Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2014., 03:15   #1
[HRT] Vjetar u kosi Aleksandra Stankovića

Quote:
Volim putopise i volim motore i jednostavno sam odlučio pokušati spojiti te dvije stvari. U siječnju sam tu ideju iznio ravnateljici Mariji Nemčić, njoj se to svidjelo i eto me sada na putu. Inače, na svjetskim televizijama već dulje vrijeme postoji žanr motoputopisa i vrlo je gledan pa se nadam da će i ovo što sada radim naći svoju publiku – objašnjava Stanković što ga je ponukalo na ovaj podvig.
I ja volim putopise, ali tek sad sam pomislio kako je negdje zapravo jako teško napraviti dobar TV putopis, onakav na kakve smo navikli. Nikako mi iz glave ne izlazi Michael Palin ili neki naši (Šutej, Goran Milić). Stanković je ukočeni, nedovoljno pripremljeni, "zagrebački šminker" (kako se sam dobro opisao) koji očito nije tip za takvu stvar.

U nedostatku ikakvog scenarija dramica nastaje kad se zaboravio natankati (?!) ili kad treba prespavati u šatoru pa u 2 u noći počne cviliti da mu nije udobno i zahtjeva drugi smještaj.



Mislim se da se urekao naslovom. Vjetar u kosi?! OK, zajebancija, ali slaba i nategnuta, baš kao i prva epizoda.

I previše je fokusiran na politiku za jedan putopis. Kao, on će se baviti ljudima, ne ljepotama i znamenitostima.

No, dobro, možda se samo treba uhodati i opustiti, putopisi po defaultu ne mogu biti loši.

Ako niste gledali, a znatiželjni ste, ovdje je Vjetar u kosi na HTV na zahtjev.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:18   #2
bezveze, tipični uradak redakcije suza i intervjuiranje sirotinje po manjim gradovima glupost
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 19:39   #3
Jako loše
Milićevi putopisi su izgledali svjetski i bili su zanimljivi, ovo nije ni za neku lokalnu televiziju
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 19:45   #4
nisam ga mogla gledati onako prenadrkanog. putopisi trebaju opustati.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 21:10   #5
Meni emisija nije nekaj.Previše intervjua i politike(kao da vodi Nedjeljom u 2 na terenu umjesto u studiju),premalo se govori o mjestima koja posjeti,premalo se govori o motorima,motoristima i motociklizmu(tak je mogao putovati sa bilo kojim vozilom),loše je pripremljen za putovanje(krenuo po kiši pa mu promočio sic,ostao bez benzina,probao prespavat u šatoru pa nije mogao)...Stanković je jednostavno voditelj političke emisije i to mu ide,ali nije on neki avanturist kakav bi trebao za napraviti putopisnu emisiju.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 11:23   #6
Quote:
LeopardGecko kaže: Pogledaj post
....loše je pripremljen za putovanje(krenuo po kiši pa mu promočio sic,ostao bez benzina,probao prespavat u šatoru pa nije mogao)
To je sigurno namješteno. Kad već ideš na putovanje koje se snima onda bar možeš pogledati da li imaš benzina....osim ako si mrtav pijan pa ne skužiš.

Ne može spavati u šatoru? Očito da mu motor služi samo kao ukras, bajker može spavati gdje god
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 14:07   #7
kao što sam i prije napisao, ovo je sve samo ne putopis sve se svelo na dogovorene susrete sa raznim udrugama i reklamu za mobitel i motor
vjerujem da se Aco iza kamere vozi sa snimateljem i ekipom, motor je samo za kameru
kmečanje u šatoru jedino lošije od toga je isforsirana rasprava sa ženom na početku emisije
naah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 16:15   #8
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
I ja volim putopise, ali tek sad sam pomislio kako je negdje zapravo jako teško napraviti dobar TV putopis, onakav na kakve smo navikli. Nikako mi iz glave ne izlazi Michael Palin ili neki naši (Šutej, Goran Milić). Stanković je ukočeni, nedovoljno pripremljeni, "zagrebački šminker" (kako se sam dobro opisao) koji očito nije tip za takvu stvar.
Pa dobro se opisao, meni je iskreno iritantan do bola. Mislim da se s jednim Milićem nemre ni uspoređivati.
Ne sviđa mi se, djeluje umjetno i isforsirano.
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."

Zadnje uređivanje ZsaZsa : 07.10.2014. at 17:03.
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 20:08   #9
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
To je sigurno namješteno. Kad već ideš na putovanje koje se snima onda bar možeš pogledati da li imaš benzina....osim ako si mrtav pijan pa ne skužiš.

Ne može spavati u šatoru? Očito da mu motor služi samo kao ukras, bajker može spavati gdje god
Za to kaj nije mogao spavat u šatoru ga još i razumijem,nije on neki iskusni motorist koji puno putuje i često spava na otvorenom,mislim da je taj motor kupio tek par mjeseci prije snimanja emisije,možda mu je to čak bio prvi put da je vozio izvan grada.Ipak mi je malo čudno to sa benzinom,na početku emisije natankao motor,a onda ostao bez benzina par minuta kasnije u emisiji,pa nema do Slavonije 500 km pustinje da ostane bez benzina na sred puta.Ak su ona dva dečka prije par godina na Tomosima koji nisu ni namjenjeni za duga putovanja išli iz Slavonije u Dalmaciju i nikad nisu ostali bez benzina u sred ničega,onda kako bi on sa Harleyem ostao bez benzina tako brzo,sigurno je to lažirao da izgleda napetije.
Ono kaj je meni problem je to kaj je tu emisiju predstavio kao bajkersku(zove se Vjetar u kosi,cijelu reklamu on vozi motor...),očekivao sam da će tu biti snimaka putovanja,posjećivanja nekih turističkih atrakcija i znamenitosti,puno druženja sa bajkerima,priče o motorima...,a na kraju sa onim moto klubovima bio pet minuta,o svom motoru rekao dvije rečenice,a pola snimaka kaj je vozio je je već prikazano u reklami,najveći dio emisije samo intervjui i politika.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 00:36   #10

nakon ovih komentara moram pogledati
nego, molim nekog dobronamjernog da mi objasni jesu li ove pizzz*arije koje spominjete

- namjerno/slučajno loš humor
- autentični doživljaji namjerno/slučajno loše pripremljenog autora
- režirani doživljaji namjerno/slučajno loše pripremljenog autora
- je li autor autoironičan (slučajno/namjerno)

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ne može spavati u šatoru? Očito da mu motor služi samo kao ukras, bajker može spavati gdje god
evo, ubi čoeka

nego, što je iduće? nakon motora dolazi crveni sportski auto?
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 01:23   #11
a baš, mogli su izrezat ovo kmečanje u šatoru na kraju

radi neki road-putopis, a hoće spavat po Esplanadama i Sheratonima
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 20:32   #12


odron od emisije.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 21:05   #13
meni je ovo bilo onak malo neudogno gledati baš je lejm. ni v rit ni mimo
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 21:23   #14
ma gle, čemu suzdržavanje?

mimo je, ne.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 17:30   #15
di on uopce putuje?
zasto sam ja mislila da ide po americi?
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 19:49   #16
Ma ovo je živi užas,izrazito loše napravljeno
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 17:49   #17
Osrednje loše.Što mu je trebala ta blamaža?I zar na HRT nije bilo kvalitetnih producenta da ga poduče?
Dentata Brut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 02:01   #18
Cudi me ovako los projekt kada se uzme u obzir da je redatelj M. Vuksic, koji je svojevremeno pekao zanat sa Milicem u J. Americi
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 20:09   #19
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Cudi me ovako los projekt kada se uzme u obzir da je redatelj M. Vuksic, koji je svojevremeno pekao zanat sa Milicem u J. Americi
taj mali se samo krpao s Milićem i bio totalno nepotreban
i kako moš napravit dobar putopis il bilo koju emisiju ko ti je glavni glumac užasan!
ko što je neko već napisao, tipićni šminkerčić koji želi glumit buntovnika. Još u epizodi stavi da gledam u njega 5 min dok vozi motor, a ne okolo grad il prirodu kud se vozi. Ne, uvjerite se da on vozi. Isforsirani razgovori, traženje nekih posebnosti i novih situacija, a sve totalno izrežirano. I onda kao neko javljanje tj. dnevni izvještaj prije spavanja
nije da nisan očekiva da će bit loše jer je sama takva i najava, al ovako loše da će izgledat
Alajandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 21:04   #20
Pojedini likovi ovog putopisa bi možda i mogli biti zanimljivi da nema toliko nametnutoga "voditelja". Jednostavno ga je preko mjere previše, a mene iritira i ta silno hinjena "ležernost" koju nastoji prodati, tipa dogovor tv ekipe za vrijeme kojega on, kao ležerno, kopa nos. Nit je ležerno, nit je spontano, a nije naravno ni "apetitlih". O neuspjelom pokušajima duhovitosti da i ne govorim.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.