Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2015., 20:14   #101
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Jbga ne znam kak se zovu. Kad udeš na plac iz smjera centra onda su ti među onim mljekarskim štandovima u sredini placa kaj žene prodaju sir. mlijeko i vrhnje prvi štand od centra. Kad ideš prema tam prvo njih vidiš. Jedan mali štand onak isti ko mljekarski sa svim tim stvarima unutra. Vikendom i petkom su sigurno, mislim i četvrtak. Nisam siguran za ostale dane. Sve im je fino. Tam sam kupil i suhe dimljene kosti za sarmu...Imaju i čvarke (oni nisu jeftini, 120 kn) al nisu jako stisnuti nisu niti ko slavonski al to nisam kupil. Cijene mesa/kobasa su do 50 kn kila, mislim da je samo salama više...valda 70 kn il tak nekaj.
Edit; žena mi upravo rekla da je kod njih kupila one kobase za kuhanje koje smo hitili u smeće.
Žlundra na žlundri, živi užas
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 21:39   #102
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
Riba se ne smije peči na masti ali dok vrsni kuhari ili oni koji se prave takvima peku svinjetinu na maslinovom ulju e onda je to in i baš fino
svinjetina pečena na maslinovom ulju?! ma fuj

nema do svinsjke masti i čvaraka

i moji doma koriste svinjku mast i isto nemaju problema sa masnoćom u krvi i nisu debeli
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 00:07   #103
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Edit; žena mi upravo rekla da je kod njih kupila one kobase za kuhanje koje smo hitili u smeće.
Žlundra na žlundri, živi užas
Ja sam kupio kobase za sarmu, bile super....očito treba pazit...kao i za čvarke, prvi puta bili propisno stisnuti drugi puta polu a ista cijena. Na žalost izgleda da ništa nije konstantno. Velim tam sam do sad kupio mast,mast s čvarcina, suhe kosti, prezvuršt. Svakako treba provjeriti kad kupuješ jer kvaliteta varira. Ne čudi me za OPG.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 10:13   #104
da li netko zna ako se negdje u hrvatskoj može kupiti svinjska mast od mangulice?
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 09:44   #105
svake godine pravim svinjsku mast i bude dobra kako i čvarci. ove godine čvarci su dobri,ali mast se nije stvrdla i boja joj je žučkasta. nije se prepržila jer sami čvarci su više blijedi nego žučkasti.jel netko zna zašto je mast takva i treba li šta uraditi s njom.fala
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 09:17   #106
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
svake godine pravim svinjsku mast i bude dobra kako i čvarci. ove godine čvarci su dobri,ali mast se nije stvrdla i boja joj je žučkasta. nije se prepržila jer sami čvarci su više blijedi nego žučkasti.jel netko zna zašto je mast takva i treba li šta uraditi s njom.fala
Tvoje svinje? Isti način hranidbe ili drugačiji od prošlih godina?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 21:05   #107
pečena jaja na svinjskoj mast - nema boljeg
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 22:40   #108
Meni su bolja na maslacu. Stvar ukusa.
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 12:02   #109
meni na kokošjoj masti
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 12:45   #110
Quote:
riumanka kaže: Pogledaj post
da li netko zna ako se negdje u hrvatskoj može kupiti svinjska mast od mangulice?
Može
Nije lose ni otici po nju, jako je lijepo tamo
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 17:05   #111
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Može

Nije lose ni otici po nju, jako je lijepo tamo


Hvala! Bila sam tamo, lijepo je a bome i fino!
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 15:23   #112
Skoro sve radim na masti i imam srece kaj mi od frenda mama salje domacu.

Ispekla ja ustipke i odnijela do frenda... dosla njegova bivsa zena i ja joj nudim ajde uzmi... i nece i nece...

Ovaj meni kasnije kaze... jooojjj bas sam htio da uzme taj ustipak... ja velim, zakaj?, on kaze...pa znas da je vegetarijanka.. ja kazem pa znam, al ono, ustipci...

I onda se sjetim u cem ih pecem.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 08:48   #113
Ljudi gdje mogu kupiti kvalitetnu svinjsku mast? Se prodaje to uopće u mesnicama?
LoveYouTomorrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 09:05   #114
https://d17zv3ray5yxvp.cloudfront.ne...212844a35eba04

Odlična mast ako gledamo na mast koja se može kupiti po trgovačkim centrima. Ima je u Konzumu, Kauflandu....

Zadnje uređivanje gargamišamel : 21.09.2020. at 10:26. Reason: prevelika fotka
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 10:35   #115
Quote:
LoveYouTomorrow kaže: Pogledaj post
Ljudi gdje mogu kupiti kvalitetnu svinjsku mast? Se prodaje to uopće u mesnicama?
da, i mesnice prodaju!
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 11:13   #116
Hvala vam oboje!
LoveYouTomorrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2022., 01:06   #117
Pravo je vrijeme da zaboravite na ulja i okrenete se svinjskoj masti! Evo kod kojih stanja vam sve može pomoći

https://zivim.gloria.hr/zivim/jedem/...omoci-15174136
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2022., 21:21   #118
manchild pročital sam članak , sve je ok ali riba pečena na masti ??? to ni ja , dete sa sela koji cijeli život jede sve sa masti ne bih jeo.

nego, više nemam svinje, imam 3 banjice masti u zalihi ali za nakon toga, koja kupovna mast je ok? ako netko kupuje bio bi mu zahvalan da podijeli s menom informaciju
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2022., 21:32   #119
Jebagapatak, pa riječna riba se jela na kontinentu dok se nije moglo sam tak do ulja.
Recimo, uvaljaš ribu u kukuruzno brašno i buć u vruću mast.
Mislim da bi promijenili mišljenje o ribi na masti.
Btw, pohanci i krafne su daaaaaleko bolji prženi u masti.
Osim toga, mast je već termički obrađena pa joj ne smetaju visoke temperature kao većini ulja.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2022., 02:06   #120
od riječne ribe jedem samo pastrvu i smuđa i njih ne pečem na masti.... največa glupost mi je pastrva zamotana u špek
Krafne ne pečem na masti čisto iz razloga da ih drugi dan kad je post mogu ipak jesti . ali moja baka ih je nekad davno pekla na masti . za pohance se slažem, i meni su bolji na masti i pomfrit mi je puno puno bolji pečen na masti
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.