Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2014., 19:11   #4401
Pilsa ili sexa
Ja sam bila procitala na forumu da pilsi imaju takav efekt i od inda sam ja pocela imat probllema Fala bgou,rodila svoje i na zadnjoj sekciji rijesili problem permanentno
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:27   #4402
al stvarno mi se u zadnje vrijeme neda..mislim bi ali mi se neda hahahah
kronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 21:33   #4403
Promijeni tablete . Ja sam s yazom imala više problema nego s lindynettama.
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 22:01   #4404
curke, pomoć.
Pijem Belaru i prošli blister sam bila ispovraćala jednu pilulu unutar 4 sata od kad sam ju popila, pa sam morala odmah popiti drugu. Iduce jutro sam zvala doktoricu na sv.Duhu i rekla mi da nastavim pit normalno uz mehanicku zastitu. Popila ja sve pilule i zadnja pilula je padala u subotu, a inace bi ju popila u nedelju( da nije bilo onog bljuvanja). Pocela mi je pauza, 4 dan pauze ja dobila mengu i dosla iduca subota. Nakon sedam dana pauze se krece s novim blisterom, pa sam ja u nedelju ( danas) popila prvu pilulu s novog blistera. Jel sam ja to ok napravila? I postoji li način da mi se opet vrati stari raspored, tj da prvu pilulu blistera pijem u ponedeljak, a zadnju u nedelju? Unaprijed puno hvala
__________________
every saint has a past, and every sinner has a future...
scooby0726 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 12:05   #4405
Sve si ok napravila (ali mislim da ti dodatna zaštita nije trebala jer je zapravo sve bilo u redu), ali ne znam kako da se vratiš na stari raspored
Možeš eventualno imati pauzu od osam dana sljedeći put, pa onda tjedan dana koristiti dodatnu zaštitu.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 16:50   #4406
po svemu sudeći ću morati...a tako mi se to neda :/
kronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 10:15   #4407
Pozdrav curke! Pijem logest već 4 godine i sve je u redu, s tim da sam prije logesta pila diane 35 zbog PCOS. Logest uzimam 21 dan, i 4 dana nakon, tj. 25. dan dobijem menstruaciju. Uvijek je tako bilo, no primjetila sam da sam prošlu menstruaciju dobila 25. dan (nedjelja popodne, a inače sam dobivala nedjeljom prije podne) i bilo je sve okej (traje 4-5 dana). U prošlu nedjelju očekivala sam novu menstruaciju i došla je tek u noći s ned na ponedjeljak. U ponedjeljak sam dosta krvarila, jučer onako normalno, a jutros vidim da nisam uopće, tj. sve nešto u tragovima. Što se tiče seksa, s dečkom sam zadnje spavala sredinom 8.mjeseca, 2x u 2 tjedna i dobila sam normalno menstruaciju za 8.mjesec. Nismo spavali već 3 tjedna. Muči me to što sam menstruaciju dobila malo kasnije nego inače kako sam navikla i što kratko traje. Sumnjam da sam trudna, ne znam... Sutra bih trebala početi uzimati novi Logest. Ne znam da li da kupujem test, zovem doktoricu, šta da radim
pixie007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:35   #4408
Quote:
pixie007 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li da kupujem test, zovem doktoricu, šta da radim
prestani paničariti
to je sve što trebaš napraviti
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:44   #4409
Pijem novynette vec 4 mjeseca, prije toga sam pila logest koji mi nije odgovarao.. Trebala sam dobit menstruaciju u nedjelju ali sam ju dobila u ponedjeljak, i to ne pravu nego obilniji smedi iscjedak, jucer je bilo najjace a danas ga vec nema osjecam lagane bolove u donjem dijelu leda, a osjecam i jajnike.. Ne znam koliko psiha utjece na to, ali eto zanima me da li taj obilniji smedi iscjedak mogu smatrati menstruacijom ili? I da napomene imala sam ovaj mjesec probojno krvarenje
__________________
<3 Rihanna - California King Bed <3
XOXO_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:07   #4410
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
prestani paničariti
to je sve što trebaš napraviti

ipak curim malo, tako da je valjda sve okej... Čini mi se nevjerovatno da bih nakon 6 godina uzimanja pilula sada bila trudna mislim da ću ovu menstruaciju pustit da prođe kak je, a kad dođe sljedeća menst. ću vidjeti kak mi bude, pa ak bude kenjkava kao ova otići ću doktorici.
pixie007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 13:39   #4411
Curke jel može Nolicin ( uroseptik) i Panatus tablete utjecati na pilse? tocnije na belaru?
__________________
every saint has a past, and every sinner has a future...
scooby0726 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:19   #4412
Što im piše u uputama?
Ako ne piše ništa, onda ne utječu.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:23   #4413
Quote:
scooby0726 kaže: Pogledaj post
Curke jel može Nolicin ( uroseptik) i Panatus tablete utjecati na pilse? tocnije na belaru?
Na HALMEDovim stranicama piše a možeš isto naći i u uputama u kutiji Balere:
Quote:
Uzimanje drugih lijekova
Svojeg liječnika ili ljekarnika obavijestite o tome uzimate li ili ste nedavno uzimali neki drugi lijek,
uključujući i lijekove koji se izdaju bez recepta.
Na kontracepcijski učinak lijeka Belara mogu negativno djelovati druge djelatne tvari, ako ih uzimate
u isto vrijeme. One uključuju lijekove za liječenje epilepsije (kao što su karbamazepin, fenitoin i
topiramat), lijekove za liječenje tuberkuloze (npr. rifampicin, rifabutin), određene antibiotike, kao što
su ampicilin, tetraciklini i griseofulvin, barbiturate, barbeksaklon, primidon, modafinil, određene
lijekove za liječenje infekcije HIV-om (npr. ritonavir), te pripravke koji sadrže gospinu travu
(Hypericum perforatum). Lijekovi koji stimuliraju pokretanje crijeva (npr. metoklopramid) i aktivni
ugljen mogu negativno utjecati na apsorpciju djelatnih tvari sadržanih u lijeku Belara.
Ne smijete uzimati biljne lijekove koji sadrže gospinu travu zajedno s lijekom Belara.
Ako lijek uzimate zajedno s nekom od gore spomenutih djelatnih tvari (osim gospine trave) ili ju
započnete uzimati, možete i dalje uzimati lijek Belara. Tijekom liječenja s tim lijekovima morate
primjenjivati dodatne metode mehaničke kontracepcije (npr. prezervative). Ako uzimate te lijekove,
morate također primjenjivati metode mehaničke kontracepcije najmanje 7 ili do 28 dana nakon
završetka liječenja. Ukoliko je potrebno dugoročno liječenje s gore spomenutim djelatnim tvarima,
trebate primjenjivati metode nehormonske kontracepcije. Posavjetujte se sa svojim liječnikom ili
ljekarnikom.
U navedenom dakle nema norfloksacina (Nolicin) i butamirata (Panatus).
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 21:51   #4414
Hvala puno ma malo me bilo splasilo kad sam na netu nasla da nolicin svrstavaju pod antibiotike pa reko bolje da pitam jos vas za svaki slucaj. Puno hvala
__________________
every saint has a past, and every sinner has a future...
scooby0726 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 09:56   #4415
Quote:
scooby0726 kaže: Pogledaj post
Hvala puno ma malo me bilo splasilo kad sam na netu nasla da nolicin svrstavaju pod antibiotike pa reko bolje da pitam jos vas za svaki slucaj. Puno hvala
Antibiotik je skupno ime za više vrsta raznoraznih tvari koje imaju antibiotsko djelovanje. Navedeno je o kojim antibioticima se točno radi. U buduće uvijek na kutiji ispod markentiškog imena lijeka pročitaj i ono generičko sitnim slovima i onda provjeri da li se nalazi na listi interakcijskih lijekova u uputama.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 01:03   #4416
Cure, ima li neka savjet kako ublažiti mučnine koje se javljaju kao nuspojava pilula?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 21:08   #4417
Pozdrav

Idem u ponedjeljak kod ginekologa po tablete zbog neredovitih mentruacija. Prije tri godine sam dobila diane35 koje sam pila 9 mjeeci. Blago rečeno užas su mi bile . Imala sam jaki apetit, udebljala se 7 kila, stomak mi je bio napuhan, imala sam promjene raspoloženja, celulit...jedino mi se ten pročistio. Inače neznam zašto sam te dobila jer nemam pcos, a trebale su mi zbog neredovite M.
Onda sam prestala piti i nakon nekog vremena dobivala sama ali ono 28, 30,35 dana..
Unazad 6 mjeseci mi se opet pogoršalo. Sada već nemam 2 mjeseca a ko da sam u pms-u. Lice mi s pogorša nekih par dan prije menstruacije, sad već mjesec dana imam puno lice prištića. Otišla kod kozmetičarke, očistila mi, kad ono za tjedan dana isto. Tako da je problem iznutra .
E sad kako taj ginekolog voli diane 35 propisivat a ja ih više ne želim htjela sam mu neke sama predložit. Malo sam čitala i vidim da yaz imaju drospirenon od kojih se nebi trebalo udebljati . Zapele su mi i novynette koje imaju malo hormona ili logest (al navodno da za ten nisu ).
Pa ako imate savjet koje da mu predložim, iako znam da ne odgovaraju svakom iste al moram neke probat .
elenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 10:07   #4418
Quote:
elenas kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Idem u ponedjeljak kod ginekologa po tablete zbog neredovitih mentruacija. Prije tri godine sam dobila diane35 koje sam pila 9 mjeeci. Blago rečeno užas su mi bile . Imala sam jaki apetit, udebljala se 7 kila, stomak mi je bio napuhan, imala sam promjene raspoloženja, celulit...jedino mi se ten pročistio. Inače neznam zašto sam te dobila jer nemam pcos, a trebale su mi zbog neredovite M.
Onda sam prestala piti i nakon nekog vremena dobivala sama ali ono 28, 30,35 dana..
Unazad 6 mjeseci mi se opet pogoršalo. Sada već nemam 2 mjeseca a ko da sam u pms-u. Lice mi s pogorša nekih par dan prije menstruacije, sad već mjesec dana imam puno lice prištića. Otišla kod kozmetičarke, očistila mi, kad ono za tjedan dana isto. Tako da je problem iznutra .
E sad kako taj ginekolog voli diane 35 propisivat a ja ih više ne želim htjela sam mu neke sama predložit. Malo sam čitala i vidim da yaz imaju drospirenon od kojih se nebi trebalo udebljati . Zapele su mi i novynette koje imaju malo hormona ili logest (al navodno da za ten nisu ).
Pa ako imate savjet koje da mu predložim, iako znam da ne odgovaraju svakom iste al moram neke probat .
Ja pijem logest već dugo i lice mi je super. Pogorša se pred menstruaciju ali to je normalno. Nisam se ništa udebljala, čak imam dojam da mi pilule održavaju liniju jedino što sam primjetila da sam dobila više strija po bokovima. Cice mi se nisu hvala bogu povećale od Logesta, al zato od Diana koje sam pila prije Logesta jesu, za broj
pixie007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 20:26   #4419
Quote:
pixie007 kaže: Pogledaj post
Ja pijem logest već dugo i lice mi je super. Pogorša se pred menstruaciju ali to je normalno. Nisam se ništa udebljala, čak imam dojam da mi pilule održavaju liniju jedino što sam primjetila da sam dobila više strija po bokovima. Cice mi se nisu hvala bogu povećale od Logesta, al zato od Diana koje sam pila prije Logesta jesu, za broj
Ajde super, volim nešto pozitivno pročitat . Ja se nebi bunila da mi se povećaju haha, ali ja sam pila diane i nisu ništa . Pokušam malo prirodno sredit i ako ne uspije idem po neke od ovih pilula
elenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 16:27   #4420
Quote:
elenas kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Pa ako imate savjet koje da mu predložim, iako znam da ne odgovaraju svakom iste al moram neke probat .
Nisam baš imala puno iskustava s pilulama, Adexa su mi prve, ali su stvarno super. Još je par cura na forumu podijelilo samo pozitivna iskustva. Nema glavobolja, mučnina, debljanja, menstruacije su redovite i, što je meni bilo najvažnije, bezbolne. U svakom slučaju, pokušaj ga nagovoriti na neke nove pa da vidiš hoće ti te odgovarati.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.