Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji Kum je bio:
Michael Corleone 22 30.56%
Vito Corleone 43 59.72%
Nemam mišljenje 7 9.72%
Glasovatelji: 72. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2015., 21:30   #41
Quote:
sylar951 kaže: Pogledaj post
Joj Dragone i ja sam veliki ljubitelj Godfather trilogije i volim razglabati o tome al ti si stvarno naporan lik. S tobom će se čovjek prije zakačit nego imati kvalitetnu raspravu jer čim netko iskaže drugačije mišljenje ti odmah pizdiš ko neki klinac. Saberi se malo
Prihvaćam opasku
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 11:18   #42
U kojem Kumu po vašem mišljenju Pacino bolje glumi jedinici ili dvojki? Moje mišljenje je u dvojki iako je općeprihvaćeno mišljenje u jedinici, kakva su vaša razmišljanja?
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 14:46   #43
Meni u jedinici, tu gledamo njegovu transformaciju i promjenu, dok u dvici odlično glumi bešćutnog bosa.
MagicRat is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 14:52   #44
Meni je dobro odglumio, ali Brando mi je dosta bolji. Meni Pacinova uloga u Kumu nije ni u njegovih prvih pet.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 14:54   #45
Brando, kakvo je to pitanje.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 03:56   #46
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Meni u jedinici, tu gledamo njegovu transformaciju i promjenu, dok u dvici odlično glumi bešćutnog bosa.
Meni je odličan u sva tri dijela, ali najbolji u jedinici.

Ono što mene (osim maestralne naravno glume) fascinira u jedinici jest i način transformacije FIZIČKI Michaela u drugom djelu filma, tj. u ajmo reći zadnjoj četvrtini filma.

Pa zar nitko nije primjetio (naravno da ste primjetili nego moram to spomenut) da on naprosto izgleda doslovno, ALI DOSLOVNO starije, nije više onako relativno mladolik "tinejdžerski/rane 20-e" tijelom ni facom, već naprosto izgleda starije, i to je nešto što me fascinira tj. način na koji su to izveli, ja evo ne znam kako su to izveli, naravno da znam, nego hoću reći to da tako doslovno izgleda PRIRODNO stariji, fascinira me to, trud uložen u to i sve.

Pa dajte pogledajte ga s početka jedinice:



I onda pred kraj, kad postaje/postane Don:


Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 01:16   #47
Brando je 100 puta bolji (ne mislim da je Pacino loš, ali Branda nitko nije mogao nadmašiti)
__________________
"Nobody dies a virgin, life fucks us all!" Kurt Cobain
Zabar 18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 10:26   #48
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Slažem se, Michael je bolji Don. Kompleksniji je lik i teže je odglumiti njega nego Vita, njegovu transformaciju iz čovjeka koji je ratni heroj i izbjegava poslove svoje obitelji u hladnokrvnog šefa.

Gluma Pacina u prva dva filma jedna od najboljih ikada, creme de la creme glume.
Evo, ova zadnja rečenica sve govori. Vrh vrhova.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 11:05   #49
Michael je mata.
No,ipak ne zaboravimo dio kada Vito daje Michaelu savjet o tome kako ce prepoznati izdaju.Uostalom,on je cijelo carstvo izgradio.Stoga,on je tata mata.

Malo cu u off:
Je li ima filmska ekranizacija o Astore Vaioli?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 15:51   #50
Trica je poprilično podcijenjen film vjerojatno iz razloga što je poslužio Coppoli kao izlazak iz financijske krize te biranje Sofie Coppole koja je istina bog bila užasna ali ne gledajući na to film je odličan.
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 16:11   #51
Meni je trica katastrofa, Michael iz nje i prva dva dijela nisu ni približno ista osoba. Kužim da neki događaji promijene čovjeka, ali on je iz samozatajnog, tajanstvenog, šutljivog tipa postao papiga.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 16:19   #52
po meni je Vito veći frajer, Michael je kompleksniji i mračniji.

govorim o likovima, jel. obadvije uloge su odigrane vrhunski.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 16:28   #53
Jako teško ih je usporediti..Vito je siromašno siroče, dijete doseljenik koje je samo stalo na svoje noge i stvorilo carstvo iz ničeg. Michael je, s druge strane, rođen sa zlatnom žlicom u ustima, ali je opet učvrstio i proširio Vitovo carstvo, jer je bio hladniji i nemilosrdniji (jako dobro skinuti Rodrigo i Cesare Borgia, koji su inspirirali ova dva lika). Vito se nastojao pomiriti s neprijateljima, a Michael ih je sve posmicao i postao capo di tutti capi. Tako da ovisi šta pretegne: stvaranje imperije iz ničega i mudrost, ili njeno širenje i utvrđivanje i beskrupuluznost.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 19:05   #54
Treba malo razmislit o odnosu njih dvojice a to je da je Vito bio izrazito privržen Michaelu te da je njega cijenio puno više od ostale svoje djece(možda i nepravedno) te je jedino njega vidio kao svojeg nasljednika.
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 19:21   #55
Quote:
Locksley2020 kaže: Pogledaj post
Treba malo razmislit o odnosu njih dvojice a to je da je Vito bio izrazito privržen Michaelu te da je njega cijenio puno više od ostale svoje djece(možda i nepravedno) te je jedino njega vidio kao svojeg nasljednika.
nije htio Vito u početku da ga Michael naslijedi, naprotiv bio je protiv toga, on je htio da Michael bude odvjetnik ili neki političar i onda bi tako imali veze na nekim višim pozicijama

hm a ne mislim da ga je cijenio više nego je jednostavno bio svjestan da je Fredo smotan i priglup a Sonny usijana glava, dok je Michael imao tu mirnoću i razboritost
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 19:29   #56
Quote:
la rosana kaže: Pogledaj post
nije htio Vito u početku da ga Michael naslijedi, naprotiv bio je protiv toga, on je htio da Michael bude odvjetnik ili neki političar i onda bi tako imali veze na nekim višim pozicijama

hm a ne mislim da ga je cijenio više nego je jednostavno bio svjestan da je Fredo smotan i priglup a Sonny usijana glava, dok je Michael imao tu mirnoću i razboritost
Baš to, dosta slijede predložak iz Borgija: najstariji, temperamentan sin preuzima obiteljski posao, mlađi je namijenjen za školovano mjesto, ali igrom slučaja postaje vođa obitelji, jer starijeg sina ubiju i to na kraju ispadne puno bolji vođa od onog kome je bilo namijenjeno, jer je najinteligentnije, najambicioznije i najsposobnije patrijarhovo dijete. Fredo je kao Goffredo Borgia, on se nije miješao u obiteljski biznis, bio je nedorastao tome.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 22:48   #57
Ovaj film je glorificiranje mafijasa, moze se i vidjeti kad pisete o navodnom intelektu mafijasa, dok realnost govori nesto drugo a to je ta IQ nije preduvjet da bi bio mafijas i sef vec samo agresivnost i sociopatska crta karaktera. Salvatore "Toto" Riina ili pravi Corleone don nije znao citati ni pisati i nije bio pretjerano pametan iz onoga sto se o njemu danas zna. Tako da filmovi glorificiraju mafijase i kriminalce dajuci im karakteristike koje u stvarnosti nisu uvjet niti su tako rasirene.

S tim da moram priznati da pravi Corleone ima jak karakter, biti zatvoren 23 godine i potpuno odvojen od svih ljudi u najstrozim uvjetima na svijetu mozda, cak strozim od onog americkog Supermax zatvora(ili tako nekako) i ne progovoriti jednu rijec o mafiji, o nicemu nikad i nikad razgovarati s predstavnicima zakona postujuci stari kodeks proslog stoljeca je i meni fascinantno, govori mozda cak da nije sociopat vec samo lose obrazovan i vrlo glup covjek.

Zadnje uređivanje edwood : 23.05.2016. at 23:08.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 17:42   #58
Pa slažem se s tobom, svi raspravljamo o radnji filma i likovima, al baš nisam vidjela da se itko dotakao toga je li film uopće realan.

Ono, em su prelijepi, preinteligentni, vjerni ženama..ali opet, da su doveli neke likove koji izgledaju kao Al, al ne Pacino, nego Capone, pa još da je sirovi agresivac i tupav, ne znam koliko bi film bio toliko gledan i kultan..ovako kad ih vidiš u svilenim odijelima, finih manira, uglađene, skockane i klasične ljepote i elegancije, pa još supersposobne, to je mamac za publiku, pokušavam zamisliti bi li takav efekt bio s nekim poput Pescija i Gandolfinija u glavnim ulogama..
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 19:50   #59
Upravo je to problem takvih filmova, to je jednom rijecju ono sto se zove glorificirati, davati im karakteristike koje su takve kakve si gore opisala a realnost je potpuno drugacija, to je moj glavni problem s mafijaskim filmovima, dok recimo najgori film koji ljudi recimo pozivaju Martyrs opce npr ne glorificira nasilje, daleko od toga, horificirajuce je, uznemirujuce i poptuno gadno, okrece zeludac, to nasilje treba izazivati, dok film kao Goodfellas kad ubijaju onog brku zabavlja, to je problem i ne mali.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 20:31   #60
A sta si ti neki pacifist i grozis se nasilja?Neki fini mamin sincic.Pogledaj malo neki dokumentarac o Cosa Nostri,N'drogheta ili Camorri pa ces vidjeti koliko je tu cuka potrebna da izgradis STVARNA carstva,a ne ova fiktivna filmska.Kao u ovoj trilogiji tako i u stvarnom zivotu mafija voli lijepe zene,fine stvari i ekskluzivna mjesta.Uhvatio si se jednog bossa i sada ih zelis sve prikazati kao nekakve sirovine koje ne znaju citati i pisati.To samo pokazuje da nemas pojma o Cosa Nostri u SAD-a.

Inace ona scena u trici kada Michael iz svega glasa vristi zbog ubojstva kceri,vrhunac glumacke i filmske umjetnosti.Ekspresija lica,mimika,bol,patnja....nesto jednostavno mocno dok gledatelj gleda kako ga je napokon slomio mafijaski lifestyle i iz njega isisao svu zivotnu snagu i energiju.Nakon toga zavrsna scena u kojoj oronuli usamljeni starac skonca na stolici okruzen samo zivotinjama.

Inace film ima puno toga istinitog u sebi.Zna se kako je mafija izgradila LV.Frank Sinatra je dozivotno bio povezan s mafijom.Don Vito utjelovljuje don Lucchiana ili Gamboldinija.Tako nekako vaznu facu iz stvarnog zivota Cosa Nostre.
Trilogija je remek djelo umjetnosti.
bijesprvi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.