Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2015., 21:17   #3841
Ali otišao kupiti sudžuk i vino za večeru i vratio se tek ujutro, kao da je otišao do Istanbula

Kuća u koju su se sklonili Ali i Maya nije u Sapanci, iako su u seriji tako naveli.

Tu kuću bih prepoznala u bilo kojoj seriji, pamtit ću je cijelog života, bila je poprište jedne druge tragične ljubavi, para kojeg sam jako voljela, nezaboravnih Bihter i Behlula.
To je legendarna taş ev, kamena kuća u kojoj su se tajno sastajali, a nalazi se u mjestu Riva na Crnom moru.




Ta kuća je nakon serije Aşk-ı Memnu / Strasti Orijenta u Turskoj bila jako popularna, ljudi su jako željeli posjetiti to mjesto, a iznajmljivala se po enormno visokim cijenama. Sad se ne mogu sjetiti točno, ali bilo je par stotina eura za jednu noć, čak i više, ako dobro pamtim.

Evo linkova za tu kuću

http://www.yorsanhayatim.com/index.p...d=32&Itemid=23
http://www.tatilhome.com.tr/riva-ote...nd-kardak.html
još slika

Ovdje se može vidjeti točna lokacija http://wikimapia.org/25333866/tr/Leg...clusive-Kardak

ili bolje, na ovoj karti

__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 21:40   #3842
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Ali otišao kupiti sudžuk i vino za večeru i vratio se tek ujutro, kao da je otišao do Istanbula

Kuća u koju su se sklonili Ali i Maya nije u Sapanci, iako su u seriji tako naveli.

Tu kuću bih prepoznala u bilo kojoj seriji, pamtit ću je cijelog života, bila je poprište jedne druge tragične ljubavi, para kojeg sam jako voljela, nezaboravnih Bihter i Behlula.
To je legendarna taş ev, kamena kuća u kojoj su se tajno sastajali, a nalazi se u mjestu Riva na Crnom moru.


http://thumbnails105.imagebam.com/41894/11b4a1418930368.jpg[/IMG] http://thumbnails108.imagebam.com/41894/6cb8c1418930371.jpg[/IMG] http://thumbnails108.imagebam.com/41894/9d2004418930375.jpg[/IMG]

Ta kuća je nakon serije Aşk-ı Memnu / Strasti Orijenta u Turskoj bila jako popularna, ljudi su jako željeli posjetiti to mjesto, a iznajmljivala se po enormno visokim cijenama. Sad se ne mogu sjetiti točno, ali bilo je par stotina eura za jednu noć, čak i više, ako dobro pamtim.

Evo linkova za tu kuću

http://www.yorsanhayatim.com/index.p...d=32&Itemid=23
http://www.tatilhome.com.tr/riva-ote...nd-kardak.html
još slika

Ovdje se može vidjeti točna lokacija http://wikimapia.org/25333866/tr/Leg...clusive-Kardak

ili bolje, na ovoj karti

[img]http://s30.postimg.org/6x9xa8rwh/Ta_ev.jpg
pa kad je usput rješavao probleme.... doduše ozbiljne , al eto potrajalo..

hvala za kuću.. ma i meni bilo malo sumnjivo ono kamenje i obala.. ne pristaje jezeru.. a Strasti nisam gledala ... al evo sad malo otišla vidjeti.. pa prijatelj Kivac mu je dakle isto ljubio u toj kući.. i to malo duže i malo prije njega .. eto vidjela da je i ta serija imala 79 epizoda

kamenje je poveliko



e sad je završnica još čudnovatija..

i još malo prigovora.. ovo stavljanje naočala shvačam da treba za kamuflažu.. al kakve god bile zdrave oči sa njima ne vide...


Zadnje uređivanje eMarina13 : 30.06.2015. at 22:04.
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 21:47   #3843
79. epizoda - 5.dio

ALEX, MAYA, MARAZ ALI


Maya: Brate, kazem ti, on to nije mogao uraditi!
Alex: Ne mogu vjerovati da si toliko naivna, Maya!
Maya: Brate, molim te, hajde da sacekamo dok on ne dodje.
Alex: Nema sanse! Sigurno je vec odavno uhvacen.
Stize Maraz u svom automobilu.
Maya: Ali!
Alex (gurajuci Mayu): U auto! (Marazu) Rekao sam ti da je bolje da mi ne izlazis na oci!
Maraz: Pusti Mayu i vise me nikad neces vidjeti.
Alex: Nema potrebe za tim. (svojim momcima) Ubijte ga!
Pocinje pucacina. Maraz je dvojicu vec likvidirao, medjutim Maya izlazi iz vozila u sred paljbe.
Maraz: Maya, trci (bjezi/pozuri)!
Trci Maya po sred linije pucanja. Sagela malo glavu.
Da joj Maraz nije rekao da trci, pitanje je bi li i trcala.
Ulazi u Marazov automobil. U automobilu pokriva rukama glavu.



Alex ostaje bez momaka (Maraz ih je sve poslao u pakao), a onda i bez metaka.
Siri ruke drcno, dok mu Maraz prilazi.
Maraz: Zahvali svojoj sestri...
Maraz odlazi, sjeda u auto i krece.
Alex baca za njim prazan pistolj.
Alex: Nikada mi necete pobjeci (necete otici)! Nikada!
Maraz: Vise nas niko ne moze zaustaviti. Sve cemo ostaviti i otici odavde. Tebe izlijeciti, a onda otici na dug odmor. Pariz, Venecija, gdje god zelis. Prosetati piramidama, otici na Nijagarine vodopade. Vise se nikad necemo razdvajati.
Maya krvari. Maraz to shvati.
Maraz: Maya…



POLICIJSKA POSTAJA


Iritantni policajac: Bilo mi je jako tesko kad smo isli obavijestiti njegovo porodicu. Njegov unuk je otvorio vrata. Pitao sam ga gdje mu je djed. Nisam znao sta da kazem. Svi su bili ocajni. Umjesto da se spremaju za slavlje, spremali su se za sahranu.
ZeMska: Kako je policajac mogao tako nesto uraditi svom kolegi?
Iritantni policajac: On nije policajac, vec ubica!
Policajac mladi: Mi smo ga smatrali dobrim covjekom.
Policajac mladi 2: Daj Boze da mi se pojavi pred ocima, da mu raznesem mozak.
Neki policajac: Pojavice se. Pojavice se.
Iritantni policajac: Da, tacno. Bice prilike.
Engin (zeMskoj): Prestani kriviti sebe. Ne bi to mogla sprijeciti, cak i da si posla s njim. Ne bi mogla skupa s njim ici u toalet.
ZeMska: Nisam uzrujana samo zbog toga. Visi komesar Ali mi je mnogo pomogao. Sve sto sam naucila, od njega sam naucila. Mnogo sam ga voljela. A sad cemo pokusavati da ga ulovimo. Covjek kojem sam se toliko dugo divila, pokazao se sasvim drugacijim. Covjek se osjeca kao budala.
Engin: Pomisli samo na nacelnika. Maraz Ali mu je prijatelj iz djetinjstva. Oni su se uvijek skupa borili protiv zajednickog neprijatelja. A sad ce uperiti pistolj jedan na drugog.
ZeMska: U pravu si. Njemu je najteze zbog svega toga sto se dogodilo.
Engin: Onda hajde da budemo uz njega.
Engin i zeMska ulaze kod Adanalija u boks/kancelariju.
Engin: O cemu razmisljate, nacelnice?
Adanali: Ima tu jos nesto drugo.
ZeMska: Mislite da to nije napravio visi komesar Ali?
Adanali: Ja poznajem Alija, on ne bi ucinio tako nesto. Ja mislim da su mu smjestili klopku (zamku).
Engin: Dobro, a kako cemo mi to dokazati?
Adanali: Sami - tesko cemo to dokazati. Moramo naci Alija.



MARAZ ALI I MAYA


Maraz: Maya, ozdravices. Ozdravices. (ozdravices/bice ti dobro)
Uzima Mayu u narucje i ulijece u bolnicu s njom na rukama.



Maraz: Pomozite mi! Zar nema nikoga?! Doktore!
Doktorica: Donesite nosila. (Marazu) Rana od vatrenog oruzja?
Maraz: Da.
Maya: Ostavi me, Ali. Idi odavde!
Maraz: Ne misli o tom.
Doktorica: Koliko je proslo?
Maraz: Pola sata otprilike.
Doktorica: Brzo. Pripremite operacionu salu. Hitno cemo je operisati.
Maya: Molim te, Ali, idi.
Maraz: Bez tebe nigdje ne idem. Odavde cemo zajedno otici u Svicarsku.
Maya: Sad je tamo vjerovatno snijeg.
Maraz: I to do koljena.
Maya: Poigraj se i za mene [u snijegu], moze?
Maraz: Maya…
[njegova krvava ruka kraj njene glave…njegova ruka crvena od njene krvi, uz njeno blijedo lice…zaista tragicna slika ]
Maya: Mnogo te volim.



Hirurg: Izgubila je mnogo krvi. Provjerite puls.
Mraz nervozno hoda ispred sale.
Sestra: Izvinite, vi ste doveli pacijenticu?
Maraz: Da.
Sestra: Potrebni su nam dokumenti da je uvedemo/upisemo/registrujemo.
Maraz vadi dokumente iz svog dzepa.
Sestra: Zahvaljujem.
Podje, pa se okrece cudno, gledajuci u Maraza.
Maya u operacionoj sali, a Maraz ispred sale - blijed, sam, ocajan.



POLICIJSKA POSTAJA


Engin: Jos iza, nacelnice. Ovdje, ovdje.
ZeMska: Nacelnice! Imamo vijesti iz hitne pomoci. Tamo je bila prijava na ime glavnom komesara Alija, vezano za ranu od vatrenog oruzja.
Adanali: Ali je ranjen?!
ZeMska: Ne on. Djevojka koju je on doveo. Njeno stanje je tesko.
Adanali: Idemo, djeco! Moramo naci Alija prije svih!



PAMUK I NJENE NEVOLJE


Otac od Pamuk: Zakucaj! Zakucaj! Dobro zakuj! Dobro zakucaj!
Pamuk i Nedzo gledaju.
Otac od Pamuk (Nedzi): Ona od sad bez tvog znanja ni u wc nece ici!
Nedzo: Aga, ja nista nisam znao. Ja sam samo pokazivao fotografije prijateljima, a ona je pokusala pobjeci. Zar te nije sram, sestro!?
Otac od Pamuk: Puj! Ucuti! Znam ja vas. Sam si kriv sto sam tebi dao da pazis na Pamuk! Bili vi mrtvi ili zivi, ta se svadba mora odrzati! Oboje necete mrdnuti odavde dok se ne vjencate!
Nedzo: Ujace, ja se zenim? Zaista? Ja se takodje zenim?
Otac od Pamuk: On i dalje prica. Ulazu unutra! Ulazi! Ulazi u kucu! (obraca se majstoru koji zakucava sve otvore) Dolazi ovamo! Dolazi! I ovdje takodje zakucaj. Cvrsto zakucaj! Neka bude cvrsto!



MARAZ ALI - BOLNICA


Maraz: Kako je Maya?
Hirurg: Jako mi je zao. Primite moje saucesce. Ucinili smo sve sto smo mogli, ali je nismo uspjeli spasiti.
Doktor odlazi, a Maraz jedva na nogama stoji.
Kao ogromno drvo, nekad mocno i stabilno, koje je iscupano iz korijena i samo sto se ne srusi, ljulja se i podrhtava pred konacni pad.



Mraz ulijece u operacionu salu.
Medicinske sestre se odmicu.
Prije nego sto povuce plahtu koja je prekriva, Maraz protrlja celo rukom. Polako sa obe ruke povuce plahtu sa njenog lica.
Maraz: Maya. Maya, disi. Disi. (medicinskim sestrama) Spasite je! Spasite Mayu!
Sestra: Zao mi je, vise nista ne mozemo uciniti.
Maraz: Molim vas, pomozite! Ucinite nesto! Pokusajte jos jednom!
Sestra: Smirite se. Doktori su poduzeli sve sto su mogli.
Maraz: Maya, ljubavi, molim te otvori oci! (poljubi je) Maya, molim te, ne ostavljaj me! Maya!



Adanali, Engin i policijska ekipa stizu pred bolnicu.
Adanali: Djeco, okruzite zgradu i cekajte zapovijed od mene! Dok ja ne kazem, niko nece otvoriti vatru! Zelim da Alija uhvatimo zivog! Okruzite zgradu! Hajde!



U bolnici Maraz i dalje drzi Mayu u svom narucju.
Maraz: Maya, nisam te uspio spasiti.
Sestra: Moramo je odvesti. Pustite neka spokojno spava.
Maraz: Volim te.



Poljubi je za oprostaj.
Sestra je ponovo pokrije plahtom.
Maraz je tako blijed, beskrvan, bezivotan…
Izlazi iz operacione sale nesigurnim korakom…cudnog, praznog pogleda…okrece se opet prema operacionoj sali…
Stize Adanali sa policijskom ekipom...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:02   #3844
79.epizoda - 6. (završni) dio.

Yavuz: "Ali!" - Yavuz spušta pištolj, Ali se polagano okreće - "Gotovo je, Ali. Ne traži izlaz uzalud, nema ga. Predaj se."

Aliju u očima prkosan izraz, naglo se okrene i bježi kroz prva vrata.

Yavuz:"Bez oružja, bez oružja!!!" (u smislu - ne koristite oružje).

Ali bježi iz zgrade, svi jure za njim.
Zadnji istrčava Cengiz i zove vozača: "Ovamo! Dođi, brzo!"



Harem - zgrada željezničkog kolodvora.

Ali ulazi unutra, vrlo brzo pristiže i policija.

Yavuz: "Dođi sine, idite, idite, onamo, pođite! Vi pođite s druge strane (iza)."

Maraz žuri po peronu.

Yavuz:"Ali! Stani"

Maraz trči dalje, prelazi preko tračnica i pokušava pobjeći koristeći vagone kao zaštitu.

Policajac: "Policija! Stani! Baci oružje!" - Maraz mu pobjegne.

Yavuz:"Ali, predaj se! Predaj se, ne možeš pobjeći!" - Ali s druge strane vagona spušta pištolj - "Ali, poslušaj me, baci oružje i predaj se! Hajde prijatelju (ja čujem aslan/lave), izađi, razgovarat ćemo." - Ali uzdahne - "Ali! Daj, prijatelju (aslan), baci oružje i predaj se!" - Ali se počinje smiješiti, nekako mi je gorak taj smiješak.

Maraz se pojavljuje iza vagona, lagano podigavši ruku s pištoljem u znak predaje i gleda Yavuza, trepnuvši u znak pomirenja sa sudbinom, pozdrava....
Yavuz se sjetno nasmiješi i učini pokret glavom, pozvavši tako Alija da dođe s druge strane vagona.
Ali polako obilazi vagon, Yavuz čeka, ostali policajci se pripremaju ... Ali je izašao, podigao ruke u znak predaje, držeći pištolj u desnoj ruci... ajme, meni je ova scena pogleda njih dvojice odlična, opet se vidi razumijevanje pogledima i blagi smiješak kod obojice...
Što se sad događa...Ali ima nekakav smiješak sjetan, fatalistički, istovremeno drugačije hvata pištolj, Yavuz ga gleda sa simpatijom i sjetom ... čuje se pucanj, drugi ... Ali je pogođen.
Svi se trgnu, sa strane dolazi Cengiz koji je pucao u Alija.
Maraz ... ovo ne mogu opisivati, mislila sam da ću moći, no preteško je, gledajte pa ...

Yavuz je užasnut:"Ali!" - dotrči do Alija i pridrži ga.

Policajka:"Zovite hitnu!"

Yavuz:"Hitnu! Prijatelju, stisni zube."

Engin je poludio:"Zašto ste pucali?! Predao se!"

Cengiz pravi tako glupu facu da gluplja ne može biti, no meni se čini da glumata: "Meni je izgledalo da je on odlučio pucati."

Ali:"Brate/abi..."

Yavuz ga grli:"Gdje je ta hitna?"

Engin:"Sad će stići, načelniče!" - govori u policijsku vezu:"Gdje je hitna?"

Ali:"... nikada nisam podignuo oružje na nijednog policajca..."

Yavuz:"Znam prijatelju, znam. Ne umaraj se."

Ali: "Nisam povrijedio nijednog nevinog čovjeka. Ja nisam loš, ti to znaš."

Yavuz:"Znam prijatelju. Kad bi i htio ne bi to mogao, u tebi nema ničeg lošeg."

Ali:"Hvala..."



Yavuz suspreže suze...

Yavuz: "Ali... Ali..." - odgovora nema - "Prijatelju..." - Yavuz plače.

Yavuzu padne pogled na Cengiza, ustaje i polako mu prilazi - odalami ga šakom po zubima :"Ali se predao...Ali se pre-da-o...PREDAO SE! PREDAO!!!!" - ostavi budalu i vrati se prijatelju, plače i gleda gore, u nebo....



Groblje

Stižu Yavuz i Rifki do groba na kojem piše Ali Gökdeniz 1972-2010, Yavuz je donio cvijeće.

Yavuz: "Je li vrijedilo, Ali? Zar je dobro što ti sad ležiš u tom grobu? Gdje je sad onaj Ali, očiju iskričavih kao munja? Gdje je moj prijatelj iz djetinjstva?
Ovaj nevoljnik imena Rifki nije tri dana zašutio, vau-vau-vau, izludio me. Doveo sam ga ovdje. Nedostaješ mu, jadniku. I meni nedostaješ. Danas se češće sjećam naših prošlih vremena. S godinama čovjeku sve više nedostaje njegovo djetinjstvo. Sjećaš se, prije smo cvijeće nosili tvojoj mami da bi nam oprostila. Nije bilo nijednog prozora u našem kvartu kojeg mi nismo razbili, nitko nam nije mogao ništa. Opet će biti tako, prijatelju, neće moći protiv nas. Ti mirno spavaj. Znaj, tvoj brat neće umrijeti dok ne nađe krivca za to djelo. Obećavam ti, Ali."


Uz tužnu pjesmu Şu Kışlanın Kapısına (Ölüm Allah'ın Emri Şu Ayrılık Olmasaydı) https://www.youtube.com/watch?v=sJGbYiuxJrA Yavuz se moli na Alijevom grobu.

Yavuz i Rifki odlaze.


KRAJ EPIZODE I SERIJE
__________________
Bohemian rhapsody - Queen

Zadnje uređivanje holaquetal : 30.06.2015. at 22:12.
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:17   #3845
Nisam odgledala epizodu do kraja, ali citajuci vase prijevode, place mi se. I zbog Mayine smrti i zbog Alijeve. Znala sam da serija zavrsava s Alijevom smrcu, ali nisam znala da ce i Maya poginuti. Bas glupa Alijeva smrt.
Prestrasno. Pretuzno. Pogotovo sto je prva scena s Alijem i Mayom u ovoj epizodi bila tako optimisticna, najava o odlasku u Svicarsku, najava moguceg novog zivota.

Dzengiza je sigurno Aleks podmitio da ubije Alija.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:39   #3846
tuga je prevelika.. kraj

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post



Harem - zgrada željezničkog kolodvora.

Ali ulazi unutra, vrlo brzo pristiže i policija.



Ali:"Brate/abi..."

Yavuz ga grli:"Gdje je ta hitna?"

Engin:"Sad će stići, načelniče!" - govori u policijsku vezu:"Gdje je hitna?"

Ali:"... nikada nisam podignuo oružje na nijednog policajca..."

Yavuz:"Znam prijatelju, znam. Ne umaraj se."

Ali: "Nisam povrijedio nijednog nevinog čovjeka. Ja nisam loš, ti to znaš."

Yavuz:"Znam prijatelju. Kad bi i htio ne bi to mogao, u tebi nema ničeg lošeg."

Ali:"Hvala..."
http://i.imgur.com/KYoWrFt.jpg[/img]

Yavuz suspreže suze...

Yavuz: "Ali... Ali..." - odgovora nema - "Prijatelju..." - Yavuz plače.

Yavuzu padne pogled na Cengiza, ustaje i polako mu prilazi - odalami ga šakom po zubima :"Ali se predao...Ali se pre-da-o...PREDAO SE! PREDAO!!!!" - ostavi budalu i vrati se prijatelju, plače i gleda gore, u nebo....



Groblje

Stižu Yavuz i Rifki do groba na kojem piše Ali Gökdeniz 1972-2010, Yavuz je donio cvijeće.

Yavuz: "Je li vrijedilo, Ali? Zar je dobro što ti sad ležiš u tom grobu? Gdje je sad onaj Ali, očiju iskričavih kao munja? Gdje je moj prijatelj iz djetinjstva?
Ovaj nevoljnik imena Rifki nije tri dana zašutio, vau-vau-vau, izludio me. Doveo sam ga ovdje. Nedostaješ mu, jadniku. I meni nedostaješ. Danas se češće sjećam naših prošlih vremena. S godinama čovjeku sve više nedostaje njegovo djetinjstvo. Sjećaš se, prije smo cvijeće nosili tvojoj mami da bi nam oprostila. Nije bilo nijednog prozora u našem kvartu kojeg mi nismo razbili, nitko nam nije mogao ništa. Opet će biti tako, prijatelju, neće moći protiv nas. Ti mirno spavaj. Znaj, tvoj brat neće umrijeti dok ne nađe krivca za to djelo. Obećavam ti, Ali."


Uz tužnu pjesmu Şu Kışlanın Kapısına (Ölüm Allah'ın Emri Şu Ayrılık Olmasaydı) https://www.youtube.com/watch?v=sJGbYiuxJrA Yavuz se moli na Alijevom grobu.

Yavuz i Rifki odlaze.


KRAJ EPIZODE I SERIJE
Maraz Ali .. u Haydarpaşa gari .. stanici




a PRIJATELJ SE ZAKLEO NAĆI KRIVCA .. ja vjerujem da ga je našao.
a da je kažnjen i onaj koji j ebio nesposobni , prepotentni policajac
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:44   #3847
Imam pitanje: zašto je Ali otišao baš na željeznički kolodvor Haydarpasa, zašto je tamo bježao?
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 23:33   #3848
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Imam pitanje: zašto je Ali otišao baš na željeznički kolodvor Haydarpasa, zašto je tamo bježao?


ako je u zgradu krajnje desno (neboder) dovezao ranjenu Mayu u bolnicu.. trčao je nizbrdo..prema moru

sad kad si rekla da je zapravo snimano na crnomorskoj obali .. nij eni čudno da je Maya iskrvarila.. to jezero Sapanca je gotovo na pola puta..

a možda im se svidjela ta lokacija.. na Haydarpaši terminalu je već jednom ranjen..

ta zrada više nije u funkciji.. niti mjesec dana nakon snimanja je gorila i krov je još uvijek oštečen.. neznaju što bi sa njom..

Zadnje uređivanje eMarina13 : 30.06.2015. at 23:43.
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 23:48   #3849
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
http://i60.tinypic.com/2e6a82v.jpg

ako je u zgradu krajnje lijevo (neboder) dovezao ranjenu Mayu u bolnicu.. trčao je nizbrdo..

sad kad si rekla da je zapravo snimano na crnomorskoj obali .. nij eni čudno da je Maya iskrvarila.. to jezero Sapanca je gotovo na pola puta..

a možda im se svidjela ta lokacija.. na Haydarpaši terminalu je već jednom ranjen..

ta zrada više nije u funkciji.. niti mjesec dana nakon snimanja je gorila i krov je još uvijek oštečen.. neznaju što bi sa njom..
U neboderu je bolnica? Pa onda je logično.

To da je ranjen na Haydarpasi terminalu, misliš na luku Haydarpasa? Vidiš, a ja tražim neku poveznicu s prijašnjim hapšenjem kad ga je Idil uhapsila.

Boldano: 2011. sam putovala s tog terminala za Ankaru, zgrada je bila u funkciji.
Koliko znam, postoje dvije mogućnosti :vezuju je sad uz projekt Marmaray ili će je pretvoriti u neki resort.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 06:27   #3850
Da mislila sam na Haydar luku ..tamo je ranjen.
A sto se tiče zgrade zelj.stanice nespretno sam se izrazila- sama zgrada vise ne sluzi putnicima, samo neki uredi i ART INSTALATION..






Samo mjesto pogibije je možda stvarno povezano simbolički.. tu je i prvi puta "stao".

Zadnje uređivanje eMarina13 : 01.07.2015. at 06:46.
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 13:04   #3851
Talking Nadoknađujem zaostatke

Počinjem s postovima koje nisam pročitala i iskomentirala

Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
Znam da mi do sluzbenog kraja imamo jos 3 epizode al ovo cu napisati odmah da ne zaboravim , iako ce mi stalno to biti u mislima...

Zavrsila je jos jedna turska dizi KARADYI...
Glavni lik Mahir je isto krenuo po pravdu prvo za svog oca ali je bio poznat i kao pomagac svima. U svemu tome poprilicno je skrenuo sa linije zakona iako su oni koji su"kaznjeni" bili gadni igraci. I sustigao ga je zakon.
Ono sto me ponukalo da ovo pisem je je rasplet... Mahir je kao KARADAYI morao umrijeti jer su i nakon svega ljudi zeljeli da ih on svojim znanjem i sposobnoscu spasava. On je za njih i dalje njihov zastitnik. Nisu na nacin kako ih stiti gledali kao na stranputicu (da ne kazem zlocin).
I zato su inscenirali njegovu smrt da bi on sa svojom obitelji mogao negdje mirno zivjeti.
Za Maraz Alija takva mogucnst nije bila predviđena..mozda i je al vise nije bilo strpljenja kod publile
No moze li se osoba odreci onoga u sebi i mirno zivjeti?
Nisam gledala Karadaye, čujem da je serija dobra, a sad si nam ispričala i ovaj završetak. Znači, smislili su način i spasili Mahira i njegovu obitelj. Drago mi je što su imali srca i pameti za tako nešto, pun mi je kufer tragičnih krajeva, naplakah se k'o kišna godina gledajući TS.
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Ovo tvoje zadnje pitanje je ključno. I meni još jedan razlog da mislim kako je Marazov kraj bio neminovan. On je jednostavno morao biti ubijen, ako ništa bar iz pedagoških razloga.
Gledali smo završetke turskih serija s tragičnim smrtima junaka koji su bili apsolutno pozitivni i nevini, što je po meni bilo besmisleno, ali ovdje je Maraz Ali tip koji jednostavno mora završiti tragično. Sve drugo bi bilo limunada.
Nije trebao završiti tragično da se tvorci serije nisu odlučili za drastičnu promjenu smjera i za ovakve teške crnjake. Htjeli su poći američkim smjerom pred očima turskog gledateljstva, a to ipak ne ide.
Da je bilo pameti ne bi ubili Nazli, nego bi u zadnjoj epki 2. sezone Maraz predvidio mogući razvoj događaja i poduzeo potrebne mjere. Uhvatio bi, u suradnji s Yavuzom, onog snajperista i natjerao bi ga da prizna tko mu je platio. Nevzat je već mrtav, vjerojatno su ga njegovi pajdaši već zaboravili i okrenuli se nekom novom, a ministar bi služio doživotnu, a možda bi dobio i smrtnu jer je pripremao atentat na načelnika policije.

Može li se čovjek odreći onoga u sebi? Ne može, ali može smanjiti doživljaj, smiriti strasti. Maraz bi se s vremenom smirio, još bi on odlazio dijeliti pravdu, ali kad bi imao djecu i onako lijepu i veselu ženu ipak bi se dozvao pameti. A sustigle bi ga i godine .

Ovako je u zadnjoj epki shvatio što je važno u životu i htio okrenuti novi list u novoj zemlji, no prekasno. Sam je natovario sebi bijedu na vrat svojim postupcima u 3. sezoni.

Mogli su mu dati mogućnost da preživi i napraviti završetak serije onakav kako smo svi očekivali u početku, rehabilitacija, ljubav i smirenje.
Ako je Mahir to zaslužio ne vidim zašto to ne bi bilo prikladno za Maraza.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 22:39   #3852
gubitnice jako zanimljiv cijeli post https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=3769, s nekim dijelovima se potpuno slažem, s nekim baš i ne, ali neću sad sjeckati rečenicu po rečenicu jer će se onda izgubiti smisao.

No ipak izdvajam neke dijelove:

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
A mislim, da mene netko spasi od zločinaca, sumnjam da bi me bilo puno briga je li to napravio legalno ili ne.
Što reći nego se potpuno složiti s tobom. Bila bih mu zahvalna cijelog života, bio on pozitivac ili negativac.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
U prvoj i drugoj sezoni je reagirao kad je vidio kriminalce na djelu, pomagao žrtvama, pratio dilere. Sad nije po principu, vidim kriminal i reagiram, ili mi direktor u policiji da zadatak, nego sad čita novine i sam traži kriminalce.
A obračuni s kriminalcima ga vode ili u zatvor, ili u smrt.

Prekinuli su njegovu patnju.
Ma ne bih ja rekla da je on tu nešto strašno patio, osim kad bi u opasnosti bili njegovi bližnji. A ni tada nije čupao kosu i jadikovao nego je rješavao problem brzo i djelotvorno, ne razmišljajući previše o tome. On je imao svoju istinu, svoju pravdu i vodio se time. Shvaćao je to kao svoj zadatak u prve dvije sezone. U trećoj je potpuno poludio i opet se nije patio. Veni, vidi, vici i idemo dalje.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
No da su u ovako kratkom vremenu, od Maraza koji još uvijek nije zaljubljen u Mayu u 76. epizodi, napravili sretan kraj dvoje zaljubljenih u 79. epizodi, to bi baš bilo limunada.
Ma tek bih tad ostala bez teksta i pitala se što je to bilo.

Ustvari, nije meni teško gledati tužne krajeve ako imaju nekakvu logiku.

Primjerice:
Ezel - odlična serija, odlično napravljen završetak, a još bolje onaj produžetak završetka nakon nekoliko godina. Oko mene poplava, ali sam kraj serije je vrlo zanimljiv, svijetla točka na kraju tunela.

SO - odlična serija, završetak teška tragedija (zanemarit ću onaj završetak s Adnanom i Nihal, to mi je odurno, završetak je Behlul na Bihterinom grobu), no ljubavna priča je postojala, imala svoj početak i svoj kraj i ustvari ima svoje uporište u RL. Poplava.

Bijeg - serija s malo više nebuloza, kraj me šokirao, no i taj kraj je jako dobro napravljen, sa smislom i logikom. Poplava.

Adanali - ni smisla ni logike u trećoj sezoni, Mayina smrt, po meni su upravo njoj skratili muke, Alijeva smrt - pogreška, slučajna ili namjerna, jednog nesposobnog policajca (nadam se da je morao poći na operaciju vilice). Nije poplava, ni blizu. No za Alijem sam pustila suzu, za Mayom nisam.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
I trenutno nije sretan s Mayom, a neće biti ni sad kad je cura bolesna. A opet, valjda će mu ljubav dati koji trenutak sreće. Ne znam. No definitivno ga ljubav prema Mayi ne osnažuje, nego oslabljuje.
Jedini trenutak sreće s Mayom koji sam ja vidjela bio je onaj jutro nakon keksića, a ni tad još nije bio zaljubljen u nju.
Pa valjda je svrha ljubavi biti sretan, a ne biti nesretan cijelo vrijeme.

Boldano: Ali se potpuno pogubio, no o razlozima imam svoju teoriju (ma baš čudno )


Sve Alijeve cure su poginule upravo zbog njega, posredno ili neposredno.

Idil - da se pitalo Alija, preživjela bi, no njegov mentor je mislio drugačije, kaznio je zbog toga što je ponovo povrijedila Alija (iako je prethodno upozorio), a ne zbog toga što bi predstavljala nekakvu opasnost. Maraz Ali to zna (iako je prividno progutao Atilino objašnjenje da bi Idil njih ubila).

Marija - stradala je kao kolateralna žrtva, no opet je Ali uzrok. Da nije uključio Yavuza, Marija bi bila živa. Maraz Ali to zna.

Nazli - tu je sve jasno, Alijevi neprijatelji su je ubili, namjerno ili slučajno, sad je potpuno svejedno, no umrla je zbog Alija. Maraz Ali to zna.

Prije nego spomenem Mayu, osvrt na jednu drugu seriju.
Boran, Yezda i Sila. Boran je smatrao da nije dovoljno učinio da zaštiti Yezdu, smatrao se glavnim krivcem za Yezdinu smrt i upravo zato se luđački borio za Silin život.

Maraz Ali nije mogao spriječiti smrt Idil, Marije i Nazli. Maya nije imala vidljivog neprijatelja osim opake bolesti i on se očajnički grčevito uhvatio tog neprijatelja. Mislio je da će je uspjeti spasiti ako ostavi svoj život Maraz Alija, uđe pod njeno stakleno zvono i odvede je na liječenje u Švicarsku. Kao da se time pokušao pred samim sobom iskupiti za smrt Idil i Marije, a pogotovo za smrt trudne Nazli.

No opet je kriv za smrt svoje cure. Aleks joj ne bi učinio ništa loše, koliki god nastrani luđak bio. Odveo bi je u neku bolnicu na liječenje i pokušao je spasiti, mislim da ćemo se svi složiti oko toga. Naš Ali se nije trebao opet nadjačavati s Aleksom, a pogotovo nije trebao Mayi dovikivati da usred unakrsne vatre trči u njegov auto. Da se pritajio i pustio da je Aleks odvede možda bi opet imao priliku biti s njom jednog dana.




Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
Da mislila sam na Haydar luku ..tamo je ranjen.
A sto se tiče zgrade zelj.stanice nespretno sam se izrazila- sama zgrada vise ne sluzi putnicima, samo neki uredi i ART INSTALATION..

http://i59.tinypic.com/54yxx0.jpg

http://i59.tinypic.com/286wuhz.jpg
Hvala ti na ovim slikama. Pa što se onda misle, to je toliko lijepa zgrada, izvana i iznutra da komodno može biti mjesto za privremene izložbe i slične događaje, a sigurno je odlično mjesto za snimanje serija (u Adanaliju smo je vidjeli nekoliko puta, a bogme i u Ezelu).
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 10:15   #3853
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Mogli su mu dati mogućnost da preživi i napraviti završetak serije onakav kako smo svi očekivali u početku, rehabilitacija, ljubav i smirenje.
Sam je natovario sebi bijedu na vrat svojim postupcima u 3. sezoni.
Mogli su naravno. Ali kad sam napisala da je njegov kraj bio neminovan i mislila sam isključivo na njegov način života u 3. sezoni. Time mu nisu dali šansu. Nakon onolikih noćnih egzekucija (nije bitno što se radi o teškim kriminalcima i ubojicama), teško da bi se ikako izvukao, čak i da nije bilo Aleksa ili Džengiza. Policija mu je već bila sve bliže i bliže. Bilo je pitanje vremena kad će ga uhvatiti. Već su ga skoro uhvatili u onoj napuštenoj tvornici. Yavuz ga je vidio. A moglo je i ne biti Yavuza, ima i drugih policajaca u Istanbulu, ne bi bili nimalo milosrdni prema njemu.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
U trećoj je potpuno poludio i opet se nije patio. Veni, vidi, vici i idemo dalje.
Upravo to. I ja mislim da je Maraz prolupao nakon Nazline smrti. Nešto se dalo naslutiti i u njegovom pogledu tada. To je bio očajnički pogled čovjeka koji je izgubio sve u životu i koji nagoviješta nešto opako.

Još neću pisati o zadnjoj epizodi, ali me nešto zanima. Odnosno, moram vas nešto pitati jer nisam najsigurnija. Da li je Yavuz prepoznao Maraza u tvornici nakon što je pobio preprodavatelje povijesnih vrijednosti? Marazov lik se jasno vidio kroz staklo. Mislim, mi smo ga vidjeli. Ali, je li Yavuz vidio da je to Maraz? Nije to pokazao, ali se meni čini da jest, a nije mi se činio ni iznenađenim kad mu je Engin kasnije, na vratima Fikovog stana, rekao tko je poznati „M“.

I još jedno pitanje. Aleks je prvi ušao u Marazov stan i saznao da je on taj „M“. Policija to tek kasnije otkriva. Gotovo netom kasnije. Je li Aleks dojavio policiji ili je policija neovisno o njemu pronašla Marazovo sklonište? Iako ne znam kako bi oni došli do tog traga. Ja nešto mislim, ali bih željela potvrdu za svoje mišljenje ili da me uputite prema drugom smjeru.

Marina i holaqutel, puno vam hvala za ove slike i informacije o bajkovitoj kući na Crnom moru i živopisnoj željezničkoj stanici. Vi ste moji vodiči po Turskoj.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 19:40   #3854
Malo komentara i jedno pitanje

AKIF https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=3785 drago mi je što se povremeno javiš


Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Meni je Yavuz izgledao autentično u narodnoj nošnji. Za razliku od Džengiza. 76. epizoda opet počinje s policijskom akcijom u kojoj policajci glume neke druge likove. Sigurno je to Yavuzova ideja pa razmišljam kako li je Džengiz na to pristao. Yavuz u narodnoj nošnji je pravi pravcati prodavač šerbeta.
Ma Oktay sve može glumiti, u sve se taj čovjek uživi, već smo ga puno puta hvalile u ovoj seriji, no hvale nikad dovoljno kad je netko toliko dobar.
Ali dobar je i naš Engin, i tu smo se složile, i taj čovjek sve može glumiti.
Samo mi u spoju njih dvojice smeta što je Yavuz dobio zadatak da ga toliko klepa i pljuje, to mi je ipak pretjerano.
Odlični su mi bili na početku 77. epke kad su glumili oca i sina, scena je odlično napravljena i prilično smiješna. A kad je Yavuz rekao da ima još trojicu takvih idiota doma - odvalila sam.


Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Moram staviti jednu sliku Yavuza i Pamukice. Meni su oni super par.
Evo još malo:








Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Yavuz poznaje dobro Maraza da zna da će ovaj pristati surađivati s njim, nije Maraz pitao ni zašto si me uhitio, ni kakav to posao imaš za mene, nego kuda treba ići I eto pristao ući u auto s Yavuzom, i tek je onda dobio ispriku i daljnje objašnjenje. Naravno, čim Maraz čuje da se trebaju srediti loši ljudi, ne treba njemu isprika.

I kako je Yavuz dobacio lisice Marazu i rekao da mu je to sigurno nedostajalo. Pa da, dobro dođe za promjenu nekoga uhititi umjesto "ukloniti."


Ono što mi nije jasno je kako je Yavuz znao da će se Maraz samo tako predati. Mislim, predao se vjerojatno zbog Maye, inače bi valjda bilo špagica i bijega, ali nije Yavuz znao da će biti s Mayom.
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
I meni je ovo bila jedna od dražih scena u epizodi. Yavuz i Maraz ponovo u zajedno u akciji. Nisam se nadala vidjeti ih ponovo. Maraz mi je u toj sceni izgledao kao da nikada nije ni otišao iz policije. Čak ga i Oldžaj oslovljava s „glavni načelniče“. I bilo mi je drago što se poznaju, što Maraz nije zaboravljen, a eto mu je i pomogla u predstavi za Mayu.

I da, Maraz opet ima tajne pred Yavuzom jer mu ništa ne govori za Aleksa. Opet sve preuzima na sebe i to će ga skupo koštati. Žao mi je što nimalo nema povjerenja u Yavuza. Ili se ne radi o povjerenju već jednostvano smatra kako je Aleks samo njegov problem. Trebao je sve reći Yavuzu, ako ništa bar zbog toga jer je Yavuzova poznanica ili što mu je već Pamuk (a mogla mu je biti i nešto više) oteta zbog njega. Bio je dužan reći Yavuzu sve što zna. Yavuz je prema njemu bio krajnje fer.
Ovdje smo samo još jednom vidjeli koliko je Yavuzu više stalo do Alija, nego obratno i koliko Yavuz, unatoč svemu, ima povjerenja u Alija.
I koliko je pametniji i razumniji. A Ali opet nema povjerenja u njega, a baš nikavog razloga za to nema. Kad se samo sjetim koliko je puno Yavuz učinio za Maraza, a ne sjećam se baš da je Maraz nešto ključno učinio za Yavuza (osim što ga je upozorio na opasnost netom prije nego je poginula Marija).
No Ali sve želi sam, želi se opet sukobiti s Aleksom jedan na jedan, no tu griješi, Aleks nikad nije sam (osim u ringu, a vidjeli smo da i tamo ima pomagače). Aleksovci nisu od onih koji dolaze Aliju jedan po jedan, pa da ih sredi špagicom, Aleksovi odmah pucaju. A ni Ali više nije Maraz.
Zanimljivo, ova scena s hapšenjem Alija i kasnija akcija u šumi su toliko uvjerljive da sam gledajući bez prijevoda dugo bila uvjerena kako je Ali još uvijek policajac.
A to što se Ali mirno predao - on se uvijek mirno predavao policiji, osim onda kad je pucao u Yavuza.

Naravno, imam pitanje: zašto se Ali nije mirno predao u zadnjoj epki? Pred sobom ima Yavuza, Engina, Oldžaj - sve ljude koji ga vole. Imao je on šansu do kraja, dali su mu je, ali je nije iskoristio.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Čini se da Djevojačka kula ipak nema veze s mitom o Leandru i Heri, jer se radi o drugoj lokaciji, ali postoji zanimljiva legenda o sultanovoj kćerki i zmiji, a ima nešto i o Bondu : nogica: u ovom linku o Kız Kulesi, a i drugim linkovima koji se mogu pronaći.
....................
Inače, u TS nam svako malo pričaju ovakve neke mitove i priče koje sve imaju tužan kraj.
Hvala ti na ovom linku. No zanimljivo je da potpuno jednaka legenda kao ova o Leandru i Heri postoji na još jednom mjestu u Turskoj, stara armenska legenda o otoku Akdamar na jezeru Van https://en.wikipedia.org/wiki/Akdamar_Island (kojeg sam nedavno posjetila, da se pohvalim )
A to što nam u TS serviraju tužne ljubavne priče, nije to samo njihov specijalitet, naslušala sam se tužnih ljubavnih priča/legendi što u Dalmaciji, što u Hrvatskoj, a što šire. Valjda je ljudima to zanimljivo, kad su ljubavi sretne, nema se što tu puno reći, ali kad su tužne.... e tu se može dati mašti na volju.
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Pa se pitam je li možda prva sezona imala druge (loše) kostimografe? Ili bar dok je Idilka bila u seriji, jer su je cijelo vrijeme loše odijevali.

Edit: Iako ovaj drugi dio mog posta nema veze s vezom s prvim dijelom (ali neka bude i namjerno, da manje pišemo o Mayinoj bolesti), voljela bih da po završetku serije, a s obzirom da smo sve žene damo i modni osvrt na oblačenje svih glavnih junakinja. Ja bih jako rado sudjelovala u tome. :cheer : Imamo puno materijala.
Kostimografi:
1.sezona Fatoş Suda, Damla Kuriş,
2.sezona Gülçin Karataş, Aysun Akgün, Sezen Üçler, Fatoş Özdoğan,
3 sezona Melek Kiliç, Melis Gürbüz, Fatoş Özdoğan,

I ja sam to zapazila pa sam odavno popisala kostimografe (kao da znam nešto o tim ljudima ). No u pravu si, u trećoj sezoni seriji svi su ljepše i suvremenije odjeveni. Ustvari to je jedino što mi se baš sviđa u 3. sezoni. Naravno da sam to najprije zapazila na Aliju/MAA, a zatim na ostalim glumcima.
Jedina poveznica s ostalim sezonama je ova ljubičasta boja koja se provlači jednakom učestalošću kroz sve tri sezone. Ako se dobro sjećam, prva je to zapazila hanumka.
A što se osvrta tiče, ma može, to će biti veseli postovi, pa neka se pridruže i oni koji sami za sebe kažu da su modno onesviješteni
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 21:45   #3855
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Da li je Yavuz prepoznao Maraza u tvornici nakon što je pobio preprodavatelje povijesnih vrijednosti? Marazov lik se jasno vidio kroz staklo. Mislim, mi smo ga vidjeli. Ali, je li Yavuz vidio da je to Maraz? Nije to pokazao, ali se meni čini da jest, a nije mi se činio ni iznenađenim kad mu je Engin kasnije, na vratima Fikovog stana, rekao tko je poznati „M“.

I još jedno pitanje. Aleks je prvi ušao u Marazov stan i saznao da je on taj „M“. Policija to tek kasnije otkriva. Gotovo netom kasnije. Je li Aleks dojavio policiji ili je policija neovisno o njemu pronašla Marazovo sklonište? Iako ne znam kako bi oni došli do tog traga. Ja nešto mislim, ali bih željela potvrdu za svoje mišljenje ili da me uputite prema drugom smjeru.
Pa nisam sigurna je li Yavuz baš prepoznao Alija. Onako kako su nama pokazali, lijepo se moglo vidjeti. Možda ga je i prepoznao, no to je Yavuz, neće on odati prijatelja.
A to što nije izgledao iznenađen kad mu je Engin rekao tko je "M", naravno da nije bio iznenađen. On je to odavno sumnjao, čak je prvi pomislio na Alija jer se sjetio njegovog potpisa u prašini kad je bio dijete, a i prilikom Alijevog izlaska iz zatvora rekao mu je značajno da će doći popričati s njim kao stručnjakom za psihologiju kriminala o tom tajanstvenom "M".
Meni se činio više tužan nego iznenađen, a požurio je da baš on prvi dođe do njega jer je znao da bi netko drugi pucao u Alija bez pitanja i upozorenja, kao što se i dogodilo.

Što se tiče drugog pitanja, uvjerena sam da se Aleks pobrinuo da policija pretrese Alijev stan i tako dođe do neizbježnog zaključka. Zato je sve tamo ostavio nedirnuto. Netko od njegovih je javio policiji, možda čak Cengizu koji se dalje "pobrinuo" za sve.




Vraćam se na kuću u kojoj su kratko boravili Ali i Maya. Prevarila sam se u cijeni noćenja, u to doba kad su Turci ludovali za Bihter i Behlulom (2009) cijena je bila 1500 $ po noćenju! http://gecce.com/magazin/haber/ask-y...ak-ucuklaniyor

Moram priznati (iako ćete me popljuvati, ali preuzimam taj rizik ) kako mi je bilo jako krivo kad sam vidjela novi par u toj kući, bez obzira što se radilo o MAA. Baš sam ljuta bila, smiješna sama sebi, ali tako je bilo. A ni sad mi nije baš drago kad gledam drugi par u toj kući i u šetnji onom plažom.
Za mene će ta kuća zauvijek ostati ljubavno gnijezdo B&B .http://s4.postimg.org/otc0uehgd/Biht...d_behlul_2.jpg

Iako bih lakše podnijela da je Maraz u toj kući boravio s Nazli.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 10:32   #3856
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
A to što se Ali mirno predao - on se uvijek mirno predavao policiji, osim onda kad je pucao u Yavuza.

Naravno, imam pitanje: zašto se Ali nije mirno predao u zadnjoj epki? Pred sobom ima Yavuza, Engina, Oldžaj - sve ljude koji ga vole. Imao je on šansu do kraja, dali su mu je, ali je nije iskoristio.
E da, tako sam i ja komentirala. Nikada se nije opirao policiji ili bježao jer je bio uvjeren da je nevin. Međutim, naknadno sam se sjetila da se to ipak dogodilo dva puta. Prvi put je bilo nakon ubojstva ministrovog sina. I tada je bježao, sakrivao se po motelima i namjeravao pobjeći s Idil ili bez nje. I na željezničkoj stanici, u odori željezničara (nezaboravan u je bio njoj ), držao je pištolj uperen u Yavuza i nije se htio predati dok mu Idil nije došla s leđa. Ne mislim da bi pucao u Yavuza, ali eto i tada je bježao, znao je što ga čeka nakon ubojstva.
Drugi put je taj koji navodiš, ali tada je bježao iz drugog razloga, želio je spasiti „svog sina“, a nije imao vremena za gubljenje. Kao ni povjerenje u Yavuza iako bi mu to bilo puno pametnije.

I sada tvoje pitanje. Pa i meni je bilo čudno što je pobjegao. Kad je onako skršen izašao iz sobe u kojoj je upravo umrla Maya, mislila sam da će mu biti posve svejedno za sve. Ionako je djelovao kao da je i on umro.
Vidim da sam i ja pored prijevoda napisala sebi natuknicu: Zašto bježi? (to običavam kod prvog gledanja da bih kasnije na to obratila pažnju)

E pa ne znam. Kad je vidio Yavuza i ostale pred sobom, u samo par trenutaka mu se izraz lica promijenio. Tužan i izgubljeni izraz lica postao je pomalo drzak, marazovski (dobro, ne baš potpuno), i u sekundi je zbrisao. Zašto? Možda zato što je znao da je razotkriven kao tajanstveni „M“, vidio je da je policija bila u njegovom stanu i sve otkrila, zna koliko ljudi je s potpisom ubio pa je sada znao i što ga čeka. A Maraz se nikada nije predao kad je mislio da će dospjeti u zatvor. Predavao se samo onda kad je znao da mu ništa ne mogu. Tako mi se sada čini, ali možda dođem i do još kojeg odgovora.

Eh, kamo sreće da se odmah predao Yavuzu. Možda Maraz jednostavno nije htio šansu jer ih je i prije puno njih prokockao.

Hvala ti na odgovorima , tako sam nekako i mislila, a sada sam još uvjerenija. Meni se i činilo da Yavuz, već u onom razgovoru s Marazom u zatvoru, zna da je Maraz taj „M“ ili bar jako sumnja. Vidjelo mu se na licu.

A znači da je ipak Aleks dojavio policiji, pa da, teško da bi se pojavili odmah poslije njega. Ogavnjak najogavniji lik na svijetu!

Malo manje je ogavan Džengiz iako bih jako rado da se i njemu nešto dogodi. Iako nisam sigurna da je podmićen od Aleksa, možda je samo prepotentan, glup i užasno bahat policajac. To još nisam zaključila. Možda kod drugog gledanja jer još moram posložiti neke kockice u glavi.

Samo da znate, ja sam ovu zadnju epizodu gledala sada po prvi put, gledala sam davno samo neke dijelove i taj Marazov kraj, ali onda nisam ništa kužila. Isto sam tako mislila da je Maya umrla, a ne da je poginula od metka. Sada mi je još gluplje što su je učinili bolesnom.

*****

Hvala na popisu kostimografa, ma svašta si ti izvadila i pokazala nam. Vidim da su u svakoj sezoni upošljavali druge. No to se i vidi, posebno je bila loša kostimografija u prvoj sezoni. No to je sada već druga tema. I o njoj ćemo naravno, kasnije.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:28   #3857
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post

Još neću pisati o zadnjoj epizodi, ali me nešto zanima. Odnosno, moram vas nešto pitati jer nisam najsigurnija. Da li je Yavuz prepoznao Maraza u tvornici nakon što je pobio preprodavatelje povijesnih vrijednosti? Marazov lik se jasno vidio kroz staklo. Mislim, mi smo ga vidjeli. Ali, je li Yavuz vidio da je to Maraz? Nije to pokazao, ali se meni čini da jest, a nije mi se činio ni iznenađenim kad mu je Engin kasnije, na vratima Fikovog stana, rekao tko je poznati „M“.

I još jedno pitanje. Aleks je prvi ušao u Marazov stan i saznao da je on taj „M“. Policija to tek kasnije otkriva. Gotovo netom kasnije. Je li Aleks dojavio policiji ili je policija neovisno o njemu pronašla Marazovo sklonište? Iako ne znam kako bi oni došli do tog traga. Ja nešto mislim, ali bih željela potvrdu za svoje mišljenje ili da me uputite prema drugom smjeru.
prvo.. da.. ako je do tad i sumnjao ..sad ga je vidio.. samo nije otkrio drugima (doduše neznam kako je mislio doći do njega i sam ga uhititi .. )

drugo.. da.. ako Yavuz nije ništa rekao policiji , policija nije imala razlog ići u njegov stan.. onda je Aleks bio "savjesni građanin"


Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
AKIF https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=3785 drago mi je što se povremeno javiš :grli :

Naravno, imam pitanje: zašto se Ali nije mirno predao u zadnjoj epki? Pred sobom ima Yavuza, Engina, Oldžaj - sve ljude koji ga vole. Imao je on šansu do kraja, dali su mu je, ali je nije iskoristio.
kad sam sama (bez svoje sanje.. btw. i ona je bila oduševljena Haydarpašom.. i cilj joj je bio vidjeti gdje je on završio) pokušala prevesti onaj razgovor kod kamina ja sam čula/zaključila da on njoj kaže "ako ti umreš ja sam isto mrtav".. onda mi njegov zadnji bijeg ima smisla.. da ga policija upuca u potjeri.

Sad sa prevodom tog nema i nije mi jasno.. a vidimo svi da se lice i odluke mijenjaju u sekundi kao da baš važe dobro i zlo
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 13:03   #3858
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
prvo.. da.. ako je do tad i sumnjao ..sad ga je vidio.. samo nije otkrio drugima (doduše neznam kako je mislio doći do njega i sam ga uhititi .. )

drugo.. da.. ako Yavuz nije ništa rekao policiji , policija nije imala razlog ići u njegov stan.. onda je Aleks bio "savjesni građanin"




kad sam sama (bez svoje sanje.. btw. i ona je bila oduševljena Haydarpašom.. i cilj joj je bio vidjeti gdje je on završio) pokušala prevesti onaj razgovor kod kamina ja sam čula/zaključila da on njoj kaže "ako ti umreš ja sam isto mrtav".. onda mi njegov zadnji bijeg ima smisla.. da ga policija upuca u potjeri.

Sad sa prevodom tog nema i nije mi jasno.. a vidimo svi da se lice i odluke mijenjaju u sekundi kao da baš važe dobro i zlo
Pa da tako ima smisla.

I to samo potvrđuje onu moju nedavnu teoriju - nije uspio spasiti niti jednu svoju curu, pa čak ni ovu koja nije imala drugog neprijatelja osim bolesti (jer Aleksa nikako ne smatram Mayinim neprijateljem).
Osim toga skrivio je i njenu smrt i tolike terete na duši više nije mogao podnijeti. Da je Maya bila prva, podnio bi on to i nastavio živjeti kao Maraz Ali.
Ali - četvrta u nizu u samo tri godine . I za Maraza malo previše, a za Alija koji uzaludno, očajnički traži izgubljenog Maraza - nepodnošljivo.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 13:31   #3859
Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
To je to, gledatelj su počeli gledati Adanali kao akcijsku komediju u kojoj glavni likovi imaju obitelj, i bez obzira na vrludanja u tragediju u drugoj sezoni, to su i imali i u prvoj i u drugoj sezoni. No dobili su treću sezonu u kojoj su glavni likovi sami, a psihopat ima veliku minutažu.
Mahir ima ženu i djecu, i teže je njega ubiti nego samog Maraza s bolesnom curom, to bi bila puno veća tragedija. Zato je meni kraj druge sezone debilan, jer su ubili trudnu ženu. I cijela 70. epizoda je bila super, i onda je onaj kraj bio ko šaka u oko. Kraj treće sezone mi je nakon cijele mračne treće sezone puno jasniji, smrtno bolesna cura je ipak mrtva, nije mi to onako debilno kao kad su ubili upravo vjenčanu presretnu i trudnu Nazlicu.
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Adanali - ni smisla ni logike u trećoj sezoni, Mayina smrt, po meni su upravo njoj skratili muke, Alijeva smrt - pogreška, slučajna ili namjerna, jednog nesposobnog policajca (nadam se da je morao poći na operaciju vilice). Nije poplava, ni blizu. No za Alijem sam pustila suzu, za Mayom nisam.
Sve smo zaključile da je treća sezona serije puno drugačija od prve dvije. I mračnija po tematici, a i ritam i način snimanja su drugačiji. I da, svi glavni likovi su u trećoj sezoni usamljeni. Užasno usamljeni.

U prvoj sezoni je Maraz imao i mamu i sestru i dečke koji su mu bili više kao članovi obitelji nego prijatelji. Uh, baš bogat obiteljski život. I naravno da je tada bio najvrckastiji, pa malo i mažen mamin sin. Yavuz, kao dotadašnji samac, odmah počinje izgrađivati odnos s kćeri koji se uz malo početnih opiranja i nerazumijevanja pretvara u pravi topli odnos otac/kćer.

U drugoj sezoni Maraz više nema obitelj, ali još uvijek ima dečke. I jedno vrijeme privid žene i sina. Privid se na najružniji način raspao, a i dečki su otišli. Jedno vrijeme je bio sam. Dok nije zavolio Nazli, ali i obnovio prijateljstvo s Yavuzom. Tako je i njegovo raspoloženje dosta variralo; od osamljenosti, razočarenja i očaja u zatvoru do zadovoljstva što radi u ANTEB-u i obnove veze s Idil pa i sreće sa „svojim djetetom“. Od izdaje Idil i ponovnog očaja do susreta s Nazli, od bježanja od policije do ponovnog rada u policiji, od najvećeg sukoba s Yavuzom i pucanja u njega do najljepšeg prikaza njihovog priajteljstva. I konačno do njegove potpune sreće.
U drugoj sezoni i Yavuz ima kompletnu obitelj, ne samo Sofiju već i Mariju.
A na kraju i Engin ima Sofiju pa njihova veza teče unatoč mnogim razmiricima.

A u trećoj sezoni su svi ostali sami. Najusamljeniji od svih je Maraz koji viđa samo svoje studente, ni sa kime nema neki odnos, a da, ima Rifkija i njemu pruža sve svoje emocije koje su mu preostale. Očajno i očajnički je sam iako djeluje da mu više nitko u životu ne treba. Totalno je prolupao. Ipak vidimo da mu, kao i svakom ljudskom biću, netko treba i on zavoli Mayu, ali to je bilo samo u zadnjih par epizoda.
I Yavuz je zbog usamljenosti na neki svoj način prolupao pa se naganja s jednom vranom. Vraća se u Stambol samo zbog Maraza. No više nema ni Sofije ni Maraza s kojima bi se veselio. Ipak se ponaša da mu nitko nije potreban iako je i njemu toplina itekako potrebna. To je shvatio tek kad je Pamuk otišla.
Čak je i Engin sada sam. I on je najčešće tužan, a kada se pojavljuje Oldžaj, kao da ga više živcira svojim primjedbama nego što je gleda sa simpatijom.

Da je treća sezona potrajala, možda bi ih sve uparili pa bi njihova usamljenost prestala. Ali nije.

E sada, prva sezona je završila jako napeto, na način da jedva čekaš drugu da bi vidio nastavak. Maraz odjednom ubija čovjeka, uhvaćen je i izdan. Bio je šok, ali je postojalo još puno mogućnosti za rješenje ili ublažavanje njegovih rana.

Druga sezona već donosi puno više obrata i iznenađenje, ali ona po meni također završava najnebuloznije. U trenutku kad je sreća na vrhuncu, ubijena je posve nedužna mlada trudna žena. Na vjenčanju. I kraj! Meni je takav kraj ne samo pretužan nego mi uopće nema smisla.

Za razliku od kraja treće sezone koji je prema svim dešavanjima bio očekivan. Bar ono što su prikazali u tih devet epizoda. Još jednom ću reći da je meni Marazov kraj bio predvidiv. Mogu plakati do besvijesti i pitati se zašto ovako, a ne onako, ali po prikazanom je sudbina takvog Maraza unaprijed bila tragična i morala je tragično završiti. Pa čak i Maya. Uz onakvog luđaka od brata, ona nikad ne bi mogla biti sretna. Jedino što mi je bilo nepotrebno kod nje je ta njena bolest. No i o tome sam već pisala.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Da su ostavili Maraza u policiji i s Nazli, mogao je biti sretan kraj. Bez obzira na Nevzatovo smaknuće. Čak je i Yavuz opet prešao preko toga.
Ja bih najradije da je serija tako završila. Sve dalje je teška i nepotrebna tragedija.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Moram priznati (iako ćete me popljuvati, ali preuzimam taj rizik ) kako mi je bilo jako krivo kad sam vidjela novi par u toj kući, bez obzira što se radilo o MAA. Baš sam ljuta bila, smiješna sama sebi, ali tako je bilo. A ni sad mi nije baš drago kad gledam drugi par u toj kući i u šetnji onom plažom.
Za mene će ta kuća zauvijek ostati ljubavno gnijezdo B&B
Potpuno te razumijem, a mislim da nitko nema pravo ni popljuvati te zbog toga. Ja, na primjer, ne mogu zamisliti nijedan drugi par u midyatskom aginom konaku. Može biti i opet MAA, još ljepši i zanosniji (iako ga teško mogu zamisliti ljepšeg i zanosnijeg) s još ljepšom i boljom partnericom od Cansu, pa da je i ljubavna priča još ljepša i bajkovitija, no nikada, nikada to više ne bi bilo to. Pa bi me čak i smetalo što mi neki drugi likovi „skrnave“ to mjesto.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 15:25   #3860
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Sve Alijeve cure su poginule upravo zbog njega, posredno ili neposredno.

Idil - da se pitalo Alija, preživjela bi, no njegov mentor je mislio drugačije, kaznio je zbog toga što je ponovo povrijedila Alija (iako je prethodno upozorio), a ne zbog toga što bi predstavljala nekakvu opasnost. Maraz Ali to zna (iako je prividno progutao Atilino objašnjenje da bi Idil njih ubila).

Marija - stradala je kao kolateralna žrtva, no opet je Ali uzrok. Da nije uključio Yavuza, Marija bi bila živa. Maraz Ali to zna.

Nazli - tu je sve jasno, Alijevi neprijatelji su je ubili, namjerno ili slučajno, sad je potpuno svejedno, no umrla je zbog Alija. Maraz Ali to zna.

Prije nego spomenem Mayu, osvrt na jednu drugu seriju.
Boran, Yezda i Sila. Boran je smatrao da nije dovoljno učinio da zaštiti Yezdu, smatrao se glavnim krivcem za Yezdinu smrt i upravo zato se luđački borio za Silin život.

Maraz Ali nije mogao spriječiti smrt Idil, Marije i Nazli. Maya nije imala vidljivog neprijatelja osim opake bolesti i on se očajnički grčevito uhvatio tog neprijatelja. Mislio je da će je uspjeti spasiti ako ostavi svoj život Maraz Alija, uđe pod njeno stakleno zvono i odvede je na liječenje u Švicarsku. Kao da se time pokušao pred samim sobom iskupiti za smrt Idil i Marije, a pogotovo za smrt trudne Nazli.
Moram reći da je ova tvoja teorija vrlo zanimljiva. I o njoj valja razmisliti. Možda si ti u pravu. S prvom boldanom rečenicom se potpuno slažem jer je to istina. Maraz je posredno ili neposredno bio uzrok pogibije svih svojih cura.

Ipak mi se čini da ih Maraz ne nosi sve na duši. Bar ne Idil i Mariju. Nisam nikada primijetila da puno žali zbog Idilkine smrti osim što je pitao Atilu, a kad je dobio odgovor (zna kako Atila razmišlja jer uostalom i Maraz tako razmišlja), on ga je prihvatio. Kad god je kasnije spominjao Idil (pričao jeo njoj dečkima i Yavuzu, ali spominjao ju je i Nazlici), uvijek je govorio samo kako ga je prevarila i izdala. Mislim da on kasnije nije ni razmišljao o njenoj smrti. Više mu je ostao gorak okus u ustima pri svakom sjećanju na nju. Čak mislim da nije puno ni patio, smjestio ju je na mjesto na kojem smo je i mi smjestile, osim što ga je srce malo boljelo, a nas nije. Srce koje je bilo zgaženo. Mislim da ju je isti čas i prestao voljeti, nije to bila ljubavna patnja, već gorko razočarenje. Zbog nje je izgubio vjeru u žene pa je i Nazli dugo odbijao upravo zbog tog razočarenja.

Čini mi se da se ne osjeća krivim ni za Marijinu smrt. Ne sjećam se da je kasnije nešto pitao za Mariju. Uostalom on je učinio ono što je mogao.

Ali ovo što pišeš se itekako odnosi na Nazlinu smrt. Tu osjeća takvu krivicu da mu je vjerojatno i teško misliti na sve. Zato je i otišao u London, zato se i odmetnuo od policije, zato više nikada nije mogao imati mira. Ne samo zbog tuge već i jakog osjećaja krivice. Izjedalo ga je toliko da je bez ikakvih osjećaja krenuo u noćne osvetničke pohode.

Nakon takvog iskustva, Maraz se mora osjećati užasno da bi ponovo mogao izgubiti curu. Vjerojatno misli kako to ne bi preživio i to mi je potpuno razumljivo.

Ali ima još nešto. Maraz ima jak zaštitnički instinkt tko god je u pitanju. Pa onda i njegove cure. Kao što je Nazli od početka štitio od svega i svačega, a imao je drugih neodložnih poslova koje je ostavljao da bi joj pomogao, tako ga je i slaba Maya puna problema, a k tome još i bolesna, privukla kao još jedna štićenica. Ne mislim da je prema njoj osjećao samo sažaljenje, ali velikim dijelom ga je privukla upravo tom svojom nezaštićenošću.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
No opet je kriv za smrt svoje cure. Aleks joj ne bi učinio ništa loše, koliki god nastrani luđak bio. Odveo bi je u neku bolnicu na liječenje i pokušao je spasiti, mislim da ćemo se svi složiti oko toga. Naš Ali se nije trebao opet nadjačavati s Aleksom, a pogotovo nije trebao Mayi dovikivati da usred unakrsne vatre trči u njegov auto. Da se pritajio i pustio da je Aleks odvede možda bi opet imao priliku biti s njom jednog dana.
Ovo mi je također zanimljivo jer nisam o tome razmišljala. Ali je upravo tako. Još jedan razlog da se u sebi potpuno smrači i izgubi volju za životom.

Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
kad sam sama (bez svoje sanje.. btw. i ona je bila oduševljena Haydarpašom.. i cilj joj je bio vidjeti gdje je on završio) pokušala prevesti onaj razgovor kod kamina ja sam čula/zaključila da on njoj kaže "ako ti umreš ja sam isto mrtav".. onda mi njegov zadnji bijeg ima smisla.. da ga policija upuca u potjeri.
Baš to. Maraz je u besmislu svog života pronašao neki smisao. Besmislu, jer on dobro zna da to što čini neće učiniti svijet boljim. Ubit će nekoliko kriminalaca, ali oni ionako niču kao gljive poslije kiše.
A smisao je ponovo otkrivena ljubav. Nije važno što ga je privuklo Mayi, je li to samo jako suosjećanje, potreba da je spasi i zaštiti ili njegova potreba za toplinom, on je svoju ljubav koju je duboko zatomio ipak izvukao van i poklonio je Mayi. I kao zadnjem očajniku, Maya mu je postala sve.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
I to samo potvrđuje onu moju nedavnu teoriju - nije uspio spasiti niti jednu svoju curu, pa čak ni ovu koja nije imala drugog neprijatelja osim bolesti (jer Aleksa nikako ne smatram Mayinim neprijateljem).
Osim toga skrivio je i njenu smrt i tolike terete na duši više nije mogao podnijeti. Da je Maya bila prva, podnio bi on to i nastavio živjeti kao Maraz Ali.
Ali - četvrta u nizu u samo tri godine. I za Maraza malo previše, a za Alija koji uzaludno, očajnički traži izgubljenog Maraza - nepodnošljivo.
Je li četvrta ili druga, svejedno. On jednostavno nije mogao podnijeti da izgubi svaku osobu koju je volio. Nakon Nazli je poludio pa mu poslije Maye više ne može biti do života. Da, ostao je potpuno shrvan.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.