Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2012., 08:53   #1
Odrasla je :iznenađ: :raznjež:

Pričam tako sad s frendicom koju znam od njene šesnaeste. Ili moje. Njene, valjda. Ili sedamnaeste. Njene. Ili moje.

Dugo, uglavnom.

I bila je malena. Upoznale smo se bizarno preko interneta pa iRLasto pa me prvo odvela u Kraš i kupila nam slatke hrane. Moja je vječna ljubav kupljiva hranom, imam tekicu u koju zapisujem kad me tko nahranio i spominjem to kasnije s ljubavlju u glasu i srcu i svemu bez obzira na to što se desi nakon te hrane, no nas eto, deset godina kasnije. Ili devet. Ili osam.

Uglavnom.

I sad nešto pričamo i ona je odrasla osoba i ima odrasle rečenice. Nisam to prije primijetila. Zapravo, jesam, ali mislila sam da je samo draga jer me voli. A ona je sazrela. Rekla je da ne želi biti rasprava na forumu, alo, i nek odem pišat, pa ne želim sad ulaziti u detalje njenih odraslih rečenica. Ali odrasle su.

Malo me to šokiralo. Ona govori da je i dalje takva i da sam budala i da nije prerasla to. Ona ne želi da topik bude o njoj pa nema veze sad šta je to. Ništa bitno, nije uopće bitno za raspravu,

bitno je da je ona bila, onako, mala djevojčica. (Ja sam, godinu dana starija, bila posve odrasla i sve, naravno.) Mala roza curica s lizalicom. I sad je divna žena.

Nemam pojma kad se to dogodilo, sad sam emo i raznježena i sve.


Jesu li vama neki ljudi odrasli?

Kako ste podnijeli tu činjenicu?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 09:50   #2
Tko? :znatiželjna baba:
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 11:00   #3
Ovo pomalo zvuči kao uvod u lezbijsku erotsku dramu.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 15:59   #4
Nije forumašica. To mislim pod bizarnim internetnim upoznavanjem.

Đepika.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 16:31   #5
oko mene je par individua odraslo bez mog raznježa. pretvorili su se u osobe koje govore odrasle dosadne rečenice, koji se više ne vesele sitnicama u danu i koje mi postaju sve više strane
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 10:36   #6
odrastanje je sastavni dio ljudskog života
__________________
Nimm nichts persönlich was andere über dich sagen, es ist ihre Realität und nicht deine.
JWoww is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 10:37   #7
Uvodni post je ono

Da, ljudi odrastaju i stare..
Raznježit ću se valjda tek kad bude u pitanje vlastito mi dijete...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 10:42   #8
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kako ste podnijeli tu činjenicu?
Stoički.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 12:03   #9
chocolate bogati ja uopće ne razumijem o čemu je ova tema i o čemu bi htjela raspravljati
o odrastanju ? općenito ?
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 12:09   #10
Ma frendica joj stara tu negdje ko ona pa je sebe vidla u njoj. Niš strašno. Bu prošlo :there there:

Ili je sebe čitala na forumu pa su je iznenadile vlastite rečenice a frendica je samo figura... uglavnom, stara, nije to još niš kaj te bu oplahnulo i kaj te još čeka.
Sad sam ja raznjež
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 20:59   #11
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Da, ljudi odrastaju i stare..
I da, mandarine imaju miris, magla se kondenzira na paučinama, nekad budu oluje, i tako dalje.

Malo su me zbunili odgovori, moram priznati, kako sam od nekoliko ljudi doživjela te "isuse kako si bila mala a sad si narasla" momente koji se odnose na otprilike sličan period života, moj ili nekoga oko mene, mislila sam da je to univerzalno ljudsko iskustvo, neki raznjež kad shvatiš da je netko mio i drag prešao iz jedne kronološko-razvojno-nekakve faze života u drugu. Kad shvatiš da neka voljena ti beba postaje dijete, naprimjer.

A nemam oko sebe puno ljudi koji su mlađi od mene i čije odrastanje sam doživjela, pa mi je ovo bilo tim više raznježujuće. Taj moment shvaćanja da je netko koga sam upoznala kao flafi rozu curičicu srednjoškolkicu s lizalicom sada divna mlada žena. Flafi, roza i s lizalicom , ali žena.

Zbilja nemate takve momente?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 21:02   #12
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ma frendica joj stara tu negdje ko ona pa je sebe vidla u njoj. Niš strašno. Bu prošlo :there there:
Ne, mlađa je i uvijek sam je doživljavala mlađom, flafi roza i lizalice još su pojačali dojam.

Za ljude koji su moje godište nemam taj moment.

Kad čitam svoje stare postove, više si mislim isuse koja sam bahata mala krava bila. Sad sam bahata malo veća krava, pa nije da me čudi , ali ostala sam si u drugačijem sjećanju. Uglavnom, nemam ovakve reakcije.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 22:04   #13
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kad shvatiš da neka voljena ti beba postaje dijete, naprimjer.
Ovo mi je prvo palo na pamet još jučer kad sam čitala ovaj topic.
Ovakvih momenata imam doslovce svaki dan. Iz dana u dan, šmizla postaje sve više svoja, sve samostalnija, sve veća.
Oduševe me i rastoče ti momenti kad ugledam obrise neke buduće djevojčice u njoj.
Pa onda malo razmišljam o toj nadolazećoj djevojčici, pa djevojci, ženi...ponekad čak razmišljam i o šmizli starici.
Često završim u suzama. Onako sretnim i tužnim suzama u isto vrijeme.
Divno je i dirljivo gledati kako raste, a opet, ima i nešto strašno u tome.
Onaj sebični neodvajajući dio mene se počne bojati onoga što dolazi kad moj posao bude dovršen - njezinog odrastanja.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 22:16   #14
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Pa onda malo razmišljam o toj nadolazećoj djevojčici, pa djevojci, ženi...ponekad čak razmišljam i o šmizli starici.
Često završim u suzama. Onako sretnim i tužnim suzama u isto vrijeme.
:suzica:


Quote:
Onaj sebični neodvajajući dio mene se počne bojati onoga što dolazi kad moj posao bude dovršen - njezinog odrastanja.
Vjerujem da se mnogi među nama boje dana kad ćeš se tako zapit s djetetinom si da mora zvati prijateljice da te izvuku iz jarka i odvezu doma.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 23:37   #15
Bin der dan det ic not sou bed.

Dobro, mi nismo bile u jarku i ne zovemo frendice nego muža/oca nam. Al tu je to negdje.
A i one su se bome znale oduzet, pa vozi ovu sim, onu tam...mogla si je bar frendice iz istog dijela grada nać
Sin mi je bio još jedina nada al kad neki dan dođoh doma i vidjeh da je samostalno promjenio luster u sobi znala sam da je gotovo
Sad skupljam mačke

Zadnje uređivanje Gilda. : 19.11.2012. at 23:43.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 23:43   #16
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 23:53   #17
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
oko mene je par individua odraslo bez mog raznježa. pretvorili su se u osobe koje govore odrasle dosadne rečenice, koji se više ne vesele sitnicama u danu
Pravac knjižnica, posudit Malog princa i čitat. Postupak ponovit dva puta godišnje. Čisto da ne zaboravimo ono dijete u sebi.
Minas Tirith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 10:41   #18
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Bin der dan det: ): ( ic not sou bed.

Dobro, mi nismo bile u jarku i ne zovemo frendice nego muža/oca nam. Al tu je to negdje.
A i one su se bome znale oduzet, pa vozi ovu sim, onu tam...mogla si je bar frendice iz istog dijela grada nać
Sin mi je bio još jedina nada al kad neki dan dođoh doma i vidjeh da je samostalno promjenio luster u sobi znala sam da je gotovo
Sad skupljam mačke


Kako mi je ovo divan post.

Imam tih trenutaka često. Najjače mi je kad sretnem mame djece s kojima su moji išli u vrtić i dođe mi da ih pitam idu li njihovi već u školu. Neki dan me jedan mladac pozdravio i pitao kako sam, ja mu kažem da ga ne znam i je li on rođak malog Patrika jer mu liči, a on mi kaže da on i jest Patrik. Rekoh mu da je to nemoguće jer je Patrik mali dječak, znam, vidjela sam ga prije 7-8 godina. I onda mi sine.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 10:47   #19
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
....Jesu li vama neki ljudi odrasli?
....
premnogi

jedno od slađih pričica mi je odrastanje sina muževa prijatelja s kojim je nekoć svirao
ja sam dijete viđala samo dok je bio beba, odnosno dok je postojao bend, i zapamtila sam ga k'o malog ježeka
sva mu kosa u vis išla
prošlo xy godina, ježek se javlja mužu na fejs: Vi ste svirali s mojim tatom...., sad ja imam bend i bilo bi mi drago da poslušate (priložen link)


Quote:
Gilda kaže:
Dobro, mi nismo bile u jarku i ne zovemo frendice nego muža/oca nam. Al tu je to negdje.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 11:05   #20
Odmah sam se sjetila svojih sestara

Jedna 8.razred, a druga 2.srednje.

E, pa ova starija je do jučer bila djevojčica, a sad je curetak, lijepi curetak.

Čak i ozbiljnije priča
Žica me štikle koje ja ne nosim pa joj ih poklonim jer sam maher u kupovanju štikli koje ni jednom ne obučem.
Njoj to dođe na veselje.

I moje cure svaki dan su starije i ne mogu to popratiti.
Vidim to po odjeći, tu mislim na fizički rast, ali i po priči, kad razgovaramo, vidim da odrastaju.
Još malo pa će za mene i muža u žargonu reći "starci", ono: "Nisu mi starci doma"
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.