Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2015., 08:22   #61
Austin Powers je parodija. Ovo nije.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 08:22   #62


kako je u kurcu kad ljudi seru po evidentno zabavnom i dobrom filmu. Sami sebi kvare doživljaj. A jesu ljudi čudni i kakve samo satisfakcije imaju.
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 09:07   #63
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Austin Powers je parodija. Ovo nije.
Ovo je jako ozbiljna drama koja pokušava upozorit na klimatske probleme i štetu koju rade zvočesti ljudi Majčici zemlji
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 10:24   #64
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Ovo je jako ozbiljna drama koja pokušava upozorit na klimatske probleme i štetu koju rade zvočesti ljudi Majčici zemlji
Nitko nije rekao da je ovo ozbiljna drama, ili da nije zabavan film. Ali naučite razliku između parodije, komedije, satire...
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 10:35   #65
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Nitko nije rekao da je ovo ozbiljna drama, ili da nije zabavan film. Ali naučite razliku između parodije, komedije, satire...
Gledaj. Cijeli ovaj strip upravo je i nastao na Bond shemi i radi Bond sheme. I da, u ovoj komediji itekako ima elemenata parodije. Uvjeren sam da si gledao bar jednog Bonda, stoga glatko možeš doći do konkluzije.
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 14:29   #66
Pa i samo ograničenje broja Kingsmana podsjeća na "00" agente
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 16:02   #67
Filmu na guzici ne piše parodija, ali da, definitivno indirektno parodira žanrove poput špijunskih trilera i krimića, pogotovo one iz šezdesetih i sedamdesetih. Padaju mi na um Michael Caine ili Bond.Kažem indirektno jer ništa nije prenaglašeno da bi se pogađalo naslove filmova. Uostalom film je i komedija i akcić i sve pomalo a ne striktno jedan žanr !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 22:18   #68
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Meni je ta scena u crki možda i najbolja akcijska scena koju sam ikad pogleda
Iako je riječ o težoj sprdačini treba skinit šešir onomu ko ju je osmislio
Da pogledaš Oldboy bilo bi ti jasno otkud scena
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 19:48   #69
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
Da pogledaš Oldboy bilo bi ti jasno otkud scena
Odavno pogledano
Ova je u 3D pa je luđe ispala
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 23:01   #70
Da odmah počnem - SPOILERI

Ovo jako, jako dobar akcijski film.

Radnja mi se sviđa, i ludi negativac (odlični Samuel L. Jackson) i ona njegova lady henchmen sa oštricama umjesto nogu, u manirama najboljeg Bonda.

Colin Firth je isto odlično utjelovio svoju ulogu a i glavni glumac nije loš, dapače, sasvim dovoljno moderan i mlad, a opet da nije preseravanje.
Scena na krjau je odlična, kada je dobio nagradu ni manje ni više nego od švedske princeze.
I dobro je da nema isforsirane romantične veze s malom Roxy.

Imam nekoliko zamjerki, naravno.

Prvo, ovi ostali polaznici tog treninga su toliko stereotipni, da me podsjećaju na onu parodiju iz epizode Futurame, tih privilegiranih upper class seronja.
Mislim ono, ajd da su imali jedngo takvog, ali svi osim njega i Roxy su kao takvi, ma daj.

Općenito se loše odradilo taj trening dio, ako se već bavilo time, a i Michael Cainova uloga je trebala biti malo bolje odrađena, netko je trebao sumnjati da je izdajnik a ne tek tako da nam to kažu.

No kažem, to su samo sitnice, film mi je super

Sve u svemu 9/10, čisto jer dugo nismo imali zabavan, dobar i svijež akcijski film
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 23:02   #71
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Austin Powers je parodija. Ovo nije.
Ovo je akcijska komedija, nekada su takvi filmovi bili česti.

Uspijeh ovog filma bi malo trebao spustiti na zemlju ekipu koja misli da filmovi danas ne bi trebali biti zabavni
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 18:17   #72
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel ovo kao Kickass štih, nešto između akcije i komedije ili?
To zapravo i je Kick-Ass.

Isti režiser, producent, scenarist, glazba,....pa čak i neki glumci.


.
herb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 20:07   #73
Jučer sam pogledao film. Bio je bolji nego što sam očekiva.
Samuel Jackson je IMHO predstavljao Bill Gatesa, zbog toga što na mala vrata vraća eugeniku, a sva ona elita kojoj su glave otišle sa vatrometom, su u stvari pripadnici Bilderberga.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 12:58   #74
Prvo mi počeo kao treš film, pa sam mislio da će i u tom smjeru ići. Al naravno, nije. Treba dat Britancima više ovakvih stvari, a Vaughnu to dosta dobro ide.

Treš elemenata u svakom slučaju ima, kao i suptilne parodije. Al neke scene koje su napravljene u maniri akcije su tolko genijalne, ajme.

Zabavan film za pustiti mozak na pašu i uživat.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 08:24   #75
Ovaj film zaslužuje izvlačenje iz naftalina.

Pa plakala sam sinoć od smijeha dok sam ga gledala. Firth je genijalan, Jackson mi je za riknut, ona njegova isto.

Većinu filma sam gledala s osmijehom i upitnikom iznad glave

Da napomenem, nisam ni znala za taj film , niti sam znala po kojem predlošku je snimljen, ali sve mi se čini da ću ga pogledati još koji put.

Vrhunska zabava
__________________
Ne.
bee ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 09:42   #76
Ja sam isto sinoc ponovo gledala, zbilja je veliki gušt ovako nešto pogledat. Ona sekvenca u crkvi je među jačima ikad. SLJ urnebesan...ma sve sve Zabavno, a ne glupo i predvidivo, toliko pretjerano da zapravo nije. Odlican.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 13:36   #77
Pogledajte si onda i drugi nastavak ako već niste. Nije tako dobar kao prvi, ali nije ni loš, isplati se pogledat.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2021., 18:08   #78
Pre nekoliko dana naleteh na ovaj film na televiziji, pa sam ga danas pogledala. Nisam do sad čula za njega.

Simpatičan film.

Zabavna akciona komedija.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.