Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2014., 15:33   #61
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavno - zato što je Amazing Amy.
Nije mi to dostatno.
Pa iako volim Finchera ovaj film nisam trebala gledati (no uvijek mi je zanimljiv njegov rad s glumcima).
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 19:47   #62
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Nit je materijalu pristupljeno režijski dovoljno ozbiljno, nit je skrenulo u nekakvu jasnu satiru.
jel možeš detaljnije objasniti ovo u vezi režijskog pristupa?

primjedbu za ritam kužim, ali to mi se često zna desiti s adaptacijama, kada se događaji mehanički nižu kako bi se sve uspjelo utrpati u ograničeni vremenski okvir filma.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 20:15   #63
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
jel možeš detaljnije objasniti ovo u vezi režijskog pristupa?
Znaš ono kad gledaš, pa imaš osjećaj da je ton scene trebao niti drugačiji kako bi scena ostavila pravi impact? Glumci glume malo ovlaš, skoro namigujući, simboli su malo previše prezentni (ona krvava satima nakon svih bolničkih pretraga i razgovora s policijom npr.), kao da postoji strah da publika neće shvatiti ideju ako joj je baš ne nacrtaju.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:39   #64
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post

Ovo mi nije bilo jasno:
I ja nisam skužila onu scenu kad on ode poslije doručka pa ona plazi po onim vratima, što je to značilo???

zato što je odglumila svoje "zatočeništvo" pred kamerama.
kao, silovao ju je, bila mu je sex. ropkinja... i kao odmah je pokušala pobjeći pa je glumila kao da je očajna i da lupa po vratima, tek silovana i krvava.
znala je, da kad se jednom vrati u Missouri, da će policija pregledavati sve te kamere dok je bila kod D. Time će njena priča ispasti vjerodostojna. da nije, imala bi samo priču.


Meni bi kraj bio ok, da je to stvarno affleckovo dijete, al ovako mi je to baš glup kraj, što on osjeća moralnu obvezu ostati s njom radi djeteta, a zna da nije njegovo
bolje bi mi bilo da je kraj takav zato što je Rosamund u pravu, on je prevelika pička i ništa neće postić bez nje.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:49   #65
Otkud ti ideja da dijete nije Affleckovo, tj. Nickovo?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 12:38   #66
spojlerčad

Zašto bi bilo njegovo?
Uostalom, koliko se sjećam, Nick nije skužio što je na kraju bilo s njenom 'trudnoćom'. Sumnjam da je baš povezao da je sve fejkala, pa mi je u skladu s time čudno što je nije ni pitao kasnije ništa vezano uz to. Pretpostavivši, očito, da je izgubila dijete tijekom proteklih dvadesetak dana, kuži da nema šanse da je opet zanijela unutar tih dvadesetak dana. Ili je nekako skontao da je njena prošla trudnoća bila fejk, pa si sad računa kad su se zadnji put seksali i jel moguće da je trudna kojih mjesec-dva.

Što se filma tiče, meni je u cjelini dojam odličan. Punokrvni triler, zanimljiva narativna struktura, vremenska izlomljenost, gluma i njihovo međusobno nadmudrivanje naočigled cijele 'Murice
Usto, film se dotiče medijskog senzacionalizma, vjerojatno ironizirajući i američko društvo u cjelini (scene s 'picture perfect' obitelji koja mašući kamerama zatvara vrata svoga doma i prikazom Amy kao american sweetheart), ali i institucije braka - očekivanja partnera jednih od drugih, promjena koje nastupaju vezivanjem... Pa nije bezveze počeo i završio film Nickovom mišlju koja se može primijeniti na bilo koji brak ikad, igdje.
Tu se, dakako, tematizira i problem lažnih optužbi za silovanje i Amyno manipuliranje javnošću korištenjem aduta svoje ženskosti i ženske ranjivosti da bi muškarce prikazala kao predatore.

Zamjerke idu prvenstveno na mjestimično doista naivne i bezvezne dijaloge (u prvih pola sata pitala sam se, tko je ovo pisao , onaj njihov prvi susret i razgovori bili su mi posve neuvjerljivi), a i kemija Affleck - Emily ''Sise'' Ratajkowski je nepostojeća (i čak ne njenom krivnjom - imam dojam kao da mu je bilo neugodno). Roditelji su mi čudni cijeli film. Ipak, Amyn monolog prilikom otkrivanja cijelog svog zločina mi je među najdražim dijelovima filma. I ubojstvo Desija izgleda jako brutalno i epic.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 13:03   #67
Ostala je trudna jer je bez njegovog znanja premjestila spermu koju su trebali unistiti.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 13:08   #68
Ahaaaa.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 14:37   #69
SPOILERI

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Zamjerke idu prvenstveno na mjestimično doista naivne i bezvezne dijaloge (u prvih pola sata pitala sam se, tko je ovo pisao , onaj njihov prvi susret i razgovori bili su mi posve neuvjerljivi),
Budući da su ti dijelovi njeni iskonstruirani dnevnički zapisi, to i može proći. Ali one rečenice koje si izgovaraju na kraju filma, od tuširanja nadalje su katastrofa.

Quote:
Inconnu kaže:
a i kemija Affleck - Emily ''Sise'' Ratajkowski je nepostojeća (i čak ne njenom krivnjom - imam dojam kao da mu je bilo neugodno).
Da, to spada u dijelove filma koji se samo nabroje. Ali, dobro, ta kemija postoji ili ne postoji, više-manje, no onaj ofrlje trenutak kad mu ona iz mase veli "Asshole" je baš režijski loš i nasilu utrpan.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 14:39   #70
SPOJLERI!!!!

SPOJLERI !!!!

Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Ostala je trudna jer je bez njegovog znanja premjestila spermu koju su trebali unistiti.
Čiju (Affleckovu?) kad je to rečeno?
ja sam si cijelo vrijeme mislila da je to Desijevo dijete, samo je s njim imala odnose.. pošto je trudnoću obznanila tek ca. mjesec dana nakon povratka doma
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 14:46   #71
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
kad je to rečeno?
Rečeno je.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:02   #72
Ja se sjećam samo dijela u kojem mu je sestra rekla da to dijete vjerojatno nije ni njegovo (kad je plakala i očajavala zašto joj se vraća), a on je onda smislio neki bezvezni izgovor u stilu 'da, vjerojatno i nije ali osjećam moralnu obvezu... tralalalla'
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:15   #73
spojleri!

Nene, sad sam se sjetila, pred kraj filma, kad mu ona 'pokloni' pozitivni test za trudnoću, on njoj kaže: Nisam te ni taknuo, i donese joj onu potvrdu iz klinike da će mu uništit spermu u tom i tom roku, i kaže joj: Bacila si taj papir, a ona se nasmiješi pa će: Da, bacila sam papir.
Meaning: spermu sam iskoristila.
Tako nešto je bilo.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:20   #74
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
spojleri!

Nene, sad sam se sjetila, pred kraj filma, kad mu ona 'pokloni' pozitivni test za trudnoću, on njoj kaže: Nisam te ni taknuo, i donese joj onu potvrdu iz klinike da će mu uništit spermu u tom i tom roku, i kaže joj: Bacila si taj papir, a ona se nasmiješi pa će: Da, bacila sam papir.
Meaning: spermu sam iskoristila.
Tako nešto je bilo.
Bingo
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 00:11   #75
Dal se isplati to gledat u kinu?
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 02:19   #76
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Dal se isplati to gledat u kinu?
Da. Pogotovo zbog jedne scene.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 04:33   #77
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Dal se isplati to gledat u kinu?
Gledala sam ga u kinu, bolje da sam doma.
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 04:37   #78
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Gledala sam ga u kinu, bolje da sam doma.
Zasto?
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 12:45   #79
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Dal se isplati to gledat u kinu?
Naravno
to je film bas za kino, da te skroz uvuče u tu atmosferu
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 12:52   #80
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Dal se isplati to gledat u kinu?
Bolje doma gledaj, da ne slušaš u kinu komentare tipa "koja kurbetina", "vidila bi ona boga svoga"....
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.