Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 14:20   #41
Tablete za bolje pamcenje i koncentraciju ?

Tragala sam za ovom temom i nisam ju pronasla.. Pa sam otvorila novu temu, ukoliko vec ima posaljite mi link..
E ovako, da li tko probao soya lechitin kapsule?
Je li pomazu?
Pored toga sto tvrde da djeluje na pamcenje i koncentraciju, da li djeluje na sta jos? Mozda pojacan apetit, debljanje i sl?
Ajde pomozite...
Poz svima
*Honey* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:35   #42
Samo da ti ispričam svoju zgodu sa Ginko-nešto (forte) od Belupa.

Prije 2-3 godine ih ja kupio da malo popravim mozak jer sam malo usporio i počeo štekati.
Pijem ja tablete jedno 3-4 tjedna i jednog dana više ne mogu naći kutiju od lijekova (djelotvorne, nema što)
Kupim drugu kutiju i pijem dalje još neko vrijeme. Nakon mjesec dana suruga u autu pored mjenjača tj. ručne kočnice gleda u moju zaboravljenu kutiju i kaže: pa to je ona koju tražiš već mjesec dana, evo mjesec dana par puta dnevno gledaš u nju.

Toliko o dodacima prehrani. Ako nešto doista i pomaže, tada je to ozbiljan lijek kojega nema u slobodnoj prodaji. Svi vitamini i pripravci koje možeš kupiti bez recepta (dodaci prehrani i sl.) kod mene više nemaju zeleno svjetlo i čisto su bacanje novca.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 17:38   #43
Pozdrav!
Sljedeći bi tjedan (nadam se) trebala početi raditi. Međutim, u zadnje vrijeme imam osjećaj kao da imam kratkotrajno pamćenje, npr. neko mi nešta kaže da napravim, kažem o.k. i to kasnije zaboravim napraviti. Znam da je normalno da svi tu i tamo zaboravljaju, ali bojim se da je to kod mene često.
Zato me strah ako počnem radit, da ne bi i na poslu bila zaboravljiva (osim ako si zapišem) pa razmišljam o tom da uzmem neke tablete za pamćenje i koncentraciju.
Šta mislite, da uzmem neke tablete i koje, ili je bolje ništa ne uzimati (da se bezveze "ne trujem")?
Hvala!
*ak* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 20:21   #44
Quote:
nika007 kaže: Pogledaj post
.....znate i sami kako je to kad se napravi malo duža pauza ,a onda vam na pamet padne...e sad je dosta svega, mogli bi za promjenu malo i učiti....već vas hvata frka i panika ....želite se skoncentrirati na to što čitate ali uzalud...e mene sad zanima dali je itko od vas koristio tablete za pamćenje i koncentraciju (ima ih razno raznih,na biljnoj bazi i sl.)? ako jeste, koje i kakva iskustva imate s njima(dali išta pomažu)????
1. Znam kako je kad se napravi malo duža pauza
2. Nisam koristio tablete za pamćenje i koncentraciju
3. Ima ih raznih
4. Imam iskustva s njima da su mi ih frendovi i kolege uzimali i da im apsolutno ništa nije pomoglo. Naučit ćeš ono što piše u knjizi ako ideš učit kad si odmoran,naspavan,svjež i sit (ali ne prejeden!). Nikakve "čarobne" tablete ti neće pomoć da naučiš gradivo. Istina, neke tablete će ti održavati koncentraciju i pamćenje,ali kad-tad ćeš ih morat prestat uzimat i počet učit bez njih.
Moje "tablete" za koncentraciju su san,sport i klopa. Vjeruj mi, najefikasnije i najbolje rješenje.
Pwnage is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 10:07   #45
U zadnje vrijeme zaboravljam neke pojmove, nazive nekih predmeta u koje cak i gledam ali ne mogu se sjetiti..kad nesto pojasnjavam zbunim se i petljam..a visoko sam obrazovan, 30g.. Mislim i da se nekad iskljucim pa nesto ne upamtim najbolje ali zanima me ima li tko savjet ili preporuku o nacinu rjesavanja navedenog?!
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 16:21   #46
Dali je netko koristio tablete od Enciana GUARANA?
Shadow313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:49   #47
ja sam kupila sojin lecitin vidjet ćemo kako djeluje 50 kn u dm -u.
neko ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:53   #48
pozzz svima, postoje li neke tablete, kapsule ili neš u tekućem obliku da ste probali i da poboljšava koncentraciju i pamćenje
orao9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:34   #49
Pozdrav!
Dali je netko možda probao ili ima kakve informacije o Alpha xyz tabletama za pamćenje i koncentraciju?
zirafaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 15:56   #50
Quote:
zirafaaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Dali je netko možda probao ili ima kakve informacije o Alpha xyz tabletama za pamćenje i koncentraciju?
Tek sam danas čuo za te tablete za pamćenje. Čini se nestvarno ono što mogu pročitati o njima. Nalikuje na dobar marketinški trik i ništa više.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 18:26   #51
Quote:
Shadow313 kaže: Pogledaj post
Dali je netko koristio tablete od Enciana GUARANA?
Da malo dignem temu... kupio sam davno još lecitin, ginko i guaranu. Na potonje dvije sam preosjetljiv, dok lecitin nije ispoljio na meni ni negativne ni pozitivne rezultate.

Ali mi zato izvrsno paše krknuti 2x100 mg b-kompleks vitamina. Znači svakog vitamina iz te skupine ima po 100 miligrama. Osim naravno biotina, kobalamina i folne kiseline. N jih imna po 100 mikrograma. Uzimo sam i od NW-a i od KAL-a. Od KAL-a su bolje jer ima pepermint kao dodatak pa vam usta neće mirisati po apoteci. tj. nbeće se toliko osjetiti karakterističan miris od b-vitamina.

No, hoće li netko imati dobrobiti od povećane količine b-vitamina, ovisi o tome koliko efikasno njegovo tijelo može metilirati te vitamine. Tj. koliko efikasno može tim vitaminima pretvarati masti, bjelančevine i ugljikohidrate u energiju.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 26.11.2015. at 18:50.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 20:42   #52
Zdravo svima, dižem temu, zanima me mišljenje onih koji imaju slično iskustvo ili nekoga ko ima slično iskustvo, da mi javi je li bilo kakvog pomaka.
Naime, učestalo sam duvao travu, po 3 jointa dnevno u prosjeku i tako nekih pet godina. Zadnju, 5. godinu sam koristio amfetamin i extasy, također u ne baš normalnim količinama.
Uskoro je uslijedio nagli pad koncentracije generalno i uopće funkcioniranja. Jedno vrijeme nisam bio uopce svjestan da ne funkcioniram normalno, da ne mogu sabrati dva i dva, i sam sebi postao tezak, a toliko i drustvu koje me pocelo izbjegavati zbog moe neraboritosti, neostroumnosti, da ne kazem zaglupljenosti. Kao da mi je sve u magli. (koja se razbistrava, ali sporo)
U posljednjih 5 mjeseci nisam nista uzeo od psihoaktivnih supstanci, i vidim na sebi neke pozitivne pomake, malo bolje razumijem stvari, ali jos uvijek ne mogu kreativno razmisljam i da se pobudim. imam 26.godina, i mnogo me brine ako ovakav ostanem, a proces oporavka jako sporo naapreduje.

Zanima me da li bi neke od ovih tableta mogle pomoci da postanem malo bistriji i prisutniji? Dakle ne trebaju mi za klasicno strebanje i tako dalje, nego da me malo podpomognu u funkcioniranju svakodnevnom, da ne budem plasljiv kada krecem na kavu, i da ne razmisljam previse o normalnom nacinu razgovora, da ne analiziram sve oko sebe, nego da nekako sve to dodje spontano kao kod ostalih prijatelja (koji i dan danas konzumiraju marihuani, ali su prilicno bistri). ako razumijte sta pokusavam reci....
levitiram is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:58   #53
Quote:
Shadow313 kaže: Pogledaj post
Dali je netko koristio tablete od Enciana GUARANA?
Ja koristim...ali od njih mi se svaki put pocne spavati...znaci na mene nemaju nikakav ucinak...probao sam ih i na prazan zeludac i nista

ono sto provjereno djeluje meni je svakako "STAY ALERT kofeinske tablete od 200mg"
definitivno pozitivno djeluju na budnost prilikom konstantnog ucenja jedno barem 3h...
henhaerdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2021., 21:06   #54
Moram pohvaliti "Antisklerin" od Dietpharma (60 caps). Pila sam 3 kapsule na dan, 2 ujutro i 1 poslije rucka.
Nakon dvadeset dana sam se osjecala svjeze i bolje sam pamtila..
Jens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 16:34   #55
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme zaboravljam neke pojmove, nazive nekih predmeta u koje cak i gledam ali ne mogu se sjetiti..kad nesto pojasnjavam zbunim se i petljam..a visoko sam obrazovan, 30g.. Mislim i da se nekad iskljucim pa nesto ne upamtim najbolje ali zanima me ima li tko savjet ili preporuku o nacinu rjesavanja navedenog?!
Brain fog fenomen...imala sam i ja tako ali mi se pamecnje poboljsalo kod korsitenja omege 3,naime znam da zvuci nevjerojatno ali zdravlje crijeva je povezano sa pamcenjem ....ja uzimam omegu u obliku laneninh sjemenki(lan cisti crijeva)...bilo je dana kada se nisam mogla sjetiti ime pekare u koju sam isla kao i pizzeriju i.zaboravljala stvari dosta kao npr.sto trebam sve napraviti taj dan...i sad mi je 90 posto bolje
Ps.nije lose napraviti i kuru probioticima ...sve o tome moze se naci na.googlu kao i.kako je.intestalna flora povezana sa pamcenjem
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 10:24   #56
Neni bi bile potrebne tablete za pamćenje pa ako zna netko koje djeluju da mi da preporuku.
Hvala
-.Toni.- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.