Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2005., 01:56   #1
Volim te - TV film Dalibora Matanića

Sljedeću nedjelju je na programu tv film Dalibora Matanić - Volim te. Film ima odličan foršpan pa ga jedva čekam vidjet!

REDATELJ Dalibor Matanić počinje snimati novi film "Volim te" praizvedba kojeg se predviđa 1. prosinca, na Međunarodni dan borbe protiv AIDS-a, izvijestila je danas DOP Produkcija PRing.

Snimanje toga srednjometražnog igranog filma poznatoga zagrebačkoga redatelja i scenarista u produkciji HRT-a počinje 11. lipnja u Zagrebu.

Film govori o mladu čovjeku koji se slučajno zarazio AIDS-om i odbačen od bližnjih počinje ga širiti zagrebačkim ulicama.

Autor filma naglašava kako jedva čeka da snimi film o svojoj generaciji i svemu zbog čega je otuđena i nazvana "Generacijom 2000".

Na snimanju filma okupljena su mlada glumačka imena Krešo Mikić u glavnoj ulozi te Nataša Janjić, Ivana Roščić, Zrinka Cvitešić, Ivana Krizmanić, Leon Lučev, Bojan Navojec te mnoga nova imena.

Matanićev (Zagreb,1975.) prvi igrani film je "Blagajnica hoće ići na more" (2000.), a slijede "Fine mrtve djevojke" (2002.) i "100 minuta Slave" (2005.).
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 02:52   #2
i ja mislim da bi mogao biti dobar film....


... živi bili pa vidjeli....
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 12:08   #3
to ne propuštam. kombinacija matanić-mikić nikad nije iznevjerila. skužila sam da u zadnje vrijeme ne postoji matanićev film bez mikića

mikić (to je uvijek jedino što mogu reći za njega)
__________________
Who needs drugs when you have cookies and guns?
quince is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 13:07   #4
Cula sam da ce psi imat nekakvu ulogu u tom filmu.
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 22:17   #5
Pročitajte intervju.


Pronađite 10 razlika:

Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 22:39   #6
TV kartica će imati posla, o daaa
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 23:54   #7
Quote:
Mr Smoogj kaže:
Pročitajte intervju.


Pronađite 10 razlika:

Uf preseravanja u intervjuju! Inače, jedva čekam pogledat film.
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 23:58   #8
Pa za razliku od hrvatske filmske gerijatrije za koje se zadnjih pola stoljeća filmske umjetnosti nije dogodilo, i za razliku od tipova koji su u film očigledno zalutali ( Brešan ) Dado Matanić IMHO je talentiran tip.
Ali brate moj, koliko žganci on još mora pojesti.

savjetujem mu nek' prestane gledati raznorazne Mudisone, VonTriere i cijelu tu kinematografiju "izmlaćenih baba" - pa mu se možda u filmu pojave punokrvni, slojeviti likovi, a ne samo skice i šablone.


Interviju mi ne ulijeva nadu.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 00:01   #9
Quote:
kozz kaže:
[B]Dado Matanić IMHO je talentiran tip.
Ali brate moj, koliko žganci on mora još pojesti./B]
Ovo je otprilike najbolji opis trenutnog stanja DM-a*.




* pun intended
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 00:26   #10
dalibor
gledam
žujaa! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 18:39   #11
VOLIM TE - TV film

Krešo ima sve - mladost, novac, lijepu i uspješnu djevojku. Njegov je posao san svih Hrvata stasalih u novom kapitalizmu - copywriter u in marketinškoj agenciji. Istodobno, Krešo nema ništa. On i njegova djevojka preopterećeni su poslom i ne provode dovoljno vremena zajedno, a njegovi prijatelji, nekad nevino srednjoškolsko društvo, sada su hrpa ispraznih tipova u bjesomučnoj potrazi za lakim ženama, alkoholom i drogom… Jednog dana, nakon automobilske nesreće u pijanom stanju kojom je skrivio smrt jedne žene i nakon transfuzije koja je uslijedila, Krešo otkriva da je zaražen virusom side. Njegov život mijenja se preko noći. Djevojka ga napušta, dobije otkaz, prijatelji ga se odriču. Krešo ostaje sam. Krešo se počinje osvećivati… Sve do susreta s jednim palim anđelom, ljudskim bićem koje je usamljeno barem jednako koliko i on…
Scenarist i redatelj Dalibor Matanić svojim se dosadašnjim dugometražnim igranim filmovima (Blagajnica hoće ići na more, Fine mrtve djevojke, Sto minuta slave) predstavio kao žestoki kritičar malograđanštine i učmalog urbanog mentaliteta. Njegov najnoviji rad, televizijski film «Volim te», nastao u produkciji Dramskog programa HTV-a, smješten je u milje zagrebačke zlatne mladeži, a iza toplog naslova krije se priča koja bi se mogla kriti i iza jednog običnog naslova iz «crne kronike». Kroz pošteni moralizam i popriličnu mjeru ozbiljnosti «Volim te» dokumentira kako se jedan «hrvatski san» postupno pretvara u noćnu moru. Zanimljivost ovoga filma je i u tome da u njemu, uz neke od najboljih mladih hrvatskih glumaca, igra i nekoliko naturščika.

Uloge: Krešimir Mikić, Ivana Roščić, Ivana Krizmanić, Miljenko Car, Angelo Jurkas, Bojan Navojec, Zrinka Cvitešić, Nataša Janjić, Leon Lučev, Biserka Ipša, Božidar Orešković, Ana Stunić, Željko Tomac
Scenarist i redatelj: Dalibor Matanić
Urednik: Mislav Brumec
Urednica Dramskog programa: Jasmina Božinovska Živalj
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 01:46   #12
glazba: Pavle & Jura (Svadbas)
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 04:57   #13
mozda ga pogledan al ne bi se okladija
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 10:18   #14
Exclamation

Quote:
Kolovare kaže:
Sljedeću nedjelju je na programu tv film Dalibora Matanić - Volim te. Film ima odličan foršpan pa ga jedva čekam vidjet!

a ja ne podnosim domaće filmove



iritiraju do bola
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 11:36   #15
Quote:
Cro Fag kaže:
a ja ne podnosim domaće
Reci nam radije nekaj kaj nisi do sad napisao jedno petsto hiljada puta.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 11:43   #16
Exclamation

Quote:
glupinickname kaže:
Reci nam radije nekaj kaj nisi do sad napisao jedno petsto hiljada puta.


da se ne zaboravi





a ti voliš?
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 18:03   #17
Quote:
Ava Adore kaže:
glazba: Pavle & Jura (Svadbas)
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 12:44   #18
dakle ko je gledao?
dojmovi?????????

hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 12:47   #19
Meni je baš dobar film. Još mi je čudno nekako jučer legao, uspjela sam se čak i rasplakat

Mikić zakon
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 12:48   #20
loše, jako loše.
predvidljivo, nezanimljivo, patetično do bola, dosadno (znam, to je isto što i nezanimljivo, al ovo je još gore zapravo - onak dosadno da brojiš minute do kraja), plošno i površno


mataniću dragi, autentičnost urbane ekipe i uvjerljivost radnje se ne postiže tako što je likovima svaka druga riječ psovka
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.