Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2015., 22:46   #1601
Ja sam dobila neku informaciju da se za podno po pravilima struke (materijal i ruke) računa oko 300kn/m2.. e sad, još nisam blizu toga pa se dalje nisam raspitivala
mala1mala is offline  
Old 18.05.2015., 08:24   #1602
Quote:
whiterosezagreb kaže: Pogledaj post
Gradim montaznu kucu 110 m2 ... !
Ja sam imao sličan slučaj tvojemu i imaš nekoliko stranica unazad kada smo blue deep i ja raspravljali o tome.
50.000 kuna grijanje/hlađenja/topla voda s TPom, tankovima, pufferom i svim materijalom i svim radovima za 110m2, da ali ... x2 do x2,5 (minimalno), naravno s PDVom.
Evo kreni od 70-te stranice naovamo.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=192063&page=70
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 18.05.2015., 11:40   #1603
jos par pitanja o tp ili drugim vrstama grijanja

Dobar dan ponovno. Imam opet par pitanja kojih sam se u medjuvremenu sjetio a nisam pitao u prvoj turi (na koje i dalje molim odgovore ili vise njih).

1. posto je ocito uvodjenje tp iznimno skupo cak i preskupo, da li netko razmislja ili je razmisljao o uvodjenju plina zajedno sa podnim grijanjem? Naime, ono sto mi je konstanta je da ce podno grijanje biti po cijeloj kuci, a sada gledajuci da tp prakticki ne mogu dobiti niti za 60 000 kn sa PDV-om ukljucenim, daje mi toliko mnogo mogucnosti, mada ih ne zelim...
2. da li postoji neki drugi nacin grijanja koji nije tp ili plin niti drva a koji kao energent ima struju?
Nesto poput ovog http://www.centrometal.hr/el-cm/
ili ovog http://www.centrometal.hr/steb/
ili pak ovog mada ne znam u kojoj je to fazi
ispada da je uvodjenje tp toliko skupo da cak rjesenja koja trose vise elektricne energije u novoj montaznoj kuci je na bazi 10 godina isplativije negoli superstedna tp ali superskupa za ugradnju.
Napominjem, grijanje je podno, cijela povrsina kuce, nova montazna kuca, prizemnica, energetski razred B, SZ Hrvatska.
whiterosezagreb is offline  
Old 18.05.2015., 13:52   #1604
Iz moga iskustva za 110 m2 ti je dovoljno 9-10Kw (ako je kuća dobro izolirana) a tvoja montažna je dobra koliko sam shvatio.
Tako da ima TP vansjka i unutranja i bojler za 60.000 s PDVom.
A kod Daikina imaš hybridne sutave:
http://www.daikin.co.uk/minisite/hyb...pump/index.jsp
Koliko košta ne znam.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 18.05.2015., 23:39   #1605
To sam bas i ja gledao,druga firma,al hibridni sistav sa solarnim plocama(spominje aluminijske ploce),i dobavljac tvrdi da nema veze ljeto,zima,sunce,kisa,naravno uz kombinaciju s podnim,s tim da bi i bazen spojio u sustav za dogrijavanje. S tim da tp koristi vanjski zrak

Zanima me jel tko to ugradio,i kakve su potrebe za plinom uz taj hibridni sustav,zadovoljstvo korisnika? Malo informacija ima o tome na netu,bar sto se tice iskustava korisnika.

S tim da od 1.6.ministarstvo napokon raspisuje natjecaje za poticaje i na novogradnju,a ne kao dosada iskljucivo obnova postojecih objekata.
vulva is offline  
Old 19.05.2015., 10:31   #1606
To za poticaje jos nije sigurno jer rekli su ako bude sredstava.
goginjo1 is offline  
Old 22.05.2015., 00:46   #1607
Aurora bojler

ispricavam se unaprijed zbog krive grupe sto se pitanja tice, ali ne znam gdje da ga postavim. Pretpostavljam da ste vecinom upuceni u postojanje tehnologije koju koristi Aurora bojler (http://aurora-global.eu/). Iskreno, osim nagrade za najbolju startup inovaciju 2013. godine, ne vidim novije informacije o tome. Netko zna vise?
whiterosezagreb is offline  
Old 22.05.2015., 06:20   #1608
Quote:
whiterosezagreb kaže: Pogledaj post
1. posto je ocito uvodjenje tp iznimno skupo cak i preskupo, da li netko razmislja ili je razmisljao o uvodjenju plina zajedno sa podnim grijanjem? Naime, ono sto mi je konstanta je da ce podno grijanje biti po cijeloj kuci, a sada gledajuci da tp prakticki ne mogu dobiti niti za 60 000 kn sa PDV-om ukljucenim, daje mi toliko mnogo mogucnosti, mada ih ne zelim...
2. da li postoji neki drugi nacin grijanja koji nije tp ili plin niti drva a koji kao energent ima struju?
Nesto poput ovog http://www.centrometal.hr/el-cm/
ili ovog http://www.centrometal.hr/steb/
ili pak ovog mada ne znam u kojoj je to fazi
ispada da je uvodjenje tp toliko skupo da cak rjesenja koja trose vise elektricne energije u novoj montaznoj kuci je na bazi 10 godina isplativije negoli superstedna tp ali superskupa za ugradnju.
Napominjem, grijanje je podno, cijela povrsina kuce, nova montazna kuca, prizemnica, energetski razred B, SZ Hrvatska.
Mene ovo pitanje muči već dvije godine.
Odgovor nisam nigdje dobio ali sam shvatio da je TP bez potpore bezobrazno skupa, da COP od 3-4 imaš samo u Dalmaciji te da je plin+podno (koje trenutno uvodim u kuću) i dalje najisplativija investicija.
Tunjica is offline  
Old 22.05.2015., 08:32   #1609
A čuj to treba reći tek netko nakon 2-3 godine, ja eventualno javim dogodine kada prođe prva zima.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 23.05.2015., 20:20   #1610
kontakt

Quote:
miran18 kaže: Pogledaj post
Već sam napisao cijena bušenja je cca 45 eura po metru i sve preko je skupo po toj cijeni smo izbušili oko 1000 met.
Može li neki kontakt na [email protected]?
Oporovec is offline  
Old 10.06.2015., 18:00   #1611
Što se tiče natječaja fonda za novogradnje za A+ objekte, ništa od toga Piše na rasporedu natječaja da se neće objaviti, očito nema love.
hegedus is offline  
Old 11.06.2015., 00:30   #1612
Pozdrav, zanima me kakvu TP zrak-voda preporučate za objekat 8×6 m sa potkrovljem (dakle 90-ak m2), podno grijanje u cijeloj kući, pod izolacija 10 cm stiropor, zidovi 10 cm stiropor, stolarija PVC 6 komora, 3 brtve, bez plina. Ima ukupno oko 16 m2 prozora i vrata. Izolacija potkrovlja 15 cm kamene vune, duplo podaskano. Prizemlje je zidano punom opekom oko 29 cm, potkrovlje blok 29 cm. Kuća se nalazi u Osijeku, samostojeća. Unaprijed zahvaljujem.
kizoos is offline  
Old 11.06.2015., 06:26   #1613
Quote:
hegedus kaže: Pogledaj post
Što se tiče natječaja fonda za novogradnje za A+ objekte, ništa od toga Piše na rasporedu natječaja da se neće objaviti, očito nema love.
Gdje to piše?
U rasporedu piše: Raspisivanje ovog javnog poziva ovisit će o raspoloživim sredstvima Fonda.
viz is offline  
Old 11.06.2015., 15:53   #1614
Quote:
viz kaže: Pogledaj post
Gdje to piše?
U rasporedu piše: Raspisivanje ovog javnog poziva ovisit će o raspoloživim sredstvima Fonda.
Novi raspored, izmjenjeni:
http://tinyurl.com/pq8mbjf
hegedus is offline  
Old 11.06.2015., 21:54   #1615
Stvarno nisu normalni
goginjo1 is offline  
Old 12.06.2015., 00:11   #1616
Je, ja sam čekao da vidim što će financirati, organizirao arhitekta, planirao dopune projekta, svašta...a ono štanga. Bitno da ljudi kupe novu veš mašinu s 800kn poticaja.
hegedus is offline  
Old 15.06.2015., 23:59   #1617
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Mene ovo pitanje muči već dvije godine.
Odgovor nisam nigdje dobio ali sam shvatio da je TP bez potpore bezobrazno skupa, da COP od 3-4 imaš samo u Dalmaciji te da je plin+podno (koje trenutno uvodim u kuću) i dalje najisplativija investicija.
I mene je ovo dugo mučilo, razgovarali smo s 5 različitih strojara, svaki je imao stav da je TP zakon dok ima ja nisam postavila nekoliko nezgodnih pitanja, gdje se ispostavilo da neke stvari ni ne znaju odgovoriti, cijene ne znaju, samo zdušno ponavljaju onu priču o efikasnosti TP

Na kraju sam došla do jednog starijeg inženjera koji se time bavi (prodaje ih i projektira sustave) i on mi je konačno objasnio sve, i mi lijepo odustali. Radimo plin+podno!
mala1mala is offline  
Old 16.06.2015., 00:12   #1618
Quote:
mala1mala kaže: Pogledaj post
I mene je ovo dugo mučilo, razgovarali smo s 5 različitih strojara, svaki je imao stav da je TP zakon dok ima ja nisam postavila nekoliko nezgodnih pitanja, gdje se ispostavilo da neke stvari ni ne znaju odgovoriti, cijene ne znaju, samo zdušno ponavljaju onu priču o efikasnosti TP

Na kraju sam došla do jednog starijeg inženjera koji se time bavi (prodaje ih i projektira sustave) i on mi je konačno objasnio sve, i mi lijepo odustali. Radimo plin+podno!
Sve ok, ali ne kužim kako to misliš da je bezobrazno skupa. Ako radiš kuću od početka, bez priključaka, onda je samo plinski priključak bezobrazno skup, barem tu u Varaždinu. Dodaj na to troškove dimnjaka, svih popratnih aparata koji idu uz plinski bojler, i začas si na 25000kn. Ako ti je kuća dobro izolirana (pretpostavljam da ne mislite useliti bez fasade), onda ti ne treba jača TP od 10kW, a to je nekih 35000kn. Pa sad, da li je 10000 bezobrazno skuplje od 25000, ne znam...A dugoročno su tu još kojekakve uštede. Možda cifre koje sam napisao nisu do kraja takve, ali ipak na investiciju od milijun kuna koliko košta kuća da se završi kako spada, tih 10000-20000kn mi nije basnoslovno skupo.
hegedus is offline  
Old 16.06.2015., 07:42   #1619
Quote:
mala1mala kaže: Pogledaj post
I mene je ovo dugo mučilo, razgovarali smo s 5 različitih strojara, svaki je imao stav da je TP zakon dok ima ja nisam postavila nekoliko nezgodnih pitanja, gdje se ispostavilo da neke stvari ni ne znaju odgovoriti, cijene ne znaju, samo zdušno ponavljaju onu priču o efikasnosti TP
Na kraju sam došla do jednog starijeg inženjera koji se time bavi (prodaje ih i projektira sustave) i on mi je konačno objasnio sve, i mi lijepo odustali. Radimo plin+podno!
Da, isti problem i kod mene. TP je preskupa, isto radim plin+podno.
Tunjica is offline  
Old 28.06.2015., 08:34   #1620
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Iz moga iskustva za 110 m2 ti je dovoljno 9-10Kw (ako je kuća dobro izolirana) a tvoja montažna je dobra koliko sam shvatio.
Tako da ima TP vansjka i unutranja i bojler za 60.000 s PDVom.
A kod Daikina imaš hybridne sutave:
http://www.daikin.co.uk/minisite/hyb...pump/index.jsp
Koliko košta ne znam.
Za 110 m2 je 6-7kW više nego dovoljno. Razlika u cijeni vanjske jedinice je značajna u tom slučaju. Ja ću na 250m2 staviti 11kW. Predimenzionirani sustav je tipična greška kod ugradnje čak i u ovom reklamnom primjeru: http://www.klimatizacija.hr/novosti/...skim-uvjetima/ Tu su sve fulali što se dalo. Predimenzionirani sustav. Neprimjerena vanjska jedinica za niskoenergetsku kuću sa podnim grijanjem. Ugradnja na krovu i nije najsretnije rješenje. Solari? Baćeni novac. Po zimi nema efekta a po ljeti zagrijava sanitarnu vodu kad dizalica radi prejeftino sa COP-om 5. Daikinov hibridni sustav je dobra stvar ako postoji već postojeći plinski kotao koji je potrebno zamijeniti zbog dotrajalosti. Spoji se na istu instalaciju a ušteda je kasnije velika. Jedina mana tog hibridnog sustava je to što sanitarnu vodu grije isključivo na plin a baš su tu najveće uštede sa dizalicom topline. Kada postoji spremnik od npr. 300 litara, dovoljno ga je zagrijavati jednom u danu i to kad je jeftinija tarifa struje, a od proljeća do jeseni u bilo koje doba dana. Za novogradnju di nema još priključka plina je dizalica topline najbolji izbor i nitko me neće uvjeriti u suprotno. Računajte projekt plinske instalacije, priključak plina, dimnjak, godišnje servise i dimnjačara i koliko je novaca potrošeno u startu i to uz uvijet da je priključak uz parcelu i da ne treba kopati? Isplativost je unutar 5 godina.
erwin22 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.