtve.
Opterecenje vjetrom - DIN EN 12 210 - klasa C5 / B5
Vodonepropusnost - DIN EN 12208 - klasa E900; Propusnost zraka - DIN EN 12207 - klasa 4
Toplinska izolacija PROZORA - Uw = 0,88 W/m2K
Zvucna izolacija PROZORA - Rw = 46 dB
Toplinska izolacija STAKLA - Ug = od 0,6 do 1,1 W/m2K; Toplinska izolacija PROFILA - Uf = 1,2 W/m2K
finstral po nicem ne opravdava razliku u cijeni u odnosu na salamander,cak ni da ima troslojno staklo (doplata od oko 105 kn/m2 u odnosu na obicno 4-16-4 low-e)
dac1 is offline  
Old 16.05.2013., 11:15   #4645
Pozdrav ekipa!

Molim pomoć. Pročitala sam kojih stotinjak stranica ali se ja uopće ne kužim u tu PVC stolariju pa Vas molim da mi kažete koja je ponuda bolja. Znači onako zdravo seljački, ja bih odabrao za sebe doma tu i tu ponudu..

Ovako:

100AL

3x trokrilni prozor s roletom (2070x1350) SCHUCO-CORONA SI 82, staklo - IZO 4-16-4
1x jednokrilna balkonska vrata s roletom (970x2160)
1x ulazna vrata dvokrilna (1300x2160) pomoćni modul (pomoćna vratašca sa strane) s mogućnošću otvaranja i bez ostakljenja
UKUPNO: 23.300,00kn



ILSAD d.o.o.

3x trokrilni prozor s roletom (2070x1350) REHAU GENEO MD, 4Low-e+Arg-16-4-16-4Low-e+Arg
1x jednokrilna balkonska vrata s roletom (970x2160)
1x ulazna vrata dvokrilna (1300x2160) pomoćni modul (pomoćna vratašća sa strane) s mogućnošću otvaranja i bez ostakljenja
UKUPNO: 24.800,00kn
__________________
I`m a hopeless romantic with a dirty mind who has high standards.
*Dragonlady* is offline  
Old 17.05.2013., 10:33   #4646
Pozdrav ljudi

Došlo vrijeme za promijenu stolarije na manjoj obiteljskoj kući, Ukupno 5 otvora (bez ulaznih vrata) sve zajedno cca 14 m2.
Osnovna ideja je uzet što kvalitetnije jer više ne namjeravam mijenjat sljedećih puno godina
Svaki savjet je dobrodošao. Trenutačno jedan projektant mi je nahvalio stolariju Internorm, ono kao najkvalitetniju, najveći proizvađač u Europi itd. S druge strane čujem da imaju malo previše reklamacija za tu kvalitetu. Jučer razgovaram sa kolegom, kaže da se na nekoj javnoj (državnoj) zgradi u Splitu Internorm stolarija poraspadala niti nakon godinu dana nakon ugradnje, a stakla popadala po ulici. Ako ima netko iz Splita za komentar jel to po sistemu rekla kazala ili ima nešto?
Uglavnom volio bih čuti mišljenja o toj stolariji ako neko ima iskustva. Ono što sam vidio kod njih u salonu djeluje vrlo kvalitetno, sad pitanje je ono što je izloženo i ono što se dobije da li je isto.
Tom2 is offline  
Old 18.05.2013., 11:19   #4647
Quote:
*Dragonlady* kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa!

Molim pomoć. Pročitala sam kojih stotinjak stranica ali se ja uopće ne kužim u tu PVC stolariju pa Vas molim da mi kažete koja je ponuda bolja. Znači onako zdravo seljački, ja bih odabrao za sebe doma tu i tu ponudu..

Ovako:

100AL

3x trokrilni prozor s roletom (2070x1350) SCHUCO-CORONA SI 82, staklo - IZO 4-16-4
1x jednokrilna balkonska vrata s roletom (970x2160)
1x ulazna vrata dvokrilna (1300x2160) pomoćni modul (pomoćna vratašca sa strane) s mogućnošću otvaranja i bez ostakljenja
UKUPNO: 23.300,00kn



ILSAD d.o.o.

3x trokrilni prozor s roletom (2070x1350) REHAU GENEO MD, 4Low-e+Arg-16-4-16-4Low-e+Arg
1x jednokrilna balkonska vrata s roletom (970x2160)
1x ulazna vrata dvokrilna (1300x2160) pomoćni modul (pomoćna vratašća sa strane) s mogućnošću otvaranja i bez ostakljenja
UKUPNO: 24.800,00kn
I jedna i druga varijanta su ti ok što se tiče profila, samo pazi na slijedeće:

1. Schuco- ponudili su ti obično izo staklo, 4+16+4 što ti je definitivno premalo.

Staklo treba biti troslojno, 4+16+4+16+4 sa dva lowE stakla i punjena Argonom kao što ti je u Ilsadovoj ponudi.
Glede Ilsada vodi računa o tome da kod Rehau Genea ne koriste pocinčana ojačanja u štokovima do širina od 140cm. Znalo se dogoditi da dođe do progiba stolarije pa ti savjetujem da,ukoliko se odlučiš za Rehau, tražiš da ti stakla zalijepe za okvir.

Lp
mrgud34 is offline  
Old 18.05.2013., 11:25   #4648
Quote:
Tom2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi

Došlo vrijeme za promijenu stolarije na manjoj obiteljskoj kući, Ukupno 5 otvora (bez ulaznih vrata) sve zajedno cca 14 m2.
Osnovna ideja je uzet što kvalitetnije jer više ne namjeravam mijenjat sljedećih puno godina
Svaki savjet je dobrodošao. Trenutačno jedan projektant mi je nahvalio stolariju Internorm, ono kao najkvalitetniju, najveći proizvađač u Europi itd. S druge strane čujem da imaju malo previše reklamacija za tu kvalitetu. Jučer razgovaram sa kolegom, kaže da se na nekoj javnoj (državnoj) zgradi u Splitu Internorm stolarija poraspadala niti nakon godinu dana nakon ugradnje, a stakla popadala po ulici. Ako ima netko iz Splita za komentar jel to po sistemu rekla kazala ili ima nešto?
Uglavnom volio bih čuti mišljenja o toj stolariji ako neko ima iskustva. Ono što sam vidio kod njih u salonu djeluje vrlo kvalitetno, sad pitanje je ono što je izloženo i ono što se dobije da li je isto.
Da, Inernorm je toliko poznat da ga ovdje, koliko znam, nitko nikad nije ni spomenuo. Odjebi te priče projektanta, jer možda ima proviziju i, po meni, ne postoji 'najkvalitetnija' stolarija. Odredi si što želiš, do kojeg iznosa i zatraži ponude na više strana pa usporedi što ti nude.

Lp
mrgud34 is offline  
Old 18.05.2013., 21:04   #4649
Quote:
mrgud34 kaže: Pogledaj post
Da, Inernorm je toliko poznat da ga ovdje, koliko znam, nitko nikad nije ni spomenuo. Odjebi te priče projektanta, jer možda ima proviziju i, po meni, ne postoji 'najkvalitetnija' stolarija. Odredi si što želiš, do kojeg iznosa i zatraži ponude na više strana pa usporedi što ti nude.

Lp
To što nitko Internorm stolariju nije ovdje spomenuo i nije neki argument. Ono što želim se u biti svodi na dobiti kvalitetu što je veću moguću s obzirom da se ne radi o velikoj količini pa cijena i nije primarni faktor i uzevši u obzir da bi to trebalo biti konačno i trajno rješenje.
Ono što sam vidio u zadnjih dva tri tjedna kod više proizvođača mogu reći da je u domeni PVC stolarije Internorm barem po izgledu završne obrade i "dodatne opreme" daleko ispred drugih. No kao što sam napisao to i nije neki argument čisto iz razloga jer je upitno da li je ono što je izloženo u salonu istovjetno onom što se kasnije dobije.
Također bez obzira na preporuku imam i informaciju o lošoj kvalitreti što iako je u ovom trenutku na nivou rekla kazala utječe da je malo teško donijeti odluku.

Dakle rezime :

1.) Ccijena nije primarni faktor,
2.) Od onog što sam vidio od PVC-a po meni jedino Internorm ima prolaz.
3.) Muči me ta priča o lošoj kvaliteti.

Prema tome interesira me nešto o tome ako netko ima iskustva ili saznanja o Internorm stolariji iz prve ruke.
Tom2 is offline  
Old 20.05.2013., 20:11   #4650
Pozdrav, izvinjavam se ako je moje pitanje offtopic, ali mi je potrebna pomoć...na ulaznim vratima imam pvc vrata i imam problem, gornji dio vrata je nije više priljubljen kao što su na početku bila, propušta zrak i sve me strah da ne bi na kraju priče skroz pala...zna li možda neko način kako da ih vratim u prvobitno stanje
orlandini is offline  
Old 20.05.2013., 22:03   #4651
Quote:
orlandini kaže: Pogledaj post
Pozdrav, izvinjavam se ako je moje pitanje offtopic, ali mi je potrebna pomoć...na ulaznim vratima imam pvc vrata i imam problem, gornji dio vrata je nije više priljubljen kao što su na početku bila, propušta zrak i sve me strah da ne bi na kraju priče skroz pala...zna li možda neko način kako da ih vratim u prvobitno stanje
Trebal bi imati na pantima imbus šeraf koji se štela pa probaj poštelati pante.
Plavi-9 is offline  
Old 21.05.2013., 01:58   #4652
Quote:
Tom2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi

Došlo vrijeme za promijenu stolarije na manjoj obiteljskoj kući, Ukupno 5 otvora (bez ulaznih vrata) sve zajedno cca 14 m2.
Osnovna ideja je uzet što kvalitetnije jer više ne namjeravam mijenjat sljedećih puno godina
Svaki savjet je dobrodošao. Trenutačno jedan projektant mi je nahvalio stolariju Internorm, ono kao najkvalitetniju, najveći proizvađač u Europi itd. S druge strane čujem da imaju malo previše reklamacija za tu kvalitetu. Jučer razgovaram sa kolegom, kaže da se na nekoj javnoj (državnoj) zgradi u Splitu Internorm stolarija poraspadala niti nakon godinu dana nakon ugradnje, a stakla popadala po ulici. Ako ima netko iz Splita za komentar jel to po sistemu rekla kazala ili ima nešto?
Uglavnom volio bih čuti mišljenja o toj stolariji ako neko ima iskustva. Ono što sam vidio kod njih u salonu djeluje vrlo kvalitetno, sad pitanje je ono što je izloženo i ono što se dobije da li je isto.

Mjenjao stolariju u Splitu i odabrao Troha-dil sa predstavnistvom u Solinu, profil Salamander 3D.
Nakon izvedenih radova vise nego zadovoljan, sve napravljeno po dogovoru i montaza na vrijeme. Montazeri uredni i maximalno paze.
Za preporucit u svakom slucaju, cjena u rangu ostalih ponuda ili neznatno visa.
progresive is offline  
Old 26.05.2013., 18:55   #4653
Dvojba...?

Dvoumim se izmedju dvije frime/prozora za kupnju stolarije u Rijeci.

1. Prva varijanta je TROHA-DIL koji mi nudi prozore profila Salamander BlueEvolution (2 prozora i jedna manje klizna stijena) po cijeni od 19000 kn. Dobro je sto imaju akciju do 31.5.2013 gdje nude besplatnu demontazu i odvoz na deponij stare stolarije a i montaza novih prozora je besplatna.

2. Druga varijanta je firma TECOL i prozori Finstral profila System 200 Top 72. Oni kostaju 27000 kn s montazom, ali bez onog rusenja i odvoza stare stolarije. Znaci negdje sve skupa 28000 kn kada i to uracunam.

Koji je vas prijedlog, sto da uzmem?
I jos nesto, Troha dil nudi i pvc prozore marke Schuco kao malo visu klasu od Salamander. Da li su oni stvarno puno ispred Salamandera?
Inace profil Blue Evolution od Salamandera mi se i izgledom najvise svidja jer je elegantan i sirok - cetvrtast.
Pasman981 is offline  
Old 27.05.2013., 00:09   #4654
Quote:
Pasman981 kaže: Pogledaj post
Dvoumim se izmedju dvije frime/prozora za kupnju stolarije u Rijeci.

1. Prva varijanta je TROHA-DIL koji mi nudi prozore profila Salamander BlueEvolution (2 prozora i jedna manje klizna stijena) po cijeni od 19000 kn. Dobro je sto imaju akciju do 31.5.2013 gdje nude besplatnu demontazu i odvoz na deponij stare stolarije a i montaza novih prozora je besplatna.

2. Druga varijanta je firma TECOL i prozori Finstral profila System 200 Top 72. Oni kostaju 27000 kn s montazom, ali bez onog rusenja i odvoza stare stolarije. Znaci negdje sve skupa 28000 kn kada i to uracunam.

Koji je vas prijedlog, sto da uzmem?
I jos nesto, Troha dil nudi i pvc prozore marke Schuco kao malo visu klasu od Salamander. Da li su oni stvarno puno ispred Salamandera?
Inace profil Blue Evolution od Salamandera mi se i izgledom najvise svidja jer je elegantan i sirok - cetvrtast.
Gledao sam sada brošuru Finstrala i ne vidim niti jedan razlog za tu razliku cijene od 9.000 kn, čak štoviše. Mislim da sa BluEvolution nećeš pogriješiti. I ja ću navjerojatnije uzeti njega nakon 6 mjeseci istraživanja i 22 ponude :-)
mrgud34 is offline  
Old 27.05.2013., 16:44   #4655
ljudi, mene muči da li da u stanu stavil ALU ili PVC stolariju
radi se o dobro zaštićenom stanu u primorskom kraju, i na prozore koje stavlam nema udara ni vjetra ni kiše, zapadno orijentiran)
škure su već gore i to ALU
potrebni su mi francuski prozori (ajmo reći balkonska vrata) dimenzija 1,45 m x 2,25 m

dvoumim se jer sam nedavno stavljao na jedan drugi objekt ALU stolariju i uglavnom sam zadovoljan
bio sam u TROHA -DIlu i vidim da su im prozori isto sasvim solidni bza razliku od drugih na području grada gdje živim (pogledao sam PVC od 3 različita proizvođača, i TROHA DIL je bio zaista top među njima

razlog zašto se dvoumim između ALU i PVC su slijedeće "mane" ALU stolarije koje sam primjetio:
- umjesto vanjske brtve na staklo stavljaju samo silikon, dok je iznutra baš gumena brtva (primjetio da kod PVC-a ide i vani brtva)
- ALU stolarija mi se pokazala bolji izolator od buke, ali ipak malo manje bolji toplinski izolator od kvalitetne PVC stolarije

znači ne dvojim zbog cijene nego samo zbog ovih gore par stavki, a u svemu ostalom mi je ALU bolji od PVC-a

što bi izabrali vi da imate moje dvojbe kada cijena ne bi bila u pitanju (mislim da je razlika 30%) i s obzirom na gore navedene karakteristike stana (dobro zaštićen od vjetra i kiše, ali na udaru sunca u ljetnim mjesecima) i dimenzije prozora koje mi trebaju (velike površine)

hvala na odgovorima
liberty_pu is offline  
Old 27.05.2013., 17:20   #4656
Pozz za sve forumase.
U procesu sam zamjene dotrajale drvene stolarije sa pvc stolarijom.
Sakupio sam dosta ponuda ali sam suzio izbor na dvije najace firme
u mom kraju.Obe imaju certifikat iso 9001.
Molio bih nekoga ko se razumije da mi kaze koja je opcija bolja:
1. Sest komorni profil GEALAN S 9000 83 mm dubine i ROTTO okovima
sa LOW E staklom 4-16-4 (1,1w/m2K)
ili
2. Pet komorni profil ALUPLAST IDEAL 5000 70mm dubine i SIGENIA-AUBI
okovima i istim staklom kao u prvoj opciji.

Druga opcija je 12% skuplja od prve.
Svaki savjet je dobrodosao.
lenas_bk is offline  
Old 27.05.2013., 19:54   #4657
[QUOTE=liberty_pu;45236835]

...razlog zašto se dvoumim između ALU i PVC su slijedeće "mane" ALU stolarije koje sam primjetio:
- umjesto vanjske brtve na staklo stavljaju samo silikon...

totalna nestručnost, na sve aluminijske profile obavezno ide guma na vanjsku stijenku kao i na unutrašnju (da nebi bilo zabune to nisu iste gume ali svakako se stavlja guma i na vanjsku i na unutarnju stranu stakla) ... kakav crni silikon...
jolec is offline  
Old 28.05.2013., 19:03   #4658
treba mi neka firma na području Zadra, Biograda, imate kakav prijedlog, omjer cijene i kvalitete?

hvala
lukinjo88 is offline  
Old 29.05.2013., 12:16   #4659
Dobar dan,

kolka tema majko mila. I sad se ti odluči. Uglavnom i mi smo se uhvatili u koštac s razno raznim ponudama pa sad to gledamo i uspoređujemo.

Ja imam jedno drugo pitanje. Nikako se ne možemo odlučiti između vanjskih žaluzina koje nam izgledaju fenomenalno i koje su odlični minimalistički detalj na kući ili klasičnih roleta. Imamo dosta velikih staklenih površina na kući tj. staklenih stijena pa ne znam kako bi te žaluzine zgledale po svim staklenim površinama na kući. Eventualno na prozor, dva. Ali onda mi opet glupo kombinirati i jedno i drugo, to estetski neče nikak izgledat.

Pa bih molio one iskusnije da nam preporuče šta je bolje i na kraju krajeva kvalitetnije? Ono što zna su osnove, tj. da se s žaluzinama ne može potpuno zamračiti prostorija i da su jeftinije od roleta. Eto...

unaprijed zahvaljujem na odgovorima....
M@tthew is offline  
Old 29.05.2013., 22:54   #4660
vanjske žaluzine nikako ne mogu bit jeftinije od roleta...nikako
imas razne serije tih žaluzina,širina lamela,rucni ili elekto pogon...na daljinsko upravljanje ili na tipkalo
kolike su vam širine stjena ali i izvedba tih stjena jako ovisi za ugradnju žaluzina
dac1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.