Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2009., 11:55   #121
Quote:
Lucija? kaže: Pogledaj post
cure molim Vas mišljenje, imala sam odnose dok sam koristila Medazol,vaginalete i tbl,odnosno još uvijek ih koristim. Partner nije dobio nikakvu terapiju, kažu da ne treba, u pitanju je bakterija gardnerella iliti kako se već zove, kaže gin ništa strašno. e ako to pomaže u pitanju je stalni partner..molim mišljenje za odnose za vrijeme terapije...problemi..a je...nisam mogla izdržati

ginekolozi i doktori uopće savjetuju ne-imati spolne odnose tijekom terapije, al meni je moja ginićka rekla: nemoj, al ak moraš onda uz kondom :P naime, piše u uputama vaginaleta da mogu "uništiti" učinkovitost kondoma od lateksa pa... nije fora, al nebu ti valjda niš bilo
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 11:57   #122
curke moje, imam pitanje... u pitanju je GV i blaga gljivična upala. dobila sam Medazol (i dečko, to sam pisala već na topicu Candide) i Rojazol, danas mi je 4.dan vaginaleta i mokraća mi dosta ima miris po toj slavnoj ribi... znam da je svašta normalno tijekom terapije, ali je li i ovo? help, plz!
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 20:27   #123
i meni na papi našli gardnerellu
i sad ne znam šta da radim jer apsolutno nikakvih simptoma nemam (ni ja ni dečko), a inače sam jaaaako skeptična oko većine klasičnih medicinskih preparata jer ispada da koliko dobrog donesu povuku sa sobom toliko i lošeg i stalno si u nekom začaranom krugu . Dobih naravno Medazol (i dečko) i sad nikako se natjerati to piti. doslovce mi se gadi sad 10 dana antibiotika, imam filing da će mi jetra otkazati
+ što pijem yasmin
+ što sam prije mj i pol popila turu sumameda radi angine
+ vitamini zbog stalnih prehlada

i da, zbog sumameda mi došla i candida pa je zaliječih femigelom (canesten mi nikad do kraja nije pomogao, a ovo je savršenstvo ) a pročitala sam na netu kao da je dobar i kao prevencija gardnerelle. rekoh to ginekologici u nadi da mi ipak neće prepisati antibiotik i samo me izignorirala
kaj da sad radim? da ipak počnem s medazolom? ili samo dečko? ili da budem kolegijalna, mislim nije baš fer da sad samo on trpi nuspojave
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 22:54   #124
hmm... ja sam pila Medazol svega 1 dan kao jednodnevna terapija, kao i dečko, tako da ti nebih znala preporučati kaj da radiš, ali ja bih na tvome mjestu napravila što mi ginekolog kaže... popij to 10 dana, prisili se..bolje da se što prije toga riješiš i bok ... a i da napomenem, olakšaj samoj sebi i pomiri se s tim da ćeš vjerojatno uskoro opet piti, nemora značit, ali obično se Candida i sve to lako vrati nažalost pa.. ja sam prvi dan nakon saznanja o GV dobila slom živaca i pala u depru :P i shvatila da nema smisla.. ima puno gorih stvari.. eto, glavu gore, popij to 10 dana i daj Bože ti zdrava
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 08:37   #125
Ja sam isprobala i duplu dozu Canestena, i Medazol, ali ništa mi nije pomoglo - na zadnjem brisu opet GV

Odlučila sam se prebaciti na "prirodne" lijekove - točnije Acidosalus koji se pije.

Javim se s rezultatima.

P.S. Ako netko možda zna za još koji prirodni probiotik ili čaj ili što već, neka se javi.

Hvala
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 18:35   #126
ajde sretno Fiffy!

ja imam jedno pitanje..nadam se da će mi netko ubrzo odgovoriti.. naime, pisala sam gore već o svojim glupostima na ovu temu.. e sad, prije jedno 5 dana sam dobila nalaz pape i sve je uredno, sestra me "stjerala" i rekla mi kontrola za godinu dana.. uglavnom, moje pitanje je: zašto sam dobila neposredno nakon pregleda Medazol tablete za 1 dan ako mi na papi nema ni traga ničemu.. ?? mislim, ginekolog mi je rekao samo o Candidi za koju mi je dao taj slavni Rojazol (vaginalete), ali ništa o GV. sad sam zbunjena.. jel moguće da se na papi ne vidi ništa ? meni super, ja sretna ali čisto me zanima jel u pravu i je li to očito bio samo preventivni korak ginekologa.

Hvala!
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 23:30   #127
za fiffy-
meni isto prvi put nije pomogao sumamed, ali tada nisam ništa radila na dizanju imuniteta..
drugi put sam dobila vag. kremu dalacin, ali sam usput i pila lactogyn i puno jogurta i nakon toga papa uredan hvala bogu, a dr. mi je odmah na pregledu rekla da sve izgleda super čisto
i dalje pijem lactogyn za svaki slučaj,
sretno
dođoškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 18:38   #128
Čitam vaše postove gdje navodite da je potrebno i liječenja partnera. Upravo sam se vratila od ginekologa koji mi je propisao Dalacin kremu, ali za partnera je rekao da nije potrebno liječenje...ma tko je tu lud???
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 19:06   #129
a izgleda da svaki doktor svoju politiku vodi, meni je dala oba puta i za partnera!
dođoškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 01:12   #130
GV, jedan dan šok-terapija Medazol antibioticima (oralno, oboje) i nakon toga 10 dana Medazol vaginalete.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 11:23   #131
Dali se Dalacin krema i Medozol tablete koriste istovremeno ili prvo jedno pa drugo?
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 17:57   #132
koriste se istovremeno.
evo i mene napala,a jesam razvlačila sa candidijazom,sve kao ma nebude se valjda gadura navukla,opet!,i eto sad treba do srijede živjeti sa ovom ribetinom!!
uzela sam canesten i vagisan,počinjem sa lactogynom pa valjda neću smrditi ko ribarnica non stop!
i po mom iskustvu,na papi obično piše upala a gv dijagnosticira dokica mam pod mikroskopom.ako mi se MM ne liječi ponovi nam se..
i uredno je dobijem kad mi se candida pojača,tj.kad me opali stres..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 21:11   #133
Ja sam dobila vaginalete (ne mogu se sjetiti imena, znam da sam koristila i Vagisan, a sad jel to onaj lijek ili samo ono za očuvanje stanja, ), i prvih tjedan dana je sve bilo dobro, i sad već desetak dana opet imam neki šugavi iscjedak
Nema svraba, peckanja, ničega što sam prije imala ali je taj iscjedak ostao, i ne smrdi, jel to možda znači da nisam izliječila do kraja? Terapiju od 10 vaginaleta sam uredno potrošila do kraja.
Ginić mi je rekao da dođem tek kad mi završi iduća menga a to će biti za cca 2 tjedna, pa da napravimo i papu...
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 21:14   #134
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
koriste se istovremeno.
evo i mene napala,a jesam razvlačila sa candidijazom,sve kao ma nebude se valjda gadura navukla,opet!,i eto sad treba do srijede živjeti sa ovom ribetinom!!
uzela sam canesten i vagisan,počinjem sa lactogynom pa valjda neću smrditi ko ribarnica non stop!
i po mom iskustvu,na papi obično piše upala a gv dijagnosticira dokica mam pod mikroskopom.ako mi se MM ne liječi ponovi nam se..
i uredno je dobijem kad mi se candida pojača,tj.kad me opali stres..
Pa na papi piše ja mislim da je gardnerella. Tj., meni je ginić na pregledu rekao onako odokativno da je gv jer je iscjedak te neke sivo-bijele boje i kad sam dobila rezultate pape rekao je da je potvrđeno da je gardnerella.
Već sam tri puta radila papu s istim nalazom
Dobila je nakon 8. uzastopne ture antibiotika i od toga je se nikako riješiti
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 19:42   #135
eto mene prbacujem se sa candide k vama

bila kod ginića kaze striček gardnerella

međutim dao mi je linoladiol i medazol

ali ga nisam dobro skuzila, trebala bi 1 noc linoladiol a 2. medazol?

ili najprije jedno pa drugo, bila sam lagano šokirana kad mi je rekao rezultat, s obzirom da vec duze nemam odnose, i pazim na sve jer sam mislila da je candida...
i sad ovo

kako da koristim ovo dvoje heeeelp
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 12:22   #136
Quote:
Leeloo. kaže: Pogledaj post
eto mene prbacujem se sa candide k vama

bila kod ginića kaze striček gardnerella

međutim dao mi je linoladiol i medazol

ali ga nisam dobro skuzila, trebala bi 1 noc linoladiol a 2. medazol?

ili najprije jedno pa drugo, bila sam lagano šokirana kad mi je rekao rezultat, s obzirom da vec duze nemam odnose, i pazim na sve jer sam mislila da je candida...
i sad ovo

kako da koristim ovo dvoje heeeelp
Neznam, nazovi pa pitaj sestru.
A, to ti ne mora biti povezano s odnosima, ta bakterija je dio normalne vaginalne flore, ali kad joj se poveća broj treba je liječiti i dovesti u normalu.
yslp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 14:00   #137
Quote:
yslp kaže: Pogledaj post
Neznam, nazovi pa pitaj sestru.
A, to ti ne mora biti povezano s odnosima, ta bakterija je dio normalne vaginalne flore, ali kad joj se poveća broj treba je liječiti i dovesti u normalu.
jesam, 2xtjedno kremu i tad napravim prekid(tu vecer) od medazola
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 17:35   #138
Zdravo, ja sam cura iz Makedonije, upravo danas sam uzela moi bris, bio je pozitivan na Gardnerella ali i trichomonas vaginalis, vec nekoliko vremena imam neke blage simptome i sad mi je ginekolog dao vaginalne tablete medazol i jos neke teblete za oralnu upotrebe i za mene i za mog partnera, ali nemogu nivno ime prepoznati na receptu. Jel neko moze da mi objasni jel ove dve infekcije su medusodno povezanih i dal mogu uzrukovati neke teske posledice, jel ne znam koliko vremena ih vec imam kako simptome nisu bile jake. Puno pozdrav svima i hvala
snezana85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 13:51   #139
Bok cure,
upravo stigla od ginekologice, kod kojem sam otišla zbog dosadnog iscjetka odvratnog mirisa, napravila papa, a za sada mi je dala gyno daktarin. Ovo nije prvi put da se s tim susrećem, već sam uzimala medazol, betadine, koristila canesten, plymicol...ali uvijek se vrati prokleta gljiva. doduše još mi nikada nije dala tablete za oralno korištenje, uvijek vaginalete. možda radi toga nije riješeno...ne znam...ali znam da je osjećaj da svi oko tebe znaju da imaš šugavi isjedak odvratan! da ne kažem kad navečer dođem dečku pa ga izbjegavam....
malena_ri24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 20:40   #140
Evo i ja danas saznala da imam GV... i budući da sam već prije čitala ovaj topic, pitam ginića triba li se i momak ličit, kaže on ne triba. Dobila sam Medazol vaginalete i u UPUTAMA piše da se oba partnera tribaju liječit istodobno.

Sad ne znan šta mi je pametno, glupo mi se ličit pa da mi on opet ping pong efektom vrati, šta da radim?
__________________
For me, it was purely about the music, I was never a fan in the regular sense, it was all about the music.
Nothing_But_You is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.